- x
izmirde hayat nasıl??
36 Cevap12679 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3762 Mesaj
24 Nisan 2008; 10:53:36 

izmirdeki yaşam nasıl arkadaşlar,

iş imkanları ev kiraları çarşı pazar fiyatları gezi-eğlence imkanları arkadaş ortamları..... gibi gibi.

istanbuldan taşınmaya değermi yoksa birbirinin aynımı iki şehirde.

tatile geldim çok beğendim bornovayı karşıyakayı ama orda oturanlar içinde aynı fikirlermi var merak ediorum

ego primum tollo nominor quoniam leo

620 Mesaj
24 Nisan 2008; 11:00:21 

kardes bıkere turkıyenın en guzel yerı sayılır cunku havadar rahat kımse kısmeye karısmaz vs ortamalr on numara ama maddıyata bakar hersey her yerde oldugu gıbı sıcak ıste burası nem pek yok yanı sıcak sadece kurutur ögle saatınde gezmemek gerek ksk deyım bende benım hosuma gıdıyor ama kırro her yerde var iş olayına gelınce cok unı mezunalrı bostaa ama ısı bılene ıs var burda
bornova tabı guzel yaa ege unıversıtesı bızım mekan havadar ksk hele guzel yalı urla yanı sahılın bı ucundan dıyer ucuna kadar olan butun ıller super ızmırde ulasım ınalılmaz kolay ızmıırde bı yerden bıyere rahat gıdersın satınde ben en çok mavısehırı sevıyorum cok sessız sakın bıyer evler ustume yıkılcakmıs gıbı

697 Mesaj
24 Nisan 2008; 11:02:58 

izmir tıpkı istanbul gibi kıro istilasına uğramış bir şehir... gaspçı ,otoparkmafyası, midyeci ,dönerci vb. gibi işlerle uğraşırlar...genellikle mardinli veya diyarbakırlıdır bu arkadaşlar...

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır!

620 Mesaj
24 Nisan 2008; 11:14:03 

burda ınsan yok fazla fark ortada cok bellı oluyor hersey yanı onlarda ekmak parasına bakıyolar zararı olmasın kımseye yasasınlar rahatt rahat ızmırden baska ıl tanımam ben bıde samsun var o ayrı

266 Mesaj
24 Nisan 2008; 11:17:00 

izmir istanbul kadar sosyal olmasada istanbula göre daha yaşanacak şehirdir. istedigin tarzı rahat rahat yaşabilirsn. öle bişey yaptıgında bön bön bakan tipleri zor görürsün.
herkes kendi halindedir.

sosyal olan ilçeler; güzelyalı,alsancak,karşıyaka,bornova. öle arkadasın dedigi gibi o tür şeylere hiç rastlamadım izmirde yaşadıgına emin mi acep??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßiliyorum -- 24 Nisan 2008; 11:16:33 >

http://cimbomluligtvalma.com/

Lig TV alma, aldırtma!

1751 Mesaj
24 Nisan 2008; 11:35:39 

Ben de bi Bornova lı olarak İstanbul a 3.kez gıttıkten sonra İzmir den sonra asanabılcek bı sehır olarak gormuyorum!Ha bahsettıgınız krolar cartlar curtlar her sehırde olan bısey ama Izmır dekıler bıraz daha saygılı krolar Bornova ya geldım demıssın daha once sana soyle soylıyım Istanbul dan sonra nasıl gelır bılmem ama ogrencıler ıcın Bornova yasanacak tek yer ama bıras pahalı.Duzgun bı evde oturman ıcın 600YTL yı sadece 100metrekare ewe wermen gerek.carsı pazar fıyatı İstanbul a gore daha dusuk.Eglence konusunda hıc tereddut yasama Alsancak KSK Bornova hepsı mukemmel
Secım sana kalmıs ama bence istanbul dan daha yasanacak bı sehır...

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Nisan 2008; 11:42:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Vuudi

Senin neye öncelik verdiğine bağlı..

