Şimdi Ara

Herkes Nasıl Zayıfladığını Yazsın - Fazla Kilolara Ölüm ! - (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
19
Favori
118.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Mannomenax

haftada bür gün yediğim etle ve protein içeren sebzelerle bunu karşıladığımı düşünüyorum

Haftada bir gün yediğin etteki protein vücuda yeterli gelmez. Proteinleri her gün almalısın. Günlük yaklaşık olarak kilo başına 1 gram protein ihtiyacın var. Ayrıca sebzelerde protein bulunmaz.
  • quote:

haftada bür gün yediğim etle ve protein içeren sebzelerle bunu karşıladığımı düşünüyorum

Hayır arkadaşım.
    haftada 1 gün yediğin et ve sebzelerle vücudun protein ihtiyacını karşılayamassın! sen vücudunu 6 gün boyunca kornfleks ve sadece sebzeye mahküm ediyorsun. sonra da 1 gün yediğin et ve protein içeren sebzelerle bu açığı kapatmaya çalışıyorsun. bence yanlış bir beslenme ve zayıflama stili...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

quote:

Haftada bir gün yediğin etteki protein vücuda yeterli gelmez. Proteinleri her gün almalısın. Günlük yaklaşık olarak kilo başına 1 gram protein ihtiyacın var. Ayrıca sebzelerde protein bulunmaz.

pardon da barbunya, kuru fasulye bunlarda protein yok mu?

benim sana demek istediğim; peynirinide yemelisin.sütünüde içmelisin

peynirimi yiyiorum salatayla, sütümü de her sabah kornflakes ile mecburein içiyorum. bir kase süt

• Kuru fasulye baklagiller sınıfına girer.

Günde içtiğin 1-2 bardak süt protein ihtiyacını karşılamaz. taş çatlasa 15 gram protein çıkar içinden.
  • iyide ben rejimden önce asla süt içmezdim. çünkü midemi bulandırıyor fakat böyle içebiliyorum içine nesquik fln da koyunca .

rejimden önce çok makarna yerdim, artık onun yerine salata ve peynir yiyorum.

salata haftada 2 gün, sebze 5 gün

eskinden çok makarna yerdim şimdi onun yerini sebze ve salata aldı.

ben şu an eskisinden daha sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum.

vejeteryanlar proteinsizlikten ölsün o zmn
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mori

141 kilo...

Herkes Nasıl Zayıfladığını Yazsın - Fazla Kilolara Ölüm ! -

17 gün önce, 82 kilo...

HELAL OLSUN YA BAŞKA BİR ŞEY DİYEMİYORUM HELALLL!!!

• az ve öz yeyip hareket etmek lazım......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kpaxli -- 18 Eylül 2008; 16:19:58 >
  • arkadasım iyi güzel demissinde mp3 dinlemeyinde ne oluyor.:) .bir yerde okudum müzik dinleyerek spor yapmak %25 daha verimli oluyormus.ben hergün 1.5 saat hiç durmadan kosuyorum belli bir tempoda .1 ayda 5 kilo verdim.
    quote:

Orjinalden alıntı: kpaxli

herkese selam..

ben de 5 ayda 80 kilodan 65 kiloya indim..

Bu süre zarfında uyguladıklarımı maddeler halinde yazmak isterim:

1- Her öğün bir veya iki dilim ekmek yedim. Bunun haricinde pasta, börek, tatlı vs. her türlü hamur işlerinden olabildiğince uzak durdum.

2- Her sabah bisikletle 20-25 dakika dolaştım..

3- Her akşam istisnasız yağmur çamur demeden 1 saat tempolu bir şekilde yürüdüm. Bu yürüme o kadar faydalı ki, insana endorfin sayesinde mutluluk veriyor.. Ayrıca arkadaşlara tavsiyem, bu yürüyüş esnasında MP3 falan dinlemeyin. Zaten gün içinde bilgisayar ve TV insan beyninin canını okuyor.. Kafayı dinlendirebileceğiniz 1 saatlik vaktinizi, yine bunlarla öldürmeyin.. Tavsiyem ruh dinginliğiniz için, sessiz bir yürüyüş.. Yaşamınızı, fikirleri, evreni düşünebilirsiniz. Geçmişi, geleceği, anı.. İnanın bu yürüyüşler sayesinde günde 1 saat doya doya düşünebilmenin tadını yaşıyorum.. Evet, insanı insan yapan ve fakat hayatın karmaşası içinde netliğini kaybeden yegane şey: düşünebilmek.. Kesinlikle tavsiye ederim..

4-
    Her türlü yapay meşrubat (cola, gazoz, hazır şekerli meyve suları v.s) ve yiyeceklerden (bisküvi, çikolata, salam, sucuk v.s) uzak durdum.. Ama arada bir kaliteli bir çikolata yameyi de ihmal etmedim.

