Şimdi Ara

navigasyon cihazi alacagim ama bu konu hakkinda bilgim yok. yardim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
58.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ben arabama navigasyon cihazi almak istiyorum ama piyasadaki urunlere baktim ve hicbirsey anlamadim. benim icin istanbulun yollarini cok iyi bilsin yeter. bir de yanlis yol tarif etmesi gibi bir problem varmis sanirim. ben boyle birsey yapmasini istemem cunku istanbul yollarini hic bilmiyorum. bir kere kayboldum mu bir daha dogru yolu bulamam. buna uygun dokunmatik ekranli fiyati uygun alet onerebilir misiniz??? simdiden yardimlariniz icin cok tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi switel -- 1 Mayıs 2008; 21:21:59 >

• Fiyatlari pek bilmem ama tavsiyemwww.yolbil.com.tr
    quote:

Orjinalden alıntı: switel

arkadaslar ben arabama navigasyon cihazi almak istiyorum ama piyasadaki urunlere baktim ve hicbirsey anlamadim. benim icin istanbulun yollarini cok iyi bilsin yeter. bir de yanlis yol tarif etmesi gibi bir problem varmis sanirim. ben boyle birsey yapmasini istemem cunku istanbul yollarini hic bilmiyorum. bir kere kayboldum mu bir daha dogru yolu bulamam. buna uygun dokunmatik ekranli fiyati uygun alet onerebilir misiniz??? simdiden yardimlariniz icin cok tesekkurler.
  • İkinci el bir GARMIN ürünü al (ister NUVI ister STREETPILOT serisinden olsun). Sıfırını alma bence çünkü çok fiyat farkı var.(Aradaki farkı ne yapacağını anlatacağım birazdan)
    GARMIN NUVI 200 piyasada 600 YTL civarında. Sen Sahibin...com veya Gittigidi...com dan ikinci el bir cihazı 250-350 YTL aralığında alabilirsin.

Aradaki fiyat farkı ile de Baytekin'den NAVCITY(Başarsoft ürünü igo Türkiye haritaları ile neredeyse aynı) yazılım alırsın.(300YTL) SD karta yüklü halde gönderiyorlar. Sana nasıl kuracağını da telefon ile anlatırlar.( IGO benim şu ana kadar kullandığım en iyi yazılım PDA'nımda TomTom yüklü idi evimin olduğu yer pembe bir leke olarak gözüküyordu sadece. PDA'nıma IGO kurup baktım, sitenin ismi bile yazıyor.!, Alışveriş merkezlerinden lokantalara kadar hepsi belirtilen yerlerde, taksicilerden öğrendiğim ara sokak kestirmelerini bile buldu iki üç defa.)

Ya da benim geçen hafta boyunca yaptığım gibi buralara başka yerlere mesaj atıp durursun. Cevap gelmez, gelir eksik gelir, yanlış gelir, PDA için olan versiyon gelir. ( Vardı öyle bir arkadaş, ekranın bir tarafına yapışık görüntü var ne yapayım diyordu).

Sonunda bulursun belki ama bir dünya eziyet. O işi bunu hobi edinen arkadaşlara bırakmak lazım. Sana yanında birebir anlatacak yapacak bir arkadaşın yoksa benim gibi ver siparişi, istediğin zaman teknik destek alırsın.

İyi bir gün dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enistgok -- 2 Mayıs 2008; 23:32:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: switel

arkadaslar ben arabama navigasyon cihazi almak istiyorum ama piyasadaki urunlere baktim ve hicbirsey anlamadim. benim icin istanbulun yollarini cok iyi bilsin yeter. bir de yanlis yol tarif etmesi gibi bir problem varmis sanirim. ben boyle birsey yapmasini istemem cunku istanbul yollarini hic bilmiyorum. bir kere kayboldum mu bir daha dogru yolu bulamam. buna uygun dokunmatik ekranli fiyati uygun alet onerebilir misiniz??? simdiden yardimlariniz icin cok tesekkurler.

fiyat/kalite açısından bence navia, ben NS-1020 cihazını kullanıyorum ve çok memnunum, yabancı markalar gibi pahalı değil ve onlardan daha başarılı bence, forumda navia tartışması da dönüyor zaten bence gir bak fikrin olsunhttp://forum.donanimhaber.com/m_20344750/tm.htm

• ben de navigasyon cihazı arıyorum, navia NS-1020 cihazını duydum inceledim baya hoşuma gitti, şimdi hiperkene nin söylediği kısma gidip baktım orda da faydalı bilgiler var. Böyle cihazları almadan önce çok iyi araştırmak lazım.
    link vermek yasak mı bilmiyorum ama navia.com.tr de de cihazla ilgili açıklayıcı bilgiler var.
    bilginize...
  • ben de navia ve garmin arasinda kaldim zaten. ikisi de iyi aletler.
  • Yahu kafam karıştı valla, naviamı yoksa garminmi?... Hangisinin haritası daha güncel, hangisinin kullanımı daha pratik?...
  • 3 hafta boyunca araştırıp National Geographic kampanyasından navia siparişi verdim...Yerine ben araştırdım kardeş kesinlikle Navia....
  • Araca monteli ürünün çalınma riski çok yüksek. En temizi taşınabilir bir ürün bence... Navia NS - 1020 öne çıkıyor gibi sanki. Ama araştırmaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 28 Mayıs 2008; 9:18:54 >
  • sas_sas'ın dediği gibi, istediğim haritayı (Bence IGO tartışılmaz) yükleyebileceğim bir cihaz olmalı ama GPS.NAVIGASYON da der ki bu tip cihazlar piyasada no-name olanlar, bunların arkasında duran şirketler iyi değilse uyduruk birşey çıkma ihtimali var.