Örneğin ben girilebilir temiz denizi olan ve denize yakın,geniş sokaklar ve yeşilliğin bol olduğu ,sesin fazla olmadığı kafamı dinleyebileceğim yeri severim.Bu sebeple de 23 yıllık İzmir macerama geçen sene son verdim ve dediğim; girilebilir temiz denizi olan ve denize yakın, geniş sokaklar ve yeşilliğin bol olduğu ,havası temiz, sesin fazla olmadığı kafamı dinleyebileceğim yere taşındım.

Şu an çok da huzurluyum.Allah'a şükür.

Taşındıgınız yer neresi bende öyle yer arıyorum,izmirde yaşanmaz hale geldi geliyor,az kaldı evler düp dibe yapıldıgından beri çekilmez hal aldı artık,rahatlıkla balkona çıkamıyorsunuz,komşunun ne yedigini görecek derecede evmi yapılır,belediyeye ve bu ruhsatları verenlere

4148 Mesaj
24 Nisan 2008; 12:10:05 

ya kızları,kimse süper kızlarını anlatmamış

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

3762 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:22:11 

genel kanı şuanki şartlarda yaşanılası yer olarak izmir daha iyi?

415 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:24:20 

quote:

Orjinalden alıntı: zeus1907

genel kanı şuanki şartlarda yaşanılası yer olarak izmir daha iyi?

tabiki izmir

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

258 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:33:18 

istanbul u başka şehirlerle kıyaslamak yanlış bence
izmirin tadı başka ben çok gittim
ama istanbul u dünyalara değişmem

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır...

4726 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:58:08 

Babam emeklılıgınden dolayı sakın sessız çevre kirliliği park sorunu ve trafik sorunu olmayan bir yer aradı izmirdeyken annem ve babam iyice izmirden soğmuş komşuların dengesizliği ve saçmasapan olaylardan dolayı bıkmıştı sonunda tasınacak bi yer bulduk 4 eylül 2007 'de Manisa/Kula 'ya taşındık tabi annem ve babam hallerinden memnun fakat bi sinema adam gibi kafe arkadaşlarınla gezıcek edıcek adam gibi bir yerin bile yok ama izmire görre cok ucuz oldugu kabul edılebilir izmirde su 50 ykr burda 25 ykr....
Sadece bu yüzden İzmirin ne kadar güzel bi yer oldugunu anladım.
Eğer sosyal bir insan iseniz Bana göre İzmir (Ege ve Marmara bölgesının hemen hemen her yerini gezmeme rağmen)Turkiye'nin iklimi olsun herşeyinden tutun bana göre en güzel şehirlerden birisi denilebilir...

97. Opel Corsa GSİ

2152 Mesaj
24 Nisan 2008; 14:50:18 

İzmir istanbulun yanında köy gibi kalır.23 yıldır izmirde yaşıyorum 3 defa istanbula gittim.Ordan izmire geldiğimde köye gelmiş gibi hissettim.İzmirde alsancak,balçova,karşıyaka,bornova gibi güzel yerler var istanbulun heryeri bana alsancak gibi geldi.İzmirin temmuzun başından eylüle kadar sıcağına dayanılmaz çok sıcak nemli bir havası vardır.Ev kiraları yüksektir.

2118 Mesaj
24 Nisan 2008; 15:24:51 

Ben de karşı tarafta oturuyordum (ksk) 15 senedir son 3 senedir Çeşme'ye geldik ve İzmir'in heryerinin ayrı bi güzel olduğunu tekrar anladım. Alsancaktan tut karşı tarafa, GüzelYalı'ya her yeri bi' aryı güzel bu şehrin. Kısacası İzmir gibisi yok bana göre ne İstanbul be Los Angeles

781 Mesaj
24 Nisan 2008; 15:32:52 

quote:

Evet İzmir'de evlerin dip dibe olması belki de taşınmamdaki en büyük paya sahip.
Sonra trafik..
İzmir otobüslerinden nefret etmeye başlamıştım, kalabalık sıkışık herkes birbirine bakıyor, dip dibe vs..
Havası desen pis.. Ama izmir'de yaşamaya alışmış biri bunu farkedemiyor, çünkü alışmış işte
Eğlence kültürü diye bişey yok izmir'de.. %95 cafe kültürü, -ki buna da kültür denilirse...
Bi de en basitinden halka açık spor tesisleri yok.
Şu an bulunduğum sitede 4*4 lük bir halı saha var ve günün 3-4 saati dolu.Bu halı saha izmirde olsa yırtılan tellerinden dolayı 30 tane girişi olur ve kesinlikle paralı olurdu..

