Şimdi Ara

Winrar Şifre Kırıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
14.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar internetten filmler indirdim ama arşivler şifreli ve bazı şifreli arşivlerimde var bunları açmam için bir program kullanışlı işe yarar ve full sürüm freeware varsa bildiğiniz yardım edeblirmi ?

• winzip, winrar sifreleri bildigim kadariyla kirilamiyor.
    Ayrica bu tur istekler yapmak forumca yasaklaniyor
  • dostum sunbred in dediği gibi kırılamıyorr fakat aklında olan 10-15 tane şifre ihtimalleri varsa bunları tek tek deneyen programlar var . olmadı bütün karakterler i yanyana koyarak olasılık ile kırmaya yarayan programlar var ama bu da kaç gününü alır kim bilir
  • ama ben googleden araştırınca böyle bir konu olduğunu gördüm DH de
  • dostum o zaman aramaya winrar şifre kırıcı yaz arat bizden önce tartışanlar varsa böyle bişeyi muhahakkak çıkar .
  • kıran programlar arkadaşın dediği gibi deneme yanılma yöntemiyle çalışır. genelde forum isimleri şifre olur.
  • ben sana 2 adet soylerim.
    bildigim kadarı ile bu programlar yasak degil ama tam surum veremiyoruz...
    yanlız bu programlar ile sifreyi cozmek belki 10 belki 20 gun surer...

WinRar Password Remover

Winrar Şifre Kırıcı

http://www.intelore.com/rar_password_recovery.php

RAR Password Cracker

Winrar Şifre Kırıcı

http://www.rarpasswordcracker.com/

Advanced Archive Password Recovery

http://www.elcomsoft.com/archpr.html

• yaw sabahtan beri aradım ama bulamadım adam gibi var ama ben bulamadım demekki ?
  • yani bulamazmıyım ben bu şifreleri ?? iş zor ise dosyaları silcem
  • ASLINDA VAR BEN GEÇENLER DE RASTLAMIŞTIM.

SENİN İÇİN TEKRAR ARAYACAM ARKADAŞIM EĞER BULABİLİRSEM BURADA YAYINLARIM SANA.
  • Sanırım buldum.

Bu paylaşımda şimdi size rar şifresini nasıl kırılacağını anlatacağim. Başlıyoruz...

Rar uzantılı dosyalar...Ve onların şifreleri...Tam bi bela..Hergün belki onlarca forumda soruluyodur ''abi bu şifreleri nası buluruz yoqmu bi yolu diye''..Şimdi bu başlık altında sizlere rar şifrelerini nasıl dekripte edebileceginizi detaylı bir biçimde sıfırdan ele alıcam..
    -----
    Öncelikle şundan bahsedelim,bu şifreleri herhangi bir yolla direk yakalayabilme imkanınız yoqtur,yani cookielerden şifre çalmaya,kayıtlı msn şifrelerini bulmaya benzemez..128bit AES le enkripte edilirler ve şifreleme metodunu dekripte etmeyi denemek usta coderlerın bile kalkışamadıgı bi iş..(tabi bi rar dosyası hatrına o kadar vakit harcanırmı?) Peki ne yapıcaz? ; Dictionary Attack ve Bruteforce denen 2 farklı yöntem var(bu iş için biçilmiş kaftan)..

**Dictionary Attack : Daha önceden tahmin yoluyla belirlenmiş şifrelerin denenmesidir..Yani 'bu olur' dediginiz şifrelerinizden basit bi sözlük yaparsınız ve denersiniz..Eger şifreleriniz(yani tahminleriniz) saglamsa bu yöntem inanılmaz hızlıdır..

**BruteForce : belirli bir sınırda ve farklı bütünleşik char(büyük harf,küçük harf,sayı,sembol) ayarlarıyla belirlenen şifrelerin(yüzbinlerce) dosya üzerinde sürekli denenmesidir ve tabiki bu iş programla olur..

-----
    -----
    Programı kurup crack olayınıda hallettikten sonra(full sürüm yapın,demo sürümde kısıtlama çok)
    başlat/programlarda yerleştigi yerden 'Rar Password Cracker Wizard' yazanı açıyoruz..Create a new project dioruz ve ileri...sonra karşımıza çıkan ekranda ; aşagıda renklerle çizdim butonları(sırayla önce kırmızı şifreli rar dosyasını seçtikten sonra sarı sonra yeşil) ileri dedikten sonra karşımıza bi uyarı çıkarsa tamam diyip devam ediyoruz..