5- Diyet yapmadım aksine beslenme alışkanlığımı değiştirdim.. Sabahları üç-dört zeytinin üzerine bir domates doğrayıp, hafif zeytinyağı ve kekikle harmanlayıp yemenin, tat olarak, iskenderlere, sucuklara nal toplatabileceğini gördüm :)) Yani mesele yasak koymak değil, yememizin zararlı olduğu bir kaç şeye karşın, yememizin faydalı olduğu ve üstüne üstlük lezzetde paha biçilmez yüzbinlerce besin olduğunun farkına varmak lazım..

6- Günde 2-2,5 litre su içtim.. Fazlasının böbreklerde yıkıcı bir etki bıraktığı da unutulmamalı.

7- Sadece mevsiminde olan meyve-sebzelerden yedim..

Bunlar dışında normal yemek düzenime devam ettim..

• arkadaslar temmuz basında 100 kilodan basladıgım diyetimde su an 87-hedefim 80,boy 185- kilodayım.eger diyetle ilgili sormak istediginiz bisey varsa pm atın veya dogrudan sorun ki babanemi zayıflatmıslıgım vardır.
    onerilerim aksam vakti tok karna hızlı yurumekr
    meyve de meyve sekeri oldugunu unutmamak eger acıkırsanız sert seftali veya elma yiyin.asla kayısı uzum kavun karpuz incir tarzı seyler yemeyin
    eger benim gibi ergenseniz 20 yas civarı iseniz haftada en az 2 kere kırmız et yiyin bunun yanında balık ve tavuk da yiyin eger yeterli proteini alamıyorum diyorsanız b12 vitamini alınkı hafıza ve kaslar guclensin
    ilk basta harekete baslamak ne kadar zorsa sonrasında ise kuculen mideniz sebebi ile tıka basa yemek o kdara zor oluyo zira sporu bıraksanız bile mutlaka yemek duzeninizi aynı tempoda tutunkı kıloyu dengeleyın
    ve sunu unutmayınkı kılo vermek cok kolay cok zevklı ve bır okadar da moral kaynagıdır ancak kılo almak ise eski alıskanlıgınıza donmeniz takdirde o kadar kolay olur
    yuruyussuz bir sporla yagdan cok kas verirsiniz ve bu sizi gucsuz kılar protein almayı da ihmal etmeyin maden suyu icin ve tıkanın mineral de alın sebze yiyin lifli gıdalar yiyin ancak sakın olakı malum form urunlerını dıyet gıdalar sanıp abanmayın alkolu ozellıkle bırayı ve lıkoru bırakın cok canınız cekerse vodka rakı ıcın
    unutmayın hıcbrsey ıcın gec dııldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NBEEE -- 24 Ağustos 2008; 16:26:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ozi54

6- Günde 2-2,5 litre su içtim.. Fazlasının böbreklerde yıkıcı bir etki bıraktığı da unutulmamalı.

nasi yani 2 - 2,5 litre su veya benzeri şey tüketince günde böbrekler zararmı görüyor anlamadım ?

ben günde en az 1 litre kola , 1 - 2 soda , su , meyve suyu , ice tea fln derken heralde 4 litre içiyorumdur zararımı olur yani bunun

vücut yapıma gelirsek şişmanlayamayan biriyim bildim bileli 77 - 80 kiloyum boy 1.85 spor flnda yapmadım hayatımda küçüklük hariç..
  • Spor En ÖnemLi Activetedir
  • quote:

Orjinalden alıntı: rampagee

nasi yani 2 - 2,5 litre su veya benzeri şey tüketince günde böbrekler zararmı görüyor anlamadım ?

ben günde en az 1 litre kola , 1 - 2 soda , su , meyve suyu , ice tea fln derken heralde 4 litre içiyorumdur zararımı olur yani bunun

vücut yapıma gelirsek şişmanlayamayan biriyim bildim bileli 77 - 80 kiloyum boy 1.85 spor flnda yapmadım hayatımda küçüklük hariç..

hayır demek istediğim, sadece su olarak 2,5 litreyi , taş çatlasın 3 litreyi geçmemelidir.. Bazıları var su içmek faydalıymış deyip günde 5 litre götürüyorlar.. ee sonunda vücuttan atılan her suyla birlikte vitamin ve minareller de atılıyor.. Ayrıca aşırı suya tepki veren hücreler minerallerin böbrekler ve ter yoluyla atılımını hızlandırıp böbreklerin yorulmasına ve mineral eksikliğine yol açıyor. Böbreklerin atamayacağı kadar çok su tüketmek toksik etki gösterir. Bu da ölümcül zehirlenmelere yol açar.

