- x
Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 66 FUSİON KULLANICISI !!!)
3173 Cevap287878 Görüntüleme41 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

71 Mesaj
15 Eylül 2009; 10:50:35 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: eakpınar

arkadaşlar ford fusion kullanıcıları benim fusionun teyp i code istiyor ne yapabilirim yardım istiyorum bu code nerde yazar başına gelen vardır illaki birde torpido üstündeki kapak kırıldı demiştim ne yapabiliriz yndm bir tavsiyede bulunmuştu ama bahsettiği malzeme ne anlamadım herkese kolay gelsin yardım bekliyorum acillll

bu kapağın üzerine koyduğum şey büyük marketlerde 'kaydırmaz' adıyla 2 liraya satılan tam kapak boyutunda bez tarzı birşey...çok teferruatlı bi olay değil.halı kaydırmaz adıyla daha büyükleride satılıyor.ondan da alıp tam kapağın ölçüsünde kesip üzerine koyarsanda olur...

2223 Mesaj
15 Eylül 2009; 11:54:24 

arkadaşlar bizim bölüm biraz sessiz sanırım aynı paltform kullanıyo bizim araçlar yardımcı olabilirsiniz sanırım bana

dün 2006 model 68 binde 1.4 dizel absli makyajlı kasa ekstra olarak zenon ve 16 inç. cant car araçta 18 liraya aldık bakımları tam ve temiz bir araçtı içimize sindi 228 lira noter e verdik ve satışını yaptık bugünde bir tanıdık tan ray sigorta dan trafik sigortası yapıldı 190 lira kasko da ordan yapılacak babamda tepecik karakol undan ruhsat ı çıkartmaya gitii

şimdi gelelim soru ve görüşlerime

araçta 16 cant var haliyle çukurda kasis te tak tuk geçiyoz biraz sinir bozuyo ama yol tutuş iyi göz yumuyoz artık adam 14 orj. cantlarını da verdi belki onları takarız ilerde belli olmaz lastikler kumho diye bir marka yav bana pek kaliteli gelmedi daha önce hiç duymamıştım nasıldır acaba

2. olarak aracın içi bej renkli ve koltuklar filan kirlenmiş şimdi aracı detaylı temizlik e mi versem yoksa kapının önünde yerim müsait su hortum vs var öyle kendim mi yıkasam bide dün kipa ya gittim 40 50 lira tutcak iç temizlik ürünleri

sizin önereleriniz neler acaba izmir den sevgiler

71 Mesaj
15 Eylül 2009; 12:48:59 

quote:

Orijinalden alıntı: fasher

arkadaşlar bizim bölüm biraz sessiz sanırım aynı paltform kullanıyo bizim araçlar yardımcı olabilirsiniz sanırım bana

dün 2006 model 68 binde 1.4 dizel absli makyajlı kasa ekstra olarak zenon ve 16 inç. cant car araçta 18 liraya aldık bakımları tam ve temiz bir araçtı içimize sindi 228 lira noter e verdik ve satışını yaptık bugünde bir tanıdık tan ray sigorta dan trafik sigortası yapıldı 190 lira kasko da ordan yapılacak babamda tepecik karakol undan ruhsat ı çıkartmaya gitii

şimdi gelelim soru ve görüşlerime

araçta 16 cant var haliyle çukurda kasis te tak tuk geçiyoz biraz sinir bozuyo ama yol tutuş iyi göz yumuyoz artık adam 14 orj. cantlarını da verdi belki onları takarız ilerde belli olmaz lastikler kumho diye bir marka yav bana pek kaliteli gelmedi daha önce hiç duymamıştım nasıldır acaba

2. olarak aracın içi bej renkli ve koltuklar filan kirlenmiş şimdi aracı detaylı temizlik e mi versem yoksa kapının önünde yerim müsait su hortum vs var öyle kendim mi yıkasam bide dün kipa ya gittim 40 50 lira tutcak iç temizlik ürünleri

sizin önereleriniz neler acaba izmir den sevgiler

ilk olarak jant seçiminin yanlış olduğunu söylemem gerekli. o jantları şimdi çıkarmasan bile fazla zaman geçmeden çıkarıp 14 lüklere döneceğini tahmin ediyorum. fusionlar çok takur tukur bi araba. bi süre sonra o sesler seni çıldırtacak hale gelecek. ben 15 lik kullanıyo olmama rağmen fena haldeyim. kumho ülkemizde pek tanınmasada iyi bir markadır. tabi en önemli şey lastiklerin modeli. herhangi bir markanın aynı ölçülerde 80 lirayada 200 lirayada lastiği var. temizlik konusuna gelince sakın kendin temizleme. istesende iyi olmuyor. ziebart ve sonax'ın çok pahalı olduğu gerçeğinide düşünürsek aracını götürüp temizletebileceğin en iyi yer autoking. fiyatlar daha makul. ben fiyat aldığımda 140 demişlerdi. bi arkadaşımda kasko şirketinin kampanyasından faydalanarak 105 liraya yaptırmıştı. iyi işçilik çıkardıklarını söyleyebilirim. ne olursa olsun prof. çalışan firmalar gibi temizleyemezsin...

