askerlikten muaf olma durumu
92 Cevap45291 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3125 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:42:33 

arkadaşlar 6 numara miyop göz bozukluğu nedeniyle askerlikten muaf olunur mu?

1239 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:44:18 

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

528 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:46:06 

olunur, düşmanı vurucam diye kışlayı dağıtır yoksa

o quam sancta, quam serena, quam benigma, quam amoena

44 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:46:11 

quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

arkadaşlar 6 numara miyop göz bozukluğu nedeniyle askerlikten muaf olunur mu?

Askerlikle ilgili tüm soruların için buraya bak: http://www.asal.msb.gov.tr/

"Başlangıçta daima şairler vardı. Başlangıçta daima şairler olacak." 1959 Attila İlhan 1925-2005

487 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:52:30 

iki göz toplamı 14 ise askerliğe elverişsizdir

3667 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:56:32 

Ben askerde acemiliğini kalbi delik olarak bitirmiş yani 4 ay askerliğini yapmış ki bu adam çavuştu adam gördüm 4.ayda bölük doktoru sayesinde kalbindeki deliği tespit ettiler.Yani kalbi delik adamı bile alıyorlar askere

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Nisan 2008; 20:02:32 

ben miyop olarak askerden muaf oldum 2004de.iki gözün toplamı 14 numarayı geçiyorsa muafsın.geçmiyorsa şafak saymaya hazırlan

294 Mesaj
6 Nisan 2010; 17:23:28 

peki bu 14 numara nasıl hesaplanıyor? gerçek bilgisi olan var mı aramızda? bir yerde miyop veya hipermetrop derecesinin üzerine astigmatınkinin yarısı ekleniyor ve toplam 14 üzerinde ise askerlik yapamaz raporu veriliyor diye okudum. bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

2018 Mesaj
14 Eylül 2010; 14:46:01 

Göz doktorundayım şu anda. Gözlerim 6.50 ye 6.50 çıktı. Toplam 13. Yaş 21. Doktor 7ye vurdu mu durur dedi. Yani şimdi muaf mıyım nasıl oluyo o?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1176 Mesaj
14 Eylül 2010; 15:03:24 

Yani iki gözde 7 + 7 = 14 olursa arızalı oluyorsun. Şimdi askerlikten kaçmak için dereceni artırmak gibi saçma sapan yollara girişme sakın. Askerlik sana çok şey kazandıracak git yap gel vicdanınla hesaplaş.

Ama sadece merak ettiğinden soruyorsan o zaman sorun yok yaşına göre derecenin 7 ye çıkma ihtimali olabilir eğer 21 yaş altındaysan 6,5 derece kesinlikle yükselir.

Edward "O *****lar her konuda konuşurlar."
"Politika, sinema, moda."
"Din hariç her konuda."
Will "Neden din hariç?"
Edward "Din hakkında konuşmak kabalıktır. Kimi inciteceğin belli olmaz."

10 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:22:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

peki bu 14 numara nasıl hesaplanıyor? gerçek bilgisi olan var mı aramızda? bir yerde miyop veya hipermetrop derecesinin üzerine astigmatınkinin yarısı ekleniyor ve toplam 14 üzerinde ise askerlik yapamaz raporu veriliyor diye okudum. bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

Selam, Bende Retinitis Pigmentosa (Gece Körlüğü) ve sol gözde -11, sağ gözde -12 miyopi var ve raporla sabit. Şimdi, bende askerlikle ilgili uzun zamandır araştırdığım için iyi kötü biraz bilgim var. Yakında muayeneye de gideceğim zaten.

