- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Ucuz Ancak Kaliteli Bir Çin Lastigi Önerebilir misiniz?..
Bu konudaki kullanicilar:

69
Cevap
22418
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giris

866 Mesaj
28 Nisan 2008; 12:14:17 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Araba Megan I, Ebat 185*60*15 Üzerindeki Lastikler 5. yilinda ve 54000 km. oldu iyice yiprandilar. Dis derinligi iyi ancak lastigin kenar disleri iyice kopuyor ve lastik bayagi kurumus durumda.
Yaz sonu satmayi düsündügüm için fazla harcama yapmak istemiyorum ancak 2 tane önlere lastik almayi düsünüyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklastirildi.
28 Nisan 2008; 12:16:10 

Kumho

12392 Mesaj
28 Nisan 2008; 12:23:17 

Kumho Kore mali, ama zaten Çin alma, Kumho al.

"Erol Egemen benim."

Uzaklaştırılmış
28 Nisan 2008; 12:26:07 

quote:

Orjinalden alinti: funkmaster

Kumho Kore mali, ama zaten Çin alma, Kumho al.

Chin lastiklerinin Referans markasi :) En kaliteli uzakdogu

2120 Mesaj
28 Nisan 2008; 12:27:25 

Arkadasimin Transit Connect te Hankook var. Sifir alirken gelmisti. Su an 40.000 de ve sorun yok.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

866 Mesaj
28 Nisan 2008; 12:44:51 

Cevaplar için tesekkür ederim. Internetten gördügüm fiyatlar dogruysa Uzakdogu lastiklerinin Avrupali muadillerinden asagiya kalir yani yok.

8132 Mesaj
28 Nisan 2008; 14:01:57 

hankook un en üst segentte bile continental bridgestone nokian goodyera kumho ve michelini geçmis modeli var, dolayisi ile kalitesi gerçekten iyi.

söylediginiz ebatta çok alternatif zaten yok, bu arada bizim eski arabada nankang lastikler vardi 10 bin km falan kullanmistik gayet iyiydiler, ayrica onlarin fiyatlari çok mokul, 60 ytl ye falan rahat bulunur.

4301 Mesaj
28 Nisan 2008; 14:06:02 

5 sene lastik için uzun bir süre. yerinizde olsam acilen lastigi degistirirdim. yilda fazla km yapmadiginizi görüyorum, hiç olmazsa kaliteli bir marka almaniz yarariniza.ayrica ön tarafa alacaginiza arkalari yenileyin, güvenliginiz için...

Intel Q6600 --- ASUS P5Q-Pro --- MSI GTX750ti TF 2GB --- Corsair Dominator 2x2gb DDR2 1066mhz Logitech MOMO Racing Logitech Dual Action Coolermaster RC-690 --- Samsung HD321KJ Samsung S3 mini --- iPad Air 2 64gb --- PSP 1001 --- iPod nano 6g 8gb --- Sony RX100 M3 --- Sony WX80

381 Mesaj
28 Nisan 2008; 14:06:19 

quote:

Orjinalden alinti: erbilge

Cevaplar için tesekkür ederim. Internetten gördügüm fiyatlar dogruysa Uzakdogu lastiklerinin Avrupali muadillerinden asagiya kalir yani yok.

çünkü uzakdogulu markalar da en az avrupalilar kadar iyi çin hariç

4631 Mesaj
28 Nisan 2008; 16:47:19 

4 tane iyi lastik al, satana kadar sen, sattiktan sonra da alan kisi güvenle binsin..Satmayi planladigim halde 5-6.000 km için kalite lastik alip arabayi öyle verdigim oldu..Hatta çevremdekiler sök filan dese de sökmedim.

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi iakalinli -- 28 Nisan 2008; 16:46:47 >

3846 Mesaj
28 Nisan 2008; 16:58:06 

quote:

2 tane önlere lastik almayi düsünüyorum.

En yeni lastikler her zaman arka aksa takilir çünkü hemen hemen bütün araçlarda fren agirligi ön akstadir. Yeni lastikleri öne takarsaniz zaten önler arkaya göre çok çok daha iyi durur ve bu arka tarafinizin savrulmasina ve daha da zorlarsaniz arka tarafinizin öne gelmesine yani spin atmaniza ya da yoldan çikmaniza neden olur.

