- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Herkes Nasıl Zayıfladığını Yazsın - Fazla Kilolara Ölüm ! -
457 Cevap51910 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 5 [7]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5 Mesaj
8 Ocak 2009; 13:16:01 

sağlıklı beslenme spor ve takviyeler diyorum öncelıkle dengeli beslenmek için saglık daanışmanlarındn yardım almak şart daha sonra egerki spor yapabilme yaşlarındaysanız yada engeliniz yoksa bunuda düşünmek lazım dogum yapan hanımlar küçük çocukla nasıl spor yapsın o yüzdden onlar takviye alması bu da tek bir ürünle oluyor hanımlar için araştırdım ve ben kendım kullandım doktor tavsiyesi üzerinde bu ürün sadece zayıflamak için degıl o yüzden bir harika incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.eniyial.com/...oducts&product_id=29679

628 Mesaj
8 Ocak 2009; 13:29:53 

quote:

Orjinalden alıntı: duygu.donmez1985

sağlıklı beslenme spor ve takviyeler diyorum öncelıkle dengeli beslenmek için saglık daanışmanlarındn yardım almak şart daha sonra egerki spor yapabilme yaşlarındaysanız yada engeliniz yoksa bunuda düşünmek lazım dogum yapan hanımlar küçük çocukla nasıl spor yapsın o yüzdden onlar takviye alması bu da tek bir ürünle oluyor hanımlar için araştırdım ve ben kendım kullandım doktor tavsiyesi üzerinde bu ürün sadece zayıflamak için degıl o yüzden bir harika incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.eniyial.com/...oducts&product_id=29679

duygu.donmez1985 takma adlı değerli üyemiz forumumuzu bugün üye olarak onurlandırmış ve aniden makineli tüfek gibi verdiği yanıtlara, açtığı konulara bakılırsa tüm ucuz ve kaliteli ürünlerin (tabii ki kendisinin hiç bir ilgisi olmadığı) EniyiAl.com sitesinde olduğunu düşünmekte.

Sıcak fırsatlarda "oh be, nihayet rcoyuncak.com diye başka bir site önermiş" diye sevinirken, sitenin sayfasının altında bir not ilişti gözüme:

Copyright © RCOyuncak.com | Bu site bir EniyiAl.com alışveriş zinciri üyesidir.

İmza: Salak.

Referans: @mc@bey.

335 Mesaj
9 Ocak 2009; 10:07:34 

günde 1 saat kadar yürüyüş yapmaya çalışıyorum bakalım nolcak...

Bisan bisiklet,kırmız renk, modelsiz....

635 Mesaj
9 Ocak 2009; 11:12:23 

Nasıl kilo almayı başarıyorsunuz anlamıyom bence vermek almaya göre daha kolay tabi bana göre. Ben sofradan (tabi bütün öğünleri içine alalım) tam doymuş bir şekilde kalkmam ama açta olmam zaten sağlık açısındanda böyle yapılması gerekiyor. Bence yemeklerde çok fazla aç gözlülük yapmassanız çok rahat kilo verirsiniz tabi sporunuzu falanda yapcaksınız.

Seat Cordoba 1.4 TDI Stylance 2006 Model 75 HP
LG Nexus 5 - 16 GB Siyah
Monster Abra A7 v3.1 // 17.3" Full HD // i7 4710MQ // GTX 860M // 8GB DDR3L 1600 Mhz // 1 TB 7200 Rpm HDD // CREATIVE Sound Blaster Cinema

791 Mesaj
10 Ocak 2009; 6:39:23 

Az değil düzgün ye , koş
Bu ikisi yeterli gibi gibi

/!\___DİKKAT GÖMEBİLİRİM___/!\

İmzam El Yapımıdır Çalmayınız.
eski nick:nicer

205 Mesaj
10 Ocak 2009; 8:43:13 

quote:

Orjinalden alıntı: nicer

Az değil düzgün ye , koş
Bu ikisi yeterli gibi gibi

Yapılacak şudur : Bazal metabolizmasını hesaplayacak.Diyelim ki günlük 2500 kcal alması gerek.Bunu 2000-2100 kcal'a düşürecek ve az az toplam 5-6 öğünde yiyecek.Yediklerinde Glisemik indeksi yüksek (Abur cubur,pasta,kurabiye,hamur işleri) karbonhidratları azaltır ve yağları da düşürürse vücut bu sefer depo edilmiş yağlara yönelecektir.İşte onlarda göbekte ve muhtelif yerlerde biriken gereksiz yağlar olacaktır.

10614 Mesaj
19 Ocak 2009; 13:27:57 

Spora ve diyete başlamadan önce Boyum 1.92 kilom, 105 falandı.
Bir ilaç kullanmıştım, kullandıktan sonra kolestrolüm fırladı. Bilirsiniz her şeyin başı bu kolestrolden geçiyor.
Sonunda spor salonuna yazılmaya karar verdim.
Kolestrolü düşürmek için başlamıştım ama vücutta ki gelişmeyi görünce insan bırakamıyor.
Şimdi istediğim düzeyde bir vücudum var.

Yaptıklarıma gelince; Yaklaşık 1 sene 3 aydır düzenli spor yapıyorum.
Kola, cips, fast food bu tür yiyecekleri neredeyse 6 ay hiç yemedim. Şimdi az da olsa yiyorum. Haftada bir iki tane dönerden, dürümden zarar gelmez. Ekmeği, şekeri, tuzu olabilidiğince azalttım.
Ve en önemlisi yemekten doymadan kalkmayı öğrendim. Önceden her şeyden iki tabak yerdim, 4-5 dilim ekmek yerdim.
Artık bunlar yok, bolca salata, bir veya iki dilim ekmek ne yemek olursa olsun az yemek. Önemli olan boğaza engel olmak.
Zaten zamanla metabolizma da hızlanınca az yemek vücud için çok alışılmış hale gelecek.
Önceden geceleri çok yemek yerdim, bunu bitirdim. Artık geceleri sadece meyve, kuruyemiş, patlamış mısır tarzı şeyler var.

Her şeyin başı sabır ve azim. Salona yazılıp dayanamayıp iki ay da bırakan çok insan var. Ama her şey o iki üç aydan sonra başlıyor.