Şimdi sağ ve sol gözde olan miyopi veya hipermetropi oranın toplamı ile eğer varsa astiğmat oranının yarısı toplanıyor.
Örn:

Sol Göz: -8 derece miyop + 2 derece astiğmat ; Sağ göz: 5 derece miyopi + 4 derece astiğmat
Yani = (8 + 5) + ((2+4)/2) = 16

Araştırmalarım neticesine göre öğrendiğim şu:

Eğer yukarıda hesapladığımız rakamınz 10-14 arasında ise Komando olamaz, Er olur raporu veriyorlar
Eğer yukarıda hesapladığımız rakamınz 14 ve üzeri ise askerliğe elverişli değildir raporu veriyorlar.
Ayrıca bir doktor "Gece körlüğü tanısı alan bir kişi seferberlik anında bile askere alınmaz" diye belirtmiş.
Normalde askerliği yapmaya engel olacak derecede göz kusuru olan biri muayenede çütrük alamasa bile, birliğine gittiğinde ki ilk muayene kontrollerinde 1-2 hafta içinde çürüğünü alır. Bazen nasılsa birliğinde seni çürüğe ayırırlar diyip muayenede çürük vermedikleri de oluyormuş.

Ama siz siz olun, mevcut tüm raporlarınızı beraberinizde götürün. Askeri muayenede ki cihazların normalin bir kaç puan altında değer ölçtüğüne dair mağdur vatandaşlardan uyarılar var.

10 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:31:57 

quote:

Orijinalden alıntı: diciotto

Ben askerde acemiliğini kalbi delik olarak bitirmiş yani 4 ay askerliğini yapmış ki bu adam çavuştu adam gördüm 4.ayda bölük doktoru sayesinde kalbindeki deliği tespit ettiler.Yani kalbi delik adamı bile alıyorlar askere

Buradan bu sonuç çıkmaz arkadaşım. Her ne kadar mesajını 2 sene önce de yazmış olsan ben de bir yorum yapayım. Bir gözün kör de olsa askerlik vazifeni yapmak istersen askerliğini yaparsın. Muayende "Sen Askere Gitmek İstiyor musun? diye sorarlar adama çürüğü haketsen bile.

Demek ki o vatandaşın kalbinin delik olduğunu farkedememişler. Büyük olasılıkla adamın kendisi daha öyle bir rahatsızlığı olduğunu bilmiyordu kanımca. Çünkü muayende benim sağlık sorunum yok dediğinizde sizi muayene dahi yapmıyorlar başlarından savmak için.. Onlarında umrunda değiliz zaten. Çok meraklı olmadıkları için bizi muayene etmeye, kalbin delik bile olsa benim sağlık sorunum yok dediğinizde sizin kalbiniz acaba delik mi diye kontrol etmezler zaten

Saygılar

29 Mesaj
11 Ekim 2010; 18:42:04 

muafiyet sınavına gireceksin genco boran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

208 Mesaj
25 Ekim 2010; 9:14:10 

en büyük asker bizim asker muaf değilsin kardeş 2 gözün dereceleri toplamı 12 mi 14 mü ne olması gerekiyor ayrıca keratokonus hastasıyım sağ gözümde yüzde 60 solda yüzde 40 görme kaybı vardı intacs(halka) ameliyatı oldum yani korneamda halka var ameliyatı yapan doktorum 2 şey yapmıcaksın dedi 1 askerlik 2 gece araba kullanmak askerlikteee yapttıııım(2 gün oldu geleli zoruna gitmesin )gece nöbetede gittiiiimmmmmm sözlerime şöyle devam etmek istiyorum şemsiye açılmaaaz sıkma tatlı canını okşa patlıcanını kaçınılmazsa zevk al bunlarda benim askerlik ile ilgili yorumlarım

Uzaklaştırılmış
2 Aralık 2010; 14:22:54 

bizim bölükte işe yaramaz adamı tuvalete vermişlerdi sabah akşam yıkar dururdu o yüzden herkesi değerlendiriyorlar göz görmesede ona göre iş vardır belkide santrale verirler her saniye telefonlara bakarsın
askerde o yüzden çok intihar eden oluyor

2587 Mesaj
6 Aralık 2010; 0:58:43 

Adam intahar eden oluyor yazmış, cevap verse ne olacak, kalptan götürür adamı hey Allahım.

2141 Mesaj
6 Aralık 2010; 1:01:38 

eskiden askerliğini yapmayana kız verilmezdi. şimdi millet askerlikten kaçar olmuş. sonumuz hayır değil...

