Şimdi Ara

## 3DMark Vantage İçin Yeni Lansman Tarihi 28 Nisan ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 3DMark Vantage İçin Yeni Lansman Tarihi 28 Nisan ? ##

Geçtğimiz günlerde 22 Nisan itibariyle kullanıma sunulacağı belirtilen 3DMark test uygulamasının uzunca bir süredir merakla beklenen yeni versiyonu Vantage malesef belirtilen tarihi itibariyle kullanıcılar ile buluşamadı. Uygulamanın niçin 22 Nisan'da anons edilmediğine yönelik olarak net bir bilgi bulunmamakla birlikte Expreview'ın yayınladığı habere göre Futuremark, 3DMark Vantage'ı 28 Nisan itibariyle kullanıma sunabilir. DirectX 10 mimarisi üzerine kurgulanan ve bu sebeple sadece Windows Vista altında çalışacağı belirtilen yeni uygulanın olması muhtemel sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

Minimum:

- İşlemci: Intel Pentium D 3.2GHz
    - Ekran Kartı: D3D10/SM4.0 destekli ve 256MB bellekli
    - Bellek: 1GB
    - Boş HDD Alanı: 2GB
    - İşletim Sistemi: Windows Vista

Önerilen:

- İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 ve üstü
    - Ekran Kartı: D3D10/SM4.0 destekli ve 512MB bellekli
    - Bellek: 2GB
    - Boş Hard Disk Alanı: 2GB
    - İşletim Sistemi: Windows Vista

• 3DMark'ın ne için sistem önerdiğini anlayamıyorum.

E6600 olunca ne olacak, yani? Bu yazılımın işi sistemi test etmekse, neyi öneriyor?

Ekran kartı belleğini de, sistem belleğini de anlarım, ama işlemci önerisi neyin nesidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Nisan 2008; 10:13:53 >
  • İşlemci dar boğaz yaratmasın diye öneriyor tabiki ...
  • 3DMark, sadece ekran kartını mı test ediyor?
  • FX haber için saol ama... çıkmaz bu "oyun"...
  • Islemci cok iyiyse , farklı ekran kartlarını karşılaştırabilirsin, yok işlemci düşükse, ve dar boğaz yapıyorsa sistem testi gibi olur, ekran kartı kıyaslanmaz.. O yüzden yüksek işlemci tavsiye etmiş...
  • Ekran kartı çok yüksekse, farklı merkezî işlemcileri karşılaştırabilirim, dersem ne olacak peki? İşlemci testi için de kullanılan bir uygulama, 3DMark. Zaten sistem testidir, ekran kartı testi değil.

İçinde işlemci testleri de olacak bir yazılımdan bahsediyoruz, üstelik. 06'yı da zaten biliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Nisan 2008; 10:41:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

Islemci cok iyiyse , farklı ekran kartlarını karşılaştırabilirsin, yok işlemci düşükse, ve dar boğaz yapıyorsa sistem testi gibi olur, ekran kartı kıyaslanmaz.. O yüzden yüksek işlemci tavsiye etmiş...

+1
  • hahaha en az vista istiyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

hahaha en az vista istiyo...

Normaldir çünkü DX10 tabanlı bir test programı.
  • ben bu 3dmark ı anlamış değilim mevcut sistemimimi test ediceğine gidip bana yeni bir sistem almayı öneriyo bu ne perhiz ne lahana turşusu mevcut elimdeki sistemi test et sınırlarını zorla yeter ne gidip bana sistem toplatıyorsun valla şu dünya küreselleşe dursun kafalarda küreselleşip içi bomboş şeylerle doluyor
  • amma abartılar haa artık adamlara bak ne reklam yaptılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

3DMark, sadece ekran kartını mı test ediyor?

cpu ağırlıklı testlerde var. sadece kartın performansına göre sonuç alamicaz yani. sistem çok sağlam olmalı. özellikle iyi puan için gene Quad cpu şart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

3DMark, sadece ekran kartını mı test ediyor?

cpu ağırlıklı testlerde var. sadece kartın performansına göre sonuç alamicaz yani. sistem çok sağlam olmalı. özellikle iyi puan için gene Quad cpu şart.

yani şu ortaya cıkıyor vista alacaksın işlemçin Quad olacaksın o zaman senin ekran kartın baba gibi iş cıkarıyor!!!!! amaaaa oyun oynuyorsan o zaman bu dediklerimin hepsi boşşşşş vista ve Quad o zaman şu ortaya cıkıyor 3DMark Vantage test edenler oyunlarına kavuşmuş oluyor hayırlı olsun ama bu benim için test edenler başkaaa

• quote:

Ekran kartı çok yüksekse, farklı merkezî işlemcileri karşılaştırabilirim, dersem ne olacak peki? İşlemci testi için de kullanılan bir uygulama, 3DMark. Zaten sistem testidir, ekran kartı testi değil.

İçinde işlemci testleri de olacak bir yazılımdan bahsediyoruz, üstelik. 06'yı da zaten biliyorsunuz.

ona gerek olmuyor islemci skoru zaten ayrı veriliyor ama ekran kartını kısıtlayan bir islemci durumu bir gercek özellikle daha önceden bir incelemede 2 kart 80fps alıordu küsüratlı ama değerler tam olarak aynıydı[misal 82,6=kart 1 fps=kart 2 fps] bu nedenle ekran kartınız iyiyse en azından böle bi islemci bulundurmanız gerek dio daha iyi sonuc alırsın dio ben bunda calısırım dierlerinde daha düsük puan veririm sana dio

• Saçmalık!!..

Eşşeğin önüne oltayla havuç sarkıtırsın, eşşek havuca ulaşacam diye yürür sonsuza kadar arabayı çeker.. o muhabbet.. Öyle bi yazılım yapalımki eldeki sistemler çalıştıramasın.. veya zor çalıştırsın kasılarak çalıştırsın tam sınırda çalıştırsın.. da millet psikoloji yapıp hemen 600 dolara yeni kart alsın işlemci alsın vs vs. birde sonra buna "teknoloji gelişiyo" diyelim
  • ne kadar ciddiyetsiz , beceriksiz bi firma lansman tarihi gecince yeni lansman tarihi acılıyorlar, bunlar ticareti nasıl yapıyor böğle
  • ÖneriLerde sadece inteL işLemciler var,Sanırım bunlarda inteLe destek vericekler
  • İşlemci bu teste gerçekten çok önem taşiyor ve oyundada öyle.Şekil a'daki gibi hocam (İncelememde).
    quote:

Ama işlemci önerisi neyin nesidir?
  • bakalım benim e2160 bundada işi götürebilecek mi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.