Şimdi Ara

## Intel'in 3.33GHz'de Çalışan Wolfdale İşlemcisi 266$'a Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in 3.33GHz'de Çalışan Wolfdale İşlemcisi 266$'a Geliyor ##

45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Yorkfield kod adlı dört çekirdekli işlemcilerinde en hızlı model olan ve 3.2GHz'de görev yapan QX9770 işlemcisinin üzerine muhtemelen yeni bir model anons etmeyecek olan Intel cephesinde çift çekirdekli işlemcilerin daha hızlı modeller ise yolda. Gelen bilgilere göre özellikle yüksek saat hızı ile dikkat çeken Core 2 Duo E8600 işlemcisi Intel'in bu noktada önemli kozlarından biri olabilir. Core 2 Duo E8600 işlemcisi, 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanmasının yanı sıra 6MB seviye 2 belleğe sahip olacak ve 1333MHz FSB desteği ile gelecek. Yüksek saat hızı ile dikkat çeken model özellikle dört çekirdekli işlemcilere destek veremeyen "MHz" duyarlı uygulamalarda Intel'in en önemli modellerinden biri olacak gibi görünüyor. Yılın üçüncü çeyreğinde yani muhtemelen önümüzde yaz aylarında kullanıma sunulması beklenen işlemci 266$'lık etiket fiyatı üzerinden pazara sunulacak ve daha önce Q6600 ile E6850 modellerinde yaşanan çok çekirdek mi yoksa yüksek saat hızına sahip çift çekirdekli model tartışmalarını da yeniden alevlendirecek gibi görünüyor.

• Gelsin bakalım
  • rekabet kızışııoooo.....
  • Gelsin de bi test edelim. Bakalım Çok çekirdekmi daha avantajlı MHZ hızımı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: whiteshark

rekabet kızışııoooo.....

• işte bir "milyon dolarlık soru" daha. açıkçası gereksiz bir model gibi duruyor. zaten E8400 gibi işlemciler 4.25 ghz gibi hızlarda çok stabil çalıabilirken gidip de buna daha fazla para vermek çok mantıksız geldi bana. bilemiyorum ama overclock yapmayan da o kadar insan olduğunu düşünürsek "abi bu 3.33 ghz yapıyo, daha hızlısı yok bu gezegende" şeklinde güzel güzel de satılabilir tabi
  • İyi bir güç kaynağı, iyi bir işlemci soğtucusu, iyi bir anakart ve iyi bir kasa içi havalandırmayı boşverip bu işlemciyi hızaştırmasız kullanmak var. Hem diğer duruma göre risk de yok. Hatta en kötü durumda 300,500 mhz bile arttırılabileceğini düşünsek neredeyse 4ghz e bile yaklaşmış olunur ki muazzam bir rakam.
  • biz daha q6600 ü alamadık yaw
  • quote:

rekabet kızışııoooo.....

hangi rekabet? adamlarin rakibi yok dogru duzgun model bile cikartmiyorlar muhendisler butun gun tavla oynuyordur
  • Oyun testlerinde sanırım 2 çekirdekli E8600 farkı açar ama modelleme , video editingde bakalım neler olur :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

rekabet kızışııoooo.....

hangi rekabet? adamlarin rakibi yok dogru duzgun model bile cikartmiyorlar muhendisler butun gun tavla oynuyordur

di mi...haklsıın yaww...lafın gelişi işte mazur gör...

• Biz deneb ve propus göremessek intel bize 3.66ghz de çalışan 1333fsb destekli 6mb önbellekli e8700 gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 2 Mayıs 2008; 15:18:34 >
  • artık oyunlarda 4 çekirdeği ufaktan ufaktan destekler.. o zaman yüksek mhz lerle birlikte çekirdek sayısı önemi artar..
  • ben demedim mi bu 8000 sersinin cesidi artar diye hayla diyorum 8900 bile cıkar valla boyle gider se

baya hızlıymıs bu arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: janer798

ben demedim mi bu 8000 sersinin cesidi artar diye hayla diyorum 8900 bile cıkar valla boyle gider se

baya hızlıymıs bu arada

Haklısın dostum 8000 serisi satış patlaması yaşıyo. Fabrikalar işlemci yetiştiremiyor son kullanıcıya.
  • Nehalem gelecek diye bunları ucuzdan veriyorlar. bence bekleyip nehalem alınmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpRiNt1

Nehalem gelecek diye bunları ucuzdan veriyorlar. bence bekleyip nehalem alınmalı.

nehalemin cikis fiyati korkunc olur amd nin duzgun bir cevap veremecegini dusursek ucuzlamasi 1 sene surer o yuzden 2 sene daha islemci degistirmeyi dusunmuyorum zaten 2 seneye bilgisayar teknolojisi cok farkli bir hal alacak ps4 pc lerin yerini almazsa tabii
  • 266$ falan verilmez buna saçmalık resmen E8400 4.3 ghz e o.c lenebiliyor hava soğutmayla buda 5.0ghz yi görücekdir 700mhz için çok büyük bi fark ödenmez o paraya Q serisinden alırım
  • Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı Pahalı

224 dolara,Q6600 satılmakta

Bu çok para
  • demek ki yeni intel indirimleri gelebilir yaz ayında... intel keşke bol bol işlemci çıkarsa...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.