Şimdi Ara

OCZ 64GB SSD Disk video inceleme (OCZSSD2-1S64G)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
10.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabit diskleri, sürekli hızlanan bilgisayar donanımları içinde en yavaş gelişme kaydeden donanımlar arasında gösterebiliriz. Kapasiteleri her geçen yıl artış gösterse de okuma ve yazma hızlarındaki artış pek tatminkar olmuyor. Teknolojileri gereği erişim süreleri de ideal düzeye inemiyor.

Şu an için oldukça pahalı bir teknoloji de olsa SSD disk teknolojisi bizi bu dertten kurtarabilecek tek yol gibi görünüyor. Düşük erişim süreleri, git gide artan hızları ve alışıldık manyetik plakalı disklerin dez avantajlarına sahip olmamaları; SSD diskleri heyecan verici donanım bileşenleri haline getiriyor.

Bu videomuzda yazma ve okuma hızlarıyla piyasada satılan diğer SSD disklerden ayrılan, OCZ'nin 64GB kapasiteli OCZSSD2-1S64G modeli SSD diskini inceliyoruz.

Sayfanın Linki : http://www.akortek.com.tr

• okuma yazma hızları halen vasat bence. elimdeki 1tb 7200.11 serisi seagate'in hdtune okuma hızı 100mb/sm olduğunu düşünürsek , ssdlerin daha çook yol alması lazım. tabi laplorda performans arayanlar için cazip olabilir.
  • öncelikle böyle bir inceleme için çok teşekkürler...

Ne yazıkki çok profosyonel olmamış inceleme ama genede güzeldi...Öncelikle diyeceğim birkaç çalışma görüntüsü koysaydınız mükemmel olurdu bu inceleme benim için çok önemliydi...örneğin açılış süresindeki değişlik autocad 3dmax photoshop gibi programalrın açılış süreleri oyunlarda ki yükleme v.b gibi durumlarda nekadar da sayısal değerlerle bir sonuça varsakta insan görmek istiyor

emeğinize sağlık
  • videoda 64gb pek çok uygulama için yeterli deniyorda ne için yeterli ben anlamadım çok az bence
  • Arkadaşlar katı diskler laptoplar için öncelikle düşünülmüş bir disk.Kesinlikle vasat olamaz.Zaten yapılan testlerin genelinde müthiş farklar var.Kiminde 13 kat kiminde % 200 gibi.Ama daha gelişmesi ve en önemlisi bizim bunu alabilmemiz için ucuzlaması lazım.Notebooklarda bence kesinlikle performansı etkileyecek bu diskler.
  • SSD'ler yavaşça gelişiyor , artik işimiz kolaylaşacak gibi.
  • fiyatlar uygun olduğu zaman alınabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

fiyatlar uygun olduğu zaman alınabilir

aytunç hocam meslek ne konuyla ilgisi olmadı ama buda çok pahalı ya
  • Çok güzel bir inceleme olmuş, tebrik ederim.
    Açıkçası bir çok kişinin merakla beklediği bir video inceleme olmuş, tabi bir o kadar insan da RAID performansını merak ediyor olmalı..
  • 1320$ + kdv fahiş fiyat diye buna diyorlar herhalde :)
    tamam yeni teknolojide biraz elle tutulur olması lazım bence

http://www.sanalmarketim.com/urun/85b45038703afbb243d46f92ca67767e/Bilgi/
  • insaf biraz daha mantıklı bir fiyat giriş için olabilirdi. ama genelde bu fiyattan giren ürünler ancak bir yıl veya 2 yıl sonra fiyatları iyice düşmeye başlıyor örneğin dvd ler gibi.bekleyip göreceğiz.
  • yurtdışında 1200 $ bilseydim 10 gün önceki dell xps 1330 um için 350 $ farkla alabiliyordum bu incelemeyi ozaman izlemiş olsaydım kesinlikle bu farkı verirdim
  • Raid 0 performansını çok merak ediyorum.. Disklerde hata olasılığı olmayacağına göre, müthiş..
  • Bence bu ssd diskler fiyaskonun ötesine geçemeyecek gibi geliyor.
    Düşüncem de şu bu ssd 64 gb yada 128 gb gibi komik saklama kapasitelerinde yüksek performans sunuyor. Yani mantıklımı 1 Tb lık sabit disklerle bu disklerin aynı kefeye konulması.
    Bence teknoloji bu hard disk gelişimi konusunda çok ama çok zorlanacak. Diğer donanım parçaları uçarken harddisklerin geleceği nolur kestiremiyorum açıkçası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkan1984m

Bence bu ssd diskler fiyaskonun ötesine geçemeyecek gibi geliyor.
    Düşüncem de şu bu ssd 64 gb yada 128 gb gibi komik saklama kapasitelerinde yüksek performans sunuyor. Yani mantıklımı 1 Tb lık sabit disklerle bu disklerin aynı kefeye konulması.
    Bence teknoloji bu hard disk gelişimi konusunda çok ama çok zorlanacak. Diğer donanım parçaları uçarken harddisklerin geleceği nolur kestiremiyorum açıkçası.

mekanik disklere attığı farkları görmedin heralde,zaten ilk ürünler bunlar adamlar sana hemen elinde son teknolojiyi satmaz yavaş yavaş gelişerek piyasaya çıkar.fiyata hiçbir şey demiyorum, o fiyata yorum yapılmaz.böyle gelişine çakarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyndmr -- 4 Mayıs 2008; 22:01:59 >

• owww may gaddd .... Fiyata bak yaw. iki tane alıyım raid yapıyım desen 92 şahin parası... hemde ruhsata işli tüplü.

• Mesut Çevik çok teşekkürler donanımhabere bayılıyorum teşekkürün nedeni ssd incelemsinde kutuyu bizimle beraber açıp http://forum.donanimhaber.com/m_22617543/mpage_2/key_/tm.htm sayfasındaki önerimi göz önünde bulundurmanız... belkide görmediniz bi tesadüf kutuyu açmanız ama galiba okudunuz :D teşekkürler bundan sonraki videolardada kutuyu bizimle beraber açarsanız çok seviniriz..

ocz 64gb ssd e gelince acayip pahalı 2 tane hp w2408h alınır flight similator oynanır yan yana koyulup. 4gb usb bellekler 64ytl filan 64 gb da 4 gb 16 tane var 16x64=1024 ytl gibi bir fiyatı olsaydı daha mantıklı olurdu onun dışında güzel ürün bide 1024 ytl fazla sınır 800 olmalı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awesome -- 4 Mayıs 2008; 23:47:06 >

• 64:4=16 yapar... bence 800 bile olsa cok...
  • afedersin düzelttim
  • quote:

Orjinalden alıntı: hsyndmr

quote:

Orjinalden alıntı: ozkan1984m

Bence bu ssd diskler fiyaskonun ötesine geçemeyecek gibi geliyor.

mekanik disklere attığı farkları görmedin heralde,zaten ilk ürünler bunlar adamlar sana hemen elinde son teknolojiyi satmaz yavaş yavaş gelişerek piyasaya çıkar.fiyata hiçbir şey demiyorum, o fiyata yorum yapılmaz.böyle gelişine çakarsın.

Ya 7-8 katı performansına çıktığını biliyorum ama bunlar bir tb lik ssd yapsa normal mekanik harddiskler yerindemi sayacak yani. Hiç mi gelişmicek. Ki gelişecek düşmesi zor bunların.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.