2223 Mesaj
15 Eylül 2009; 12:56:29 

aracım ford fiesta bu arada söylemeyi unutmuşum yanlış anlaşılma olmasın
ya ford yetkili servisine sordum onlar herhangi bir mahsuru yok dediler yol tutuşu artırır daha iyidir dediler sanayideki usta da herhangi bir mahsur yok dedi bakalım ya biraz kullanayım aracı karar vericez sonra

1358 Mesaj
15 Eylül 2009; 20:30:39 

Arkadaşlar sorulan soruların cevapları önceki sayfalarda mevcut. Bir şey sormadan önce sayfalara göz atmakta fayda var. Saygılar...

FORD FUSION GRUP
Ford Fusion Grup

2223 Mesaj
15 Eylül 2009; 22:05:35 

kasko için 919 lira fiyat çıkarde tanıdık bir sigortacı ne dersiniz içinde herşey var ?

38 Mesaj
16 Eylül 2009; 8:43:46 

arkadaşlar kolay gelsin ben teyp deki cod sorununu halletim teyp in üzerinde seri numarası var M ile başlıyor onu okuyup programı var ona giriyorsun teyp in codunu veriyor program bende var internetten de buluna bilir ama teyp in seri numarasını okumak zor çünkü arkasında yazıyor sökmek çok zahmetli ben tam söküp yapacaktım uğraşamadım servise getirdim hallettiler bu arada krılan torpido üstündeki kapak yerinide boş bıraktım kullanıyorum oraya daha iyi o kapağa kirilacağını bilerek o kadar para verilmez

66 Mesaj
16 Eylül 2009; 9:33:57 

kardeş fiyat konusu daha yeni alan arkadaşlar var onlara sor
memnun kalmadığım tek yönü var arabanın
o da sert süspansiyon ve tıkırtılar
yoksa keyifli bir araba
benim ilk arabam çok fazla kıyas yapamam ama sürüş özellikleri iyi

66 Mesaj
16 Eylül 2009; 9:37:01 

quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

Bende Fusion almayı düşünüyorum.
Bir yerde aracın ağırlığının 1620 kg. old. okudum. Bu doğrumu? Bana çok fazla geldi.
Eğer öyle ise 1400 cc motor, bu araç için yeterli oluyormu?
Aracın yıllık vergileri nekadar acaba (1.6 ve 1.4 için)
2005 model 1.4 tdci 17.250 tl. fiyat verdiler bu fiyat nasıl? Araç 123000 km de bu km için bu fiyat fazla geldi bana.
Bide samimi olarak araçtan memnun kalmadığınız yönler nelerdir?

yoksa keyifli bir araba

5 Mesaj
17 Eylül 2009; 8:56:42 

quote:

Orijinalden alıntı: zirfak

yoksa keyifli bir araba

kafaya koymuşsun birader

116 Mesaj
18 Eylül 2009; 1:54:55 

quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

Bende Fusion almayı düşünüyorum.
Bir yerde aracın ağırlığının 1620 kg. old. okudum. Bu doğrumu? Bana çok fazla geldi.
Eğer öyle ise 1400 cc motor, bu araç için yeterli oluyormu?
Aracın yıllık vergileri nekadar acaba (1.6 ve 1.4 için)
2005 model 1.4 tdci 17.250 tl. fiyat verdiler bu fiyat nasıl? Araç 123000 km de bu km için bu fiyat fazla geldi bana.
Bide samimi olarak araçtan memnun kalmadığınız yönler nelerdir?

ÖNCELİKLE MERHABALAR.ARAÇ YANILMIYORSAM 1050 KG OLMASI GEREKİYOR.
BEN GEÇEN HAFTA 90 BİN KM DE ORJİNAL KAZASIZ GÜVENLİK VE STİL PAKETLİ(ABS-ORJ ÇELİK JANT,SİS FARI,ARKA KOLTUK KAFALIKLARI FALAN) SİYAH RENKTE 1.4 TDCİ FUSİON U 16000 E ALDIM.
FİYAT PAHALI İYİCE ARAŞTIR DERİM.

ford fusion 1.4 tdci

13 Mesaj
19 Eylül 2009; 15:15:16 

herkese merhaba , ötv indirimi nedeni ile o km . fusion almak istiyorum . koçailem indirimi vs. derken 27.500 tl. ye geliyor. bu arabayı hiç kullanmadım . hoşuma gitti . motoru bilinen ve kendini kanıtlamış bir motor. sizce nasıl ?

