Şimdi Ara

## AMD, 2008 İçerisinde 45nm İki Yeni Phenom X4 Modeli Duyuracak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD, 2008 İçerisinde 45nm İki Yeni Phenom X4 Modeli Duyuracak ##

B3 revizyonlu yeni Phenom işlemcilerini geçtiğimiz günlerde anons ederek kullanıma sunan AMD'nin 45nm üretim teknolojisine yönelik çalışmaları da devam ediyor. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre AMD rakip Intel'den tam 1 yıl sonra yani önümüzdeki Kasım ayı içerisinde masaüstüne yönelik olarak ilk 45nm Phenom işlemcilerini anons edebilir. Gelen bilgilere göre firmanın Deneb kod adını taşıyan 45nm Phenom X4 işlemcilerini bu yıl kullanıma sunulacak ilk örneğinin saat hızları 2.4GHz ile 2.8GHz arasında olacak. 6MB L3 bellek ile gelmesi beklenen işlemciler ayrıca HT 3.0 desteğine sahip olacaklar ve muhtemelen 95 watt'lık ısıl güç tasarımı ile gelecekler. Ayrıca ortaya atılan iddialara göre AMD, 45nm ile birlikte AM2 soket yapılanmasının fişini kesip direkt AM3 soket formuna da geçiş yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Nisan 2008; 21:25:50 >

• güzel haberler ısıl gücüde 95 wat a düşürmüşler ön bellek de artmış
  • Amd den haberler geliyor.hadi hayırlısı bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapry -- 29 Nisan 2008; 18:33:07 >
  • amd geç kalmıştı soket yapısında yenilik için yine pamuk eller cebe yeni anakartlar kasa içine hayırlısı
  • en gıcık kaptığım nokta zırt pırt soket şekillerini değiştirmeleridir. bunun yüzünden s939 soketli anakart elimde patladı.
  • L3 süz 45nm X4 Propus ucuz Phenomlar hakkında yeni haber var mı peki, ileride nasıl bir fiyat düşünüyorlar?
  • 6 mb L3 müL2 olmasın o
  • Bir iki gündr benden taraf gelen haberlerdeki kesilmenin farkına varmışsınzdır. Çünkü özel bir etkinlik için Cumartesi gününden beri Tayvan'dayım arkadaşlar. Bugün test günü idi ve 7 saat boyunda yakında kullanıma sunulacak bazı donanımları farklı koşullada test etme ve deneme şansı yakaladık. Yakında detayları paylaşacağım ama şimdilik NDA'den ötürü oda büyüklüğünde bir tank içerisinde kullanımımıza sunulan LN2 (sıvı nitrojen) den br görüntü vereyim.

## AMD, 2008 İçerisinde 45nm İki Yeni Phenom X4 Modeli Duyuracak ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Nisan 2008; 18:49:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SiLVeR_FoX

6 mb L3 müL2 olmasın o

l3 6mb siz yanlış biliyosunuz 2 mb da çekirdeklere paylaştırılmış durumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

quote:

6 mb L3 müL2 olmasın o

http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_15331_15332^15334,00.html

• fırtına öncesi sessizliği bu anlamıştım zaten :) Bu arada kolay gelsin FX57
  • fx57 bizi Tayvan'a götür
  • quote:

quote:

quote:

6 mb L3 müL2 olmasın o

http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_15331_15332^15334,00.html

Evet sonucunuz nedir, sizi anlayamadım. Belirttiğiniz linkin 65nm işlemcilere haberin ise 45nm işlemcilere ait olduğunu biliyorsunuz değil mi ?

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

quote:

quote:

6 mb L3 müL2 olmasın o

Evet sonucunuz nedir, sizi anlayamadım. Belirttiğiniz linkin 65nm işlemcilere haberin ise 45nm işlemcilere ait olduğunu biliyorsunuz değil mi ?

biliyorum hocamda L2 cache olmayacak mı bu işlemcilerde?yoksa L2+L3 mü 6 mb olacak,o noktada sıkıntı var

• Bence 45 NM ile iyi bir performans artışı yakalayabilir.Yükselen saat hızları ve l3 belleğin büyüklüğü intel ve amd tarafında yeni işlemci indirimleri görebiliriz demek oluyor bence

AMD'den sorunsuz ve performanslı bir geçiş bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

fx57 bizi Tayvan'a götür

Tayvan direkt uçuş Türkiye'den THY ile yok yada ben bilmiyorum. 10 saat boyunca buradan Hong Kong'a oradan da 1,5 saatlik yolculuk ile Taipei, Tayvan'a gidiyorsunuz. Üstelik herhangi bir rahatsızlığınız sebebi ile vücut sıcaklığınız yükselmiş ise Tayvan Uluslararas Havaalanında geçemezseniz. Vücut sıcaklığınız 37 dereceden yüksek 40 dereceden az ise hava alanında kan örneği veriyorsunuz çünkü adamlar özellikle kuş gribinden korkuyor. Eğer vücut sıcaklığınız 40 derece üstünde ise muhtemelen geri postalanabilirsiniz. Merak etmeyin, izlenim ve deneyimlerini size aktaracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Nisan 2008; 19:03:02 >

• biliyorum hocamda L2 cache olmayacak mı bu işlemcilerde?yoksa L2+L3 mü 6 mb olacak,o noktada sıkıntı var

arkadaşım l2 olmaz olurmu hiç 2mb L2 6 mb L3 bellek var toplam 8 mb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeGaSuS@01 -- 29 Nisan 2008; 19:05:10 >
  • tayvanda masaj yaptırsaydın fx57 meşhurdur oranın masajı
  • amd herzamanki gibi durmuyo hız kesmiyo
  • AM3 hemen çıksa da , AMD de rahatlasa, bizde....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.