İnsanları desen buranın insanları çok saygılı ve rahat, izmir'de meğer ne kadar kasıntı -fesat insanlar varmış.. bunu buraya gelince anladım..

Yani buralara henüz cehalet uğramadı..

Nerede yaşıyorsunuz acaba?

2619 Mesaj
24 Nisan 2008; 15:37:47 

İzmir çok çok çok çirkindir.Gelmeyin yavs iyice kalabalıklaştıracaksınız burayıda.Herkes de bir İzmir e taşınma sevdasıdır gidiyor.Yok yok bura çok pis yer havası kötü sular akmıyor berbat berbat. Gelmeyin.

JDM Honda
"5500Rpm/Vtec.ıI"
The Power of Dreams

258 Mesaj
24 Nisan 2008; 15:39:51 

birde haftasonu heryer asker kaynıyor

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır...

346 Mesaj
24 Nisan 2008; 16:01:48 

su yok elektrik yok ev kirası 1000 liradan başlıyor trafik felaket sıcak berbat herşey çok pahalı havası pis nefes alınmaz 50 kişilik otobüste 500 kişi taşınıyor saat başı otobüs geliyor okul yok hastane yok pastane yok postane yok hiç bir şey yok gelmeyiiiiiiin

3620 Mesaj
24 Nisan 2008; 17:00:05 

Acıkcası, İstanbuldan sonra, İzmir köy gibi kalıyor biraz, bazı ilçelerini saymazsak. Son 1 yıl icinde 5-6 kere izmire geldim, cogu yerini bekledigim ve hayal ettiğim gibi bulmadım. Yazları da cok asiri sicak. Kısaca ben izmirde yasayamam Ayrıca izmirde bu kadar büyük oranda carpık yapılasma beklemiyordum, kırolarıda artısı

3762 Mesaj
25 Nisan 2008; 9:14:36 

quote:

Bu arada İzmir Altıntaş'taki evimi satıyorum.İçerde kiracı var o da bu ay çıkacak büyük ihtimal.

Ev tertemiz, hazır mutfak, salon yerler parke, çelik kapı, odada gömme dolap,

Garaj üstü, 4 katlı apartmanın 1. katı. 70 m2 1+1, mutfağı odasından büyük
Yürüyerek;

PTT ye 4 dk,
Bankalara 3 dk,
Kasap manav kıraathaneler, tansaş kipa pehlivanoğlu vs. 2 dk. 48 sn.
Ev öyle merkezi bir yerde ki, konak veya çankaya'dan herhangi bir otobüse -nereye gittiğine bakmadan- binin kesin ya apartmanın üst veya alt durağından geçer.

Konak yürüyerek 10 dk. Çankaya yürüyerek 15 dk. üçyol metro yürüyerek 5 dk.

Para ihtiyacından ötürü satıyorum 75.000 ytl.
ilgilenen ler pm atsın.

fırsatçı

620 Mesaj
25 Nisan 2008; 9:56:07 

izmirin havasına kızına güven olmaz bunu bilipte gelın buraya gerısı super

1950 Mesaj
25 Nisan 2008; 10:01:46 

İzmir güzel olmasına güzel de, yazın bir sıcak havası var çekilmiyor ya

bir de belediyeler iş yapmıyor burada, hele bir de sanayi bölgesindeyseniz evinizin etrafında dere varsa, uçucu türlerden kurtuluş yok.

ha bi de her yerde vardır ama burada bazı insanlar "çevredekilere karşı saygılı olmayı" bilmiyor. Biz köyde yaşarken, gece 11 dedik mi gürültü kesilirdi. Kent yaşamında işinden yorgun bir şekilde gelmiş erken yatıp dinlenmek istiyorsun ama komşuların buna izin vermez. Yüksek sesle konuşmalar, ilginç gelenekler (sabaha karşı kına gecesi yapmak gibi), ev ortamında değil de sokakta kapı önlerinde pencereden pencereye diyaloglar

Yani, bazen ses yalıtımı yaptırmayı bile düşündüm eve.