586 Mesaj
6 Aralık 2010; 1:05:34 

güzel konuymuş inşallah :D birileri yorum yazarda eyleniriz :D:D

Sende bunu yedin.

3221 Mesaj
24 Aralık 2010; 3:26:29 

quote:

Orijinalden alıntı: LifeForStyle

1590 Mesaj
24 Aralık 2010; 3:28:44 

dövmesi olana silah vermiyolarmış diye duydum bende?

yönetim naber.

3327 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Poccия
24 Aralık 2010; 3:43:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Metalli Head

dövmesi olana silah vermiyolarmış diye duydum bende?

yok öle bişey bende 2 tane var ama aslanlar gibi m1 kullandım

631 Mesaj
26 Aralık 2010; 20:15:34 

arkadaşlar mrb lar bende ocak ayında sevk tarihi bulunan biriyim ve bir sorum olucak burada ikilemde kalıyorum

1-) Muaflık için sadece miyopimi gerekli (Benim Hipermetropi ve asgitmatım var mesela)

2-) Normalde ilk ölçümde gerçek nolarınız çıkıyor doktor harfleri okutuyor ona göre numara yazıyor şimdi aslında burada doktorun verdiği en son gözlük camları için olan reçetemi geçerli oluyor yoksa ilk ölçümde çıkan sonuçmu çünki bir kere doktor şey demişti mesela senin gözlerin 8 9 olabilir ama biz sizlere o numarayı vermiyoruz tabiki ıondan ikilemde kaldım

mesela bende 26/04/2010 tarihine ait dnya göz hastanesi reçetesi var üstündeki bilgiler şöyle

Tanı : Hipermetropi - Astigmat

Uzak bölümünde yazanlar Sağ göz SPH + 5.00 CYL -1.00 AXIS 40 derece

Sol göz SPH: +4.50 CYL -1.50 AXIS 160 derece

Şimdı bu numaralar al kullan dediği gözlüklere ait tabiki ancak gerçek nolar değil burada gerçek nolarmı geçerli kullanılacak gözlük nolarımı geçerli acaba

Birde benim Sağ gözümde yüksek derecede göz tembelliği var sol gözümü kapattığımda sağ göz ile seçemiyorum yazıları vs bulanık oluyor

Birde küçüklüğümde geçirmiş olduğum bir rahatsızlıktan dolayı SAĞ KULAK hiç duymuyor yani sıfır Bir tek sol kulağım duyuyor

Bunlar muaflık için yeterli sebeplermidir bu konuda gerçek bilgisi olan arkadaşlarımız cvplayabilirlerse çok sevinirim

