Şimdi Ara

İnternet sürekli gidip geliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
108.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim ocaktan beri aynı proplem var,sinyal zayıflığından olabilir dediler son ihtimal(santrale uzaklığından)

bendeki evdeki telefonla bir süre herhangi bir telefonu çaldırınca düzeliyor, o sorun bi dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: resul1453

SelamınAleykum ;

Eğer bağlantı gidiyorsa ve telefonu açınca geliyor ama kapatınca kopuyorsa bu tt bazlı bir sorundur. Sinyal zayıf geldiği anda siz telefon ve ADSL hattını aynı kablodan aldığınız için sinyal zayıflığı sırasında tel açılması zayıf olan ADSL sinyalini destekler ve bağlantı kurulur. Ama kapanınca destekte gittiğinden bağlantı kopar. Çünkü tel sinyali ilk açılışta elektrik motoru gibi ilk açılışta daha çok sinyal çeker. Bunu tt a arıza olarak belirteceksiniz halledecekler.

Saygılar...

Bu yazdıklarımı aynen oku 444 0 375 deki çıkan operatore ve bunu bildiğini söyle, hattını binadaki kutudan evine ve evin iç tesisatını kontrol ettirdiğini söyle,modemi farklı bi yerde denediğini çalıştığını ve çalışan bir modeminde senin hatta aynı sorunu yaşadığını söyle anlarlar "hee bu biliyo alalım kayıt" derler.
  • Modemdeki internet ışığı yanıyor ama bağlantı sürekli gidiyor geliyor. Acaba benım modemdenmi yoksa sizdede aynı sorun var mı?

• Bana da telekom kaynaklı gibi geliyor. Son zamanlarda çok sık olmaya başladı. Sinir bozucu bie durum.
  • SelamınAleykum ;

Eğer bağlantı gidiyorsa ve telefonu açınca geliyor ama kapatınca kopuyorsa bu tt bazlı bir sorundur. Sinyal zayıf geldiği anda siz telefon ve ADSL hattını aynı kablodan aldığınız için sinyal zayıflığı sırasında tel açılması zayıf olan ADSL sinyalini destekler ve bağlantı kurulur. Ama kapanınca destekte gittiğinden bağlantı kopar. Çünkü tel sinyali ilk açılışta elektrik motoru gibi ilk açılışta daha çok sinyal çeker. Bunu tt a arıza olarak belirteceksiniz halledecekler.

Saygılar...
  • quote:

SelamınAleykum ;

Saygılar...

121 aradık sorun yok dediler,hatta eve geldi telefon arıza

444'ü arayınca da çözülmedi,peki kim bakıyor?

• quote:

quote:

SelamınAleykum ;

Saygılar...

Bu yazdıklarımı aynen oku 444 0 375 deki çıkan operatore ve bunu bildiğini söyle, hattını binadaki kutudan evine ve evin iç tesisatını kontrol ettirdiğini söyle,modemi farklı bi yerde denediğini çalıştığını ve çalışan bir modeminde senin hatta aynı sorunu yaşadığını söyle anlarlar "hee bu biliyo alalım kayıt" derler.

444 den bana 121'i ara dediler ,adam geldi hatta bişe yok dedi

telekomdan mı gelmesi lazım?

en az 10 kere söyledim aynı laflar 444 0 145 de
  • Şimdi asıl önemli olanın ADSL ışığının sönüp sönmemesi eğer adsl ışığı sönüyorsa tt bazlı diyebilirim.Ancak İnternet lambasının gidip geldiğini söylüyorsun bu modemdende kaynaklanabilir ttdende hattının kontrol edilmesi lazım.Ben ttnette staj yaptım tt'ye güvenebilirsiniz.Acterna adlı cihaz kullanılıyor o kadar detaylı hat kontrolü yapılıyorki cihazı bi görmeniz lazım :) Birde genelde işyerleri bu sorunlarla geldiğinde sorun genellikle fax,posve alarm devrelerinden kaynaklandığını tespit ettik.Sende bu cihazlar yoksa bir ara arıza kaydı bırak kontrol yapılsın en fazla 6 dk sürer konuşman. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 24 Nisan 2008; 11:43:12 >
  • 10 dk da bir kopuyor baglantı bende de