Şimdi 1.95 - 118 kg'im, kilomun arttığına bakmayın kas kütlem arttı baya inceldim.
Şu an giydiğim pantolonlar v.s hepsi büyük geliyor. Kemerin en sonda olmasına rağmen hala düşüyor.
Neredeyse 1 aydır salonda 1 saat kardio yapıyorum, acaba kilom düşer mi diye ama hayır düşmüyor.
Daha çok kaslardan gitti, işte o zaman anladım ki yağları atmışız vücuttan.
İncelme evresi tamamlandı artık kasları şişirme evresi başladı.

Tavsiyem; millete aldırış etmeden, kafanıza hedefinizi koyup, "ben bunu yaparım" düşüncesiyle hareket etmek.

Hatasız kul, bugsız oyun olmaz. (Oyuncular Kulübü)
Yalnızlık beni hayatım boyunca izledi. Barlarda ,arabalarda ,kaldırımlarda, dükkânlarda... Kaçış yok. Ben Tanrı'nın yalnız adamıyım. (Taxi Driver)
Hayatta önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilme dayanıklılığını gösterebilmendir. (Rocky)
Eğer haberler doğru olsaydı, onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazdık. (Anonim)

205 Mesaj
19 Ocak 2009; 21:55:25 

Helal olsun.Azmin ve disiplinin sonucu işte böyle güzel olur.Beslenme alışkanlığını değiştirmek bile tek başına birçok şeyi değiştirir.Sporu da ekleyince harika kazanım elde edersin.Sende bunu başarmışsın,tebrikler.İşin ucun bırakma ve böyle devam et birader.Ben 6 ayda 24 kilo verip 90'dan 66'ye kadar düştüm.Yaklaşık 2 aydır da adam gibi bir beslenme programı eşliğinde parçalı kas çalışması yapıyorum.Vücut yavaş yavaş kas kazanmaya başladı ama herşey için çok erken.Bir şeyler söyleyebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.İnşallah bu yaza geçen yazdan daha farklı bir vücutla gireceğiz.

1066 Mesaj
21 Ocak 2009; 0:45:49 

Arkadaşlar bende 1,85 boy ve 88-89 kilo olmuşum. Arkadaşlar "Kilonu belli etmiyosun" deseler de ben rahatsız oluyorum.

Sanki göbek fırlamaya başlamış gibi gözüküyor. Evde çalışarak yok edebilir miyiz?

1870 Mesaj
21 Ocak 2009; 2:00:55 

quote:

Orjinalden alıntı: fatih_t

Arkadaşlar bende 1,85 boy ve 88-89 kilo olmuşum. Arkadaşlar "Kilonu belli etmiyosun" deseler de ben rahatsız oluyorum.

Sanki göbek fırlamaya başlamış gibi gözüküyor. Evde çalışarak yok edebilir miyiz?

napman gerektiği belli fatihçim

1066 Mesaj
21 Ocak 2009; 7:35:39 

quote:

Orjinalden alıntı: SinanBest

napman gerektiği belli fatihçim

Yoksa ?

5011 Mesaj
21 Ocak 2009; 7:44:48 

şu an 85 gibiyim... spor yapamıyorum ama kendime dikkat ediyorum... ne alıyorum ne veriyorum... şu havuz açılsa gidecem ama halaa açılmadı

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

3316 Mesaj
21 Ocak 2009; 18:48:05 

koşu bandı koyacak yer yok ve biraz tuzlu onun yerine kullanılabilecek bişey var mı kilo vermek için ? eliptik bisiklet mi bişey var diyolardı evet eliptik bisikletmiş eliptik bisiklet ve multistation lardan alsam evde 2 saat çalıssam faydasını görür müyüm ? zaten olay kalçalardan vermek ve üst tarafı geliştirmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimonKolonyasi -- 21 Ocak 2009; 19:06:17 >

3757 Mesaj
23 Ocak 2009; 17:36:42 

Zayiflamaya calisanlara bir kac ipucu
Kaynak (Kardesim Diyetisyen ve Spor Fizyoterapistidir)

Oncelikle Ben 84 kilodan 72 kiloya dustum 6 aylik bir surede (Boy 1.77)

Ipuclari:

- Spor yapmadan diyet yapmayin!
- Olusucak catlaklar karsisinda onlem alin!
--- Spordan oncev e sonra kesinlikle esneme hareketleri yapin
--- Duzenli banyo yapin ozellikle calistirdiginiz kas bolgelerini masaj yaparak yikayin
- Diyet konusunda her gordugunuz seye inanmayin oncelikle yasam tarzinizi, is hayatinizin ne kadar yorucu oldugunu hesaplayin
- Genellikle 1200-2000 kalori arasi diyetleri secin
- Yuruyus yapin gunde en az yarim saat
- Hizli kilo veriyorsaniz bir hata vardir demektir.!

Ben Ne Yaptim?

Yaklasik 12 kilo verdim 6 ayda.
Oncelikle Hizli kilo vermekten kacindim, zaten cok kilolu degildim, tek istedigim vucudumu sekle sokmakti
Ayda verilmesi gerken kilo 2-4 arasidir fazlasi kesinlikle zararlidir

- Gunde 8km yuruyus (Okula gitmek ve gelmek toplamda ozellikle yaptigim bir sey degil)
- kahvalti, oglen yemegi, aksam yemegi 3 ogun duzenli yedim ozellikle birsey secmedim.
- Haftanin 3 gunu spor yaptim (1.5 saat kas calismasi)
- Tatliyi kestim, gunluk aldigim tatli cayimdaki sekerden ve yedigim meyveden ibaretti
- Gazli icecekler ve abur cubur sifira indirdim.

Su an 7 gun gunde 10 saat disarida olan bir insanim isim var universityede gidiyorum hala bu programa uyuyor sayilirim. Yorgunluk cok az hissederim, her sabah dinc kalkarim. Kisacasi kilo vermek zor bir is degil, extra birsey yapmaya gerek yok, dediklerime uymaya calisin. Disiplinli olun, hizli sonuc almaktan kacinin, herseye zamana birakin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplanmete -- 23 Ocak 2009; 17:39:53 >