Tabi siz eger bunu istiyorsaniz yeni lastiklerinizi öne takabilirsiniz.

Inandigi gibi yasamayan, yasadigina inanmaya baslar

786 Mesaj
28 Nisan 2008; 18:10:18 

boşver çini koreyi PETLAS al made in kızılcahamam bizimkiler kazansın

El-Müstenidü bi Tevfikãti'r Rabbãniyye Meliki'd Devlet-il-Osmãniyye.

Vatansizlara Inat, Vatan Sagolsun...

2083 Mesaj
28 Nisan 2008; 23:22:16 

quote:

Orjinalden alinti: iakalinli

4 tane iyi lastik al, satana kadar sen, sattiktan sonra da alan kisi güvenle binsin..Satmayi planladigim halde 5-6.000 km için kalite lastik alip arabayi öyle verdigim oldu..Hatta çevremdekiler sök filan dese de sökmedim.

arkadasi kutlarim.tam yazacagim seyi yazmis üstelik uygulamis.tebrikler

506 Mesaj
29 Nisan 2008; 8:23:08 

Evet aman dikkat diyorum bende..Lastikle tasarruf olmaz...4 lastik uzerinde gidiyoruz...Emniyet icin lastiklere cok dikkat etmeli.

42 Mesaj
29 Nisan 2008; 9:23:33 

ben sana söyle bir haber önersem

http://w9.gazetevatan.c...id=175475&Categoryid=30

çin mali tren çin mali raylar ve çin mali ölüm

10349 Mesaj
29 Nisan 2008; 13:56:50 

çin mali lastik markalari hangileriki ?
Ona göre uzak duralim vede uzak tutalim insanlari o markalardan :)
sakasi bir yanada gidip ucuz çin lastigi vs arayacaginiza çikma lastikler satiyorlar 20-25liraya michelin bridgestone vs markalarinda
madem 2 tane alacakmissiniz bence çikma lastik almak daha mantikli(tabi saglam çikmalardan :> )

957 Mesaj
29 Nisan 2008; 15:30:32 

çin markasi diye arkdas uzakdogu mallarini kastetmis muhtemelen. ancak çikma lasrik fikri bana cazip gelmedi. netice itibari ile uzakdogu artik kendini çogu sektörde kabul ettirdi, ayrica lastik gibi aksamlar belli standartlarda olmak, testlerden geçmek zorunda.
quote:

Orjinalden alinti: desiya

çin mali lastik markalari hangileriki ?
Ona göre uzak duralim vede uzak tutalim insanlari o markalardan :)
sakasi bir yanada gidip ucuz çin lastigi vs arayacaginiza çikma lastikler satiyorlar 20-25liraya michelin bridgestone vs markalarinda
madem 2 tane alacakmissiniz bence çikma lastik almak daha mantikli(tabi saglam çikmalardan :> )

lezzet gider mesuliyet kalir

5715 Mesaj
29 Nisan 2008; 16:44:27 

quote:

Orjinalden alinti: Tergener

Arkadasimin Transit Connect te Hankook var. Sifir alirken gelmisti. Su an 40.000 de ve sorun yok.

kardes bende kesinlikle hankook öneririm
Buna gelen 1 yanıtı gör.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

15170 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:06:51 

quote:

Orijinalden alinti: WarSaw

kardes bende kesinlikle hankook öneririm

Hankook da Kore mali Kumhonun kardesi sayilir
Buna gelen 1 yanıtı gör.

HYUNDAI i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kirmizi
2009

Uzaklaştırılmış
17 Kasim 2011; 15:13:24 

quote:

Orijinalden alinti: sfzb67

Hankook da Kore mali Kumhonun kardesi sayilir

SAPIKMISIN ?

1402 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:24:49 

çin mali lastigin adi var kendisi yok heralde. ariyorum ariyorum bulamiyorum.

çin mali lastik ülkemizde yok mu? yoksa neden bir çin mali lastik muhabbeti dönüyor?

