- x
Mondial 150 zc ne dersiniz?
46 Cevap21118 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

920 Mesaj
4 Mayıs 2008; 12:55:05 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar malum yaz geldi ilk motorum olacak ve almaya bir niyettir gidiyo fiyatıda çok uygun ve dikkatli kullanılırsa sorun çıkarmaz diyorlar ne dersiniz nasıl ???

0

0

Ekteki dosya (3)

No Comment...

2293 Mesaj
4 Mayıs 2008; 13:08:33 

Motor hacmi küçük ama motosikletin hacmi büyük. :) İlk motorun olcağından sorun olabilir büyüklüğü..

96 Mesaj
9 Mayıs 2008; 23:41:20 

ÇİN MOTORSİKLETLERİNDEN UZAK DURR!!!
BENCE

Ne bir şarkı Ne bir söz Nede bir gösteriş Olayın özü iki kelimelik bir söyleyiş SENİ SEVİYORUM

1144 Mesaj
10 Mayıs 2008; 0:38:53 

bu modele ozel bir merakın varsa al ama
performansı diger 150ve 125lerden fazla bekleme uzerinde race yazdigina ve salyangoz egzosa sahip olduguna bakma...

ben ilk ciktigi zamanlar galeride soyle bir bakmistim
arkadaki canta takılan kuyruk dokume benziyor ve kırılabilicek birseye benziyor ama bilemiyorum
2disk freni olması guzel
onun disinda kacpara bilmiyorum ama diger modellerden bir +sı yok

ilk motor iyidir, cinliye gucun yetiyorsa cinli al cok takma sen
butun cinliler icin yazlan seylere bakabilirsin...

kolaygelsin

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Mayıs 2008; 9:32:13 

ben çinli makine kullanmıyorum.
ama çinliler için söylenen "uzak dur" deyişlerinede katılmıyorum
bu tamamen motosiklet bilinci ile alakalı bir durum.
ülkemizde pekçok eğitimsiz ve bilinçsiz sözde kullanıcının altında çinli makine var.
sonuçta ucuzlar, satışları bu yüzden sayısal anlamda diğerlerine göre daha iyi.
ama dediğim gibi, insanlar bu makineleri öyle bir kullanıyorlarki değil çin malı, KTM olsa dayanmaz!
150'lik çinli makineye nos takmaya çalışanlar gördüm! daha ne olsun..?

yani önemli olan çinlilerin kalitesizliği değil özünde. önemli olan bilinçli bir kullanıcı olmak.
aldığın makinenin rodajını iyi yapar, bakımlarını ihmal etmezsen; kaliteli yağ - buji - hava filtresi kullanırsan ve arada bir titreşim kaynaklı vida - somon işlerine bakarsan bu makineler sana uzun kilometreler boyunca yol arkadaşlığı yapabilir.

bahsettiğin modele gelince.
ucuz modeller arasında en yakışıklı scooterlardan biri.
ama birde Kymco Agility'e bakabilirsin.

1299 Mesaj
19 Mayıs 2008; 0:32:32 

Benim Sana Tavsiyem Mondial'den Vazgeç,Kymco Agility 125 al.Eğer Alırsan Bana Dua Edersin

COMINGSOON

581 Mesaj
19 Mayıs 2008; 11:04:17 

fikrim yoq

''24|30 Rock|Chuck|The 4400|Heroes|Dexter|Smallville|My name's Earl|Entourage|The Office|Death Note''
''Family Guy|Flash Forward|Fringe|Prison Break|The Simpsons|Leverage|Moonlight|Rome|Terminator(TSCC)''
''Gossip Girl|HIMYM|Jericho|Pimp my Ride|South Park|The Lost Room|Bands Of Brothers|The O.C|Weeds|Naruto''
''The Big Bang Theory|Crusoe|Supernatural|EastWick|Ghost Whisperer|It's Always sunny in Philadelphia|CSI:Miami''

| Kadir Has Üniversitesi ~ Elektrik-Elektronik Mühendisliği |
Senin için burda yaşayan taraftar,
Armanın peşinde adanmış hayatlar...