205 Mesaj
23 Ocak 2009; 19:42:07 

Kilo vermek yada diğer anlamıyla yağlardan kurtulmak insanın elinde olan bir iş.Sadece karar verin ve bu kararınızın gerektirdiği fedakarlığı gösterin.Hayat öyle bir olgu ki birşey vermeden önce almak istiyor.Aldığı şey sizin zamanınız ve emeğiniz.Ama bunları da vermedende zaten hiçbir kazanım gerçekçi olmuyor.Bir hayal gibi uçup gidiyor.Gerçek olanı elde etmek içinse hem sabır hem de ter dökmenizi istiyor.Aylar hatta seneler içinde öyle değişim oluyor ki kendi kendinizi tanıyamıyorsunuz.Son 7 ayda öğrendiklerim hayatımın önceki senelerine bedel.Özellikle beslenme ve sporun günlük yaşamın vageçilmezi olduğunu öğrenmem.Yani ayrıca yapılan bir şey gibi değil de günlük hayatın bir parçası olarak görmek lazım.İşte o zaman herşey kolaylaşıyor.Beslenmede de durum böyle.Birkez şu gereksiz abur cuburları,kolayı,hernevi sanayi ürünlerini bıraktınız mı hiç yaklaşmak istemiyorsunuz.Önceden aylık alışverişlerde marketin gıda bölümünde almadık şey bırakmazdım.Maaşı boğaza verirdim yani.Artık sabah kalvaltısında yediğim bal,fıstık ezmesi,yumurta ve tahıllı ekmekler hariç gıda reyonuna pek uğramıyorum.Onları yememek zoruma gitmiyor.Aksine diyorum ki nasıl bilinçsizce beslenip 25 yaşına kadar vücuduma eziyet etmişim diyorum.Özellikle 20 yaş altı genç arkadaşlar yolun başında iken spora başlayın ve yediklerinize dikkat edin.İşte o zaman bizim yaşlara geldiğinizde harika kazanımlar elde edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 23 Ocak 2009; 19:41:49 >

571 Mesaj
24 Ocak 2009; 14:01:17 

Aksemseddin kardeşim biraz açarmısın.. Mesela yemek konusunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruzda . Günlük nasıl bir spor programı uyguluyorsun 1saat yürüyüşmü yoksa body'e gitmekmi veya başka birşeymi.. ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassin -- 24 Ocak 2009; 14:26:27 >

205 Mesaj
25 Ocak 2009; 17:13:45 

quote:

Orjinalden alıntı: hassin

Aksemseddin kardeşim biraz açarmısın.. Mesela yemek konusunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruzda . Günlük nasıl bir spor programı uyguluyorsun 1saat yürüyüşmü yoksa body'e gitmekmi veya başka birşeymi.. ??

Zayıflama amacı ile 6 aya yakın haftanın 4-5 günü 1 saatlik düşük tempolu koşular yaptım.Özellikle sabahları aç karna yaptığım kardio çalışması yağlardan kurtulmam da çok etkili oldu diyebilirim.Haftanin 2-3 günü de kas çalışması yaptım.Tüm vücut bölgelerini çalıştıran hareketleri uyguluyordum.Ama bacaklara çok çalıştığımı söyleyemem.Zayıfladım ama kas gelişmesi çok fazla olmadı bunun nedeni de beslenmem de proteinleri yeterli alamamış olmamdı.Karbonhidratları ve yağları da düşük tuttuğum için sadece kilo verdim kas gelişmesi olmadı.Son iki aydır adam gibi bir beslenme programı eşliğinde parçalı kas çalışması yapıyorum.Haftanın 4-5 günü farklı farklı bölgeleri çalıştırıyorum.Çalışmalardan hemen önce ABS yani karın çalışıyorum.Programım şöyle :

1.GÜN :

Göğüs + kalça

2.GÜN :

Biceps + önkol

3.GÜN :

Sırt-kanat + Trapez

4.GÜN :

Dinlenme

5.GÜN :

Omuz-Triceps

6.GÜN :

Ful Bacak

7.GÜN :

Dinlenme

Tüm çalışmalarımdan önce 15-20 dk karın çalışırım.En etkili olan karın hareketlerinden 3 tanesini seçer hemen hemen 3'er set halinde yaparım.Hem vücudumu ısıtırım hem de karın çalışmış olurum.Bazı zamanlar sabahları aç karna bu hareketleri yaptığım olur.Bunlara ek olarak şınav da çekerim.Kas çalışmam da karın ile birlikte 1 saat 15 dk kadar sürer.Ayrıca hemen hemen her sabah işyerine yakın bir parktaki spor aletlerinde mekik ve karın çalıştığımda oluyor.Özellikle leg raise yaptığım bir alet var ki çok hoşuma gider.Ayrıca aynı aletin sırt çalışma yeri de var.Chin up dediğimiz hareket yanlış hatırlamıyorsam işte onu da 3 set olarak yaparım.
Aslında ağırlıklı olarak fitness dediğimiz barfiks-şınav-mekik gibi hareketleri çok yapıyorum.Daha define ve dinamik hale gelmek için iyi hareketlerdir.Yaz gelince inşallah ip atlamaya başlayacam.Kardioyu azalttım.Haftada 4-5 kez koşarken artık haftada 1 kez koşuyorum.Zaten yetiyor.Kardioyu bırakmamak lazım.Haftad bir kez de olsa yapmak yağları eritmek için etkili olur.

9628 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
12 Şubat 2009; 0:12:14 

Arkadaşlar.
Body'i kıl dönmem yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Ameliyatım Nisanda olacak 1 ay yapamam falan dersek yaklaşık hazirana kadar spor veya body yapamayacağım.

Bana iyi bir diyet listesi önerebilirmisiniz

終わらなぁぁぁぁぁぁぁぁい
25.07.2014 - ∞

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2009; 12:28:49 

Sayfalarin hepsini asagi yukari okudum. Bazi arkadaslar resimlerini dahil eklemis. Caba ve azim ile çogu arkadaslarimiz istedikleri kiloya düsmüs. Sizi tebrik etmek istedim. Kilo almak çok kolay fakat vermeye gelince bir hayli zor. Morallerinizi daima yüksek tutun. Insan yeter ki istekli olsun, basaramayacagi bir sey yoktur. Hersey kendi elinizde. Hepinize kolay gelsin.

141 Mesaj
23 Şubat 2009; 18:24:05 

Dünden beri tüm sayfaları okudum ve fotoğrafların da büyük katkısıyla bende yapabilirim ! dedim fakat şöyle sorularım var yardımcı olabilirmisiniz ?

Ben Lise 1 öğrencisiyim . Boyum 1.65 kilom 74 . Bende kilolu gözükmeyenlerdenim fakat yinede kilom çok çok fazla hem boyuma hem yaşıma göre. Benim sorunum ; öğlenleri salata vs. yemek istiyorum fakat malum okul olduğu için bu çok zor. Evden götür diyeceksiniz. OKulda yenecek ortam olmuyor bu ilk sıkıntım . 2. ise akşamları yemek yememe konusu benim için zor değil fakat ailem büyüme çağında olduğum için her akşam mutlaka yemek yememi istiyor . Bu durumda malesef karşı koyamıyorum . Ne önerirsiniz ne yapmalıyım acaba ?

