Şimdi Ara

Ondskan - Evil (2003)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok abartmış olabilirim ama cnbc-e'de yaklaşık 1.5 yıl önce izleyince çok etkilenmiştim. Tekrardan 3-4 ay önce vermişti aynı kanal.

Film çok gerçekci,doğal ,4-4lük diyebileceğimiz türden.İşveç yapımı olan filmde Erik Ponti adlı arkadaşımız anlatılıyor.

"Erik is expelled from school for fighting. He ends up at a private boarding school where the senior students control the young ones... "

"Erik kavga nedeniyle okuldan atılır. Özel bir yatılı okula başlar. Burada üst sınıflar çömez diye tabir ettiğimiz alt kademeli sınıfları yönetme ve yaptırım uygulama hakkına sahiptirler."

"Erik finds a friend in Pierre, his room mate. The story revolves around Erik who just wishes to be left alone and graduate. He doesn't listen to what the seniors have to say and they don't like it".

Erik Pierre adında bir arkadaş bulur. Oda arkadaşı. Olay Erik ve mezun olma çabasının etrafında gelişiyor. Üst sınıfların zulümleri,yaptığı kötü şeyler,ilginç ve acımasın kuralları hiçe sayıp karşı geliyor. Sırf okulu bitirebilmek için ise ağırdan alması ve biraz olsun dinlemesi gerekiyor bu kural bütünlüğünü. Ama kişiliği buna izin vermeyince kendi içinde savaşıyor.
    Ve film işte buradan itibaren başlıyor.

http://www.imdb.com/title/tt0338309/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İzlemiştim bu filmi. Sanırım aynı zamanda izlemişiz. Ayrıntıları çok az hatırlıyorum. Güzel bir filmdi. En azından ekranda tutmuş olduğu kadar güzel
  • kuzey avrupa sinemasiyla tanismami saglayan film, gercekten cok begenmistim.
    Ondskan disinda; Fucking Åmål, Nói albínói, Voksne mennesker, Amantes del Círculo Polar, Los ve Breaking the Waves filmlerini de oneririm izlemediysen. soguk atmosferler, iletisim sorunlariyla cebellesen karakterler, kusursuz karakter oyunculuklari; alin size kuzey avrupa sinemasi.

• Arkadaşlar filmin ortalarına doğru bayan sesiyle çalan bir şarkı var, rock'n'roll olması lazım, adını bilen var mı?

Bir de bendeki film 108dk ama imdb 113dk gösteriyor. Altyazı da filmin ortalarında biraz kaymıştı, ileri alınca düzeldi. Filmin tek versiyonu var anlamadım neden benim film böyle.
  • Bu konuyu gördükten sonra izledim, müthiş bir filmmiş sağolun
  • Ben de Cnbc-e de izlemiştim. Hatta iki gösterimi de izlediğimi hatırlıyorum. Eric karakterinin ne yapcağını anlatarak, rakibini stres altında yıpratma taktiği vardır ki, çok etkileyicidir.
  • izledim sanırım, çok beğenipte adını bulamadığım filmlerdendi bilgilendirdiğin için çok saol

filmin sonunda üvey babasını dövüo dimi o film
  • quote:

Orjinalden alıntı: poweruser0

izledim sanırım, çok beğenipte adını bulamadığım filmlerdendi bilgilendirdiğin için çok saol

göstermiyo ama belli ediyo

ekleme: zapotka, özellikle konsey üyesi çocukla şişko korumasını zıbarttığı sahne çok iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smokinli Şövalye -- 19 Mayıs 2008; 20:41:01 >

• quote:

Orda adamımı dövüyordu ya, ben de son birkez piskopatlık olsun diye kendini dövdürüyor sanmıştım Filmin sonunu beğenmedim ama, kızla aralarında noldu yönetmen hiç bahsetmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osstation -- 19 Mayıs 2008; 20:54:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Celtic

quote:

izledim sanırım, çok beğenipte adını bulamadığım filmlerdendi bilgilendirdiğin için çok saol

göstermiyo ama belli ediyo

ekleme: zapotka, özellikle konsey üyesi çocukla şişko korumasını zıbarttığı sahne çok iyiydi

tamam tahmin ettiğim filmmiş ekşisözlükte okuyunca kesinleşti

filmin son sahnesi arkadaşıyla vedalaştığı sahne güzeldi

kuzey milletlerinin soguk yapisi bilinen bir ozellik ama son sahne ne oyle haci ya: can ciger kanka olmus iki eleman (pierre ve erik) uzun bir aradan sonra bulusuyorlar ve sadece el sikisip 2 cift kelam ediyorlar. tamam, enseye saplak gote parmak sululugu beklemiyoruz ama "bak bak, samimiyete bak" dercesine el sikarlarken ellere yapilan zoom bile adamlarin samimiyet anlayisini gosteriyor gibi [gibi diyeyim kapiyi acik birakayim]. uzaktan harici gazel oldu ama ates olmayan yerden duman cikmaz.

şeklinde anlatmış biri ekşisözlükte

• quote:

Orjinalden alıntı: osstation

quote:

Orda adamımı dövüyordu ya, ben de son birkez piskopatlık olsun diye kendini dövdürüyor sanmıştım Filmin sonunu beğenmedim ama, kızla aralarında noldu yönetmen hiç bahsetmedi.

cidden ya kızla nooldu hiç bahsedilmedi ama kız çok güzeldi

• quote:

quote:

quote:

e o kadar olacak finlandiyalı sonuçta

• quote:

quote:

Evli barklı kız uğraşmayın

Kız hakkında bilgi için,

http://www.actors.fi/zilliacuslinda.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osstation -- 19 Mayıs 2008; 22:33:48 >

• Şu üst sınıfların çömezlere yaptıkları işkenceyi hatırlıyorum da. Hala içimde o sahneler. Hatta buna kavga etmediği için "rottan" (sıçan) diyorlardı. 1 kase dolusu dışkıyı odalarına atıyorlardı üsr sınıflar pierrenin üstüne hemde. Ama Eric aşağı kalırmı oda toplayıp hepsini tekrar iade ediyordu....

Böyle işte son sahnedede öldürmekle tehtid etmişti ağlamıştı o üst sınıftakilerin reisi... Böyle böyle anlatırım filmin tamamını vallahi süoer ötesi
  • quote:

quote:

quote:

Evli barklı kız uğraşmayın

Kız hakkında bilgi için,

http://www.actors.fi/zilliacuslinda.html

• fragmanı izleyebileceğimiz biyer yokmu ?yada salla fragmanı direk filmi izlemi diosunuz
  • direk izle hacı
  • İzlememişim sanırım İzleyelim bakalım, merak ettim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.