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2008; 6:51:23 

Dostum Mondial 150 zc diger modellerine gore cok karizma ve spor gozukuyor bende bundan alacaktım fakat sonradan ıstemeden de olsa 151 RS aldım. İnan 150 ZC almadıgım ıcın cok mutluyum, 151 RS dusun bence tıp olarak lahmacuncu modelı gıbı de gozukse cok satan ve gercekten cok ıyı bır motor. Cınden uzak dur dıyenlere bısey dıyemıyorum mutlaka bır bıldıklerı vardır ama perıyodık bakımlarını yaparsan cok ıyı motor, yakın zamanda 150 ZAT almayı dusunuyorum ama henuz kararsızım. Gıt yerınde ıncele bence dıger modellere gore tek artısı cakmagının olusu o da cok onemlı bısey degıl ayrıca benzın deposu 151 RS ye gore daha kucuk koltuk altı bagajıda kucuk. Aynaları gostergesı fılan cok guzel (dıger modellere gore) sen bılırsın ama bazen onunde bısey tasıma ıhtıyacı duyabılıyorsun, bu motorla onde bısey tasıyamazsın, 151 RS ıle dunyaları tasıyorum valla , secım senın hayırlı olsun

427 Mesaj
21 Mayıs 2008; 8:18:51 

dostum çin malı alacaksan mondial alman daha hayırlı diğerlerine göre daha oturmuş bir marka ve parçası bol ayrıca ucuz,modelleri iyi incele hangisi hoşuna gidiyorsa alırsın ama aldıktan sonra bakımını ihmal etme ve çok temiz kullanmaya bak,bu şekilde olursa seni baya bir götürür merak etme

KONTROL EDEBİLDİĞİN GÜÇ HER ZAMAN GÜLDÜRÜR, KONTROL EDEMEDİĞİN GÜÇ ELBET BİR GÜN ÖLDÜRÜR

1144 Mesaj
22 Mayıs 2008; 0:55:28 

seversen ve severek bakimlarini yaptirirsan rahat 10bin gidersin buyuk ariza olmadan.

alicam 50bin kullanicam diyorsan marka al
alirim keyif yaparim 20bini gecmem diyorsan cinli ler iyi bakimla sorun cikarmaz

kolaygelsin...

63 Mesaj
22 Mayıs 2008; 16:06:52 

Suzuki AN 125 modelini inceledin mi

2729 Mesaj
22 Mayıs 2008; 23:49:06 

sokağa atıcak paran varsa bana dokunmaz diyosun al acı bi deneyim olur senin için vede mondial servisinin sahibiyle baya bi samimi olursun anladın sen onu...

Only the brave..

2565 Mesaj
24 Mayıs 2008; 11:47:01 

Suzuki AN125 kullanıyourm. Taş gibi motor. Sapasağlam arkadasım llas cheetah diye bir motor ald ı150 lik 1 ayd akülüstür oldu inanamadım benimki 9 aylık sıfır gibi alet .Sanki yeni heryri. ve nası laz yakıyor anlatamam.

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

18 Mesaj
25 Mayıs 2008; 11:40:23 

Bırak kardeşim Mondial'i yaa...
Sıfırına vereceğin para ile ikinci el az kullanılmış bir Honda Beat bul kendine duat bizlere... Evladiyelik bin....

2729 Mesaj
25 Mayıs 2008; 22:01:15 

millette bi mondial tutkusu almış başını gidiyo nedir bu yaa . illa sıfır motor alıcam diye psikolojileri de bozuluyo

Only the brave..

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2008; 23:16:28 

quote:

Orjinalden alıntı: esentepeli_90

millette bi mondial tutkusu almış başını gidiyo nedir bu yaa . illa sıfır motor alıcam diye psikolojileri de bozuluyo

Evet abi illede sıfır motosiklet almak ıstıyoruz, bu yuzden ucuz markalar dusunmek zorunda kalıyoruz. Emın olun cogu kısı cın malı motor almanın mantıklı olmadıgını bılıyor ama maddı olarak bunun ustune cıkamıyoruz, eger bu markaları secıyorsak, bunun tek sebebı sıfır ve ucuz motor olarak maddı durumumuzun buna yetmesi.