5 Mesaj
20 Eylül 2009; 1:27:12 

Arkadaşlar benim vites teli koptu kaça mal olur bilen varmı ilk kez böyle birşey başıma geliyor vites boş çubuk gibi sallanıyor tam bayram arifesi arabasız kaldık

71 Mesaj
20 Eylül 2009; 14:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: uhuru77

Arkadaşlar benim vites teli koptu kaça mal olur bilen varmı ilk kez böyle birşey başıma geliyor vites boş çubuk gibi sallanıyor tam bayram arifesi arabasız kaldık

geçmiş olsun... bu konuda en ufak fikrim yok...

1008 Mesaj
25 Eylül 2009; 14:09:41 

Geçmiş olsun,
92.000 km dir yolda bırakan bir arızam olmadı. Demek ki fusion da arıza yapabiliyormuş :)

OLYMPUS OMD E-M10, 12-50, 40-150, Panasonic 14mm, 25mm ve Olympus 45mm
Eski Makineler: Sony NEX 5R, NEX 6, A6000, FUJIFILM X-E2

46 Mesaj
26 Eylül 2009; 23:15:03 

26000 km 1.6 tdci dizel lux ile ilk yolda kalma durumunu yaşadım.

Yokuşta hararet birden bire %100 oldu. Yarım saat bekledim yolda. Tekrar yola çıktım aynı şey...

Mecburen servise çekildi araç...

Soğutma suyu tamamen boşalmış dolayısıyla antifiriz de...

Termostatdan su kaçağı varmış... Değiştirildi...

Termostat + antifiriz + işçilik = 240 TL

Bana pahalı geldi...

Bu konuda fiyat alıp burada paylaşan olursa mutlu olurum...

Saygılar....

5 Mesaj
28 Eylül 2009; 0:23:49 

aynı sorunu arabayı alınca bende yaşadım termostat hortumu delinmişti eyüp de bi ustaya değiştirtdim hepsi dahil 35 tl tuttu

1008 Mesaj
29 Eylül 2009; 16:08:44 

Benim de bir ara arabanın altında su biriktiğini görmüştüm. Servis sırasında garantiden termostat hortum bağlantısı değişmişti. Son serviste de garantiden devirdaim pompası değişti. Demek ki o bölgede kronik bir sorun olabilir. Çok şükür yolda kalmadan serviste halloldu hepsi.

146 Mesaj
30 Eylül 2009; 23:18:15 

Merhaba arkadaşlar bu hafta sonu 1.4 tdci aracıma kısmet olursa box takacağım yani 68 hp den 90 hp ye çıkacak sonucu sonra sizinle paylaşacağım. Kalın sağlıcakla

13 Mesaj
1 Ekim 2009; 1:00:05 

herkese merhaba ;

1 hafta önce ÖTV indirimi bahanesi ile 2010 model 1.4 tdci fusion sahibi oldum . aracı 27.100 tl. ye aldım . Henüz 240 km. oldu :)

İlk izlenimlerim :

BU araç standart binek bir otomobilden çok farklı . Yüksek konumlu bir defa ,
yüksek süratlerde 150 -160 güvenli değil. nedeni , araç yüksek olduğundan seyir halindeyken altına aldığı hava akımı nedeni ile sağa sola hafifte olsa oynama eğiliminde . aman dikkat :))
forumlarda belirtildiği gibi içeri çok ses alma falan yok bence .
hız arttıkça bile içeri giren ses çok makul seviyelerde bence .
kasislerde arkada oturanlar biraz zıplayabiliyor :) ama çok fazla rahatsız edici boyutta değil.
işçilik sınıfına göre iyi .
bagajı en sevdiğim yanı . yüksek yükleme eşiği sayesinde hertürlü eşyayı rahatlıkla yerliştirebilirisniz.
hele o ön yolcu koltuğunun öne doğru yatıp sehpa olması özelliğine bayıldım :))
ses sistemi çok zayıf . ilk işim adam gibi hoparlör takmak olacak .
cd çaları maalesef mp3 çalmıyor.
gelelim en önemli konuya . 1.4 tdci 68 hp sizi koltuğa yapıştırmaya yetiyor. 2000 devirdem sonra turbo gerçekten ben varım dercesine görevini iyi yapıyor. çekişi süper .
bütçemi zorlayarakta olsa bu modeli tercih ettiğim için çok memnunum şimdilik.
Zaten 27.100 tl. ye alınabilecek en iyi dizel 2010 model araç fusion .

herkese saygılar sunuyorum ..