Şimdi geldik yukarıda anlattıgım iki yöntemden birini seçmeye ;

Dictionary attack la başliim anlatmaya..denicek şifresi olmayanlar burayı okumasın atlasın direk...dictionary attack seçip ileri dioruz...karşımıza çıkan ekran bizden bir txt dosyası isticek..daha önceden biyere denemek istediginiz şifreleri notepad de alt alta yazıp kaydedin..sonra bu ekranda ''add'' butonuna tıklayıp o dosyayı seçin..şimdi geldik kombinasyonlara ;

All possible..diye başlayan bütün seçenekleri dener(büyük harf küçük harf)
    As is..yazan şifreleri notepad de nası yazmışsanız öyle dener..
    All lowercase..diye başlayan yazdıklarınızı küçük harf olarak dener..
    All uppercase..diye başlayan yazdıklarınızı büyük harf olarak dener..
    First upper rest lower yazanda sadece ilk harf büyük dener..
    -----------
    şifreler sizin olduguna göre bu secenekleri ayarlamakda size kalmış..ugraşmak istemiyorsanız as is yazanı kabul etmiş sayılırsınız..Asagıda yazan benchmark butonunu kullanırsanız size bu şifreyi ne kadar sürede bulabilecegini hesaplar..ileri dielim şimdi..karşımıza işlem bitiminde oluşturacağı kendi dosyasını(rpc formatında) nereye kaydedeceginizi soran bi ekran gelecek..browse deyip belirleyin(daha sonra bu dosyaya tıkladıgımızda bize şifreyi söylücek..)

ileri dioruz yani run..işlem başlıyo...

Dictionary attack la başliim anlatmaya..denicek şifresi olmayanlar burayı okumasın atlasın direk...dictionary attack seçip ileri dioruz...karşımıza çıkan ekran bizden bir txt dosyası isticek..daha önceden biyere denemek istediginiz şifreleri notepad de alt alta yazıp kaydedin..sonra bu ekranda ''add'' butonuna tıklayıp o dosyayı seçin..şimdi geldik kombinasyonlara ;

-----------
    şifreler sizin olduguna göre bu secenekleri ayarlamakda size kalmış..ugraşmak istemiyorsanız as is yazanı kabul etmiş sayılırsınız..Asagıda yazan benchmark butonunu kullanırsanız size bu şifreyi ne kadar sürede bulabilecegini hesaplar..ileri dielim şimdi..karşımıza işlem bitiminde oluşturacağı kendi dosyasını(rpc formatında) nereye kaydedeceginizi soran bi ekran gelecek..browse deyip belirleyin(daha sonra bu dosyaya tıkladıgımızda bize şifreyi söylücek..)

-----------

şifreyi bulduk...
    -------------------------------------
    BruteForce...

Daha önce dictionary attack ı seçtigimiz pencereden bruteforce u seçiyoruz şimdi..
    ahada karşımıza birsürü ayar geldi ne yapcaz?

1) charset.yani denenicek şifreler için karakter belirlicez..bu boşluga kendimizde yazabiliriz ancak,add butonuna tıklayıp çıkan 4seçenegi kullanmak daha güzel..add dedikten sonra çıkan ekrandan
    *digits(rakamlar)
    *uppercase latin (büyük harf a'dan z'ye)
    *lowercase latin (küçük harf a'dan z'ye)
    *load from file(charset dosyasından koymak için,buna daha üst düzey kullanıcılar girsin chr dosyam yoq ugraşmadım)

ve o boşluga tıkladıgınız 3secenege ek olarak !'^+%&/()=?_>£.,;#$½{[]}\|<é><üğışö~ bu karakterleride egerki dosyanın çok baba şifrelendiginden şüpheleniyorsanız ekleyin..(copy/past) ha yoq site adresi falandır diosanız ./ falan yazın oraya...
    -----------------
    (2)

at begin yazan yere eger şifrenin ilk harflerini/rakamlarını biliyorsanız yazın(benim örnek dosyaya koydugum şifre 123abc oldugu için ben at begin hanesine 1 yazdım..
    at end yazan yerede aynı şekilde sondakileri biliyorsanız yazın..zaten yazdıkça altta şifre kalıbı oluştugunu göreceksiniz..1zzzc gibi mesela...