Ayrıca ailemin bir görüşü var ki büyüme çağında olduğum için diyet yapmamalı herşeyden yemeliymişim ... Bu ne kadar doğrudur ?

Teşekkürler

9628 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
23 Şubat 2009; 18:48:59 

Spor'u bırakmak zorunda olduğum ve bulduğum diyetlerin bana uyumsuz veya saçma sapan diyetler olduğunu görünce Dante'nin sattığı Forever Living ürünlerinden aldım. fena gitmiyor 3 günde 1 kilo verdim. Baya tuvalete çıkıyorum. Sağlam toksin gidiyor

終わらなぁぁぁぁぁぁぁぁい
25.07.2014 - ∞

5011 Mesaj
24 Şubat 2009; 7:42:40 

quote:

Orjinalden alıntı: kaplanmete

Zayiflamaya calisanlara bir kac ipucu
Kaynak (Kardesim Diyetisyen ve Spor Fizyoterapistidir)

verdiğin ipuçlarını ben de uyguladım... hepsi çok doğru... salona gidiyordum 3 ayda 5-6 kilo verdim ama tek sorunum disiplin oldu...devam ettiremedim. şu an iyiyim ama havuza başlıcam... 82-84 arası gidip geliyorum... yüzmeyle birlikte biraz daha vermeyi hedefliyorum...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

2701 Mesaj
17 Mayıs 2009; 23:11:06 

19 Nisandan itibaren. Haftanın 5 günü spor salonuna gidiyorum. 2 günde yüzmeye. Kola, beyaz ekmek, yağ, tuz ve şekeri bıraktım. Şimdiye kadar 5 kilo verdim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

575 Mesaj
20 Mayıs 2009; 20:53:35 

Lustral, Selectra 50mg antidepresan, 2 ayda göbeği eritiyor.

Grand Theft Auto V

6152 Mesaj
20 Mayıs 2009; 21:41:46 

quote:

Orjinalden alıntı: DHzgn

Lustral, Selectra 50mg antidepresan, 2 ayda göbeği eritiyor.

Sadece sende mi denenmiş birşey bu?Çünkü Lustral ya çok uyku yapıyor ya uykusuzluk;ya çok kilo yapıyor ya da zayıflık.

Benim durumuma gelince;body'yi Cardio ile destekleyen bir çalışma şeklim var.Haftada 3-4 kez 3km hızlı tempo koşu yapıyorum,hafta içleri okula hızlıca yürüyerek gidip geliyorum o da 3km civarı.Sabah bir bardak su içip esneme ve özellikle abs yani karın hareketleri yapıyorum,basit çapta aç karna olduğumdan kendimi fazla zorlamadan kol,omuz biraz da göğüs çalışıyorum.Şınav da da bu programa dahil.Yemeklerden doymadan kalkıyorum,ekmeği ve abur cuburu azalttım hatta hiç yemiyorum.Fakat gel gelelim kilo veriyor musun derseniz veremiyorum ,çok az...1.80,80kg'ım bunun en büyük nedeninin kas kütlesinin artması olduğunu düşünüyorum ama yine de daha fazla kilo vermeliydim gibi geliyor bana.Fakat şöyle bir durum da var,sürekliliği bir türlü sağlayamadım.Araya ziyaretler filan girdi,ciddi ciddi başladım yaklaşık bir hafta önce.Bakalım hedef 72kg civarı olmak.

Ekleme:Yüzmenin zayıflamaya etkisi anlatılmaz yaşanır,mutlaka kendiniz bu konuda bir deneyim yaşamalısınız.Mümkünse zayıflamak için yüzme,diyeti filan bırakın yeter ki yüzün ,ciddiyim geçen sene böyle zayıflamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadango -- 20 Mayıs 2009; 21:43:25 >

FZ6 Fazer

Uzaklaştırılmış
20 Mayıs 2009; 22:35:00 

yazın bodyle uğraştığım için kilomda belli ölçütlerde azalma oluyor..Ama kışın pasif konuma keçtiğim için kaybettiklerimin 2 katını alacağım..Bu yaz yüzme'ye gideceğim..omuzlarım michael pelps gibi olacak..

Uzaklaştırılmış
20 Mayıs 2009; 22:38:43 

quote:

Orjinalden alıntı: smd

Spor'u bırakmak zorunda olduğum ve bulduğum diyetlerin bana uyumsuz veya saçma sapan diyetler olduğunu görünce Dante'nin sattığı Forever Living ürünlerinden aldım. fena gitmiyor 3 günde 1 kilo verdim. Baya tuvalete çıkıyorum. Sağlam toksin gidiyor

Vücudun kilosuna toksinlerden başka neler etki ediyor...

208 Mesaj
31 Mayıs 2009; 22:58:44 

merhaba arkadaslar
ben bugün itibariyle 18 yasını doldurdum ve dogum gunu sırasında cok pis gaza gelim ve karar verdim kilo vermem lazım ve ben obez sınıfına giriyorum soyle soyliyim boyum 1.86 ile 1.90 arası bir sey tam bilmiyorum kilom 140 ve daha once yedigime bir sure dikkat etmeme ragmen sadece bir kez diyetisyene gittim ve ozamanda ayagımı gırdıgım icin 1-2 ay gidemedim sonrada bıraktım neyse benim SAGLIKLI bir sekilde en hızlı bicimde kilo vermem lazım cunku bir de bazı kalp rahatsızlıgı olusmaya basladı. Spor olarak mustakil bir evde oturuyorum ve havuzu var ancak 15 hazirana kadar spor yapamam cunku oss ye gircem ve butun gun dershanedeyim biliyorum diyet programı herkese gore degisir ama bana bir sey onerebilirmisiniz .
ve mori arkadasımı tebrik ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghan91 -- 31 Mayıs 2009; 23:01:11 >

Asus Maximus V Formula || Intel 3770K || Noctua NH-D14 || Corsair Vengeance CL9 2*8 GB || Asus GTX 680 dcUII 4 GB || Corsair Force GS 128 gb || WD Caviar Black 1TB || Cooler Master HAF X 942 || Corsair HX 850 80+ GOLD || Logitech Z5500