Plevne Türküsü

858 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:27:26 

quote:

Orijinalden alinti: erbilge

Araba Megan I, Ebat 185*60*15 Üzerindeki Lastikler 5. yilinda ve 54000 km. oldu iyice yiprandilar. Dis derinligi iyi ancak lastigin kenar disleri iyice kopuyor ve lastik bayagi kurumus durumda.
Yaz sonu satmayi düsündügüm için fazla harcama yapmak istemiyorum ancak 2 tane önlere lastik almayi düsünüyorum.

Ben yaklasik 30 bin km dir Sonar Evo SX-1 performans lastigi kullaniyorum. Gayet kaliteli çikti hiç balon yapmadi sert hamurlu biraz ama saglam.

Diesel Power
TDI

8433 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:35:26 

quote:

Orijinalden alinti: dekorasyonankara

çin mali lastigin adi var kendisi yok heralde. ariyorum ariyorum bulamiyorum.

çin mali lastik ülkemizde yok mu? yoksa neden bir çin mali lastik muhabbeti dönüyor?

Aracinizi yere baglayan tek parça olan lastiklerde ucuza kaçabilecek kadar ucuz mu caniniz? Gidin Lassa alin, daha ucuzsa Maxxis alin. Japon mali hariç baska uzak dogu lastigine de güven olmaz zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanilarak atildi >

1402 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:38:36 

quote:

Orijinalden alinti: tahrikk

Aracinizi yere baglayan tek parça olan lastiklerde ucuza kaçabilecek kadar ucuz mu caniniz? Gidin Lassa alin, daha ucuzsa Maxxis alin. Japon mali hariç baska uzak dogu lastigine de güven olmaz zaten.

yok degil sadece merak ediyorum su lastikleri. hem yerden yere vuruluyorlar kötüleniyorlar hem de ortada bu lastiklerden yok.

yani bir malzemenin kötülenmesi için önce kullanilmasi lazim ama olmayan sey nasil tecrübe edilip ardindan da kötü ilan edilmis merak ettim.

marka öneriniz için sagolun ben çok uzun süredir continental kullaniyorum. bunu da ögrenecegim ama nedir bu çin mali lastik dedikleri. varolmayan kabusu bulalim.

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi dekorasyonankara -- 17 Kasim 2011; 15:40:02 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Plevne Türküsü

8433 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:43:50 

Bir ara Çin mali lastik ithal edilecek denildi, o sekilde kaldi sanirim. Dogrudan Çin mali diye yaklasmak dogru degil tabi ama iyi lastikleri varsa da çesitli testlerden iyi puan alir. Örnegin Lassa Impetus binek lastiklerinde tutulan bir lastik, hele ki Snoways serisi Rusya'da çok ilgi görüyor.
http://forum.donanimhaber.com/m_45485944/tm.htm

8152 Mesaj
17 Kasim 2011; 15:58:09 

Arkadaslar hazir konu varken bir soru için yeni konu açip kirlilik yaratmak istemedim.

Biz aracimiza 2,5 - 3 sene evvel 4 lastik almistik, o süre içinde en fazla 20-25 bin km yaptik ancak lastikler bitmis. Babam geçen gün kaldirima hafif sürtmüs lastigi ve balon yapmis. Ön 2 lastigi degistirmis arka lastikler hala eski. Ayrica önceden taktirdigimiz lastikler son derece ucuz ve dandik lastiklerdi, eminim babamin yeni taktirdigi ön 2 lastik de öyle... Bugün çevre yolunda hafif gazlarken arabanin çok dengesiz oldugunu gördüm resmen yalpaliyor araba, tabi korktum hizimi düsürdüm. bunun sebebi ön lastiklerin yeni ,arkalarin eski olmasindan kaynaklaniyor olabilir mi?