Saygılarımla

~~~ Apple iPhone 3G 8GB 4.1 Jailbroken ~~~

970 Mesaj
27 Aralık 2010; 1:36:12 

konuyu gördüğüm iyi oldu derece toplamı 4 komando olabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 27 Aralık 2010; 1:36:55 >

20 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:14:35 

ARKADAŞLAR BENDE ÇOK UZUN ZAMANDIR BU KONU HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPIYORUM..VE SON OLARAK BİR KAÇ YERDE ŞUNU NET OLARAK GÖRDÜM ÖZELLİKLE EYLÜL AYI 2010 DAN SONRA BU YIL BAŞINA 2011 TARİHİNE DOĞRU ŞU AÇIKLAMA VAR.. GÖZ NOLARINA BAKILMAKSIZIN GÖZ KUSURLARI TOPLAMI 11 VE ÜZERİ OLANLARDA ASKERLİK MUAFİYETİ BÜYÜK ÖLÇÜDE OLUNMAKTADIR... YANİ MİYOP.HİPERMETROP.ASTİGMAT RAHATSIZLIĞI OLANLARIN NOLARINA BAKILMAKSIZIN TOPLAMI 11 VE ÜZERİYSE MUAF OLUNMAKTADIR...
GERÇEK YAZIYI OKUMAK İSTEYENLER ASKERLİK GÖZ KUSURLARI GÜNDEM DİYE ARAMA YAPSIN DİREKT O YAZI ÇIKIYOR.. İNCELEYEBİLİRSİNİZ.. BUNU BİR KAÇ SİTEDE DAHA GÖRDÜM...KOLAY GELSİN HERKESE..

520 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:35:36 

beyler sağ 6,5 sol 6 derece miyop var muaf olabilir miyim ??? bu olayı ilk kez duyuyorum yalnız varsa öyle bişey çok şukela olur

You are not your job.
You're not how much money you have in the bank.
You're not the car you drive.
You're not the contents of your wallet.
You're not your fucking khakis.
You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

360 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:50:59 

quote:

20 Mesaj
1 Ocak 2011; 1:27:46 

OMERTOLAD BAKTIN MI DEDİĞİM SİTEYE? SENDE BAK Bİ BAKMADIYSAN OKU.. SONRA BURDA GÖRÜŞÜNÜ YAZABİLİRSİN... SEN NE ZAN ASKERLİK İÇİN İŞLEM YAPTIRCAN? İLK KEZ Mİ YOKSA TECİLLİMİYDİN? BENİM GİBİMİSİN ONU MERAK ETTİMDE ONDAN SORDUM..):

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 6 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
1 Ocak 2011; 1:29:40 

Bizim bi arkadaş var üni mezunu adam askerlik yapmamış askerlik yapmış görünüyornasıl iş lan bu.

20 Mesaj
1 Ocak 2011; 3:47:05 

YAZIYI OKUMAK İSTEYEN ASKERLİK GÖZ MUAFI GÜNDEM DİYE YAZIP ARASINLAR DİREKT O SAYFA ÇIKIYOR ZATEN VE O SAYFADA O YAZI YER ALIYOR... BELKİ BU DÖNEMLERDE GÖZ NOLARINI DÜŞÜRMÜŞ OLABİLİRLER YANİ 2010 DA VEYA SONLARINA DOĞRU.. ÇÜNKÜ DİĞER YORUMUMDADA BELİRTTİM EYLÜL AYINDAN İTİBAREN BU 11 VE ÜZERİ OLAYI GÖRMEYE BAŞLADIM..VE DEĞİŞİK BİR KAÇ SİTEDEDE BU YAZININ AYNISINI GÖRDÜM.. EYLÜLDEN ÖNCE VE DAHA ÖNCEKİ BİR KAÇ SENEDE HİÇ BUNU GÖRMEDİM.BEN BİLGİSAYARDA OLDUĞUM ZAMANLAR HEP ARARIM BU BİLGİLERİ İLK DEFA EYLÜL AYINDAN SONRA ÇIKMAYA BAŞLADI 11 VE ÜSTÜ OLAYI..ZAMANLA KANUNLAR VE KURALLAR DEĞİŞİYOR.. DEĞİŞMİŞ OLABİLİR..11 E DÜŞÜRMÜŞ OLABİLİRLER.. ÇÜNKÜ 2 SENE ÖNCE TECİL ETTİĞİMDEDE ASKERE GİTCEM DİYE ŞUBEYE GİTTİM KANUN DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI 2 YIL TECİL HAKKIN VAR DEDİLER BENDE TECİL ETTİRMİŞTİM..

208 Mesaj
1 Ocak 2011; 12:54:06 

olmazsın olmazsın bu askerliği elinde sonunda herkes yapcak kaçış yok

1182 Mesaj
1 Ocak 2011; 13:00:16 

kilo alin boy la kilo arasında 20 +/- olcak maximum yani 1.70 boyun varsa 91 kiloysan almiyorlar 49 kiloysanda almiyorlar

Origin ID: PubwiZ