2 Mesaj
3 Haziran 2009; 0:16:33 

SABAH: şekersiz çay
2 ince dilim kepek ekmeği
5 adet zeytin
1 ince dilim peynir
domates salatalık yeşillik
1 haşlanmış yumurta
ARA ÖĞÜN: 1PORSİYON meyve
ÖĞLE: 4 adet köfte (ya da aynı büyüklükte et,tavuk,balık)
1 tabak sebze yemeği
1 su bardağı yoğurt
yağsız salata
2 ince dilim ekmek
ARA ÖĞÜN: 2 PORSİYON meyve
1 ince dilim peynir
1 ince dilim ekmek
AKŞAM: 1 kase çorba
4 adet köfte (ya da aynı büyüklükte et,tavuk,balık)
1 tabak sebze yemeği
1 su bardağı yoğurt
yağsız salata
2 ince dilim ekmek
YATARKEN: 1 PORSİYON meyve
1 su bardağı şekersiz süt

*Haftada 3-4 kez kuru baklagil yemeği
*Günde 3 litre su
*Her gün en az 1 saat tempolu yürüyüş

BİR PORSİYON ET (30gr) YERİNE AŞAĞIDAKİ YİYECEKLERDEN BİR TANESİNİ GÖSTERİLEN MİKTARDA YİYEBİLİRSİNİZ:

KÖFTE....................................................................................1 ADET
KIYMA.....................................................................................1 KÖFTE KADAR
PİRZOLA..................................................................................1 ADET (kemiksiz)
KUŞBAŞI..................................................................................3-4 PARÇA
BİFTEK.....................................................................................1 ORTA BÜYÜKLÜKTE
BALIKLAR.................................................................................30gr
KÜMES HAYVANLARI................................................................30gr
BEYAZ PEYNİR..........................................................................1 KİBRİT KUTUSU
KAŞAR/ TULUM..........................................................................YARIM KİBRİT KUTUSU
YUMURTA..................................................................................1 ADET
MİDYE........................................................................................5 ADET

İNCE BİR DİLİM EKMEK YEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE AŞAĞIDAKİ BİR TANESİNİ GÖSTERİLEN MİKTARDA YİYEBİLİRSİNİZ.

KURU BAKLAGİLLER.(kuru fasulye, nohut, mercimek, barbunya, bakla)...............5 YEMEK KAŞIĞI
TARHANA ÇORBASI........................................................................................1 KASE
ŞEHRİYE ÇORBASI.........................................................................................1 KASE
BULGUR PİLAVI...............................................................................................2 YEMEK KAŞIĞI
PİRİNÇ PİLAVI..................................................................................................2 YEMEK KAŞIĞI
MAKARNA.......................................................................................................2 YEMEK KAŞIĞI
YUFKA BÖREĞİ...............................................................................................2 KİBRİT KUTUSU KADAR
PATATES.........................................................................................................1 KÜÇÜK BOY
KESTANE.........................................................................................................2 ORTA BOY
PATLAMIŞ MISIR..............................................................................................1 SU BARDAĞI DOLUSU(YAĞSIZ)
SİMİT................................................................................................................1/3
TUZLU BİSKÜVİ..................................................................................................2 ADET
DİYET BİSKÜVİ...................................................................................................4 ADET

1 PORSİYON MEYVE:

ELMA : 1KÜÇÜK BOY TAZE İNCİR: 1 ADET
MUZ : 1KÜÇÜK BOY YENİ DÜNYA: 6 ADET
GREYFRUT: YARIM ADET YEŞİL ERİK: 10 ADET
PORTAKAL: 1 ORTA BOY KIRMIZI ERİK:5 ADET
MANDALİNA: 1 BÜYÜK BOY ÇİLEK: 12 ADET
TURUNÇ: 1 ORTA BOY GREYFRUT SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
LİMON: 1 ORTA BOY PORTAKAL SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
AYVA: 1/4 ORTA BOY NAR SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
ARMUT: 1 ORTA BOY VİŞNE SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
ÜZÜM: 15 İRİ TANE ÜZÜM SUYU: YARIM ÇAY BARDAĞI
NAR: YARIM KÜÇÜK BOY ELMA SUYU:1 ÇAY BARDAĞI
KAVUN: 1/8 ORTA BOY KURU İNCİR: 1 ADET
KARPUZ: 1/8 ORTA BOY KURU ERİK:5 ADET
VİŞNE: 14 ADET KURU ÜZÜM: 1 YEMEK KAŞIĞI
ŞEFTALİ: 1 ORTA BOY HURMA : 5 ADET

YASAKLAR:
1.SAKATATLAR: KARACİĞER, BEYİN, BÖBREK, DİL, İŞKEMBE, DALAK vb.
2.YAĞLI GIDALAR:KAYMAK, KREMA, MAYONEZ, ÇİKOLATA, PASTA, SOSLAR, TAHİN, TAHİN HELVASI, KURUYEMİŞLER vb.
3.TEREYAĞI, MARGARİN, KATI YAĞLAR
4.KIZARTMALAR: ET, SEBZE, HAMUR
5.ALKOLLÜ İÇECEKLER, HAZIR MEYVE SULARI, SODA, MADEN SUYU, ASİTLİ İÇECEKLER
6.YAĞLI ET,YAĞLI BALIK,YAĞLI TAVUK, SUCUK, PASTIRMA, SALAM ,SOSİS, EV SALÇASI, TURŞU, SİGARA
7. ŞEKER,BAL, PEKMEZ, ŞURUP, KEK ,KURABİYE, BAKLAVA, DONDURMA

2 Mesaj
3 Haziran 2009; 0:26:41 

quote:

Orjinalden alıntı: ghan91

merhaba arkadaslar
ben bugün itibariyle 18 yasını doldurdum ve dogum gunu sırasında cok pis gaza gelim ve karar verdim kilo vermem lazım ve ben obez sınıfına giriyorum soyle soyliyim boyum 1.86 ile 1.90 arası bir sey tam bilmiyorum kilom 140 ve daha once yedigime bir sure dikkat etmeme ragmen sadece bir kez diyetisyene gittim ve ozamanda ayagımı gırdıgım icin 1-2 ay gidemedim sonrada bıraktım neyse benim SAGLIKLI bir sekilde en hızlı bicimde kilo vermem lazım cunku bir de bazı kalp rahatsızlıgı olusmaya basladı. Spor olarak mustakil bir evde oturuyorum ve havuzu var ancak 15 hazirana kadar spor yapamam cunku oss ye gircem ve butun gun dershanedeyim biliyorum diyet programı herkese gore degisir ama bana bir sey onerebilirmisiniz .
ve mori arkadasımı tebrik ederim

Geçmiş doğum günün kutlu olsun. Önce ÖSS'yi atlat, sonra canın ne isterse yaparsın, şimdi hiçbir şeyi kafana takma.