146 Mesaj
1 Ekim 2009; 9:50:10 

quote:

Orijinalden alıntı: oscar1

herkese merhaba ;

1 hafta önce ÖTV indirimi bahanesi ile 2010 model 1.4 tdci fusion sahibi oldum . aracı 27.100 tl. ye aldım . Henüz 240 km. oldu :)

İlk izlenimlerim :

BU araç standart binek bir otomobilden çok farklı . Yüksek konumlu bir defa ,
yüksek süratlerde 150 -160 güvenli değil. nedeni , araç yüksek olduğundan seyir halindeyken altına aldığı hava akımı nedeni ile sağa sola hafifte olsa oynama eğiliminde . aman dikkat :))
forumlarda belirtildiği gibi içeri çok ses alma falan yok bence .
hız arttıkça bile içeri giren ses çok makul seviyelerde bence .
kasislerde arkada oturanlar biraz zıplayabiliyor :) ama çok fazla rahatsız edici boyutta değil.
işçilik sınıfına göre iyi .
bagajı en sevdiğim yanı . yüksek yükleme eşiği sayesinde hertürlü eşyayı rahatlıkla yerliştirebilirisniz.
hele o ön yolcu koltuğunun öne doğru yatıp sehpa olması özelliğine bayıldım :))
ses sistemi çok zayıf . ilk işim adam gibi hoparlör takmak olacak .
cd çaları maalesef mp3 çalmıyor.
gelelim en önemli konuya . 1.4 tdci 68 hp sizi koltuğa yapıştırmaya yetiyor. 2000 devirdem sonra turbo gerçekten ben varım dercesine görevini iyi yapıyor. çekişi süper .
bütçemi zorlayarakta olsa bu modeli tercih ettiğim için çok memnunum şimdilik.
Zaten 27.100 tl. ye alınabilecek en iyi dizel 2010 model araç fusion .

herkese saygılar sunuyorum ..

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın evet araç yüksek olduğu için yüksek süratlerde malesef sağa sola yatma eğilimi gösteriyor . Konfor malesef çok düşük 68 hp nin yeterli olduğunu düşünmüyorum en az 75 hp olmalıydı buna rağmen arabamı seviyorum. Tekrar hayırlı olsun dostum.

146 Mesaj
2 Ekim 2009; 14:58:34 

Bugün box taktım alt devirlerde fazla fark yok ancak üst devirlerde bayağı fark etti bakalım ilerleyen günlerde kullandıkca anlayacağız aradaki farkı .

13 Mesaj
2 Ekim 2009; 19:59:46 

sayın ntuzkan ,

mesala kaç km den sonra farkı hissedebiliyorsunuz ? çekiş eskiye göre ne kadar arttı ? birde yakıt sarfiyatındaki farkı hesapladınız mı acaba ?

teşekkürler.

146 Mesaj
4 Ekim 2009; 0:12:57 

quote:

Orijinalden alıntı: oscar1

sayın ntuzkan ,

mesala kaç km den sonra farkı hissedebiliyorsunuz ? çekiş eskiye göre ne kadar arttı ? birde yakıt sarfiyatındaki farkı hesapladınız mı acaba ?

teşekkürler.

Merhaba dostum powerbox ı takalı henüz 2 gün oldu nekadar yakıt yakar onu ilerki günlerde hesaplayabilirim. Çekişi sorarsanız özellikle turbo devreye girdikten sonra sanki arabanın arkasından extra bir güç sizi itiyor hissi veriyor. Benim takıldığım aletin üstündeki ayar vidası toplam 25 tur ben bu ayarı 12 tur yaptım en sağlıklısı hangisi onu bilmiyorum şunu biliyorumki ayarı arttırdıkca egzoz dumanı artıyor.

362 Mesaj
4 Ekim 2009; 22:55:53 

Selam arkadaşlar,
Yaklaşık 3 yıldır ford fusion kullanıcısıyım. 2004 model benzinli 1.6 lux 55300 km'de. Ancak konfor açısından çok fakir bir araç, virajlara çok yavaş hızda girsen bile sürücü koltuğu seni tutmuyor, savruşturuyor. Çok fazla tıkırtı geliyor göğüslükten, gürültüye karşı çok hassas olduğumdan beni çok rahatsız ediyor. Artılarından bir kaçı yüksek araba oluşu, sağlam olması ve kolay kolay yolda bırakmaması. Ama yine de satmaya karar verdim.

---

146 Mesaj
5 Ekim 2009; 0:01:50 

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

Selam arkadaşlar,
Yaklaşık 3 yıldır ford fusion kullanıcısıyım. 2004 model benzinli 1.6 lux 55300 km'de. Ancak konfor açısından çok fakir bir araç, virajlara çok yavaş hızda girsen bile sürücü koltuğu seni tutmuyor, savruşturuyor. Çok fazla tıkırtı geliyor göğüslükten, gürültüye karşı çok hassas olduğumdan beni çok rahatsız ediyor. Artılarından bir kaçı yüksek araba oluşu, sağlam olması ve kolay kolay yolda bırakmaması. Ama yine de satmaya karar verdim.

Merhaba arkadaşım bende 2004 fusion kullanıyorum benim arabada bahsettiğin sesler yok ama virajlarda güven vermiyor birde süspansiyon çok sert bunlar dışında fena değil.

14 Mesaj
7 Ekim 2009; 1:14:55 

Merhaba arkadaşlar.
Ford FUSİON 1.6 2010 model almayı düşünüyorum. yeni poloyuda düşündüm.fiyatları çok yakın.fakat fusion daha bi aile arabası gibi.kullanıcı olarak sizlerin düşüncelerininde olumlu olması fusiona yöneltti beni doğrusu.polo daha küçük ve spor.fakat performansı konforu nasıl bilemiyorum.

