Şimdi Ara

Mısır patlatma makinası kullananlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
218
Cevap
6
Favori
83.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

İcinize sinmiyorsa degisim talep edin. Benimkinde dikkatimi ceken cizikler yoktu yada ben gormedim.

Ohh süper yapıyor vallahi, aynı evdeki gibi
    yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Afiyet olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    ben Arzum marka olanından aldım. Resimlerinden anlaşıldığı gibi hepsi birbirinin aynısı. Yalnız benimkinin içinden "Tuz, pişirme yüzeyine zarar verebileceğinden tuzu sonradan ilave etmeniz gereklidir" diye bir uyarı çıktı. Buradaki yorumlarınızdan diğer markalarda, tuzu önceden kattığınızı anlıyorum.

Ben de tuzu önceden katmak istiyorum. Hepsinin yüzeyi aynı olduğuna göre (teflon), tuz buna nasıl zarar verebilir anlamadım. Bu uyarının anlamı var mı? Sonuçta teflonu tencerelerde de kullanıyoruz.

Diğer markalardan böyle bir uyarı çıktı mı? Yorumlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kestenbetsa

Merhaba arkadaşlar,
    ben Arzum marka olanından aldım. Resimlerinden anlaşıldığı gibi hepsi birbirinin aynısı. Yalnız benimkinin içinden "Tuz, pişirme yüzeyine zarar verebileceğinden tuzu sonradan ilave etmeniz gereklidir" diye bir uyarı çıktı. Buradaki yorumlarınızdan diğer markalarda, tuzu önceden kattığınızı anlıyorum.

Ben de tuzu önceden katmak istiyorum. Hepsinin yüzeyi aynı olduğuna göre (teflon), tuz buna nasıl zarar verebilir anlamadım. Bu uyarının anlamı var mı? Sonuçta teflonu tencerelerde de kullanıyoruz.

Bir sikinti yok, ben tuzu bastan yag ile birlikte atiyorum. Sonradan atilirsa olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kestenbetsa

Merhaba arkadaşlar,

Bir sikinti yok, ben tuzu bastan yag ile birlikte atiyorum. Sonradan atilirsa olmaz

Anladım, teşekkür ederim. Bundan sonra bende tuzu önceden atarım artık.

• Arzum Patcorn Mısır Patlatma Makinesi

İnceleme:
    http://eozen81.blogspot.com/2013/01/arzum-patcorn-msr-patlatma-makinesi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Şu sinema büfelerinde satılan popcornların yapıldığı makinelerin küçüğü olsa da alsak. O popcornlardaki lezzet hiç bir şey yok. Sanırım onlar bir de tereyağı kullanıyormuş.

konuyu hortlatacağım ama.

aynen söylediğin gibi bir tat arıyorum bende.

arkadaşlar geçenlerde forum istanbul cinemax sinemalarına gitti benim çocukla.

mısır patlağını hiç sevmem diyebilirim.

2 pepsi / 1 büyük boy mısır aldık.

flim başladı ve yemeğe başladık kii ..

daha ilk seans bitmeden mısır bitti.

arada hemen 2 pepsi / 1 büyük boy daha mısır..

oradan sonra daha mısır patlağı yemedim. hususi önümüzdeki günlerde flim izlemeye değil mısır yemeğe gideceğim :))

sinema solonlarındaki gibi tadı yakalayabileceğimiz mısır patlatma makinası var mı.

önerileriniz nedir ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufziya -- 11 Mart 2013; 18:10:16 >

• @yusufziya

Bunu mutlaka deneyin bağımlılık yapacaktır....

Mikrodalga Fırında Mısır Patlatmak..

Yanmaz fırın poşetine bir veya iki avuç mısır konur
    içine sıvı yağ yada tereyağ ilave edilir tuz eklenir
    poşetin ağzı bağlanır poşet yanlardan ufak şekilde delinir
    mikrodalga fırına konur 2.5 Dakika yada 3 dakikaya ayarlanır
    süre sonunda bir torba dolusu patlamış mısır elde edilir...

Not: Bu tarif Yağ ve tuz konmadan da yapılır.
    yağsız ve tuzsuz istiyene 3 dakikada hazır..

Mısır patlatma makinası kullananlar

http://forum.donanimhaber.com/m_69773040/tm.htm

• eyvallah. evde olmasada işte denerim .

işteki mikrodalga analog..

yüksek ısıda mı pişirmek gerekir ?
  • Hocam bu torbanın mikrodalga fırın içinde patlama ihtimali var mı? Patlarsa fırının içi mahvolur, hanımdan laf yemekte var işin içinde...
  • quote:

Hocam bu torbanın mikrodalga fırın içinde patlama ihtimali var mı? Patlarsa fırının içi mahvolur, hanımdan laf yemekte var işin içinde...

işte içinde patlamaması için 2-3 yerden delik açmak gerekiyor.