Yukardaki diyeti bir diyetisyenden aldım. Öncelikle Dahiliye ya da Aile hekimi bölümüne gidip kan tahlili yaptırman çok faydalı olur. Aç karnına, tam kan sayımı yaptırırsan hormaonların normal çalışıyor mu, demir eksikliği gibi herhangi bir eksik değer var mı, kolesterolün ne düzeyde öğrenmiş olursun.

benim tahlilimde demir eksikliği ve kolesterol çıktı. doktor bu diyeti verdi. 1400 kalorilik bir diyet. bu diyete uyarak ve haftada 3 gün 1'er saat spor yaparak 3 ayda 10-11 kilo verdim. fazla su içemiyordum ve haftasonu okey taşı kadar 1-2 parça çikolata yiyordum.

sütlü tatlı da 15 günde bir serbestti. aç da kalmadım. ÖSS'de başarılar dilerim.

208 Mesaj
3 Haziran 2009; 11:33:25 

arkadasım gittigin yeri soyleyebilirmisin galiba seninle aynı yere gitmisiz de

Asus Maximus V Formula || Intel 3770K || Noctua NH-D14 || Corsair Vengeance CL9 2*8 GB || Asus GTX 680 dcUII 4 GB || Corsair Force GS 128 gb || WD Caviar Black 1TB || Cooler Master HAF X 942 || Corsair HX 850 80+ GOLD || Logitech Z5500

2 Mesaj
3 Haziran 2009; 13:51:52 

Ege Üniversitesi'nde bir diyetisyendi. Sanırım bu diyet üniversite hastanelerinde veriliyor. teyzeme de Ankara'da vermişlerdi.

24 Mesaj
3 Haziran 2009; 17:10:47 

zayıflamayı başaran bu arkadaşları tebrik ediyorum ben sadece bir yerlerden okuyarak ve onları uygulayarak formda kalmaya çalışıyorum ama hiç çok aşırı kilolu olmadım... şimdiye kadar en fazla 10 kilo fazlam oldu onu vermek de 4 ay gibi kısa bir sürede çok kolay oldu...

Spor yaparsan zinde kalırsın! SportifHareketler'dir benim öğretmenim!

378 Mesaj
4 Haziran 2009; 13:48:14 

Orta son sınıfda bir haftada 15kg vermiştim aç kalarak(gunde 200kalori) okuldan sonra aksama kadar futbol ve basketbol oynayarak. Tabii ki şimdi yapsam ölürüm sanırım (86doğumluyum) eğildimde gözlerim kararırdı ağrı saplanırdı pek tavsiye etmem gencliğin verdi cesaretti sanırım(cumadan cumaya beden dersimiz vardı hoca tanıyamamıştı)

Nisanın ikinci haftası ameliyat olmuştum, sigarayıda bırakmak zorunda kaldım. Bol bol tatlılar ve asırı yemekden oturdugumda yerde 72kg dan 83kg oldum. 2-3 hafta içinde 83den 74kg düştüm.

Son kilo verme şeklimde aç kalmadım alışkanlıklarımı değiştirdim. Çikolata, cips kısacası yağlı, şekerli ve tuzlu besinleri bıraktım. İlk bir kaç gun canınız şekerli yağlı besinler istiyor
daha sonra yeni beslenme şekline alışıyorsunuz. Suan bol yağlı sucuklu yumurta koysanız önüme yemekde zorlanırım, yağdan midem bulanır ama 3 hafta önce iştahla yağını ekmekle yıyırıp yerdim
Son olarak 1 döner ekmek yerine 4-5 tane unolight ekmekle yapılmış tost yiyebilirim diyorsanız kesinlikle zayıflarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lTriviuml -- 4 Haziran 2009; 13:55:26 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

53 Mesaj
28 Nisan 2011; 18:24:25 

up

7433 Mesaj
28 Nisan 2011; 18:37:15 

Aç kalarak değil de az kalorili yemekleri 6 öğüne bölerek çok daha iyi kilo veriliyor. Şahsen test ettim, önceden bilinçsizce aç kalarak verdiğim kilodan
çok daha hızlı kilo kaybediyorum dengeli ve fazla öğünle beslenerek. Ayrıca düzenli kardiyo ve kas çalışmaları zayıflama sürecinin %50'sini oluşturmalı.

1143 Mesaj
29 Nisan 2011; 6:08:24 

Arkadaşlar ben de fikir almak istiyorum sizlerden. Boyum 1.78 Kilom 85-87 civarında. (İki günde bir kiloma bakıyorum 87-85 arasında değişiyor). Aşırı kilo fazlalığım var. Sürekli araba ile yolculuk halinde olduğum için ve işimdende dolayı yürüyemiyorum spora da gidemiyorum. Birkaç arkadaşım önce kilo ver sonra vucud geliştirmeye bak dediler. İnanın bazen yokuş yukarı bir yol yürüyorum tabir yerindeyse göt kalkmıyor Nasıl bir yol izlemeliyim?

Not. Dengeli beslenme diye birşey yok. Sürekli burger king vb gibi fast food mekanlarında tıkınıyorum. Bir oturuş da çift pide, double iskender, iki yarım kokoreç 2 adet steakhouse vb gibi menülerle doyabiliyorum. Öyle yarım ekmek de kesmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RyanCondor -- 29 Nisan 2011; 6:10:15 >

7433 Mesaj
29 Nisan 2011; 15:55:01 

Ben de aynı durumdaydım dostum, oturup 2 big mac menü götürüyorduk arkadaşla beraber. Ama son 2 aydır fast food ve abur cuburu bıraktım ve 13kg verdim şu an.(daha 10kg var)
Bu tarz yiyecekler malesef uyuşturucu ve sigaradan farksız bence, bağımlılık yapıyor ve sürekli yemek istiyorsunuz ve aynı şekilde zararlı.
Nasıl millet sigara bırakmaya çalışıyorsa, siz de iradenizi yenip bu alışkanlığı bırakacaksınız başka yolu yok bunun. 11-12kg vermeniz lazım şu durumda.
Kilo vermek için aç gezmenize de gerek yok, dediğim gibi düşük kalorili ve dengeli 6 öğünle gayet de tok kalabilirsiniz. Önemli olan glisemik indeksi düşük
gıdalar yemeniz.