FORUMDA DEGILSEM, BIL KI EVDE DEGILIM

1369 Mesaj
17 Kasim 2011; 16:13:55 

Suan kullandigim aracimda ki lastik Altenzo Sports Comforter 225/45R17.
12.000 km yaptim. Sehir disi agirlikli. Son derece memnunum. Tanesini 155 liradan almistim yanlis hatirlamiyorsam.
Sizin araca uygun olabilecek sanirim 195/60R15 modeli var. Düsünerseniz fiyatlari uygun.
Buda internet sitesi http://www.altenzo.co.uk/SportsEquator.html Avustralya mali sanirim. Ben Bostanci'daki Pirelli Continental yada Michelin bayisinden almistim sanirim tam hatirlamiyorum. Bulunmasi da zor degil. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi Mangona -- 17 Kasim 2011; 16:15:32 >

FENERBAHÇE

8433 Mesaj
17 Kasim 2011; 16:32:56 

quote:

Orijinalden alinti: ALAK_

Arkadaslar hazir konu varken bir soru için yeni konu açip kirlilik yaratmak istemedim.

Biz aracimiza 2,5 - 3 sene evvel 4 lastik almistik, o süre içinde en fazla 20-25 bin km yaptik ancak lastikler bitmis. Babam geçen gün kaldirima hafif sürtmüs lastigi ve balon yapmis. Ön 2 lastigi degistirmis arka lastikler hala eski. Ayrica önceden taktirdigimiz lastikler son derece ucuz ve dandik lastiklerdi, eminim babamin yeni taktirdigi ön 2 lastik de öyle... Bugün çevre yolunda hafif gazlarken arabanin çok dengesiz oldugunu gördüm resmen yalpaliyor araba, tabi korktum hizimi düsürdüm. bunun sebebi ön lastiklerin yeni ,arkalarin eski olmasindan kaynaklaniyor olabilir mi?

Olabilir. Eski lastiklere güvenip hiz yapmayin, suda çok dikkatli olun, kar yagarsa arabayi çalistirmayin bile.
Yalniz aracin yalpa yapmasinin baska nedenleri de olabilir. Tekerleklerin dengesi bozulmus olabilir, rot ayari bozuk olabilir, lastikler yumurta olmus olabilir, olabilir de olabilir.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

2497 Mesaj
17 Kasim 2011; 16:34:43 

Valla duruma göre (sürüs stili, aracin agirligi, yol ve hava sartlari) bazen Michelin, Pirelli, Continental, GoodYear vb. gibi "ünlü" ve "büyük" markalardan bile millet memnun olmuyorken, ve bu lastiklerin bazi modelleri bazi testlerde bazi durumlarda kötü sonuçlar elde ederken, daha "dandik" diye tabir edebilecegimiz lastikler nasil performans gösteriyor pek düsünmek istemiyorum.

Benim de bir arkadasim Hankook almisti, sonra aracini o lastiklerle satti, 20.000km kadar kullanmislar sanirim, "gayet iyiydi" diyordu. Ama ne kadar iyi, kime göre neye göre iyi?
Standart kullanimda isterseniz en kiytirik lastigi de taksaniz, size birseyler saglar.

Ama lastigin hünerlerini gösterdigi anlar acil durum anlaridir... Ani frenleme, islak zeminde tutus, viraj sirasinda tutus vs.vs.vs....

Saniyorum Auto Moto Sport'ta idi, Çin mali lastikler için "kesinlikle uzak durun" diyordu.

Fren testlerinde diger lastiklere göre kafadan 10metre daha uzun fren mesafesi veriyordu mesela.
Artik nasil tutuyor siz düsünün.

Fakat biz öyle bir milletiz ki, muayeneyi geçmek için kapi önünde 50TL'ye 4 lastik kiralayip araci muayeneden geçirir, 50.000km boyunca lastikler kabaga dönene kadar o araci kullaniriz. Sonra "çikma" lastik arariz, lastigin disi varmis gibi görünür ama ömrünü çoktan tamamlamistir belki de, ama olsun, önemli degildir. Pesinden o araçla kaza yapinca "bu araba yol tutmuyor, birden kaydi gitti, niye anlamadim" diye arabaya veya baska faktörlere çamur atilir bir de.

8152 Mesaj
17 Kasim 2011; 16:39:16 

quote:

Orijinalden alinti: tahrikk

Olabilir. Eski lastiklere güvenip hiz yapmayin, suda çok dikkatli olun, kar yagarsa arabayi çalistirmayin bile.
Yalniz aracin yalpa yapmasinin baska nedenleri de olabilir. Tekerleklerin dengesi bozulmus olabilir, rot ayari bozuk olabilir, lastikler yumurta olmus olabilir, olabilir de olabilir.