Bende 5-6 ay sonra vitesli motora terfı etmek ıstıyorum, oncelıkle ehlıyetımı almam lazım bu yuzden bende konu acacagım bu mu daha ıyı su mu dıye. Tabıkı sıfır ve cın malı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milaket -- 25 Mayıs 2008; 23:16:08 >

2729 Mesaj
26 Mayıs 2008; 1:01:31 

quote:

Orjinalden alıntı: milaket

Evet abi illede sıfır motosiklet almak ıstıyoruz, bu yuzden ucuz markalar dusunmek zorunda kalıyoruz. Emın olun cogu kısı cın malı motor almanın mantıklı olmadıgını bılıyor ama maddı olarak bunun ustune cıkamıyoruz, eger bu markaları secıyorsak, bunun tek sebebı sıfır ve ucuz motor olarak maddı durumumuzun buna yetmesi.

Bende 5-6 ay sonra vitesli motora terfı etmek ıstıyorum, oncelıkle ehlıyetımı almam lazım bu yuzden bende konu acacagım bu mu daha ıyı su mu dıye. Tabıkı sıfır ve cın malı olacak

TAMAM KARDEŞİM SEN MONDİAL AL BENDE AYNI FİYATA 94 MODEL HONDA TİTAN ALICAM VE 5 SENE SONRA BU İKİ MOTORU KARŞILAŞTIRCAZZ HANGİSİ HALA ÇALIŞIYO VE ADAMAKILLI GİDİYO Kİ BU TİTAN 95.000 KM DE OLACAK HEMDE 13 YAŞINDA YANİ HİÇBİR MONDİALIN YADA ÇAN ÇİN ÇON GİBİ SIFIR OLMAYACAK..YA BİRAZ MANTIKLI OLUN ARKADAŞLAR BİZDE BÜTÇESİ GENİŞ İNSANLAR DEĞİLİZ AMA SIRF BU YÜZDEN GİDİP MONDİALA HAYBEDEN PARA VERMİYORUZ VARSIN 2.EL OLSUN ESKİ OLSUN AMA BENİ ÜZMESİN

Only the brave..

1144 Mesaj
26 Mayıs 2008; 1:41:47 

quote:

TAMAM KARDEŞİM SEN MONDİAL AL BENDE AYNI FİYATA 94 MODEL HONDA TİTAN ALICAM VE 5 SENE SONRA BU İKİ MOTORU KARŞILAŞTIRCAZZ HANGİSİ HALA ÇALIŞIYO VE ADAMAKILLI GİDİYO Kİ BU TİTAN 95.000 KM DE OLACAK HEMDE 13 YAŞINDA YANİ HİÇBİR MONDİALIN YADA ÇAN ÇİN ÇON GİBİ SIFIR OLMAYACAK..YA BİRAZ MANTIKLI OLUN ARKADAŞLAR BİZDE BÜTÇESİ GENİŞ İNSANLAR DEĞİLİZ AMA SIRF BU YÜZDEN GİDİP MONDİALA HAYBEDEN PARA VERMİYORUZ VARSIN 2.EL OLSUN ESKİ OLSUN AMA BENİ ÜZMESİN

95bin KM de almayi planladigin titan baskasini uzmesede seni uzer haberin olsun.
80bin KMye gelmis zat kullanan arkadasim var,motor hala gidiyor, cin motoru secen arkadaslara biraz saygili olun bu isler butce meselesi
su an cin motorlari turkiyedeki pazarin ilaci olmus durumda...

2729 Mesaj
26 Mayıs 2008; 3:01:10 

80.000 km de mondial

Only the brave..

202 Mesaj
26 Mayıs 2008; 3:07:19 

Valla motoruna iyi bakarsan seni istediğin yere kadar götürür.Ayrıca mondialin servis alanı çok geniş.Bence hiçbir sorun olmaz.Bende Mondial 151 RS var. 2 seneden beri kullanıyorum hiçbir teknik sorunu çıkmadı.Ve ben bu motorla bayaa yol yaptım.Yani demek istediğim motoruna bakarsan hor kullanmassan büyük bir sorunla karşılaşmassın.

