Şimdi Ara

Jamo 416HCS3 Hoparlör Takımı MediaMarkt'ta 299 YTL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
4.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MediaMarkt'ta Jamo S416HCS3 hoarlör takımı 299 ytl. Bugünkü insertte stok adedinin 50 olduğu yazılı.
    Teknosa'da 489 ytl'den satılıyor. Piyasa fiyatı hep 500 ytl civarlarında.

Bugün Ümraniye MediaMarkt'a gidip inceledim ve satın aldım.
    Hoparlörlerin teknik özellikleri şu şekilde:

http://forumaudio.brinkster.net/browse.asp?c=11&br=3&mc=0&sc=0&r=4%2F23%2F2008+3%3A00%3A41+PM

S416 (Front)
    • System 2 way bass reflex
    • woofer 2x6.5"
    • tweeter 1"
    • power short/long(W) 80/120W
    • sensitivity 89dB
    • frequency range(Hz) 48-20 000
    • Crossover frequency (Hz) 4000
    • Impedance 6 ohm
    • Dimensions HxWxDmm 840x214x235
    • Weight 9.5kg

S412 (Surround)
    • System 2 way closed
    • woofer 3.5"
    • tweeter 1/2"
    • power short/long(W) 60/100W
    • sensitivity 89dB
    • frequency range(Hz) 120-20 000
    • Crossover frequency (Hz) 4000
    • Impedance 6 ohm
    • Dimensions HxWxDmm 215x130x125
    • Weight 1.5kg

S41CEN.1 (Center)
    • System 2 way closed
    • woofer 2x3.5"
    • tweeter 3/4"
    • power short/long(W) 60/100W
    • sensitivity 89dB
    • frequency range(Hz) 100-20 000
    • Crossover frequency (Hz) 4500
    • Impedance 6 ohm
    • Dimensions HxWxDmm 130x358x125
    • Weight 2.7kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosphorus74 -- 23 Nisan 2008; 22:02:26 >

• Hoparlörleri Vestel AV1000 ev sinema sistemine bağladım. Aldığım sonuçtan oldukça memnun kaldım. Kulaklarımın çok iyi olduğunu söyleyemem.

Bundan sonra düşüncem yeni çıkacak olan Yamaha RX-V463 anfiyi de aldıp sistemi oluşturmak.
  • çok iyi fiyat. jamo kalitesi sonuçta
  • Fiyat çok mantıklı..Ama malesef nakit yok..Olsa da amfim yok
  • sistemi bugun sirkeci de altın han da gördüm yakından. fiyat sormadım çünkü alıcısı degildim setin. ben front kısmını kafamda degerlendirdim hemen , wharfedale arıyordum ve fiyatları genel anlamda uygun olsada bütçe meselesi tabi bu işler , ben ürünün komplesi olarak çok hoş diyemeyecegim ancak front lar gerçekten bir apartman dairesi için tatminkar , surround ve center ise front a kıyasla (front a kıyasla diyorum üstüne basa basa )tabi gnelde bu böyle olur ancak bana çok ufak geldi kabin ve içindeki itibariyle ancak benim degerlendirmem ort 500 ytl yi bulan fiyatına göre m. market in kampanya fiyatı gerçekten çok iyi. kendinden sub lu satılan 5+1 4+1 gibi komple ürünlerin fiyatına ciddi ses ve jamo bence alınır.gördügüm yerde sisteme jamo nun 200 watt lık sub u da dahildi. aktif sub tabiki tamamlayıcı olarak. fiyat bilgisi almadım.
  • bu ürün forumaudio da kampanyalı olarak 300 euro yani takribi 600 ytl, mediamarketteki ise bunun yarısı. Hayret birşey
  • unpop sen ne yaptın herkes iyi kötü bişeyler aldı
  • ben acıların çocuğuyum bulursam qx900 bulamazsam juniora kesin karar kıldım.
    ama teketek sitesindeki açık kahve junior benim salona uymaz, üstelik koruyucusu da beyaz falan , estetik değil. Ya siyah junior ya da forumda resimlerini koymuş bir arkadaş koyu kızıl ağaç rengi. Bunlardan bulun bana aha buraya yazıyorum, kesin alacagım
  • Surrondların, frontlara göre zayıf olduğu fikrine katılıyorum. Ama sonuçta bütçe meselesi işte.
  • unpop ben de seninle tıpatıp aynı düşünüyorum: bulursam QX900, bulamazsam siyah ya da koyu ağaç rengi junior diyorum. Lakin Junior'u dinleme fırsatım olmadı henüz... (bi de siyahını bulmak da mesele ) Şimdi QX900 bulamazsak Junior yerine bu Jamo S416 HC-S3 qx900'ün yerini tutar mı? Özellikle müzik performansı olarak hangisi önde? var mı yorum yapabilecek?
  • malesef juniorun açık kahve renginden başkası yok stoklarda, dün teketek ve aktif elektronik yetkilerinin bana soyledigi budur.
  • MediaMarkt - Ümraniye'de kaldı mı bilmiyorum ama 1245YTL'ye Wharfedale 5.1 ile Yamaha HTR6030 (361 muadili) satılıyordu. Tüm ürünlerde sadece World'e peşin fiyatına 5 taksit yapıyorlar. Bu seti alıp da pişman olan olmamıştır diye tahmin ediyorum.
  • Dün Ümraniye MediaMarkt taydım. Hem Jamo'yu hem de @joyberk'in bahsettiği Wharfedale 5.1 ile Yamaha HTR6030'u dinleme fırsatım oldu.
    Jamo 5 hop. 349 ytl, diğeri yamaha 6030 ile birlikte 1199 ylt idi yanlış hatırlamıyorsam. Öyle çok yorum yapacak kadar iyi değilimdir bu konularda ancak sonuç: Jamo sınıfta kaldı, Pure Acoustics junior ile hemen hemen aynı boyda, ben olsan junior'u tercih ederdim.
    Wharfedale 5.1 fena değildi ona bişey diyemeyeceğim. .
    Ama geçenlerde bu işlerin içinde olan birisine söz konusu Jamo'yu sormuştum da bana "bu modeller firmaların marketing ürünleri hi-fi dükkanlarında bulamazsın sadece marketler için ucuz ve düşük kalite mal üretiyorlar ama farkında değiiler ki Jamo markasına leke sürüyorlar" demişti.
    Gerçekten de haklıymış galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-K.e.e.N-!! -- 27 Nisan 2008; 23:27:27 >