Hocam cevap için tesekkürler. Zaten hiz yapilcak bir araç degil hiç güven vermiyor, üstüne bir de lastikler dandik olunca... Daha babama sormadim yaptirdi mi diye ancak, lastikler degistikten sonra zaten rot ayari yapmiyorlar mi?

8433 Mesaj
17 Kasim 2011; 16:46:36 

Lastik takildiktan sonra tekerleginde dengesine (Jargona göre balans) bakarlar yalnizca, farkini verirseniz ve donanimlari varsa rot ayarina da bakarlar tabi. Yalniz lastikler öne takilmis madem, araç sallanmiyor, yalnizca yolda geziyorsa rot ayari bozuk demektir. Düz bir yerde tekerlege karsidan bakinca belli olur; tekerlerin ikisi de dik durmalidir.

2240 Mesaj
17 Kasim 2011; 17:03:59 

quote:

Orijinalden alinti: dekorasyonankara
yok degil sadece merak ediyorum su lastikleri. hem yerden yere vuruluyorlar kötüleniyorlar hem de ortada bu lastiklerden yok.

yani bir malzemenin kötülenmesi için önce kullanilmasi lazim ama olmayan sey nasil tecrübe edilip ardindan da kötü ilan edilmis merak ettim.

marka öneriniz için sagolun ben çok uzun süredir continental kullaniyorum. bunu da ögrenecegim ama nedir bu çin mali lastik dedikleri. varolmayan kabusu bulalim.

sahiden ben de merak ediyorum. Geçtigimiz yillarda yerli üreticiyi ve bilinen büyük markalari korumak adina Çin mali lastiklere ek vergi konulmustu, bu yil verginin sürekliligi için kurula basvuran olmayinca o vergi kaldirilmis ama ben hiçbir sekilde çin mali lastik bulunduran bir satis noktasi görmüyorum.
Kalitesi sürekli yerden yere vuruluyor ama ben bu lastiklerle henüz karsilasmadim bile, görmeden yine her zamanki gibi önyargilar baslamis.
Açikçasi ben artik aracimi acil durumlar için gerekli olur endisesi ile kapimin önünde tutuyorum artik, beni sömüren devlete hobi için hele ki nerede kullanildigini bilmiyorsam durduk yere vergi falan vermem. Mümkün oldugu kadar aracimi kullanmiyorum, kullanmadigim bir araç için de pahali lastikler almak istemiyorum. Normal kullanimda sehirlerarasi bir yolda bile 80-90'i geçmiyorum. Fiyati makulse ilk gördügüm yerde satin almayi planliyorum.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanali:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazili izleyebilmek için, video'nun sag alt kösesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

8152 Mesaj
17 Kasim 2011; 17:09:00 

quote:

Orijinalden alinti: Details

sahiden ben de merak ediyorum. Geçtigimiz yillarda yerli üreticiyi ve bilinen büyük markalari korumak adina Çin mali lastiklere ek vergi konulmustu, bu yil verginin sürekliligi için kurula basvuran olmayinca o vergi kaldirilmis ama ben hiçbir sekilde çin mali lastik bulunduran bir satis noktasi görmüyorum.
Kalitesi sürekli yerden yere vuruluyor ama ben bu lastiklerle henüz karsilasmadim bile, görmeden yine her zamanki gibi önyargilar baslamis.
Açikçasi ben artik aracimi acil durumlar için gerekli olur endisesi ile kapimin önünde tutuyorum artik, beni sömüren devlete hobi için hele ki nerede kullanildigini bilmiyorsam durduk yere vergi falan vermem. Mümkün oldugu kadar aracimi kullanmiyorum, kullanmadigim bir araç için de pahali lastikler almak istemiyorum. Normal kullanimda sehirlerarasi bir yolda bile 80-90'i geçmiyorum. Fiyati makulse ilk gördügüm yerde satin almayi planliyorum.