En sonunda markalı bir GPS cihazının ( Bence MIO C520 - @dem beye ve sas_sas'a teşekkürler verdikleri bilgiler için) unlock edilerek içine istenen navigasyon programının kurulması bence en uygun çözüm.

"Kardeşim ben Istanbul'dayım şuradayım vs. Türkiye dışına çıkmam" diyorsanız alın bir GARMIN üstünde Başarsoft haritasıyla Türkiye çok iyi (Bende GARMIN Streetpilot C510 var) ama yurtdışında araba kiralayınca veya kendi arabanızla çıktığınızda haritalar için para vermeye başlarsınız.

quote:

Orjinalden alıntı: set

Yahu kafam karıştı valla, naviamı yoksa garminmi?... Hangisinin haritası daha güncel, hangisinin kullanımı daha pratik?...

• Yurt dışı olayı araba ile zor, anca uçakla...Zaten yurt dışına çıkınca karşılayan birileri oluyor mutlaka. Şu an Ankarada yaşıyorum, Ankarada adres bulma problemi yaşamıyorum ancak İstanbula gidince problem yaşıyorum.

Cihazı alınca harita yükleme vs işleri ile uğraşmak istemiyorum. Alıp hemen kullanmaya başlamak istiyorum.

Benim kriterlerim bunlar...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hala sonuca gelebilmiş değilim, kafam karışık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 28 Mayıs 2008; 9:34:55 >
  • @set

Kardeş benimde kafa çok karışıktı...ben birşey alırken olabilecek tüm alternatifleri araştırırım ... 3 hafta boyunca navigasyon cihazlarını araştırdım...Kullanıcı yorumları,satış sonrası destek,fonksiyonellik gibi kriterleri göz önüne aldım ve Navia 1020 de karar verdim.Bence NG kampanyasının sona ermek üzere olduğunu göz önüne al.... Navia ya 1 mesaj aıyorsun 1-2 saat içinde cevap geliyor...böyle bir destekleri var.... Birçok GPS cihazı kullanan insanların 'Navia bugüne kadar kullandığım en iyi cihaz' dediklerine şahidim. Navia başlıklarında da geçiyor böyle yazılar.Yine de karar senin benim fikirlerim bunlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: djdigy5

@set

Kardeş benimde kafa çok karışıktı...ben birşey alırken olabilecek tüm alternatifleri araştırırım ... 3 hafta boyunca navigasyon cihazlarını araştırdım...Kullanıcı yorumları,satış sonrası destek,fonksiyonellik gibi kriterleri göz önüne aldım ve Navia 1020 de karar verdim.Bence NG kampanyasının sona ermek üzere olduğunu göz önüne al.... Navia ya 1 mesaj aıyorsun 1-2 saat içinde cevap geliyor...böyle bir destekleri var.... Birçok GPS cihazı kullanan insanların 'Navia bugüne kadar kullandığım en iyi cihaz' dediklerine şahidim. Navia başlıklarında da geçiyor böyle yazılar.Yine de karar senin benim fikirlerim bunlar.

Teşekkür ederim yorumunuz için, hala kararsızım... NG kampanyası bitti diye biliyorum, hala devam ediyormu ?...

• navia-1020 hakkında benim tecrübelerim aşağıdaki link'te kardeşler. Belki karar vermenize faydası olur.

http://forum.donanimhaber.com/m_20344750/mpage_7/tm.htm
  • SET,

Eğer taktığım gibi çalışsın kriteriniz varsa, GARMIN ve Başarsoft haritalarının üstünlüğü tartışılmaz bence.

Amazon.com veya e-bay'da GPS DEVICE başlığı altında bestseller olan cihazların çoğunlukla GARMIN olması sanırım tesadüf değildir.

Ha.. ben neden MIO c520'ye taktım kafayı?.... Onu da cihaz elime geçerse, sas_sas ve @dem beylerle konuşacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enistgok -- 28 Mayıs 2008; 16:00:44 >
  • Garmin ürün açısından başarılı diyorlar. Acaba hangisinin haritasi daha güzel,garminmi yoksa navia 1020 mi?...
  • Navia için kullanılan haritayı görmedim ancak Garmin ile gelen Navcity kullanıyorum. Oldukca memnunum.
  • İbre Garmine doğru kayıyor, araştırmaya devam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

İbre Garmine doğru kayıyor, araştırmaya devam...

Şunu da göz önünde bulundurun NATİONAL GEOGRAPHİC gibi bir kuruluş....düşününki tam ilgi alanına giden bir konu GPS,navigasyon .... Bu kadar firma arasından Navia yı seçiyor kampanyasında dağıtmak üzere...Sizce işini riske atar mı böyle dünya çapındaki bir kuruluş? Ben buna da çok güvenerek sipariş verdim.... Yani bence olabilecek en güvenilir tavsiyedir bu.

Ayrıca Navia Ürün incelemesi:
    http://www.uruninceleme.com/incelemedetay.aspx?Id=139

Saygılar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.