2729 Mesaj
26 Mayıs 2008; 3:08:09 

bu ne mantıktır ya sen şimdi hondayla mondialimi karşılaştırıyosun

YORUMSUZ....

Only the brave..

2729 Mesaj
26 Mayıs 2008; 3:10:41 

TAMAM ARKADAŞLAR SİZ HAKLSISINIZMONDİALE DEVAM EDİN .SONUÇTA HERKESİN Bİ GÖRÜŞÜ VAR SAYGI DUYARIM.DEDİĞİMİ SERVİSE GİTTİĞİNİZDE ANLAYACAKSINIZ HAYIRLI SÜRÜŞLER

Only the brave..

202 Mesaj
26 Mayıs 2008; 3:13:07 

quote:

bu ne mantıktır ya sen şimdi hondayla mondialimi karşılaştırıyosun

YORUMSUZ....

Arkadaşım emin ol bugüne kadar benden fazla motor kullanmamışsındır.Şuanda İsveçte yamaha servisindeyim ve gerçekten motorla ilgili bilgim çook fazla.Ve herşey motoru kullanmakta bitiyor açıkçası bakarsan sağlam kalır bakmassan patates olur :D

427 Mesaj
26 Mayıs 2008; 9:08:28 

quote:

Orjinalden alıntı: handsome222

Arkadaşım emin ol bugüne kadar benden fazla motor kullanmamışsındır.Şuanda İsveçte yamaha servisindeyim ve gerçekten motorla ilgili bilgim çook fazla.Ve herşey motoru kullanmakta bitiyor açıkçası bakarsan sağlam kalır bakmassan patates olur :D

dostum isveçteyim demişken sorayım dedim orda yamahanın fiyatları nasıl yani burayla kıyaslandığın da dedikleri kadar fark varmı merak ettim

KONTROL EDEBİLDİĞİN GÜÇ HER ZAMAN GÜLDÜRÜR, KONTROL EDEMEDİĞİN GÜÇ ELBET BİR GÜN ÖLDÜRÜR

202 Mesaj
26 Mayıs 2008; 14:11:40 

quote:

Orjinalden alıntı: swirl

dostum isveçteyim demişken sorayım dedim orda yamahanın fiyatları nasıl yani burayla kıyaslandığın da dedikleri kadar fark varmı merak ettim

hangi modeli sorduğuna bağlı ayrıca 2. el fiyatlar Türkiye ye kıyasla baya düşük.Ben burdan getirtmek için bazı araştırmalar yaptım fakat büyük bir yol masrafı çıkıyor.Büyük masraf dediğim tırla getirtmek he kendine güvenip 3 günlük yolu çekerim dersen o başka :D Yedek parça ise çook kolay ve çabuk bulunuyor fakat yedek parça fiyatları çook fazla.Ama Yamaha nın fabrikasında çalışanlara %35 lik bir indirimi var ben ondan yararlanıyorum :D

427 Mesaj
26 Mayıs 2008; 15:35:44 

mesela sıfır R6 diyelim şu an 27.000 ytl burda orda ne kadar

202 Mesaj
26 Mayıs 2008; 16:43:40 

sıfırı 24.000 ytl 2. eli ise 19.000 ytl

427 Mesaj
26 Mayıs 2008; 17:37:59 

aşırı bir fark da yokmuş yaa

202 Mesaj
26 Mayıs 2008; 17:49:27 

aradaki 3 milyara adam sıfır motor alıyo :p Bak ben şuan bu motoru kullanıyorum.

0
Türkiye de ise 151rs var.Yazları onu kullanıyorum :D

427 Mesaj
26 Mayıs 2008; 22:42:24 

bunun üstüne zıplayıp çıkmak lazım

202 Mesaj
26 Mayıs 2008; 22:52:34 

gel bide bana sor

2729 Mesaj
26 Mayıs 2008; 23:14:22 

bu da mondialmi?

Only the brave..

1144 Mesaj
27 Mayıs 2008; 4:09:28 

quote:

Orjinalden alıntı: handsome222

aradaki 3 milyara adam sıfır motor alıyo :p Bak ben şuan bu motoru kullanıyorum.