146 Mesaj
8 Ekim 2009; 18:27:57 

Merhaba arkdaşlar Fusion 1.4 tdci motorlarda intercooler uygulaması yapan arkadaşlar varmı. Biliyorsunuz peugeot larda aynı motor var ve intercooler kullanılmış dolayısıyle motor 75 beygir. Giren havayı soğutursak bir kaç beygir artışı sağlamış oluruz.

1008 Mesaj
11 Ekim 2009; 14:24:06 

Merhaba,
1.6 TDCI motorun servis bakım aralığı 15.000 km.
Benim araç garantide olduğu için yetkili serviste bakım yaptırıyorum.
12.12.2008 Yetkili servis fiyatlarını yazayım.
75.000 bakımı (Yağ, filtreler, ön balata takımı) 320 TL tutmuş. 75 TL balatalara yazmışlar.
Demekki 250 civarı bir fiyat tutar yetkili serviste.
Özel servislerde sanırım 150-200 arası halledersiniz.
Özel servistede yaptırsanız 1.6 motor için bazı filtrelerin yan sanayisi yok. Forddan almak zorundasınız.
Yağ olarak 5W30 yağ kullanılmış.

Bakım sonrası fiyat yazarsanız, özel servis fiyatlarını da öğrenmiş oluruz.

Not: 15.000 bakım aralığı tozlu Türkiye yolları için hava filtresine uzun geliyor. 7.500 de bir hava filtresini temizlemekte ve mümkünse değiştirmekte fayda var. Zaten 7500 km de bir hava filtrenizi kontrol edin gözle göreceksiniz durumu.

Selamlar

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 6 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
12 Ekim 2009; 17:54:41 

selam.
fusion comfort modelinin sıfırının 1.6lık versiyonu spot piyasada kaça gidiyor acaba bilen var mıdır?

951 Mesaj
13 Ekim 2009; 20:08:39 

Dizel Fusion 1.4 mü yoksa 1.6 mı tavsiye edersiniz.

DV5 1240et

14 Mesaj
14 Ekim 2009; 0:18:58 

Daha önce hiç sıfır otomobil almadım.
Bir hafta içinde Ford FUSİON alacağım. sıfır oto alırken nelere dikkat etmeli?neler beklemeliyim?walla çok acemiyim!

5 Mesaj
14 Ekim 2009; 9:12:51 

Tabiki 1.6 dizel al. 1.6 dizelin yakıt tüketimi 1.4 ile aynı. 1.4 68 beygir 1.6 105 beygir. 1.4 güçlü ve atik fakat 1.6 çok daha güçlü ve atik.

951 Mesaj
14 Ekim 2009; 19:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ccanturk

1,6 tdı nin sıfırı varmı? Ben üretimden kalktığını duymuştum. Benim araç 2006 TDI, arkadaşımın 1.4 TDI arasında çekişte dağlar kadar fark var. Yazın klima açıldığında rampalarda 1. vitese düştüğnü söylüyor.
Eğer sıfır varsa 1.6 TDI al.Satarkende zararın fazla olmaz.

1.4 TDCİ Rampada klima açık 1.vitese mi düşüyor!!!???
Eğer durum gerçekten böyle ise 1.4 motoru hiç düşünmemek gerekiyor.
Ama dizel 1.4 motor rampada 1.vitese düşmesini aklım almıyor.
Bende 97 model corsa swing(60 BG) vardı o bile rampa klima açık hiç bir zaman 1. vitese düşmedim.
Torku bu kadar yüksek araçta bu durum biraz garip.
1.4 kullanan arkadaşlar görüşleriniz nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbrk -- 14 Ekim 2009; 19:55:09 >

DV5 1240et

1274 Mesaj
15 Ekim 2009; 17:15:30 

kayınpederde 2006 1.4 dizel var. Arabanın yakıt ekonomisi cok iyi ayrıca araba yuksek fakat onun dısında o fiyata alınmayacak bir araba bence 30 uzerine biraz daha koyularak baska marka arabalar alınabilir.
Eger aracın ismi ford fusion degilde kia fusion olsa arac en fazla 23-24 eder

721 Mesaj
20 Ekim 2009; 1:08:03 

benide yazın 2007 model 1.6 siyah ;)

http://img193.imageshac...mg193/2725/fusionxi.jpg

Hayatın Yeni Rengi
Renk TV
Facebook Adresimiz
Youtube Adresimiz

14 Mesaj
22 Ekim 2009; 1:27:50 

quote:

Orijinalden alıntı: cakir61

Tabiki 1.6 dizel al. 1.6 dizelin yakıt tüketimi 1.4 ile aynı. 1.4 68 beygir 1.6 105 beygir. 1.4 güçlü ve atik fakat 1.6 çok daha güçlü ve atik.
[/quo

dizelle benzinin fiyat farkı çok yok. ben 10000 sonrası lpg taktırayım diye düşünüyorum.o yüzden dizel düşünmedim.zaten dizeli de bayiden sordum.yok.1.4 ü var.