İdeali (bünyeden bünyeye, mevsimdem mevime değişmekle beraber) 2, 5 litre sudur..

• quote:

Orjinalden alıntı: Jr_Tito

Spor En ÖnemLi Activetedir

başka aktivitelerde var

kusura bakmayın saat 3'e geliyo bu kadar oluyo anca
  • Haziran ayında 90 kilo iken 2 ay sonra yani bugün itibari ile 84 kiloya düştüm.Ama bu kilo fazlasının çoğunun göbekte biriktiğini bildiğimden kardio çalışmasına ağırlık verdim.Karın hareketleri,değişik mekik hareketleri ve koşu ile göbekteki yağların büyük bir kısmını erittim.Zaten Vücuttaki gereksiz yağların göbekte ve basenlerde biriken yağlar olduğunu biliyordum.Beslenmeme çok özen gösterir oldum.Zaten kola ve kırmızı eti yemezdim.Artık bisküvi,lokum türü şeyleri hiç ağzıma almıyorum.Şekeri ve tuzu çok azalttım.Günlük 1 lt'ye yakın maden suyu ve 2 lt de su içiyorum.Haftanın hergünü koşu ağırlıklı kardio ve 4 gün de kas çalışması yaparak fazla yağlarımdan kurtuldum.BKİ ölçümlerimde altı ay önce 26.7 gibi çıkarken şuanda 21-22 civarında çıkıyor.Çok rahatladığımı sabahları çok dinç olduğumu hissediyorum.Öğün sayımı arttırıp az yiyiyorum.Yani vücudumun yediklerimi depolama alışkanlığını değiştirdim.Akşam belli bir saatten sonra birşey yemiyorum.Böyle hayat daha güzel.Sporsuz bir hayatı düşünmek bile istemiyorum.Size de tavsiyem dengeli beslenin,günlük sporunuzu ihmal etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 27 Ağustos 2008; 22:51:29 >

• Arkadaşlar bence olay yürümede bitiyor.

1 aydan beri nerdeyse hergün en az 30 dk. yürüyorum yediklerimi kesmedim 1 ayda 4 kilo verdim. sadece yürüdüm başka bir atraksiyon yapmadım..

Spor salonuna gidecektim ama 4 aylık parayı peşin vereceğim o zaman da ramazan ayında para boşa gider diye ekimde başlamaya karar verdim umarım spora başlayınca daha da veririm :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: smd

Arkadaşlar bence olay yürümede bitiyor.

1 aydan beri nerdeyse hergün en az 30 dk. yürüyorum yediklerimi kesmedim 1 ayda 4 kilo verdim. sadece yürüdüm başka bir atraksiyon yapmadım..

Spor salonuna gidecektim ama 4 aylık parayı peşin vereceğim o zaman da ramazan ayında para boşa gider diye ekimde başlamaya karar verdim umarım spora başlayınca daha da veririm :)

İnşallah verirsin hocam.Ben şu yürüme alışkanlığını kazanamadım bir türlü.Çok sıkıcı geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CatSK

quote:

İnşallah verirsin hocam.Ben şu yürüme alışkanlığını kazanamadım bir türlü.Çok sıkıcı geliyor.

Bana da sıkıcı geliyor ama gezmeye falan gidiyorum yani boş boş dolaşmıyorum :)

Mesela 1 ay öncesine kadar 36 giyemezdim şimdi sıksam 34 bile giyerim belki :)

ve sadece yürümeyle çok iyi bir sonuç bence..

• boyum 175 cm 66 kiloya düstüm. 2 ayda. 74 kiloydum
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: CatSK

quote:

Bana da sıkıcı geliyor ama gezmeye falan gidiyorum yani boş boş dolaşmıyorum :)

Mesela 1 ay öncesine kadar 36 giyemezdim şimdi sıksam 34 bile giyerim belki :)

ve sadece yürümeyle çok iyi bir sonuç bence..

Hocam evde yürüyüş bandı var.Ya kulaklık falan takıyorum yine biraz daha iyi.Dışarıda oldu mu tempolu yürüyemiyorum.

• ben 1 ayda 15 kilo kadar verdim 91 kilodan 74 kiloya indin ama yaralar iyileşmiyordu ve halsizlik aşırı oluyordu toparlanmam 1 ay sürdü ama genede zayıftım kilo ile beraber kasta vermiştim şimdi 82 kiloyum kick box yapıyorum ekmek yemiyorum yemek ile beraber su içmiyorum ve çok yediğim zamanlarda 1.5 saat sonra antreman yapıyorum mekik çınav koşu fln yediklerimi kas olarak almaya gayret ediyorum herkeze öneririm kick box karete vs insanın biçimi değişiyor
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.