• unpop hocam ben dream77 yi bu siteden bi arkadaştan aldım kampanyadan yararlanan,
    sende yaz bi kaç konuya çıkar bence qx900 veya dream77 falan
  • bnde jvc nin şu uygun fiyatlı amfisini aldım alıcam bugünlerde yanlız hala hoparlör bulamadım aynı dertten bende müzdaripim
  • quote:

Orjinalden alıntı: paranoyak

bnde jvc nin şu uygun fiyatlı amfisini aldım alıcam bugünlerde yanlız hala hoparlör bulamadım aynı dertten bende müzdaripim

kaça aldın hocam ? Onun yanına bass seviyorsan junior takım gider. Ama şık olsun müzikten çok sinema izlerim, yanına sub da alırım diyorsan slimdream bakabilirsin . sub'ı ilerde alırım param yok diyorsan , 200 ytl'ye junior al, anfiden subwoofer out'u kapatıp low freqeuency ve bass sesleri frontlara yönlendirirsin, bass reflex sistem var seni idare eder ama slimdreamlerde bu şans yok, onlara illa da subwoofer şart
  • henüz almadım hocam bugün gidecektim vestel bayiine ama yine ayaklarım gitmedi bi kaç gün daha bakiyim dedim yoksa bitiriyorum bugün amfiyi valla hoparlör konusunda kararsızım junior lara baktım vs. vs.. ama renk olarak kötü yaa hiç uygun değil bana ne yapıcam bilmiyorum.sony fcr 6000 serisi var ama onlar nasıldır hiç bi fikrim yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: paranoyak

henüz almadım hocam bugün gidecektim vestel bayiine ama yine ayaklarım gitmedi bi kaç gün daha bakiyim dedim yoksa bitiriyorum bugün amfiyi valla hoparlör konusunda kararsızım junior lara baktım vs. vs.. ama renk olarak kötü yaa hiç uygun değil bana ne yapıcam bilmiyorum.sony fcr 6000 serisi var ama onlar nasıldır hiç bi fikrim yok

Sony fcr 6000 in frontlarını forumdan zapatero kullanıyor, ondan bilgi alabilirsin
  • saol amf23 kendisinden bi bilgi aliyim
  • bende bugün ankara media markt an aldım 399 ytlye valla elimde modası geçmiş ama hiç kullanmadığım yamaha 359 var onunla süreceğim bi akıl verin nasıl olur maçlara az kaldı ben müzikten ziyade film ve tv için aldım sibemada bunlar idare edermi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.