0
Türkiye de ise 151rs var.Yazları onu kullanıyorum :D

cok tatli sm ama plakasiz bu??
markasi nedir? 125cc mi

202 Mesaj
27 Mayıs 2008; 4:54:32 

arkadaşım bizim burda 30 moped diye birşey var bunlar plakasız ve ehliyetsiz kullanılabiliyor. Markası ise Rieju modeli de Drac. Buda motorun ilk hali

0

427 Mesaj
27 Mayıs 2008; 12:45:54 

valla 2 hali de güzelmiş

202 Mesaj
27 Mayıs 2008; 15:12:29 

quote:

bu da mondialmi?

ne mondiali İsveç te mondial ne arıyo

63 Mesaj
27 Mayıs 2008; 18:20:52 

dün plaka dahil suzuki an125 aldım 2500 ytl.Biraz araştırdım.Bunda karar kıldım.Henüz kullanma şansım olmadı ama, iyidir sanırım tavisye ederim

427 Mesaj
27 Mayıs 2008; 23:07:36 

hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle

2729 Mesaj
27 Mayıs 2008; 23:35:46 

bu arada konuyu açan arkadaşımız yok piyasada

Only the brave..

2293 Mesaj
28 Mayıs 2008; 0:13:26 

quote:

Orjinalden alıntı: nighthawktr

dün plaka dahil suzuki an125 aldım 2500 ytl.Biraz araştırdım.Bunda karar kıldım.Henüz kullanma şansım olmadı ama, iyidir sanırım tavisye ederim

Kullanmadan iyidir sanırım diyip tavsiye ediyosun. Helal olsun, forumlar sizin gibiler yüzünden düşüyor.

63 Mesaj
28 Mayıs 2008; 12:39:14 

quote:

Orjinalden alıntı: batuhany

Kullanmadan iyidir sanırım diyip tavsiye ediyosun. Helal olsun, forumlar sizin gibiler yüzünden düşüyor.

Kardeş ben fikrimi söylüyorum.Tavsiye etsem de seni ilgilendirmez.Ne yazıp yazmayacağımı da senin gibi kendini forum koruyucusu sananlara soracak değilim.Hayatın bu forumlardan ibaretse o da senin sorunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighthawktr -- 28 Mayıs 2008; 12:41:01 >

63 Mesaj
28 Mayıs 2008; 12:44:00 

quote:

Orjinalden alıntı: swirl

hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle

teşekkür ederim.Herkese güvenli sürüşler

1144 Mesaj
3 Haziran 2008; 23:32:40 

handsome222 cok sanslısın boyle motorlara bınebıldıgın ıcın keske burdada vergıler dusuk olsa

supermoto hali cok guzel zaten supermoto hastası bırı olarak cok guzel yaptıgını soyleyebılırım gozume batan tek eksıgı elcık koruması olmaması
onun dısında cok ıyı gorunuyor
gule gule kazasız belasız bin

lacıvert halıde yamaha xt serisine benziyor...

202 Mesaj
4 Haziran 2008; 3:31:41 

quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

handsome222 cok sanslısın boyle motorlara bınebıldıgın ıcın keske burdada vergıler dusuk olsa

supermoto hali cok guzel zaten supermoto hastası bırı olarak cok guzel yaptıgını soyleyebılırım gozume batan tek eksıgı elcık koruması olmaması
onun dısında cok ıyı gorunuyor
gule gule kazasız belasız bin

lacıvert halıde yamaha xt serisine benziyor...

elçiğide sen hediye et bari :D yorumun için teşekkür ederim ayrıca evet yamahaya benziyor fakat motoru yamahadan daha iyi.Ayrıca bu mod du tek başıma yapmadım yamahacenter de çalıştığım için bi kaç tane daha eleman yardımcı oldu.