1143 Mesaj
29 Nisan 2011; 16:33:25 

Günde 500-600 km yol yapınca inan gözün öyle aç oluyor ki herşeyi getirin yerim diyorsun. Araç kullanmak çok yoruyor birde sürekli hareketsiz kalınca ye babam ye atom karınca gibi oldum. Günde bir paket sigara sürekli fast food fazla yaşamayacağım gibi geliyor. Temmuz gibi evleneceğim o vakitten sonra iş yüküm de azalıcak artık bir fitness merkezine başlarım. Birde sanırım en kötüsü iki günde bir gece yediğim kumrular. Yedikten sonra yatağa girince sabah kompresörle şişirilmiş gibi oluyorum

1 Mesaj
29 Nisan 2011; 16:36:05 

kesinlikle spor ve yediklerine dikkat etmek gerekiyor. arkadaşlar bitkisel ilaçları hiç önermiyorum hiç faydası olmuyor . olmadığı gibi çok fazla zararı varhttp://www.sihirlikadinlar.com/sayfalar.asp?pageID=HaberDetay&id=692&Bitkisel haptaki ''öldürücü'' etkiye dikkat!

9628 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
29 Nisan 2011; 23:44:00 

Biraz önce evden çıkmadan gömlek giymek istedim nedense. Gömleklerin hepsi ufak geliyor. Bir tane buldum zorla onu giydim. En kısa sürede diyete başlamak gerekli.

終わらなぁぁぁぁぁぁぁぁい
25.07.2014 - ∞

53 Mesaj
30 Nisan 2011; 12:14:04 

3 senelik konuyu hortlattım bende yazayım bari

19 yaşındayım. boy 183

şubat sonunda başladım bende diyete. 92 kiloydum başladığımda. nisanın başlarına kadar yani yaklaşık 1 ay haftada 4-5 gün salona gidip koştum ve çok sıkı olmasada diyet yaptım. ekmeği kestim, aburcuburları da azalttım. bir de akşam yemeklerini elimden geldiğimce hafiflettim. bu 1 aylık süreçte 86 kiloya düştüm.

nisanın başında 1 haftalık tatil yüzünden memlekete gittim, bü yüzden diyet yalan oldu tekrar okula döndüğümde salona devam ettim. haftada 3 gün falan sapora gitmeye çalışıyordm ama diyet yapmıyordum. ona ragmen 2 kilo daha vermişim 84 kiloyum şuan.

şimdiki hedefim mayıs sonuna kadar 80 kiloya düşmek. yazları da genelde kilo veriyorum.son hedef 75-78 arası

6883 Mesaj
30 Nisan 2011; 13:14:00 

Yaş 26
Boy 179
Kilo 96.

Merhaba arkadaşlar.
Bunlar benim 1 ay önceki değerlerim.

Çok zamandır birçok kez diyete başlayıp kısa bir sürede vazgeçerdim.
Spor yapmak mı? Sporun "S" sini bilmezdim yapmazdım tembellik ederdim.

Artık t-shirt giyememekten, göbeğimin büyüklüğünden iyice gına gelmişti.

Birgün kendi kendime karar verdim "Ben bu diyete başlıyacağım sporumuda yapacağım!"
Evet kendime söz verdim "delikanlı" sözü.

Erkek adam verdiği sözden dönmez dedim sağlık ve görünümüm için diyete başladım.

Evime "koşu bandı ve dumbell" aldım.

Sabahları işim dolayısıyla pek fazla spor yapamıyordum.
Yine işim dolayısıyla diyetisyenin yazdığı diyeti uygulamam imkansızdı.

Kendimce, "Ekmeği, tuzu, şekeri, hamuru, yağlıyı ve abur cuburu kesiyorum!" dedim ve kestim.

Öğle yemeklerinde afedersiniz "hayvan" gibi yemek yiyordum en az 10-15 dilim ekmek.
Akşamları ona keza.

Öğlen 2-3 dilime düşürdüm. Ama yemekte ne çıkarsa yedim.
Akşamları anneme yağsız, tuzsuz yemek yapmasını söyledim. 1 dilimden fazla ekmek yemedim.
Akşam yemeğinden sonra acıktığımda 1 tane yeşil elma yedim.
Sabahları güzel kahvaltımı yaptım.

Neyse gelelim spora;

Sabahları 06.00'da aç karnına 20 dakika koşu bandında "6 KM tempolu hızda yürüyüş" yaptım.

Akşamları 20.00'da 45 dakika yine 6 km hızda yürüyüş yaptım.
Ardından Mekik, Şınav vs bilimum egzersizler yaptım.

Arkadaşlarım ve kız arkadaşım dışarı çağırdığında "HAYIR! Bugun benim şu saatlerde spor vaktım o saatten sonra görüşelim" demeyi öğrendim.
Bakın bu çok önemli.

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri akşam 20.00 - 21.00 saatlerini spora ayırdım. Evet çok değil 1 saat.
Hepimizin günlük 1 saatlik boşluğu vardır...

Cuma günleri vücüdumu ve kaslarımı dinlendirdim.
Cumartesi günleri sabah 08.00'da sabah yürüyüşüne çıktım. 1 Saat yürüdüm.
Eve gelip yine şınav, mekik vs yaptım.

Sonuç mu?

1 Ayda 7 Kilo verdim...
Belim inceldi, göbeğimde belirgin derecede azalma var.
Gögüslerim dahada sertleşti.

Diyete devam ediyorum!.

Verdiğim kiloları görünce, vücudumun geliştiğini görünce daha da azim dahada hırs yaptım.
İnsan kilo verince çok mutlu oluyor böylece vücüd artık resmen kendi kendine "SPOR" yap diyor adeta.

Buda benim hikayem.

Demek istediğim;

Arkadaşlar yılmayın! İşi beyinde bitirmek gerekli!.
Laf olsun diye yapılan spor laf olsun diye yapılan diyet sağlığınızı etkiler.
Hırs yapın, azim yapın!

Türk'ün elinden kim kurtulmuş ki kilolar kurtulmasın?!
Unutmayın kendinize söz verin.
Kendinize verdiğiniz sözü tutun.
Siz kendinize verdiğiniz sözü tutamıyorsanız o zaman kilo almaya mahkumsunuz!..

En ama en önemlisi SPOR, SPOR, SPOR!!
Dahada başka bişey olamaz.

SPOR yaptıkça kendinizi zinde hissediyorsunuz.
Sabahları daha dinç kalkıyorsunuz.

