Şimdi Ara

## Samsung, Touch of Color serisi 4 LCD birden tanıttı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
7.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Samsung, Touch of Color serisi 4 LCD birden tanıttı ##

Dünyanın önde gelen LCD panel üreticilerinden Samsung, dün yeni ''Touch of Color'' serisinde yer alması beklenen T190, T220, T240 ve T260'ın tanıtımını yaptı. LCD'ler, Güney Koreli firmanın klasik çizgilerini taşıyor. Bordo ve siyah olmak üzere iki farklı rengin uyumunun göze çarptığını söyleyebiliriz. Şimdi TOC serisinin teknik özelliklerini gözden geçirelim.

TOC serisinde Samsung'un ''SoftPower Off'' olarak belirttiği teknoloji yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde LCD'ler yalnızca 0.3 Watt enerji harcayarak anında bekleme moduna geçebiliyor. Yeni LCD'lerde dinamik kontrast oranı 20.000:1'e kadar çıkabiliyor. Samsung'un tüm LCD'lerinde olduğu gibi MagicColor ve MagicBright desteği ihmal edilmemiş. Bu yazılımlar aracılığıyla kullanıcılar kendi zevklerine göre renk ve kontrast ayarlarını rahatça yapabilmekte. Ekranların farklı işler ve projeler için yazılıma gereksinim duyulmaksızın bölünebildiğini de ekleyelim.

T190, T220 2 ms; T240, T260 ise 5 ms griden griye tepkime süresi sunmakta. T240 ile T260'ta günümüzde gitgide önem kazanan HDMI girişine de yer verilmiş. T190, 1440x900 piksel; T220 1680x1050 piksel; T240 ve T260 1920x1200 piksel çözünürlüğe sahip.

T190, 259$ ve T220, 359$ civarında piyasaya sürüldü. T240'ın 499$, T260'ın ise 599$'a temmuzun sonunda distribütörlere dağıtılması planlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 25 Nisan 2008; 2:26:11 >

• sanırım bu haberi bir kaç hafta önce ( fx57 ) vermişti
    görmüştük daha önce bu samsung'un yeni ürünlerini

yinede haber için tekrar tşkler
  • acaba bunlarda tv çıkışlarıda bulunur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkYNeT-06

sanırım bu haberi bir kaç hafta önce ( fx57 ) vermişti

Ocak ayındaki ekspres haber arşivine kadar araştırdım ve forumdaki arama seçeneğini de kullandım. Ancak böyle bir haber dikkatimi çekmedi.
  • Haber için teşekkürler Knight..
  • 1920x1080 çözünürlüğe ne kadar yaklaşabildikleri çok önemli, haberde belirtilmemiş, bunun anlamı 1600x larda geziyorlar muhtemelen..
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

1920x1080 çözünürlüğe ne kadar yaklaşabildikleri çok önemli, haberde belirtilmemiş, bunun anlamı 1600x larda geziyorlar muhtemelen..

Hemen LCD'lerin teknik özelliklerinin özetini eklemekte fayda var.

Samsung T190: 19'' / 1440x900 piksel / 20.000:1 dinamik kontrast / 300 cd parlaklık / 2 ms tepkime süresi / 16.7 milyon renk
    Samsung T220: 22'' / 1680x1050 piksel / 20.000:1 dinamik kontrast / 300 cd parlaklık / 2 ms tepkime süresi / 16.7 milyon renk
    Samsung T240 24'' / 1900x1200 piksel / 20.000:1 dinamik kontrast / 300 cd parlaklık / 5 ms tepkime süresi / 16.7 milyon renk
    Samsung T260 26'' / 1900x1200 piksel / 20.000:1 dinamik kontrast / 300 cd parlaklık / 5 ms tepkime süresi / 16.7 milyon renk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 25 Nisan 2008; 2:18:40 >
  • temmuzda ise bize herhalde aralıkta filan gelir!!!
  • gelsin de uygun fiyatla gelsin. Dist. kazigi yemeyelim
  • Panelin görüntü kalitesi ve performansı iyiyse, 24' 1920x1200 çözünürlükteki bir monitör için 499$ güzel fiyat aslında..

Buraya gelince 700$ olarak fiyat değişmezse tabi..
  • başlıkta Touch of Color serisi yazınca bende dokunmatik LCD sandım...
    bu ismi niye koymuşlar acaba...
  • benq nun 24" hdmi li (satıştan kalkan pahalı modeli diyorum) modeli samsungdan daha iyi gibime geldi. 500cdm2 neden koymuyorlar anlamadım... 26" fiyatı iyi gibi geldi. saygılar
  • samsung'un ticari kaybımı var hala dinamik kontrast değerleri veriyor. hiç hemde hiç yakıştıramayorum Şu piyasada delikanlı firma kalmadı yada parmakla gösterilir oldu.

bilmeyen adam OMG 20000:1 oluyo kesin 2000:1 üstü değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 24 Nisan 2008; 20:49:18 >
  • çok hoşşş tasarım harika yeni bir pc toplamayı dusunuyodum birde samsung Lcd alırım diodum umarım yeni cıkanlar eskilerin fiyatlarının düşmesinde etkili olur
  • hoparlor ve usb giriş olaylarına girememiş anlaşılan halen. ama genel olarak güzel. umarım ölü piksel garantili satarlar.
  • Maximun 300 $ 26'' monitör bekliyoruz samsung'dan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Orjinalden alıntı: SkYNeT-06

sanırım bu haberi bir kaç hafta önce ( fx57 ) vermişti

Ocak ayındaki ekspres haber arşivine kadar araştırdım ve forumdaki arama seçeneğini de kullandım. Ancak böyle bir haber dikkatimi çekmedi.

yemin ederim daha önce buralarda gördüm böyle bir haberi sanki.. ama başlığı hatırlayamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: santanio

samsung'un ticari kaybımı var hala dinamik kontrast değerleri veriyor. hiç hemde hiç yakıştıramayorum Şu piyasada delikanlı firma kalmadı yada parmakla gösterilir oldu.

bilmeyen adam OMG 20000:1 oluyo kesin 2000:1 üstü değildir

dinamic e alabiliosun ama samsung da kullanabiliosun dinamic te ve samsung lar gerçekleride yazıyor lg nin direk 10000:1 veya 5000:1 yazdığı için nekadar satış kaptıgını bilemezsin herkez bişey sanıor asıl yalancı diger firmalar samsung gerçekleride yazıyor
  • monitörün şöyle özelliklerine bir baktım da arkadaşlar,ürün tn panele benziyor.birde görüş açısı belirtilmemiş.ama renk olayı 16,7m verilmiş.yoksa p-mva bir panel mi diye düşünmeden edemedim.ben bunun 24 inçini almak isterim doğrusu.sayın knight;yeni cevaplarınızı bekliyoruz
  • BU MONİTÖRLER NE ZAMAN GELECEK?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberti -- 29 Haziran 2008; 16:24:25 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.