Ha bir de kiracıysanız ve gürültüden rahatsızsanız, komşunuza söylediğinizde, komşunuz "sen kiracısın, senin isyan etmeye hakkın yok" diyebilir

Eklemeyi unuttum, yazın akşamları (sadece akşamları yapabilirsiniz çünkü) gidip biraz basket oynarsınız eve gelirsiniz duş almak için ama o da ne, sular kesik.

Kısacası ne zaman ihtiyacınız olsa elektrik ve sular kesiktir. 2 günde bir trafo yetersiz kalır. Yazın sıcaktan herkes klimalara saldırıyor, kışın da sobalara.

Dilekçe yazarsınız, işleme alıyoruz derler ama işleme alınmaz. İzmir'de yaşanmaz.

Köyümü özledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenflash -- 25 Nisan 2008; 10:05:30 >

ID/Android İncelemeleri/İzmir'de Satranç

656 Mesaj
25 Nisan 2008; 15:34:33 

izmirli olarak yazıyorum emekli şehridir istanbul kadar aktivite bulamasın ama güneşi ve sıcaklığı yeter

Uzaklaştırılmış
25 Nisan 2008; 16:12:12 

İzmir'e herkes gelmesin, vergi alınsın.

327 Mesaj
25 Nisan 2008; 16:23:26 

quote:

Orjinalden alıntı: righteous@

ya kızları,kimse süper kızlarını anlatmamış

O iş anlatılmaz yaşanır

Life is just blah blah blah. You hope for blah.
And waiting for blah.
And sometimes you find it. But, mostly, it's blah and waiting for blah.
And hoping you were right about the blahs you made.
And then, just when you think you've got the whole blah damn thing figured out,
And you're surrounded by the ones you blah, death shows up. And blah, blah, blah...

23275 Mesaj
25 Nisan 2008; 16:25:12 

Dandik burası gelmeyin sakın bize kalsın.

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

280 Mesaj
25 Nisan 2008; 16:27:00 

evet cok dandik buralar hic gelmeyin ...

saka bi yana Turkiyedeki En guzel sehir her yonuyle,...

!!! Hasta La Siempre Victoria !!!
Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim. Ernesto "Che" Guevara

AŞK, Hayattan alınan en anlamlı intikamdır....

Uzaklaştırılmış
25 Nisan 2008; 16:39:44 

evet izmir güzel yerdir

her sokak başında mavi melek satıyolar fln böyle şehrin yarısının kafası güsel

sonra kızlarını anlatmama gerek yok kara kuru yanık tipler

hmm sonra allah'ın dagından kopup gelmiş fırlamalar fln var böyle etrafta takla fln atıyolar

havası nemlidir yazın beyniniz sulanır, kışın saçma salak bi hava vardır ne soguk ne sıcak mal bi hava

3078 Mesaj
25 Nisan 2008; 16:45:59 

Kordon'da günbatımına karşı bir kez olsun birasını yudumlamayan, Çiçekliköy'de bir pazar sabahı köy kahvaltısı yapmayan, Asansör'e, Teleferiğe, Susuz Dede'ye çıkıpta İzmir'i yükseklerden saatlerce seyretmeyen, Mordoğan'da pırıl pırıl sulara dalmayan, Çeşme'de beachclubta şezlonga uzanıp kokteylini yudumlamayan, gece saat 12'den sonra Bornova'da boyoz yumurta yemeyen, Karşıyaka'dan Konağa vapurla geçmeyen, Kemeraltında mangalda pişirilen kahveden içmeyen, Kemalpaşa'da dalından kiraz toplamayan, Eski Salhanede uykuluk billur, Sahilevlerinde balık ekmek yemeyen, Alaçatı'nın dar sokaklarında dolanmayan, Yiğitler'de dere kenarında ağaçlar arasında piknik yapmayan biri ben İzmir'i gezdim gördüm, yaşancak şehir değil diye yorum yapmasın zaten

2240 Mesaj
25 Nisan 2008; 17:40:38 

dün şunu anladım ki izmir gibisi yok. ist da yaşanmaz ya. çok kalabalık. izmir gibisi yok.