1 Mesaj
28 Ekim 2009; 19:23:48 

Ankara da siyah renkte 1.6 Lux Benzinli fusion arıyorum.
Bulduğumda gruba beni de ekleyin. Aracı alırsam mesaj yazarım...
varsa önerebileciğiniz Ö.M atarsanız sevinirim.

362 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:33:08 

Arkadaşlar,
2004 model 1.6 benzinli 56000 km de olan ford fusion aracımı geçen hafta 16900 tl ye satarak aranızdan ayrılmış bulunuyorum. 2006 model laguna 2 privelege aldım. sağlıcakla kalın.

---

8 Mesaj
9 Kasım 2009; 13:48:44 

Slm Arkadaşlar 29 000 de 2007 Benzinli Fusion um var.aracımdan memnunum ama bir sorunla karşılaştım sizlerle paylaşmak istedim ve önerilerinizi de bekliyorum.

Bazen Araçla 1-2 yada geri viteste giderken duruyorum , haliyle yeniden kalkmak için vitesi boşa almaya çalışıyorum ama alamıyorum vites takılıyo yerinden oynamıyo debriyaj dan ayağımı kaldımam gerekiyo ama araç viteste normal olarak stop ediyo. yeneiden debriyaja bastığımda normal geçiyo vites anlamadım niye;

Birkaç sorum olacak ama yardımcı olursanız sevinirim
1-aracın sıkıntısı nedir sizce çok masraf açarmı?
2- Aracın garantisi daha bitmedi servis garanti kapsamında bakabilirmi?
3-Ankarada tavsiye edebileceğiniz Ford servisi varmı?

Şimdiden Çok Teşekkür ederim

951 Mesaj
11 Kasım 2009; 21:19:57 

quote:

Orijinalden alıntı: klmno

Slm Arkadaşlar 29 000 de 2007 Benzinli Fusion um var.aracımdan memnunum ama bir sorunla karşılaştım sizlerle paylaşmak istedim ve önerilerinizi de bekliyorum.

Bazen Araçla 1-2 yada geri viteste giderken duruyorum , haliyle yeniden kalkmak için vitesi boşa almaya çalışıyorum ama alamıyorum vites takılıyo yerinden oynamıyo debriyaj dan ayağımı kaldımam gerekiyo ama araç viteste normal olarak stop ediyo. yeneiden debriyaja bastığımda normal geçiyo vites anlamadım niye;

Birkaç sorum olacak ama yardımcı olursanız sevinirim
1-aracın sıkıntısı nedir sizce çok masraf açarmı?
2- Aracın garantisi daha bitmedi servis garanti kapsamında bakabilirmi?
3-Ankarada tavsiye edebileceğiniz Ford servisi varmı?

Şimdiden Çok Teşekkür ederim

Bir arkadaşımda 2008 1.6 tdci lux modeli var. Ondada buna benzer bir problem vardı 5.vitese geçmiyordu veya daha farklıda olabilir.
Servis garanti kapsamında komple şanzımanı değiştirmiş.
Garanti devam ediyorsa servise götür bir an önce.

DV5 1240et

638 Mesaj
13 Kasım 2009; 13:32:25 

Bu kadar anlattıktan sonra bir resim koymalıydın, bize de fikir verirdi. :))

quote:

Orijinalden alıntı: ccanturk

Arkadaşlar 2006 1.6 TDI sahibiyim.Aracım şu an 70.000 km de.En son bakım 60.000 ve 1 yılı geçmişti.
Aracı ben 5 ay önce 65.000 kmde almıştım.Ford servis garantiliydi.15-30-45 ve 60 bin bakımı serviste yapılmış.
Geçen gün servisi aradım,bakıma gelecem, daha önce ne değişti diye filan.Bana 60 bin bakımında tüm filitrelerin (polen dahil)değiştiğini söylemişlerdi.75bin bakımını beklemeden gelin dediler.Çünkü onlarda kural 1 yıl ya 15 bin km imiş.Hangisi önce gelirse o zaman bakım olurmuş.

Bende70000 km bakımını özel serviste yaptırdım.Aracımda polen filtresi çıkmadı. Meğersem fabrika takmazmış.Her 15 binde servis değiştirirmiş.Bunuda faturaya eklermiş!!!(servisteki dönen tezgaha bakın!!!)
Neyse gelelim masrafa; (Parçalar orjinal)
Yağ filitresi:10 TL
Hava filitresi: 30 TL
Mobil 3.5 litre motor yağ:45 TL
1 litre mobil antifiriz:10 TL
Polen filitresi:15 TL
Balata temizeyici:5 TL
İşçilik:50 TL

100 km nin üstünde giderken frene basınca aşırı bir titreme oluyordu.Ön diskleri 15 TLye torna yaptırıp taktırdım.Şimdi sorun yok.

