Şimdi Ara

## Nvidia'nın 2. ve 3. Çeyrek GPU Planları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'nın 2. ve 3. Çeyrek GPU Planları ##

AMD-ATi, Mayıs ayı ile birlikte Radeon HD 4800 serisini kullanıma sunmaya hazırlanırken Nvidia'nın takip edeceği yol haritasına yönelik bilgiler de gelmeye devam ediyor. Firmanın GT200 tabanlı olması beklenen GeForce 9900GTX ve 9900GTS modellerini Temmuz ayı ile birlikte 9800GX2 ve 9800GTX modellerinin yerine kullanıma sunması beklenirken aynı dönemde 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92b gpu'sunu kullanan GeForce 9800GT modeli de devreye girecek. Öte yandan Nvidia'nın yüksek performans segmentinde model sayısı arttığı için GeFOrce 9800GTS modelini iptal ettiği de belirtiliyor. Öte yandan Mayıs ayı ile birlikte GeForce 9600GSO (8800GS) modelini devreye sokacak olan Nvidia muhtemelen Haziran sonu veya Temmuz ayı içerisinde ise giriş ve orta segment altı pozisyonları doldurmak üzere 9500 GT, 9500 GS, 9300 GE ve 9300 GS gibi çok sayıda modeli (bazıları sadece OEM olabilir) anons edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Nisan 2008; 11:00:25 >

• Acaba bellek miktarları ne kadar olacak?
  • Nvidia bu seneyi 9xxx serileri ile bitirir mi acaba.Yoksa sene sonuna dogru başka kartlar da cıkar mı?Yine nvidianın 5-6 karşına karşı atinin 2-3 kartı yarışacak.Bu arada bi yanlış var yazıda.

Firmanın GT200 tabanlı olması beklenen GeForce 9900GTS ve 9900GTS modellerini Temmuz ayı.....
  • iyi haberler gelmeye başladı!!!
  • GT200 geliyo yani Ati 4000 serisiyle karşılaştırmalarını merakla bekliyorum
  • Ne kadar çok kart çıkar oldu son zamanlarda.

Eskiden üst seviye kartlar sayılıyken şimdi piyasa üst seviye kartlar ile kaynıyor.

8800GT'nin fiyatı hangi seviyelere kadar düşer acaba?
  • bu serilerde gddr4 ü standart kullanıma sokmazlarsa durumları gerçekten kötü son uçta rakip gddr5 le şeklini koymaya hazırlanıo!!!
  • İyi hoş güzelde bu kadar güçlü ekran kartları alınca insan yeterince oyuna doymak istiyor ama malesef konsollar kadar pc ye sık çıkmıyor çıksada grafiksel anlamda yeterince iyi olmuyor bu nasıl iş anlamıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

İyi hoş güzelde bu kadar güçlü ekran kartları alınca insan yeterince oyuna doymak istiyor ama malesef konsollar kadar pc ye sık çıkmıyor çıksada grafiksel anlamda yeterince iyi olmuyor bu nasıl iş anlamıyorum

Çok Haklısın Önceden ilk PC ye Sora PS3 e XBOX a çıkardı oyunlar artık oyun yapımcıları PC yi çok sallamıyo.. 1 yıl bekliyorus PC ye çıksın diye 1 oyunu
  • demek ki 10.nesil geforce serisinin gpu suda belli oldu.. artık nvidia eski gpu yu revize edip yeni nesil gpu yapma konusunda oldukça deneyim kazandı.. milyar üstü transistör içeren bir gpu yapmak kolay iş olmasa gerek o yüzden nvidia yeni nesli geciktirmemek ve rekabette ve pazarda geri kalmamak için artık sürekli aynı politikayı izleyecek gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

quote:

İyi hoş güzelde bu kadar güçlü ekran kartları alınca insan yeterince oyuna doymak istiyor ama malesef konsollar kadar pc ye sık çıkmıyor çıksada grafiksel anlamda yeterince iyi olmuyor bu nasıl iş anlamıyorum

Çok Haklısın Önceden ilk PC ye Sora PS3 e XBOX a çıkardı oyunlar artık oyun yapımcıları PC yi çok sallamıyo.. 1 yıl bekliyorus PC ye çıksın diye 1 oyunu

Ben yine de Pcdeki oyun keyfini konsollara değişmem.

• quote:

Doğru söze ne hacet
  • çok iyi performans sıçraması yapamazlarsa gerçekten deneyimli piyasa takipçisi kullanıcıları kendilerinden soğutucaklar.En az %30-40 lık sıçrama bekliyorum ati ve nvidia dan.
  • Performanslarını çok merak ediyorum
  • ikiside fıs çıkacak gibi geliyor bana...
    inşallah ati sıçrama yaparda yanılırım...
  • En çok merak ettiğim crysis ve 3DMark Vantage sonuçları. İnşallah 9900 serisi hem fiyatıyla hem de performansı ile efsane bir kart olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

quote:

Oyun yapımcıları da haklı bir bakıma.Konsola çıkan oyunlar pc'ye çıkanlara göre daha fazla orjinal satıyorlar bu da onları ilk olarak konsol platformuna yöneltiyor,yani ilk olarak emeklerinin karşılığını pc'ye göre daha fazla karşılıyorlar konsollarda.Ayrıca konsol yapımcılarının oyun geliştirmesi için oyun şirketlerine sağladığı yardımlar da bu seçimi etkiliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

Ne kadar çok kart çıkar oldu son zamanlarda.

Eskiden üst seviye kartlar sayılıyken şimdi piyasa üst seviye kartlar ile kaynıyor.

8800GT'nin fiyatı hangi seviyelere kadar düşer acaba?

Aslında çok kart çıkmıyor aynı kartın ismini değiştiriyorlar. bi çeşit dolandırıcılık bence. 8800Gt için kimse emin konuşamaz ama 200dolarlara iner tabi. daha ucuza inmez çünkü üretim olmaz 8800Gt olayıda biter.
  • temmuzda lansman edilen kart ne zaman Tr de satısa cıkar yada
    Ben haziranda pc toplıycam sizce 2. el bi ekran kartı mı alıyım da beni temmuza kadar idare etsin[temmuzu bekle demeyin]
    yada 1 sene sonra yeni bir ekran kartı[mesela gt200b olabilir] mı alim[ bu durumda ne önerirsiniz]
    oynayacağım oyunlar:
    crysis
    flight sim x
    world of conflict
    .
    .
    .
    diğerleri zorlamaz sanıyorum...
    ewt yorum sizden ne önerirsiniz
  • yalnız gt200 ün bu hybird-slı teknolojisini destek vermesi çok güzel bir gelişme.ama bence nvidiada ati gibi slı konusunda karma gpu kullanma gibi bir olaya girerse cok daha fazla satar bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.