Gereksiz yere vergi vermem, aracim kapida yatar diyorsun da. Vergi vermiyorsun ama bu sefer de keyfinden ödün veriyorsun... Mutlaka bir seyleri fazla fazla veriyorsun yani bu devlete.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2240 Mesaj
17 Kasim 2011; 17:44:17 

quote:

Orijinalden alinti: ALAK_

Gereksiz yere vergi vermem, aracim kapida yatar diyorsun da. Vergi vermiyorsun ama bu sefer de keyfinden ödün veriyorsun... Mutlaka bir seyleri fazla fazla veriyorsun yani bu devlete.

izmir'de yasiyorum, yilin 9 ayi isime bisikletle gidebiliyorum, toplu tasima evet eziyet haklisin ama litre basina 3.5 lira hava parasi vermek kadar içimi acitmiyor.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Video içeriklerini Türkçe altyazili izleyebilmek için, video'nun sag alt kösesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

8152 Mesaj
17 Kasim 2011; 17:50:10 

quote:

Orijinalden alinti: Details

izmir'de yasiyorum, yilin 9 ayi isime bisikletle gidebiliyorum, toplu tasima evet eziyet haklisin ama litre basina 3.5 lira hava parasi vermek kadar içimi acitmiyor.

Ben de Izmirdeyim hocam. Demek istedigim benzinin litre fiyati 2-3 lira olsa o araci için rahat bir sekilde kullanicaktin. Bir yerde vergi vermesen bile adami keyfinden ediyorlar. Olay bu.

106 Mesaj
17 Kasim 2011; 18:19:25 

ucuz mala para verecek kadar zengin olmayin.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

msi ~/~ amd 965 black 3,4 x4 ~/~ corrosair 1600 4gb ~/~ hing power 500 watt ~/~ asus gt 440 ~/~ jwinn 2+1 anfili 100 watt-lg 23'' 2360 slim led ~/~ asus vento ~/~ logiteck ~/~ mikrosoft

16134 Mesaj
17 Kasim 2011; 18:26:49 

3-4 yilda bir degisen lastigi en kalitelisinden almakta fayda var.

Ucuza girmeye gerek yok.

Her hafta yakita para veriyoruz. Çogumuzun aylik yakit masrafi 4 lastik fiyati kadar yada üzerinde.

143 Mesaj
17 Kasim 2011; 18:35:28 

Hankook sert hamurlu lastik ben tavsiye etmem
güvenligin ucuzu olmaz alin kaliteli marka kafanizda soru isareti kalmasin

action

4914 Mesaj
17 Kasim 2011; 18:45:24 

Sumitomo. Japon üretimi oluyorlar. Dengesi ve geometrisi çok çok iyi. Fiyati çok ucuzdu. Ayni yil içinde üretilmis olanini bulmak zor ama bulusaniz iyi bir lastiktir.

Champiro: Malezya üretimi. Kauçuk üretiminin büyük kismi Malezya'da veya oraya yakin yerlerde. Bazi testlerde/anketlerde üst seviyelerde çikiyorlar. %20 veya 40'i Michelin'e ait. Üretim sayisi çok yüksek. Dünyadaki büyük üreticilerden.

Pirelli P2500: Avrupa üretimi oluyorlar genelde. 4 mevsimlik lastik oldugu için tutunmasi iyidir. En ucuz degilse de bazen ucuz fiyata rastlanabiliyor.

Uniroyal. Unutulan marka. Fiyatlari iyi oluyor. Bulabilirseniz yagmur lastikleri var. Testlerde iyi tutunmalari oluyor ama fiyatilarti hesapli.

Marangoni. Internette pahalli ama dükkanlarda denk gelirseniz iyi fiyatlar verebiliyorlar. kAlitresini bilmiyorum ama Pirelli'ye göre genelde daha konforlu, eski bir marka.

Bu lastiklerin hiç birisi en ucuz degil, ama nispeten hesapli, fiyatina göre iyi lastikler diye düsünüyorum. Sadece Sumitomo'yu kullandim, hiç fena degil.