2 Mesaj
8 Nisan 2012; 15:23:53 

selam arkadaşlar ben 18 yaşındayım. ilk motor deneyimini yaşayacağım. babamla beraber yarın gidip ikinc el mondial 150 zc adındaki motoru alacağız, 2011 model. daha 1100 km de. hiç yıpranmamış . temiz motor. üstünde oynama yok. yarın almaya gideceğiz. sizce ilk motor deneyimi için ideal mi ? ehliyetim yok ama, bende polis olmayan yerllerden geçmek zorunda kalacağım malesef :( işte bu az kötü ama. kask mask vs.vs. her bişey edindim. güvenli olacak. sizce uygunmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_mert_shn -- 10 Nisan 2012; 17:20:37 >

3253 Mesaj
9 Nisan 2012; 15:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_mert_shn

selam arkadaşlar ben 15 yaşındayım. ilk motor deneyimini yaşayacağım. babamla beraber yarın gidip ikinc el mondial 150 zc adındaki motoru alacağız, 2011 model. daha 1100 km de. hiç yıpranmamış . temiz motor. üstünde oynama yok. yarın almaya gideceğiz. sizce ilk motor deneyimi için ideal mi ? ehliyetim yok ama, bende polis olmayan yerllerden geçmek zorunda kalacağım malesef :( işte bu az kötü ama. kask mask vs.vs. her bişey edindim. güvenli olacak. sizce uygunmu

Güvenli olan ne ? Trafik kurallarını bilmemen mi? Boyunu aşacak bir motora binmen mi? Polisten kaçma atraksiyonlarına girişecek olman mı?

Polisin yakalaması başına gelebilecek en iyi şey olur.1500 lira civarı ceza yersin, polis motorunu alır, babanla beraber mahkemeye çıkar savcıdan fırça yer motoru satar borcu kapatırsın.

Trafikte giderken önüne yaya atladı, yaştan dolayı tecrüben bisiklet olduğu için frenlere asıldın ön kitledi sen sağa savruldun, bu durumda yapabileceğin tek şey 120 kg bir metal yığınının kaya kaya yoldaki insana doğru gitmesini izlemek olur.Karşıdakinin burnu kanasın, mahkeme mahkeme dolaşırsın, maddi olarak yiyeceğin cezanın haddi hesabı olmaz, baban hapse kadar gidebilir.

En iyi ihtimalle de öndeki bir arabanın tamponunu indirirsin, o basit tampon dediğin şey 1000 lira civarında.Sigorta 5 kuruş ödemez, 1500 ehliyetten yersin 2-3 bin de karşı tarafın arabasını yaptırırsın 4500'e rahatça kapatırsınız hesabı.Elinde de ön takım dağılmış bir motor kalır.

Bunları yaşamana gerek var mı sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yns  -- 9 Nisan 2012; 15:08:37 >

2 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:17:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Güvenli olan ne ? Trafik kurallarını bilmemen mi? Boyunu aşacak bir motora binmen mi? Polisten kaçma atraksiyonlarına girişecek olman mı?

Polisin yakalaması başına gelebilecek en iyi şey olur.1500 lira civarı ceza yersin, polis motorunu alır, babanla beraber mahkemeye çıkar savcıdan fırça yer motoru satar borcu kapatırsın.

Trafikte giderken önüne yaya atladı, yaştan dolayı tecrüben bisiklet olduğu için frenlere asıldın ön kitledi sen sağa savruldun, bu durumda yapabileceğin tek şey 120 kg bir metal yığınının kaya kaya yoldaki insana doğru gitmesini izlemek olur.Karşıdakinin burnu kanasın, mahkeme mahkeme dolaşırsın, maddi olarak yiyeceğin cezanın haddi hesabı olmaz, baban hapse kadar gidebilir.

En iyi ihtimalle de öndeki bir arabanın tamponunu indirirsin, o basit tampon dediğin şey 1000 lira civarında.Sigorta 5 kuruş ödemez, 1500 ehliyetten yersin 2-3 bin de karşı tarafın arabasını yaptırırsın 4500'e rahatça kapatırsınız hesabı.Elinde de ön takım dağılmış bir motor kalır.

Bunları yaşamana gerek var mı sence?

ilk motor deneyimi nereden çıktı ? çok motor sürdüm ben. ilk motor bu benim ilk motorum olacaktı.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641