7433 Mesaj
30 Nisan 2011; 13:54:01 

İşi kafada bitirme konusuna katılıyorum. Başkasının zorlamasıyla, ya da başkasına güzel görünmek için değil de kendi sağlığınız için kendi isteğinizle
spora ve diyete başladığınızda kesinlikle yılmıyorsunuz. Ben daha önce de kilo vermeye çalışmıştım fakat başarısız olmuştum. Çünkü bu ben istediğim
için değil, ailem istediği için bunu zorla yapmamdan kaynaklanıyordu. Ama fazla kilolu -> şişman sınırına dayanınca durdum ve düşündüm ne yapıyorum
ben dedim, ve sağlığımın ilerleyen yaşlarda kötüye gitmemesi için kilolardan kurtulmaya karar verdim. Çünkü kalp hastalıkları ve kanserlerin temel sebebi
beslenme bozukluğu, hareketsizlik ve kilolardan ortaya çıkıyor.

51 Mesaj
4 Mayıs 2011; 17:23:31 

uzun süre aç kalmayın, sık sık azar azar yemek gerçekten etkili oluyor. İşiniz de çok yoğunsa kolaylıkla kilo verebilirsiniz:)

7433 Mesaj
4 Mayıs 2011; 19:01:01 

Ayrıca bir öneri, elma sirkesi+bal ve yeşil çayı düzenli içmek sindirim sistemini ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bende gerçekten çok
etkisi oldu. Spor ve diyetle birlikte kullandığınızda kilo verme hızınızı bir miktar daha artırıyor. Benim gibi çay, kahve gibi içeceklere fazla duyarlı
bir bünyeniz varsa çok etkili olacaktır. Ama her bünyede aynı etkiyi yapmayabilir. Kilodan da ziyade her iki içeceğin de sağlığa bir çok faydası var.

260 Mesaj
6 Aralık 2011; 13:06:08 

Bana 50 gr su 100 gr bu 2 dilim su bu tarz diyet bana sacma geliyor.En önemlisi düzenli spor yapmak,sık öğün yemek.Abur cubur,gazlı içecekler,tatlı ve yağlı yiyecekler yememek gerekiyor.

skate! skate! skate!

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2011; 14:09:32 

rezerve boş zamanlarda bakarım

1920 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:11:02 

arada bakmak lazım

DH CEMİYYET-İ OSMÂNİYYE

153 Mesaj
1 Ocak 2012; 16:59:58 

güncel

2 Mesaj
16 Ocak 2012; 18:35:20 

BEN DİETİYENLE ZAYIFLADIM 4 AYDA 16 KİLO VERDİM 1200 KALORİLİK DİET UYGULADIM AMA GİTGİDE ZORLAŞTI KİLO VERİŞİM SPORLA DESTEKLEMEYE BAŞLADIM BÖLECE ARADA GÜZEL KAÇAMAKLARDA YAPABİLİYORUM. AMA İLK AŞAMALARDA DİETE ÇOK DİKKAT ETMEK LAZIM
SABAH 2 DİLİM KEPEK EKMEĞİ BEYAZ PEYNİR YEŞİLLİK 5 ZEYTİN PEYNİR YERİNE BAZEN YUMURTA
ARA ÖĞÜN MEYVE YADA ACTİVİA
ÖĞLEN SEBZE YEMEĞİ 6 KŞIK 2 DİLİM KEĞEK EKMEĞİ YOĞURT
ARA MEYVE
ARA KÜÇÜK BİR TOST YADA DİET BİSKÜVİ YARIM
AKŞAM 10 KAŞIN KURU BAKLİYAT YADA IZGARA ET YOGURT YEŞİLLİK
GECE 1 BARDAK SÜT EVİR ÇEVİR AYNI ŞEYLERR SPORR ÇOK ÖNEMLİ

301 Mesaj
17 Ocak 2012; 9:43:46 

selamlar. Ben de 3temmuz 2011de 128kiloydum. Yüzde 38di yağ oranım. Şimdi 85im ve yüzde 15 yağ oranım var. Size tavsiyem dr.atkins ve karatay diyetlerine bakmanız. Protein ağırlıklı beslenin karbonhidratı mumkun mertebe azaltın. Hergun 1 tam yumurta ve tavuk, balık kırmızı et yedim. Kolestrol 129 şeker 87. Bi sakınca yok yani. Uzun uzun yazmayalım glisemik endeksi dusuk yiyecekler yiyip vucuttaki yağ oranını dusurup kas kutlesini artırmaya bakın. Bi gun kardiyo bi gun ağırlık yapın. Cok kiloluysanız ağırlık antremanını haftada 3 gun kardıyoyu da 2 gun yapın. Vucut toparladktan snra 2şer gun yapsanız da olur. Veya kardiyoyu azaltp ağırlık antremanından once 15 dk snra 10 dk koşu şeklinde yapıp haftada 4 gun agrlık yapılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

May the Force be with you

0 Mesaj
17 Ocak 2012; 11:57:04 

ben ilk doğumdan sora 8 kilo aldım 5 kilosunu hemen verdim ama 2. çocuk beni mahvetti peşlerinden koşarken veririm kiloları dedim ama yok evin içinde koşturmakla olmuyo. maydonoz dediler kaynattım içtim suyunu tansiyonum düştü.bana en iyi gelen şey spor ama iyi bi yer bulmak lazım büyük kızım 7 yaşında anne anne die dolanıyo peşimde onunda oyalanabileceği bi yer lazım.beslenme danışmanlığı veren salonlarda varmış bilen varsa yardımcı olabilirmi ? hem dietisyene hem spora para vermek istemiyorum :(

301 Mesaj
18 Ocak 2012; 11:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: zeynepkosan

ben ilk doğumdan sora 8 kilo aldım 5 kilosunu hemen verdim ama 2. çocuk beni mahvetti peşlerinden koşarken veririm kiloları dedim ama yok evin içinde koşturmakla olmuyo. maydonoz dediler kaynattım içtim suyunu tansiyonum düştü.bana en iyi gelen şey spor ama iyi bi yer bulmak lazım büyük kızım 7 yaşında anne anne die dolanıyo peşimde onunda oyalanabileceği bi yer lazım.beslenme danışmanlığı veren salonlarda varmış bilen varsa yardımcı olabilirmi ? hem dietisyene hem spora para vermek istemiyorum :(

zeynep hanım bulunduğunuz yerı belirtmemişsiniz ama levent metro city avm de essporto spor salonunun beslenme danışmanı var bi gidin bakın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

May the Force be with you

0 Mesaj