Şimdi Ara

## AMD'nin Phenom 9100e İşlemcisi Yurt Dışında Satışa Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Phenom 9100e İşlemcisi Yurt Dışında Satışa Sunuldu ##

AMD'nin 65 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan dört çekirdekli Phenom 9100e işlemcisi OEM üreticilerinden sonra market raflarındaki yerini de almaya başladı. 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan işlemci özellikle düşük TDP seviyesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. B2 revizyonuna sahip olan Phneom 9100e üzerinde 2MB L2 bellek, 2MB da paylaşımlı L3 bellek yer alıyor. 1.8GHz'de görev yapan AMD'nin düşük güç tüketimli Phenom işlemcisi özellikle 780G gibi çoklu ortam kullanımına dönük sistemleri hedef alan yonga setlerinin güç verdiği anakartlar ile uyumlu bir ikili oluşturacak gibi görünüyor. Tabi önümüzdeki günlerde aynı işlemcinin B3 revizyonlu modellerinin hazırlanmasında söz konusu olabilir. Gelen bilgilere göre ürün yurt dışında 133 Avro'luk etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulmuş durumda.

• Haber için teşekkür Fx hocam.Fiyatı uygun gibi .Yalnız bana göre gereksiz bir işlemci daha hızlı çift çekirdekliler daha tercih edilesi duruyor.
  • B2 revizyon Bunda da benzer sorunlar olur mu acaba? Ülkemize de gelse kısa zamanda keşke. Teşekkürler haber için.
  • Sorun olup olmadığının kokusu gelir zaten yakında hele bir testleri görelim anlarız.
  • 65W iyi değer

Oc potansiyeli nasıl acaba
  • bence fiyatına göre çok iyi bir işlemci... tabi türkiyeye çok daha pahalı gireceği kesin..
  • bence fazla overclock olmaz
  • Full HD filmler için HD3200+9100e biçilmiş kaftan olur bence.
  • TR'ye,150 dolardan girer umarım. Bu tabi iyimser tahminim

150-180 dolar arası olur herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

B2 revizyon Bunda da benzer sorunlar olur mu acaba? Ülkemize de gelse kısa zamanda keşke. Teşekkürler haber için.

buna bır acıklık getırebılırmıyız.
    amd phenomların 3. cekırdegınde vede l3 on belekte sorunvardı
    acaba bu ıslemcıdede 3.cekırdek ve l3 de sorun varmı

fıyatına gore cok ıyı bır urun.
  • Arkadaşlar fiyat 133 Euro, dolar değil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

B2 revizyon Bunda da benzer sorunlar olur mu acaba? Ülkemize de gelse kısa zamanda keşke. Teşekkürler haber için.

B2'lerdeki sorun, sadece sunucu bazındaki, aynı mimariye sahip işlemcilerde var. Phenom'ları ilgilendirmiyor.
  • Şu B2 revizyonlu işlemci muhabbeti iyice kabak tadı verdi artık. Phenom kullanıpta TLB hatasında dolayı Crysis vs. oyunlarda çokme yaşayan varmı?
  • Sırf güç tüketimi iyi diye tercih edileceğini sanmam. Hemde bundan daha hızlı olan 4 çekirdekliler bu kadar ucuzlamışken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acerciyim -- 2 Mayıs 2008; 22:04:29 >
  • Valla bence 3 çekirdeklilerden çok daha iyi.

B2 olsa da en az 2.2 Ghz. ye kadar Oc. olacağı kesin. TDP değeri iyi.

Ve fiyatı da gerçekten uygun.

Türkiye'ye 140$ + KDV olarak girebilirse. Benim için alınabilecek ilk Phenom işlemci ortaya çıkmış olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdurust

Valla bence 3 çekirdeklilerden çok daha iyi.

B2 olsa da en az 2.2 Ghz. ye kadar Oc. olacağı kesin. TDP değeri iyi.

Ve fiyatı da gerçekten uygun.

Türkiye'ye 140$ + KDV olarak girebilirse. Benim için alınabilecek ilk Phenom işlemci ortaya çıkmış olur.

Umarım dediğin gibi olur; yoksa E8400 seçmek daha mantıklı.(Hızaştırma ile aradaki farkı kapatacağını düşünüyorum, tabiki 9100 beklenen fiyatta gelmezse ve hızaştırma problemi olursa)

Yoksa tamamen sana katılıyorum
  • Bu işlemçi toplama için bak dört çekirdekli işlemçili dersen olay biter
  • AMD nin de kabul ettiği durum phenomların gerçek performansını yüksek değererde verebildiiidir.

65watt olsa bile 1,8ghz phenomla uraşmak mantıklı deil
  • Orasini görmek lazim gerçekten.
    quote:

Orjinalden alıntı: forious
    65W iyi değer
    Oc potansiyeli nasıl acaba
  • 2.4 ghz garanti yapar iyi bir clockcu okadarda takoz olamaz bir işlemci
    zorlansa zorlana zorlana 2.6 bile olablr 3ghz de calısan b2 li işlemcilerde var voltaja anakarta ellere bakıo bu işler tamamen

guzel işlemci diyemiyorum cunku k10 mimarili bir makina kullanmadım.

k8 754 939 am2 hepsi elimden geçti pentiumlara karsı zaferdi ama c2d masaustu fln olsn amd den cok daha verimli

testlerde sadece programlar oyunlar var windows basarımı multitasting arttırılmısmı fln oda onemli.

yoksa k8 den cok farkı yoksa k10 un 4 cekirdek destekli programların cok olmaması sebebiyle okdr tercih edilesi bişey degil ama fiyatıda nedersek dielim gzl
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.