ASUS SABERTOOTH 990FX / AMD FX X8 8120 - 3.1@4.6 / Corsair H100 / Sapphire R9 290X Tri-X / WD 2 TB 7200RPM 64MB SATAII-300 CAVIAR GREEN+Mach Xtreme MS-DS 120 GB SSD / Kingston HyperX 16GB kit (4X4) DDR3 1600 Ram /

20 Mesaj
1 Ocak 2011; 18:45:37 

NEONİGTH HERKES YAPACAK DİYOSUNDA ASKERİYE ZATEN RAHATSIZLIĞI OLAN KİŞİYİ ASKERE ALMAZ. İLLAKİ ASKERLİK YAPCAN DİYE BİŞEY YOKKİ. RAHATSIZSAN RAPORUNU VERİP YOLLARLAR.. HATTA BİR AN ÖNCE İŞLEMLERİNİ BİTİR AYAK ALTINDAN KAYBOL DİYEDE BAĞIRIRLAR... BUNLARA BİZZAT ŞAHİM OLDUM MAHALLEMDEN.. BİZİM MAHALLEDE 3 KİŞİ MUAF OLMUŞTU MUAYENELERİNDE....

2709 Mesaj
1 Ocak 2011; 19:04:55 

quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

kilo alin boy la kilo arasında 20 +/- olcak maximum yani 1.70 boyun varsa 91 kiloysan almiyorlar 49 kiloysanda almiyorlar

olur mu ya +30 olması lazım 1.70 boyun varsa 100 kilonun üstünde olman lazım

182 Mesaj
1 Ocak 2011; 19:49:51 

benimde gözler sağ ve sol 6.30 6.30 miyop

ya bu askerlik meselesini vatan millet meelesi yapmayın bu kadar bana eskiden muaf olursun diyolardı ben olmak istemezdim yok askere gidicem yok vatan yok millet yok ülkem için gidicem felan şimdi elimde olsa hemen muaf olucam

. . .
Bi ben çarparım bide C#'ar
. . .

646 Mesaj
1 Ocak 2011; 19:57:46 

quote:

80 Mesaj
1 Ocak 2011; 20:04:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

Askerlik dediğin zor zanaat değil, potansiyeli kullanmak önemli olan. Gerçi düşüncelerim yüzünden vatan haini denmek istemiyorum (anlamaya meyilli birisi demez gerçi.) ama orasıda öyle işte. Askeri güç gerçekten önemli bir ülke için, ama kontrolsüz bir organ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphanumeric -- 1 Ocak 2011; 20:06:44 >

Bırak; Etkenlere karşı, karşı tepki oluşturup kararlarını değiştirmeyi.∫
Yap; Kararlarını sabitleyip, Etkenlere hükmetmeyi.
Ouroboros Sabiti /--/ 2012

182 Mesaj
1 Ocak 2011; 20:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Alphanumeric

quote:

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

Askerlik dediğin zor zanaat değil, potansiyeli kullanmak önemli olan. Gerçi düşüncelerim yüzünden vatan haini denmek istemiyorum (anlamaya meyilli birisi demez gerçi.) ama orasıda öyle işte. Askeri güç gerçekten önemli bir ülke için, ama kontrolsüz bir organ.

kontrolsüz güç güç değildir

. . .
. . .

Uzaklaştırılmış
1 Ocak 2011; 20:24:04 

quote:

Çok bilgili arkadaş askere giden herkes cephede mi savaşıyo sanıyosun?Askerde herkese göre bir iş vardır.İster kör ol ister sağar ol ister dilsiz.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 6 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
1 Ocak 2011; 20:25:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Bizim bi arkadaş var üni mezunu adam askerlik yapmamış askerlik yapmış görünüyornasıl iş lan bu.

pardon filminde olduğu gibi.. ''abi hiç karıştırma s.ktr et''

Oda öyle yaptı zaten dilekçe falan verdim ben diyor bundan sonrası beni aşar diyo.

20 Mesaj
3 Ocak 2011; 18:16:43 

İŞTE O YAZI... Gündem Yorumları
Türkiye ve Dünya Gündemine Dair Yorumlar
Skip to content
Home
Hakkımızda
İletişim
Tag Archives for askerlikten muafiyet
Göz Kusuru Askerlik

Askerlik her erkek Türk vatandaşının, vatan borcudur. Ve her Türk erkeği de seve seve askere gitmektedir.