Özel serviste sonra Ankarada OTO MODA diye bir yere gittim.Aracım herşeyiyle orjinal haldeydi.(1.6 TDI LUX PAKET,renk FIRTINA GRİSİ)Orada bir takım aksesuarlar yaptırdım.Sizinle paylaşayım;
Tavan spoyleri:75 TL (kromNikel)
Krom Cam çıtaları:40 TL
Krom Kapı kolları:30 TL
Krom kapı içi basamakları (fusion yazılı):40 TL
Krom Arka bağaj çıtası:40 TL
KOltuk Kılıfı:75 TL (paspas hediyeli)

(Tek taktırmadığım yan basamaklar, param yetmedi.O da başka zaman inşallah.Onun da fiyatı:150 TL)

Arkadaşlar bu aksesuarları takınca arabam jeep gibi oldu.Yani verdiğim paraya acımadım.

Ne Mutlu Türküm Diyene

721 Mesaj
16 Kasım 2009; 22:36:00 

http://img193.imageshack.us/img193/2725/fusionxi.jpg

taktırdığın aksesuarların bazılar bendede mevcut, 2007 1.6 LUX

Tavan spoilerini ve kapı içi basamaklarını merak ettim yalnız resim isteriz ;) sen hepsinin resmini koyda fikir olsun en iyisi :)

Hayatın Yeni Rengi
Renk TV
Facebook Adresimiz
Youtube Adresimiz

59 Mesaj
21 Kasım 2009; 23:31:51 

arkadaşlar merhaba benim aracım 2006 model 1.4 tdci, aküsünde anormallik var araç yarım gün dahi yatsa tekrar marşa basınca zorlanıyor. bizim araçların aküsüne bakım yapılıyormu yapılıyorsa nasıl ben aküye bir baktım kapalı saf su filan ilave yapılabiliyormu bir de en önemlisi kaç amper bu aküler yenisini almak istesek kaç amper alıcaz yeni akü kaça patlar

10 Mesaj
22 Kasım 2009; 14:26:01 

Ben,28-30000 bin arasında sıfır otomatik araç almayı planlıyorum.Araştırırken Fusion'u da gördüm.Çok teknik detaylardan anlamam,bu nedenle sadece içi ve dış görünüş olarak beğendim.Benim siz Fusion sahiplerine sorularım şöyle;
-Kullanım olarak nasıldır?Sollamalarda vs.otomatik ağır kalıyor mu hızlanmalarda?
-Tüketimi nasıl?
-Açıkcası sokaklarda çok göremiyorum sanırım çok kişi ya bilmiyor yada pek tutulmadı.Ford TR'de satışını bitirir mi acaba yakın zamanda?
-Kronik problemleri var mı?Yol sesini içeri çok alıyor mu ,şu andaki arabam 2001 Symbol onla karşılaştırnca nasıldır?
-Ford'un servisi,yedek parçası pahalı mı?Yaptıran varsa yetkili serviste periyodik bakım fiyatları nedir?
-Son olarak alırsam pişman olur muyum olmaz mıyım?

1358 Mesaj
22 Kasım 2009; 15:54:29 

Bizim araçların 2010 modelde
Fusion Comfort 5K 1.4 TDCi ABSli 31.825,00 TL 29.640,00 TL 29.015,00 TL
Fusion Comfort 5K 1.6i A/T 31.795,00 TL 29.615,00 TL 28.995,00 TL
Sadece 1.4 TDCI ve 1.6 O/T satılıyor. En çok satılan 1.6 TDCI satışta yok...
Yeni şekliyle 2010 ya da 2011 de piyasa olabilir...

FORD FUSION GRUP
Ford Fusion Grup

1358 Mesaj
22 Kasım 2009; 15:57:03 

Bazen aracı sabah ilk çalıştırırken vitesi boşa alamıyordum. Zorlamadan debriyaj fren basılı tutarak kontağı çalıştırmak yeterli oluyor, zorlamayla kesinlikle çıkmıyordu.

FORD FUSION GRUP
Ford Fusion Grup

1294 Mesaj
22 Kasım 2009; 20:58:30 

bu aracın 1.6 dizelini sıfır bulamk mümkün müdür . ford sitesinde fiyat listesinde yok.

internetten edinilen bilgi %100 doğru olmayabilir

3 Mesaj
23 Kasım 2009; 15:27:52 

Merhaba,

Ben de 2009 Haziran ayından beri 1.4 dizel Fusion kullanıcısıyım. İlk arabam ve sıfır aldım. Bu yüzden başka bir araçla kıyaslama şansım olmadı. Çoğu Fusion kullanıcısının olduğu gibi benim de en büyük şikayetim arabamın biraz(cık diyelim ) konforsuz olması... Bunun dışında tek sorunum nadiren de karşılaşsam fren ile ilgili. Bazen fren pedalına sert basmak zorunda kaldığımda, sanki birşeye takılıyor gibi ayağımın altında bir kıpırtı hissediyorum. Yani ben frene sımsıkı basarken birşey pedalın oynamasına neden oluyor. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Belki önemli birşey değildir ama bilemiyorum...