yer bursa/merkez
  • Telekomun sunduğu internetin ara sıra kopması bence normal.Bendede oluyor bazı günler
  • Bulunduğum okulda yaklasık 2 haftadır var bu sorun. TT bi sorun yok diyor ama araştırdam bir kaç okuldada aynı sorun yaşandığını öğrendim. 5 dk için de bazen 2-3 kez olduğu bile oluyor. Sinir bir durum.
  • aynı durum bende de mevcut 1 aydır! modem ışıkları sönmüyor ama internet yok! modemin on off tuşunu yalama yapacam bu gidişler!!!!
  • ışık gitsede gitmesede modemimin koptugu oluyor. hergun en az 10 kere. ve telefonu açıp meşgule düşürdüğümde int bağlantım geri geliyor. ne alaka anlamadım. modem i değiştim olmadı. telefon dediler değiştim oda olmadı. şimdi splitter ve binada ki te l hattı kaldı o da olmaz sa işte o zman ağlayacağım.

• Benim zyxel modemde haftada 6-7 kere sürekli yanması gereken dsl ışığı bir anda yanıp sönmeye başlıyor, yani kopuyor ve 30 saniye sonra yine geliyordu...

Sonra datron modeme geçtim onda da modem ışıkları normal yanıyorken bağlantı gidiyordu yani bir anda dowload ve upload sıfırlanıyor, sayfalara giremiyordum, modemi kapatıp açınca bağlantı tekrar geliyordu...

Şimdi telekomun verdiği airties modem kullanıyorum bunda da yine modem ışıkları normal şekilde yanıyor fakat arada bir (bu hafta 4 kere oldu) bağlantı gidiyor yine dowload ve upload sıfırlanıyor sayfayara giremiyorum, saatin yanında ağ bağlantısı işareti çıkıyor ve 30 saniye sonra kendiliğinden geliyor.

Anlamadığım modemdeki ışıklarda bir değişiklik yokken bağlantının gitmesi ne demek oluyor, bu durumda sorun pc veya modem den mi kaynaklanıyor.?
  • Arkadaşalr bende internette dolaşırken her 20 dakikada bir internet gidiyor.
    Bi site açılıyor TTNET'in diyorki modem şifresini yada kullanıcı adını ynlış girdiniz diyor.
    Modem ayarlarını ayarlıyorum 20 dakika sonra aynısı oluyor bıktım sıkıldım artık
    Nasıl düzeltebilirim arkadaşlat?
  • Bendede aynı problem var farklı bir başlıkta dile getirmiştim farketmedim aynı problemde insanlar olduğunu.bu genel bi problem mi? nedeni nedir?benim bağlantım gidiyor ama bnm modemden kablosuz bağlanan bilgisayarda sorun olmuyor? ttnette problem var desem kablosuzun neden gitmiyor? modemde sorun varsa bissürü insan aynı olaydan şikayetçi.anlamadm.
  • Bir multimetre bulup voltajı ölçtürün 190 ve altında ise voltaj yeterli değildir modem sağlıklı çalışmaz.
  • Bir yerde okumuştum eğer modemin ışıkları yanıyor fakat bağlantı kopup ardından tekrar geliyorsa bu durum modem ile pc arasındaki güvenlik protokolunden oluyor diye, yani pc ile modem arda bir bu şekilde bağlantı kontrolu yapıyormuş gibi birşeydi...
    Çözüm olarak ağ bağlantılarından güvenlik duvarını iptal edin veya başka birşey daha diyordu ama onu unuttum, ben bunu denedim ama fayda etmedi, bu garip durum bende çok sık olmuyor, haftada 3-4 kere günde en fazla 1-2 kere ama sinir bozucu bir durum insan her an tedirgin oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 15 Haziran 2008; 15:38:44 >
  • Virüs programı? yada güvenlik duvarı bunlara dikkat et.Windows her .... engelliyor
  • Virüs programı kullanmıyorum dostum ama güvenlik duvarı ile ilgili bir durum olabilir, ben sorunun modemin bir nedenden dolayı bağlantıyı kesip tekrar bağlanması olarak yorumluyorum. Ama bu nedeni hala çözemedim...3 ayrı modemde de bu sorunu yaşadığım için kesin birşey söylemek çok zor...Işıklarda bir değişiklik olmadığı için telekomu da suçlamak yanlış olur sanırım...
    Bu arada yukarda bazı arkadaşlarda kopma olduğunu belirtmiş fakat bizim buradaki anlattığımız durum modemin fiziksel olarak kopması değil, modem ışıkları normal olarak yanarken internetin kesilip tekrar gelmesi yani büyük ihtimalle ağ bağlantısının kopması...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.