Ancak göz kusuru askerlik derecesini ne kadar etkiler? Göz kusuru olan herkes askere gidebilir mi? Göz kusurları askerlikte sorun çıkartır mı?

Fakat bazı göz kusuru, göz rahatsızlıkları, göz problemleri askerlik yapmaya engel olmaktadır. Her ne kadar herkes askerlik yapmak istese de bazı durumlarda askere alınmama durumları söz konusu olabilmektedir. Göz kusurlarından bazıları sonucu askerlikten muafiyet hakkı alıyorsunuz.

Göz kusurlarından en çok rastlananı; miyop, hipermetrop ve astigmat göz kusuru olarak bilinmektedir.

En çok rastlanan göz kusurları, gözün refraksiyon kusurlarıdır. Yani gözün kırması ile alakalı problemlerdir.

Gözün görme derecesine bakılmaksızın, gözün refraksiyon kusurlarının toplamı 11 ve 11′i aşarsa askerlikten muafiyet söz konusu oluyor.

Bu ne demek oluyor?

Sağ gözünüzde 5 derecelik görme kusuru var, sol gözünüzde de 4 derecelik görme kusuru var diyelim. Toplam değeri 9 yapıyor ve askerlikten muafiyet söz konusu olmuyor.

Fakat 6 derece sağ göz, 6 derece sol göz probleminiz varsa toplamda 12 yapar ve askerlik muafiyeti söz konusu olabilir.

Göz problemlerinizi askere gitmeden halletmenizi öneririz. Şaşılık, konjonktivit, katarakt gibi diğer göz problemleri ile ilgili prosedürlerin nasıl işlediğini konusunu tam olarak bilemiyoruz. Dolayısıyla o kusurlar hakkında yorum yapmak çok da doğru olmaz.

20 Mesaj
3 Ocak 2011; 18:20:05 

3 EKİM 2010 TARİHLİ YAZI.. YANİ GÖZ NUMARALARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞ OLABİLİR... YENİ TARİH ÇÜNKÜ DAHA 3 AYLIK YAZI SON DURUM ARTIK GÖZLERDE 11 VE ÜZERİ OLABİLİR..

20 Mesaj
3 Ocak 2011; 18:24:55 

ZATEN YAZIDA ÖRNEKTE VERİLİYOR.. SAĞ ŞUYSA SOLDA ŞU OLURSA MUAF OLUNUR DİYE.. GÖZ RAHATSIZLIĞI OLAN ARKADAŞLAR BU YAZIYA GÖRE DURUMUNU AŞAĞI YUKARI ÖĞRENEBİLİRLER.. MUAFMIYIM DEĞİLMİYİM DİYE..

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2011; 18:27:24 

quote:

olunmaz

her TÜRK ASKER DOĞAR.

helal

3086 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
blackenedd
3 Ocak 2011; 18:32:56 

ya beyler muayene eden doktor renk körüsün dedi komando yapmazlar mı beni

4054 Mesaj
6 Ocak 2011; 9:59:03 

Salı günü muayene oldum, daha doğrusu onlar sordu hiçbir sorunum yok dedim.. kilom el vermediği için komando olamaz dediler neyse bun usorun etmedim sonra gittim boyumu kilomu ölçtürdüm hastene dışındaki eczaneden 179-55 çıktı değişen birşey olmadı tabi sadece boy/kiloya göre yapılan sınıflandırmadaki yerim değişti.. Beni askere alacaklar 179 boy 55 kg ile.. Boyumu kilomu bilmiyordum söyle dediklerinde 178/60 demiştim sonra kilomu düşürdüğüm halde olmadı Neyse hayırlısı bakalım..

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2011; 11:29:58 

bırakın bu türk askeri büyüktür en güçlüdür ayaklarını peeeeeeeehhhhhhhhhhhh

2709 Mesaj
6 Ocak 2011; 12:24:15 

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Salı günü muayene oldum, daha doğrusu onlar sordu hiçbir sorunum yok dedim.. kilom el vermediği için komando olamaz dediler neyse bun usorun etmedim sonra gittim boyumu kilomu ölçtürdüm hastene dışındaki eczaneden 179-55 çıktı değişen birşey olmadı tabi sadece boy/kiloya göre yapılan sınıflandırmadaki yerim değişti.. Beni askere alacaklar 179 boy 55 kg ile.. Boyumu kilomu bilmiyordum söyle dediklerinde 178/60 demiştim sonra kilomu düşürdüğüm halde olmadı Neyse hayırlısı bakalım..