Bu arada yeni alanlar ya da almayı düşünenler var ise, ben de 6 aylık kullanımımdan sonra edindiğim izlenimimi belirteyim; gerçekten en çok memnun kaldığım özelliği yakıt tasarrufu (Yakınlarımın araçlarıyla kıyaslama yapınca özellikle emin oldum bundan). Konfor, donanım bakımından daha önce belirttiğim gibi; bu araç için çok fazla beklenti içinde olmamak gerekir diye düşünüyorum. Ben yeni Fiesta ile Fusion arasında çok kaldım ama şimdiye kadar hiç "Keşke başka bir araç alsaydım" demedim. Sonuç olarak memnunum.

Herkese kazasız ve sorunsuz sürüşler dilerim...

2285 Mesaj
24 Kasım 2009; 10:31:50 

Fren pedalının altında olan kıpırtı büyük ihtimalle abs nin devreye girdiğinte yaptığı titreşimledir.

merhaba

59 Mesaj
25 Kasım 2009; 13:34:33 

merahab 1.4 tdci kullanıcısıyım bizim araçların aküsü kaç amper bilen var mı????

59 Mesaj
3 Aralık 2009; 18:30:14 

yok mu bilen biri??

1358 Mesaj
11 Aralık 2009; 14:11:11 

quote:

Orijinalden alıntı: lebu

bu aracın 1.6 dizelini sıfır bulamk mümkün müdür . ford sitesinde fiyat listesinde yok.

Bildiğim kadarıyla artık dizel 1.6 TDCI Türkiye de 0 satılmıyor...www.ford.com.tr

FORD FUSION GRUP
Ford Fusion Grup

1008 Mesaj
12 Aralık 2009; 9:20:32 

Merhaba,
Bu mesajı benim aracın fotoğraflarını paylaşmak için atıyorum.

http://img130.imageshack.us/g/37877742.jpg/
imageshack

Araç üzerinde yaptığım değişikler :

- Tavan çıtaları
- En açığından cam filmi
- Bagaj havuzu
- Orjinal ses sistemini değiştirmeden bass almak için Steelmate Aktif Subwoofer

Tüm Fusion severlere selamlar

1358 Mesaj
12 Aralık 2009; 12:03:07 

quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Merhaba,

imageshack

- Tavan çıtaları
- En açığından cam filmi
- Bagaj havuzu

Güzel olmuş . Bu araca tavan çıtaları, basamak vs çok yakışıyor.

FORD FUSION GRUP
Ford Fusion Grup

71 Mesaj
13 Aralık 2009; 11:52:09 

quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Merhaba,

imageshack

- Tavan çıtaları
- En açığından cam filmi
- Bagaj havuzu

güzel olmuş... cam filmini nerede ve ne kadara yaptırdın?

1008 Mesaj
15 Aralık 2009; 8:25:31 

Merhaba,
Cam filmini izmir 3.sanayi sitesinde Original Oto Aksesuara 21.05.2009 tarihinde 150 TL'ye yaptırdım.
Çizilmez dediler ama ön yan camda bir çizilme oldu bir de arka camda valiz taşırken valiz sürten bir yerde bir aşınma oldu.
Bir gidip görüşeceğim bakalım nasıl bir çözüm önerecekler.

Selamlar

117 Mesaj
15 Aralık 2009; 23:26:21 

Merhaba,
Ben de Temmuz 2009 da 1.4 TDCI (2006 model) aldım. Araç 92000km de idi. Arabamı genel olarak seviyorum ama rampada beni çok üzüyor. 1. vitese bile düştüğüm oluyor. Sanayide bir iki ustaya göstermiştim turbodan olabilir dediler. Tamiri yada yenisi çok pahalıya malolacağı için şimdilik idare ediyorum. Bir de 1. ve 2. viteste takılma oluyor. Çok zorlayarak viresi boşa alabiliyorum. Bunların haricinde yakıt olarak km'de 140 kuruş yakıyor. Para durumlarını ayarlayabilirsem ben de biraz aksesuar taktıracam, hakikaten araba jeep gibi oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox -- 15 Aralık 2009; 23:27:10 >

8 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:16:04 

Arkadaşlar daha önce vitesle alakalı bir sorun yazmıştım onu yaptırdım paylaşmak istedim;
debriyaj pedalının altında üst merkez diye bişey varmış o arızalanmış serviste 200-300 tutar dediler
ben 70 liraya parçayı aldım 30.000 bakımıyla beraber 285 liraya dışarıda yaptırdım :)

2007 1.6 Benzinli arabam Test ettim uzun yolda 18,5 Kr. Şehir içi 25 Kr yakıyor