3729 Mesaj
17 Kasim 2011; 19:02:49 

çin lastiklerinin hepsi ucuzdur ama kaliteli degildir,kaliteli olanlar çin lastigi degildir.ancak illa çin lastigi ve kaliteli olsun diyorsaniz onlar da ucuz degildir biraz karisik oldu ama sonuç kaliteli ucuz çin lastigi yoktur.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1335 Mesaj
17 Kasim 2011; 19:32:26 

ucuz ama kaliteli, çin mali olmaz.

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Canon 60D. Tamron 17-50mm. Galaxy S4.

2240 Mesaj
17 Kasim 2011; 20:05:04 

quote:

Orijinalden alinti: RoLaN

çin lastiklerinin hepsi ucuzdur ama kaliteli degildir,kaliteli olanlar çin lastigi degildir.ancak illa çin lastigi ve kaliteli olsun diyorsaniz onlar da ucuz degildir biraz karisik oldu ama sonuç kaliteli ucuz çin lastigi yoktur.

kaliteli kismini geçtim de ben piyasada çin mali lastik veya ucuz lastik görmüyorum

15'' en ucuz lastik 130-140 liraya satiliyor, bilindik markalar için de 150 liradan basliyor, 20 lira için zaten hiçbir referansi olmayan lastik tercih edilmez ama ucuz lastik nerde var dostum?

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi Details -- 17 Kasim 2011; 20:06:04 >

3729 Mesaj
18 Kasim 2011; 0:24:55 

ben geçen yaz lastik alirken arastiriyordum michelin tanesi 150 tl ye taktik.ama 70-80 tl ye ayni ebatta 0 adini duymadigim bir sürü lastik vardi

3006 Mesaj
18 Kasim 2011; 0:38:08 

quote:

Orijinalden alinti: volkangüney

ucuz mala para verecek kadar zengin olmayin.

dacia sahibinden böyle bir yorum duymak ilginç dogrusu.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

745i

20 Mesaj
2 Mart 2012; 10:07:03 

Ben geçen ay michelin yerine forumda okuyarak SUNTEK diye bir marka lastik aldim ve inanilmaz memnunum daha sessiz ve daha tepkileree daha çabuk cevap veriyor. Sadece reklamlarda beyaz balon adami görmek için o kadar para çöpe atilmazki herkese tavsiye ederim
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2497 Mesaj
2 Mart 2012; 10:45:18 

quote:

Orijinalden alinti: hakan1047

Ben geçen ay michelin yerine forumda okuyarak SUNTEK diye bir marka lastik aldim ve inanilmaz memnunum daha sessiz ve daha tepkileree daha çabuk cevap veriyor. Sadece reklamlarda beyaz balon adami görmek için o kadar para çöpe atilmazki herkese tavsiye ederim

Bu kadar tavsiyeye, uyariya ragmen utanmadan su mesaj atiliyor ya, kutluyorum.

Inanilmaz memnun olmaya ve kendinizi kandirmaya devam edin. Asil çöp sizinki olmus.
Ihtiyaç aninda 20 metre degil de 30 metrede duramayip saga sola geçirirseniz, memnuniyetinizi hatirlarsiniz.
Ya da 1 sene sonra lastik özelligini kaybedip tahtaya dönüstügünde...

Evet, hiç bu isin Ar-Ge'si, yillarin tecrübesi, birikimi, mühendisligi bilmemnesi yok degil mi. Herseyi beyaz balon adam için veriyorsunuz.
Süper zihniyet, bravo.

Size ne idügü belli olmayan SUNTEK'inizle hayatta basarilar.

2497 Mesaj
2 Mart 2012; 10:47:31 

quote:

Orijinalden alinti: Exxcrea

dacia sahibinden böyle bir yorum duymak ilginç dogrusu.

Ne yapsin, S serisi alacakti da Dacia mi aldi?

Ayrica lastik konusu önemlidir.
Araciniz Sahin de olsa, adam gibi lastik alir dolasirsiniz.

Böyle bir örnekleme abes olmus.
Dacia 30.000 TL ise, 1 takim lastigine verilecek para maksimum 1.000 TL'dir.
Bir sürü karta taksit cart curt yapiyorlar, ödeme kolayligi da var.
Ikisi ayni sey degil.

1130 Mesaj