boyuna göre 50 kilo'nun altında olsaydım muaf olurdun

589 Mesaj
6 Ocak 2011; 12:53:44 

Benim gözlerde sağ 7ye 1 sol 7.5e 1 bakalım ne olcak

BuR@K

29 Mesaj
12 Ocak 2011; 11:00:22 

Merhaba arkadaşlar.
Bilen arkadaşlara bir sorum olacak.2 sene okuldan dolayı tecil ettirmiştim, tecilim bu sene bitti.
ozaman 1.74 boyunda 106 kiloydum urasmak ıstememden dolayı 1 sene erteleme yerıne 2 sene okul tecılı aldım. şimdi ise 1.74 boyunda 135 kg im.
bu kilo ile muaf olabılırmıyım.? prosedure gore nerdeyse 60 kg fazlam var ust sınırdan.ve bunun yanında cogu kilolu ınsanda olan ortopedık ayak bacak diz agrısı terleme sıkısma vs. gibi şeyler baş gosterıyor.
şimdi yarın askerlik subesıne gıdecegım ve nasıl bır yol ızlemem gerek? askeri hastaneye sevk vs. gibi.
bilen arkadaşalar basından geçenler var ve aydınlatırsa sevinirim.
şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkurler.

182 Mesaj
12 Ocak 2011; 11:55:44 

quote:

Orijinalden alıntı: clsguitar

Benim gözlerde sağ 7ye 1 sol 7.5e 1 bakalım ne olcak

kesin muafsın(burada yazılanlara göre)

hiç muayeneye gittin mi ? yada ne zaman gicedeksin ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodfalles -- 12 Ocak 2011; 12:05:38 >

. . .
. . .

29 Mesaj
12 Ocak 2011; 17:00:23 

quote:

Orijinalden alıntı: cevher05

Merhaba arkadaşlar.
Bilen arkadaşlara bir sorum olacak.2 sene okuldan dolayı tecil ettirmiştim, tecilim bu sene bitti.
ozaman 1.74 boyunda 106 kiloydum urasmak ıstememden dolayı 1 sene erteleme yerıne 2 sene okul tecılı aldım. şimdi ise 1.74 boyunda 135 kg im.
bu kilo ile muaf olabılırmıyım.? prosedure gore nerdeyse 60 kg fazlam var ust sınırdan.ve bunun yanında cogu kilolu ınsanda olan ortopedık ayak bacak diz agrısı terleme sıkısma vs. gibi şeyler baş gosterıyor.
şimdi yarın askerlik subesıne gıdecegım ve nasıl bır yol ızlemem gerek? askeri hastaneye sevk vs. gibi.
bilen arkadaşalar basından geçenler var ve aydınlatırsa sevinirim.
şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkurler.

yardımcı olacak kimse yok mu basından geçen?
Gata ya sevk edilcem heralde . uskudarda subem..
gatadan muaf arkadaşımız var mı buna benzer kilo ile?

67 Mesaj
24 Ağustos 2011; 21:45:37 

arkadaşlar bu iki gözün bozukluk derecelerinin toplamı 11 i geçerse askere alınmama durumu gerçek mi...
kaynak nedir acaba...
bugün muayeneye gittim.
sağ göz 5.00 astigmat 1,75 miyop
sol göz 5.00 astigmat 1,5 miyop

yani toplamda 13,25 yapıyor.

ben şuan muaf mıyım yani...

182 Mesaj
25 Ağustos 2011; 1:59:05 

quote:

Orijinalden alıntı: htatolga

arkadaşlar bu iki gözün bozukluk derecelerinin toplamı 11 i geçerse askere alınmama durumu gerçek mi...
kaynak nedir acaba...
bugün muayeneye gittim.

öyle direk toplanmıyor farklı hesaplama yöntemleri var

bazı sitelerde yazanlara göre toplam 12 olunca gidilmiyor

ve senin değerler direk toplarsan öyle çıkıyor ama normalde miyop olduğu gibi alınıp astigmatın yarısı ile toplanıyomuş bi forumda bi doktor yazmıştı ne kadar doğru bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodfalles -- 25 Ağustos 2011; 2:05:06 >