***eger ilk veya son sembolü bilmiyorsanız buraları boş bırakın..
    ------------------
    (3)

minimal length ->min uzunluk(kaç haneli oldugu)
    max length -> max uzunluk(kaç haneli oldugu)

**eger bunuda tahmin edemiyoyorsanız burayı min 2 max 25-30 falan yapın..
    -------------------
    (4)
    benchmarking-> hos bi olay..tıkladıgınızda size şifreyi ne kadar sürede bulabilecegini söylüyo..ama süreye bakıp aldanmayın..(max süre hesaplar,yani şansınız varsa şifre 5dk da bile elinizde olabilir)
    -------------------------------------------
    ---------------------------------
    ----------------
    ileri dioruz şimdi...

bizden kendi dosya formatını (rpc) kaydedicegi yeri soracak..şifreyi bu dosyaya bakıp ögrenicez en son..
    browse deyip dosya adı belirleyin/kaydediceginiz yeri seçin..o işide hallettikten sonra ''son'' a tıklıyoruz ve olay başlıyo..küçük bi pencerede size şifreyi deneyip sonucu söylücek..aynen yukarıda dictionary attack için koydugum capture gibi bi pencere...

[Alıntıdır]

UMARIM İŞİNE YARAR ARKADAŞIM...

• tamam teşekkürler
  • şifre kırmak mantık işidir
    zaten kırıcı programlar da bu mantıla çalışır
    ya hazır kelimeleri dener
    yada tüm olasılıkları
    tavsiyem dosya hakkında bilgilerini kullanarak deneme yanılma yapman
    halihazırda bulunan programlar ingilizce bu demek oluyorki bakacağı kelimeler hep ing

5 haneli bir şifreyi deneme yanılma ile bulmak ortalama bir pc ile 1 gün alabilr
    6 haneyi hiç söylemiyim

fakat forumdan indirilmiş bi dosyanın şifresi böle olabilrwww.donanimhaber.com
    bu durumda ne sana ing programlar yardımcı olabilr (yabancıların donanım haberden haberdar olmadığı aşikar)
    nede Brute-Forcing(Karakter bazında tek tek deneme)

Sorunun Çözümü sensin
    Sorunun Çözümü Matıklı kelimelerle deneme yanılma yapmak

Başarı oranın %50

• şifre kırıcı programlara hiç güvenmiyorum.76535d65de5d6s8de-3d bunun gibi bir şifreyi o programla kırmak çok uzun bir süre alır onlarca yıl belkide.Onun yerine dosya ismini google da aratarak şifreyi daha çabuk bulabilirsin.Dün başıma geldi ordan biliyorum.Forumda bir arkadaş bilgisayar dersleri mi ne vermişti 50 mb lık şifreli dosya.Google da arattım buldum şifreyi.Eski bir konuydu çünkü.

Genellikle şifreler site isimleri oluyor.www.siteninadı.com gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: The MasteR

arkadaşlar internetten filmler indirdim ama arşivler şifreli ve bazı şifreli arşivlerimde var bunları açmam için bir program kullanışlı işe yarar ve full sürüm freeware varsa bildiğiniz yardım edeblirmi ?

O program işine hiç bulaşma. google'da indirdiğin rar parçasının ismiyle aratarak bir ihtimal bulabilirsin.
  • Zamanında bende bi dosya insdirmiştim.Ancak şifreli oldugu için açamamıştım.

İnsanlar neden şifre koyarlar ki?
  • 5 gb lık film cektim sifre sordu heba oldu:( zamanında
  • quote:

Orjinalden alıntı: The MasteR

arkadaşlar internetten filmler indirdim ama arşivler şifreli ve bazı şifreli arşivlerimde var bunları açmam için bir program kullanışlı işe yarar ve full sürüm freeware varsa bildiğiniz yardım edeblirmi ?

Kardeş Piyasadaki şifre kırıcıların hepsi hava-cıva.Hiçbişeye yaramazlar.

Eğer internetten indirdiğin dosyanın şifresini bulmak istiyosan tek şansın var.İndirdiğin dosyayı indirdiğin halinde yazılı olan adı ile google da arat.Bu şekilde belki bulabilirsin.Ben bu yolla çok şifre buldum.
  • tamam arkadaşlar deneyeceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: superdeve14

şifre kırıcı programlara hiç güvenmiyorum.76535d65de5d6s8de-3d bunun gibi bir şifreyi o programla kırmak çok uzun bir süre alır onlarca yıl belkide.Onun yerine dosya ismini google da aratarak şifreyi daha çabuk bulabilirsin.Dün başıma geldi ordan biliyorum.Forumda bir arkadaş bilgisayar dersleri mi ne vermişti 50 mb lık şifreli dosya.Google da arattım buldum şifreyi.Eski bir konuydu çünkü.

Genellikle şifreler site isimleri oluyor.www.siteninadı.com gibi

Bende genelde hep öle yapıyorum

Yada indirdiğin sitenin donwload adresini ver ozamanda hemen çıkar genelde rapid-share sitesinden indirdiğim dosyaların şifrelerini hep öle buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİG KİNG -- 30 Nisan 2008; 13:43:10 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.