Şimdi Ara

## Çin Yapımı İşlemci Ultra-Taşınabilir Dizüstü Bilgisayarda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Çin Yapımı İşlemci Ultra-Taşınabilir Dizüstü Bilgisayarda ##

Çin'de yüksek üretim teknolojisi ile pek çok işlemci üretildiği halde üretilen işlemciler x86 tabanlı olmadıkları veya farklı kullanım alanları için hazırlandıklarından ötürü genellikle pek gündeme gelmezler. Fakat bu noktada Ingenic Semiconductor firmasının hazırladığı bir işlemci popülerlik kazanabilir. Zira firmanın düşük güç tüketi ile iddialı olacağı belirtilen 400MHz'de çalışan tek çekirdekli işlemcisi 3K firmasının Asus'un Eee PC modeline yanıt olarak hazırladığı 399$'lık yeni ultra-taşınabilir dizüstü bilgisayarına güç veriyor. 800x480 çözünürlüğünü destekleyebilen 7" boyutunda ekran ile gelen, hem boyut hemde ağırlık olarak son derece kompak olan Longitude 400 (Dell'in Latitude serisini de çağrıştırmıyor değil) 512MB DDR2 bellek ve flash tabanlı 4GB'lık depolama alanı ile birlikte geliyor. Kullanılan RISC tabanlı işlemciden ötürü Linux işletim sistemleri ile çalışabilen dizüstü bilgisayar WiFi 802.11 b/g, 10/100Mb Ethernet ve 3x USB 2.0 portuna da destek veriyor. 1 yıllık garanti ile kullanıma sunulan 3K Longtitude 400'ün satışının Mayıs ayının sonuna doğru başlaması bekleniyor.

• firmaya destek ve gelişim amaçlı destek için bile alınır dicem ama 399usd verilmez görüşündeyim

bi de dlga geçilmesi durumu var biz 400mhz işlemciyi celeron da 7-8 sene önce kullanıoduk sen yeni mi aldın die!!!!
  • Bari AMD'den Geode falan alıp öyle yapsalardı.
  • Asus EEE bundan daha iyidir hem daha ucuz hem X86 tabanlı hem 2 kat daha performanslı... Ama ikiside Türkiye de alınmaz gelinceye kadar %200 fiyat bindirimi oluyor
  • 4gb depolama alanımı benim telefon bile 4 gb balık hafızasına sahip pc
  • Senin telefondaki nand flash multi-level cell, okuma yazma hızı düşük. Benim fikrim bu cihazlarada SSD + MLC koyulması.Çalışan programlar ve işletim sistemi SSD de dururken, depolama MLC de olabilir.
  • X86 tabanında da üretim yapabiliyorlar fakat gizli projeleri sebebiyle sadece kendi sistemlerini kullanıyorlar.
  • Türkiye de bunlara yatırım yapacak adam, firma, devlet kurumu, sürüsüne bereket, Çin de madem bu kadar çok işlemci teknisyeni var, al bir kaç tane, kat yanına buradan istediği kadar teknisyen, ileriye dönük yatırım, dünya devlerinin arasına gir, askeriyeni intel e, AMD ye bağımlı olmaktan kurtar, her şeyi geçtim askeriye yapsın kendi işlemcisini, toplasan 5 krş etmez celeron öncesi mmx bilmemnelerle daktilo çalışması bile yapılamıyor, üret bir işlemci anakart platformu, devlete millete ülkeye hizmet işte, forsu da cabası....
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

4gb depolama alanımı benim telefon bile 4 gb balık hafızasına sahip pc

at çöpe yaa ama 399a alınmazz
  • Fiyatı pahalı, umarım ithal edecek bir adam çıkmaz!
  • Nokia 6630 da 220 mhz işlemci var bunda 400 mhz yani neredeyse bir palm veya hp cep bilgisayarı kadar ancak olabilir belkide okadar bile olmaz
  • bence fiyat olarak cok yukksek
  • Çin malı işlemci Elektronik bayilerden önce pazara düşer bence
  • 400 dolarlık data-bank
  • özellilerine nazaran pahalı kalmış hemde ÇİN malı olmasına rağmen
  • Fiyatına göre işlevi kötü gibi.. Almaya deymez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

4gb depolama alanımı benim telefon bile 4 gb balık hafızasına sahip pc

• Monitörün kenarlarındaki kasa kısmı uzun. Kötü görünüm vermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closed -- 24 Nisan 2008; 0:33:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

Türkiye de bunlara yatırım yapacak adam, firma, devlet kurumu, sürüsüne bereket, Çin de madem bu kadar çok işlemci teknisyeni var, al bir kaç tane, kat yanına buradan istediği kadar teknisyen, ileriye dönük yatırım, dünya devlerinin arasına gir, askeriyeni intel e, AMD ye bağımlı olmaktan kurtar, her şeyi geçtim askeriye yapsın kendi işlemcisini, toplasan 5 krş etmez celeron öncesi mmx bilmemnelerle daktilo çalışması bile yapılamıyor, üret bir işlemci anakart platformu, devlete millete ülkeye hizmet işte, forsu da cabası....

+1 Buna benzer bişey üretip iç pazara sunsak o bile yeter.Ancak muazzam bir potansiyele sahip olmamıza rağmen kendi üretmek yerine hazırını ithal eden kendi insanını teori ezberletmekle yetindiren zihniyet değişmedikçe bunları daha çok okuyup yazıcaz. Bundan daha vahimini ise savunma alnında yaşıyoruz.http://66.102.9.104/search?q=cache:orsP0FEr5_cJ:www.forumneuro.com/archive/index.php/t-205116.html+aselsan+kazas%C4%B1&hl=tr&ct=clnk&cd=9&gl=tr

• Ortalama cep telefonu fiyatına ve cep telefonundan bir miktar daha büyük, düşük düzeyde notebook. Görmek lazım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.