1226 Mesaj
25 Nisan 2008; 17:44:58 

İStanbul da cidden yaşanmaz İzmir'in havası kızları ortamı vs tartışılamaz

1266 Mesaj
26 Nisan 2008; 16:47:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Whoracle1905

İStanbul da cidden yaşanmaz İzmir'in havası kızları ortamı vs tartışılamaz

ozendirici olmayın buralar kalabalıklasmaya basladı zaten..
yaw yazmayın boyle, abartma iste istanbulun yanında koy gibi kalıyo (nufus bakımından )

Ksk da oturuyorum...burası sessiz sakin istediginiz gibi yaşayabileceginiz bi yer....Mavisehir de aynı...
eğer eğlence arıyorsanız Güzelyalı tarafları en güzel yerdir...Denize de yakındır...

Kızları da oyle hadi gel diyene gelmez havalıdır burdakiler... birde mekanlarda çok pahalı zaten su 2 ytl cay 5 ytl cola 10 ytl vs... cıktıgına pisman olursun zaten...ogrenci isi degil buralar....

Kordon'da günbatımına karşı bir kez olsun birasını yudumlamayan,(yaptım) Çiçekliköy'de bir pazar sabahı köy kahvaltısı yapmayan(yapmadım), Asansör'e, Teleferiğe, Susuz Dede'ye çıkıpta İzmir'i yükseklerden saatlerce seyretmeyen(yaptım), Mordoğan'da pırıl pırıl sulara dalmayan(fazla yuzme alıskanlıgım yoktur), Çeşme'de beachclubta şezlonga uzanıp kokteylini yudumlamayan(yaptım), gece saat 12'den sonra Bornova'da boyoz yumurta yemeyen(yaptım), Karşıyaka'dan Konağa vapurla geçmeyen(yaptım), Kemeraltında mangalda pişirilen kahveden içmeyen(yapmadım), Kemalpaşa'da dalından kiraz toplamayan(yapmadım), Eski Salhanede uykuluk billur, Sahilevlerinde balık ekmek yemeyen(yapmadım), Alaçatı'nın dar sokaklarında dolanmayan(yaptım), Doğançay'da dere kenarında ağaçlar arasında piknik yapmayan biri ben İzmir'i gezdim gördüm(yaptım), yaşancak şehir değil diye yorum yapmasın zaten...

7 tanesini yaptım diger yerleride gormedim... Çigli-Karşıyaka-Konak ta yım en fazla....

(-e(RC)o-...(..._35_1/2_KSK_...) http://ercoloji.blogspot.com.tr/ http://alfalogy.blogspot.com.tr/ http://erco35coast.blogspot.com.tr/

5628 Mesaj
21 Haziran 2011; 19:47:10 

son 3 senede neler değişti ?
taşınma durumum var benim de.
bisiklet yolları olmasını isterdim.
sporu çok seviyorum.
kürek sporu, fitness, masa tenisi ,bisiklet.
ve antalya gibi çok sıcak ve nemli olmayan ,dayanabilir bir hava.
mümkün olduğunca az serseri,kıro ( Adana gibi aşırı olmasın)

sanırım bunların hepsi mevcut izmirde. ama hangi semtte oturmalı bunlar için?

2393 Mesaj
21 Haziran 2011; 19:53:33 

@ornitolog

doğma büyüme izmirliyim ama sırf mühendislik okuyacam ve mühendislik yapacam diye istanbula geldim. 6 yıldır burdayım, izmire ailemin yanına dönmeyi çok istiyorum ama mevcut işim ile aynı çapta bir işi izmirde bulmam zor görünüyor. kısacası ben istanbula 1000 kere tercih ederim izmiri

1661 Mesaj
21 Haziran 2011; 20:09:57 

Avrupa'nın en büyük gece kulübü İzmir'de eğlence yok diyenlere ithafen.

Sahil şeridi gayet güzel bence.İçlere gittikçe insan profili değişiyor tabii.En kötü durumda bu.

72 Mesaj
21 Haziran 2011; 20:11:38 

Kesinlikle kızlarina guven olmaz ama ama ama kızlari superdir

10345 Mesaj
21 Haziran 2011; 20:15:26 

uzun yıllardır izmirdeyim,köy gibi sakın gelmeyin ha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » izmirde hayat nasıl??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438