Şimdi Ara

## GeForce 9800 Serisinin 3DMark Vantage Sonuçları (Tek Kart ve SLI) ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800 Serisinin 3DMark Vantage Sonuçları (Tek Kart ve SLI) ##

Futuremark tarafından önümüzdeki hafta içerisinde kullanıma sunulması beklenen Vantage kod adlı ve DirectX 10 destekli yeni 3DMark uygulamasına yönelik olarak detaylar gelmeye devam ediyor. Ekran kartlarını ciddi derecede zorlayacağı düşünülen ve DirectX 10 desteğinden ötürü sadece Windows Vista altında çalışacak olan yeni uygulama ile ilgili yeni skorlar gelmeye başladı. Nvidia'nın GeForce 9800 serisinin 3DMark Vantage altında göstereceği performansa yönelik olarak rakamlar düşmeye başladı. Test tablolarını değerlendirirken göreceğiniz üzere tabloda Performance ve Extreme olmak üzere iki ayrı başlık altında skorlar yer alıyor. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere 3DMark Vantage ile 4 farklı "ön tanımlı" test modu gelecek ki bu modlar arasında detay ayarı ve grafik kaalitesi en yüksek testler Performans ve Extreme başlıkları altında yapılabilecek. Özellikle çoklu ekran kartı kurulumlarına yönelik olarak (SLI ve Crossfire) Extreme test modu önerilmekte. Detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Nisan 2008; 8:25:22 >

• İlginç kartları zorladığı belli ama 3870 x2 olsa çok iyi olurmuş. 9600 gt ile 8800 gt arasındaki farka şaşırdım. Belki sahaderlara yükleniyordur.
  • Haber için sağol.
    Yalnız 28ine kadar yayımlanmayın diye yazıyor üstte .
  • quote:

9600 gt ile 8800 gt arasındaki farka şaşırdım. Belki sahaderlara yükleniyordur.

Şaşırmak gerekmez aslında. Oyunlarda da, yerine göre görülen bir fark (daha fazlası da görülebilir). Ki shader ve doku birimi konusunda 8800 GT'nin teorik üstünlüğü, buradaki farktan çok daha fazla.

Fakat, bu durum, 3DMark'ın oyunlar için geçerliliğini baltalıyor.

9600 GT, 760/2200 gibi bir değere hız aşırtıldığı zaman birkaç oyunda, o oyunların belli yerlerinde(çoğunluk, olabilir) düz G92 GTS'yi geçiyor meselâ. Ee, o oyunlara da ilgiliysem, bırakın 8800 GTS'yi, 8800 GT'nin 9600 GT'ye %34,3 fark attığı 3DMark - GPU sonucunu ne yapayım?

Genel, ortalama puanlarla olacak iş değil bu. Sistem yarıştırma("sistem"in yerine gelecek kelimeyi biliyorsunuz) - yeni donanım aldırma programı olmaktan öteye gidemez, 3DMark veya bu tür başka bir yazılım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Nisan 2008; 9:19:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Alx

Haber için sağol.

ne yazdigi onemli degil, DH'de her turlu haber itinayla ... (alinti yapilir diyecektim)
  • Doğru sonuçlar veya değil...Sadece bu tabloya bakarak hepsinin ezildiğini söylemek mümkün :)...

Ama asla sentetik testleri önemli bulmamışımdır...Genel anlamda sistemleri karşılaştırmak için olsada bence çok gereksiz hepsi...Oyunlar için kullanılan ekran kartlarını karşılaştırdığımız gereksiz bir arena bence benchmark lar...Oyunlarla yapılan testler her zaman daha önemlidir kanaatindeyim
  • Sayıların ne ifade ettiğini görmek için aynı şartlarda farklı kartlarla yapılmış testler görmek gerek. Ben bir şey çıkaramadım şahsen
  • 9800gx2*2 bile yalan olmus 10k larda kalmıs...

mahvolduk artık cf bile kurtaramaz isi... expander in pro cf yapması gerekiyor artık assagısı kurtarmaz onuda......
  • bu sonuçlara direk inanasım gelmiyor.şu 9600Gt ve HD3850 karşılaştırmasında olduğu gibi kartların SS görüntülerini verseler daha iyi olmazmıydı.
  • sistem karşılaştırmak için bir benc ama benim için önemi pek yok!!!
  • 3d mark sadece bir veri önemli olan oyunları akıv-cı oynatması üstelik bunlar alınacak kart değil fiyatına bakınca anlarsınız ne demek istediğimi
  • Allah expander a gun dogdu

expander simdiden basla nasil tweak ile skor arttiracagini dusunmeye
  • 8800 ile 9600 arasındaki fark beklediğim gibi
  • quote:

Haber için sağol.

Benim de dikkatimden kaçmadı

Bence de bu tür test programları fazladan yer işgal etmekten başka birşeye yaramıyor. Zaten Vista ile çalışabileceği için beni hiç ilgilendirmiyor Sonuna kadar XP

• Benim emektar 8600gt yi koymamışlar ayıp etmişler
  • quote:

Orjinalden alıntı: your_rock

quote:

Haber için sağol.

Benim de dikkatimden kaçmadı

Bence de bu tür test programları fazladan yer işgal etmekten başka birşeye yaramıyor. Zaten Vista ile çalışabileceği için beni hiç ilgilendirmiyor Sonuna kadar XP

Evet yaaa. Bunun için Vista kullanmak gerekiyor. Hiç uğraşamam. Forever XP

• gelsin ayın 28i vista ile skorları uçurmasını biliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

gelsin ayın 28i vista ile skorları uçurmasını biliriz.

İşte adamım yorumunu yapmış , olay burda bitmiştir.

20K görürmüyüz expo?
  • Mürit toplamış yalnız EXPANDER he

düzeleme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dIsAstEr -- 26 Nisan 2008; 15:44:25 >
  • 3D Mark 06'da Ati'nin kartları çok yüksek skorlara imza atıyordu ama oyunlarda beklenen performansı veremiyordu.Umarım bu duru Vantage'de düzelir.En yüksek skoru alan kart oyunlarda diğer kartlara aynı oranda performanlı olması lazım.Ancak bu durumda kimin daha güçlü olduğu ortaya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiper-Nova -- 26 Nisan 2008; 15:56:36 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.