. . .
. . .

67 Mesaj
25 Ağustos 2011; 21:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: goodfalles

quote:

kaynak nedir acaba...
bugün muayeneye gittim.

ve senin değerler direk toplarsan öyle çıkıyor ama normalde miyop olduğu gibi alınıp astigmatın yarısı ile toplanıyomuş bi forumda bi doktor yazmıştı ne kadar doğru bilmiyorum

onu bende gördüm ama 2010 da değişmiş sanırım. artık ne kusur olursa olsun direkt alınıyormuş diye okudum. ama kesin bir bilgi verecek kişi arıyorum. gözlüğü çıkartsam dbimdeki insanı seçemiyorum. nasıl iştir anlamadım... umarı bi bilen çıkar.

182 Mesaj
26 Ağustos 2011; 1:15:15 

quote:

quote:

quote:

kaynak nedir acaba...
bugün muayeneye gittim.

onu bende gördüm ama 2010 da değişmiş sanırım. artık ne kusur olursa olsun direkt alınıyormuş diye okudum. ama kesin bir bilgi verecek kişi arıyorum. gözlüğü çıkartsam dbimdeki insanı seçemiyorum. nasıl iştir anlamadım... umarı bi bilen çıkar.

öyle olursa şey yaparsın askere gidersin gözlüğü orada düşürür kırarsın sonra komutaında tanıyamayacak durumda olunca seni gönderirler hastaneye alırsın raporunu dönersin evine saçma gelebilir ama askeriyede mantık aranmazmış

benimde gözler 6-6.50 miyop bende merak ediyorum ne olacak

. . .
. . .

67 Mesaj
26 Ağustos 2011; 10:30:10 

quote:

quote:

quote:

quote:

kaynak nedir acaba...
bugün muayeneye gittim.

öyle olursa şey yaparsın askere gidersin gözlüğü orada düşürür kırarsın sonra komutaında tanıyamayacak durumda olunca seni gönderirler hastaneye alırsın raporunu dönersin evine saçma gelebilir ama askeriyede mantık aranmazmış

benimde gözler 6-6.50 miyop bende merak ediyorum ne olacak

komutan ilk önce bi çemkirir herhalde :))

bakalım ne çıkacak :)

1795 Mesaj
26 Ağustos 2011; 10:48:23 

5.5-5.75 miyop+1+1 astigmat topla 13.25 yapıyor,askerde muayene oldum acemilik bitince,çürük raporu vermediler almakta istemedim,vatani görevimi bitirip geldim çok şükür.askerlik yapılmalı arkadaşlar,kimseye kulak asmayın bu bizim vatani görevimizdir

Samsung i7 fhd 17''\PS3 Slim 320gig\Nikon d7000 mb d11 18-105vr sb700\2013 Toyota Auris\Bianchi AFX9001 MTB

189 Mesaj
26 Ağustos 2011; 10:56:54 

Arkadaşlar bende tansiyon ve kolesterol hastasıyım, askerde ilaçları kullanmak için muayenede söylemem gerekir mi?
Birde söylediğimde sorun çıkarırlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozturkgss -- 26 Ağustos 2011; 10:57:41 >

Geliştirdiğim Android Uygulamalarım
Planlı Öğrenci
Döviz ve Altın Kurları
Sınav Takip

729 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:32:07 

quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Arkadaşlar bende tansiyon ve kolesterol hastasıyım, askerde ilaçları kullanmak için muayenede söylemem gerekir mi?
Birde söylediğimde sorun çıkarırlar mı?

Niye sorun çıkarsınlar sağlık konusunda sivilden daha iyi bakılacağından emin ol

1684 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:35:14 

olmaz muhtemelen geri hizmet!
padades soğan çuvallarıyla askerlik yoparsın yada depoda askireyenin biton geri hizmet bolumunde oyle tip elemanlar olur zaten
oyle yırtmak kolay değil(iç organlar ve şeklen tamsan)