ör kürdan ile.

aynı fırında torbada tavuk gibi.
  • Güzel fikir
  • Poşetin içinde yapmanızı sağlık açısından tavsiye etmem arnica veya arzumun makineleri iyi eğer yağlı ve çok
    üretüm yapmak istiyorsanız mısır patlatma makinesi almanız gerekebilir bu adreste sanayi tipi popcorn makineleri var bir bak derim
  • Bence de poşet işi sağlıklı değil, zaten mikrodalga da kullanmıyoruz biz evde bu sebeple.

Yukarıda videosunu paylaştığım Arzum Patcorn bir çok evdeki beklentilere cevap verebilecek bir ürün.
    Fazla uçmaya gerek yok yani
  • @gaoz

@eozen81

O poşet bakkaldan aldığınız taşıma poşeti değil

Yanmaz fırın poşeti demekki sizin söyleminize göre
    normal fırında poşette tavuk ve fırında pişen bilimum
    bütün yemekler size göre sağlıksız demekki
    gözlerimdeki perdeyi kaldırdınız vay beeee
  • @vavien1, bu sizin tercihinizdir, ben eski kafalıyımdır o yüzden kullanmam
    mikrodalga vs.. yoksa isteyen istediğini kullanır banane
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Bence de poşet işi sağlıklı değil, zaten mikrodalga da kullanmıyoruz biz evde bu sebeple.

Yukarıda videosunu paylaştığım Arzum Patcorn bir çok evdeki beklentilere cevap verebilecek bir ürün.
    Fazla uçmaya gerek yok yani

Mikro dalgayı ben yaklaşık olarak 20 yıldan fazladır kullanıyorum her türlü yemeği de yaptım ve hala da yapıyorum fırın ve ocaktaki pişirme süresinin yarı zamanın da sağlıklı pişiren bir cihazı es geçmeniz ve sağlıksız bulmanız ve yazmanız mantık dışı dır o zaman cep telefonu dahil bir çok cihazı kullanmamanız gerekir.

Yukarıda ki poşet çok ilginç ve güzel bir düşünce bende de arzum var bunu daha evvel akıl etse idim arzumu almazdım evde haybeden yer kaplıyor.

• Hepsi bir arada LİNK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous -- 19 Mart 2013; 11:37:51 >
  • Mikrodalga'yı bende sanırım 15 senden fazla kullanıyorum. Zararı olduğuna dair bir dolu söylenti var ama bir dayanağı olan yazı okumadım. Mutfak tezgahında yeri değişmeyen ürünlerden biridir.

Bir ara paketiyle birlikte mikrodalga fırına atılacak patlmaış mısır alıyordum ama daha sonra şimdi kullandığım yağ ve tuz ekleyebildiğim makineye döndüm. Kilo sorunu olanlar dikkat etsin bağımlılık yapabiliyor.
  • quote:

Sipariş verdiğim yerde ellerinde ürün kalmadığından bana aynı makinenin Premier olanını teklif ettiler. Önce yok dedim ama inceleyin dediler. Gerçekten makine aynı hatta Arzum 850 watt iken bana önderdikleri Perimer marka olanı 1000 watt. Hatta bu makineyi kargo dahil 50.-TL'ye veriyorlar ve 16.-TL'yi iade ediyorlar. Bir iki gün gecikme oldu ama 16.-TL de cebimize kaldı. Kullanım tecrübelerimi aktarırım.

PROFESYONEL MISIR PATLATMA MAKİNESİ PREMİER 2035

Ürün Özellikleri
    Mısır Patlatma Makinası

Yüksek verimli dönen karıstırıcı

Kılavuz lamba

Yapısmaz kaplama

Hizmet kasesi gibi kapak

Kapasite yaklasık 4.5 lt hazır patlamıs mısır

230V 1000W

NOT=YAGLI VEDE TUZLU MISIR PATLATABILIRSINIZ

merhaba, Bu ürüne niyetlendim ancak civarımdaki hiç bir mağazada bulup test edemedim. Bimeksin webten siparişi var. en uygun fiyatlısı da orada. Birde Mesajlar geçmiş zamanlara ait. 50-60 liralardan bahsediyorunuz. şimdi çoğu yerde 110 liralara satıyorlar zamanla kıymete mi binmiş.

kullananlara bir kaç sorum olacak.

Bu ürünün şeffaf haznesi cam mıdır? Bir de üzerindeki pişirilirken çıkarılan plastik kapak, hazneyi ters çevirip kullanıldığında düşmüyor mu? kucakta elde vs kullanımda çıkmıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapsikoli -- 28 Mart 2013; 15:41:27 >

• İki yerde de fiyat aynı hepsi burada arzum
    Bimeks arzum

Sorularına gelince üstteki şeffaf hazne cam değil sert plastik en üstteki kapak ise ters çevirdiğin de düşüyor veya çıkıyor ben o yüzden tutarken oraya elimi koyup öyle kullanıyorum bende 11.07.2012 de 79.90 TL ye hepsi burada com dan almışım
    pişirme esnasında üstteki kapağı takmıyorsun orası pişirme esnasında hava alacak şekilde açık kalacak.

aşağıda kullanma kılavuzu var okuman da fayda var.

http://www.arzum.com.tr/Content/Dosya/8693184964453.pdf

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.