Şimdi Ara

## Hem AMD Hemde Intel Pazar Payını Arttırdı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sektörel analizleri ile tanınan bağımsız araştırma kuruluşu iSuppli, geçtiğimiz yılın son çeyreğine yönelik olarak işlemci pazar araştırmasını yayınladı. Firmaya göre hem AMD hemde Intel pazar payını arttırımış durumda. Her ne kadar 2006 yılının son çeyreği ile kıyaslandığında düşüş devam ediyor gibi görünse de AMD bir önceki çeyreğe göre pazar payını %0.3 arttırarak %14.2'ye ulaşmayı başardı. Benzer şekilde Intel de pazar payını arttırdı. Açıklanan rakama göre sektörün lider ismi Intel, pazar payını %0.1'lik artış ile %78.9'a taşıyarak hakim pozisyonunu az da olsa güçlendirmeye devam etti. 2007'nin tamamına baktığımızda ise kazanan cephenin Intel olduğunu görüyoruz. Çünkü açılanan rakamlara göre firma tüm sene dahilinde pazar payını %4.3'lük artış ile %79.2'ye taşırken AMD ise %2.9'luk düşüş ile %13.2'ye geriledi. Bu noktada AMD'nin gerçek durumunu görebilmek için 2008 yılının ikinci çeyreği ve sonrasına yönelik pazar araştırmalarını beklememiz gerekecek çünkü firma umutlu olduğu B3 revizyonlu Phenom X4 ve X3 işlemcilerini henüz pazara çok yeni sundu ve sunuyor.

• amd alıcam
    bundan sonra intle gıcıkılığım tuttu yakında amd batar görürürz i ntelin gerçek yüzünü
  • haber için teşekkürler
    amd yavaş yavaş toparlanacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fakir_çocuk

amd alıcam
    bundan sonra intle gıcıkılığım tuttu yakında amd batar görürürz i ntelin gerçek yüzünü

işler o zman daha ii olur amd yi ıbm alır sonra intelin kuzu yüzünü görürüz...
  • nereden eksildi bunlar
  • Amd nin pazar payını arttırması güzel

keşke daha çok arttırsa idi
  • bazi arkadaslar haberin tamamini okumamis demek ki 2007 ye bakarsaniz amd epey pazar kaybetmis fx57 b3 ten soz etmis ama aylardir bu masali dinliyoruz testler gosterdi ki b3 ve x3 lerden de birsey cikmayacak
  • başından sonu kadar bir amd fanatiği olarak amd nin iyi yolda olduğunu herkez hissediyor artık intellin pazar üstündeki yüksek hakimiyetini çok değil yakın zamanda indireceğinden eminim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

bazi arkadaslar haberin tamamini okumamis demek ki 2007 ye bakarsaniz amd epey pazar kaybetmis fx57 b3 ten soz etmis ama aylardir bu masali dinliyoruz testler gosterdi ki b3 ve x3 lerden de birsey cikmayacak

AMD'nin her haberine yorum yazmak zorunda değilsin bırak amd'yi batacaksa batsın sende ye intelden kazığı o zaman görürüm seni
  • 2160 a 150 dolar vermek isteyenler testlerde amd nin iyi yanını değil kötü yanını görebilirler..bu çok basit birşey...biraz yapıcı olmak,objektif olmak lazım..amd işlemcilerin çoğuda parasının karşılığını veriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

bazi arkadaslar haberin tamamini okumamis demek ki 2007 ye bakarsaniz amd epey pazar kaybetmis fx57 b3 ten soz etmis ama aylardir bu masali dinliyoruz testler gosterdi ki b3 ve x3 lerden de birsey cikmayacak

AMD'nin her haberine yorum yazmak zorunda değilsin bırak amd'yi batacaksa batsın sende ye intelden kazığı o zaman görürüm seni

Hobaaa !!! Cevabın endamına bakın yaaa !!!

Ellerine sağlık walla, cevabı iyi yapıştırdın.

Adamlar "Oyunda lideriz, ne de olsa kendi chipsetimizi ve ekran kartımızı kendimiz üretiyor, 2'ye - 3'e katlıyoruz oyunlarda" diyorlar, adamın dediği lafa bakın !

45nm Phenom'lar süper olacak ki, QX9xxx serisiyle kapıştırıldığında AMD tabanlı ve AMD chipsetli sistemler çok çok daha önde olacaktır. AMD çok fena geliyor, haberlerden belli, adam " ben AMD'ye güvenmiyorum" diyo :@! Tüm bilgisayar piyasası da senin tek lafına bakıyortdu sanki. Belli yane, ne de olsa Intel kullanıcısı. Ben de Intel kullanıcısıyım, ama AMD toplayacağım. "Benim kullandığım en iyisi" zihniyetinden uzaklaşın Allah rızası için beah !
  • intel i geç.

AMD nin kaptırdığı pazar payının bir kısmını geri alması hoş.

Ama bana sanki İntel AMD nin pazar payını silip kendi yükselmiş.

Via ve diğer üreticilerin kaybettikleri pazar payı da AMD ye yaramış gibi geldi.

Yani burada AMD yi kazanırken diğer küçük rakipleri kaybediyoruz gibi.
  • amd reklam özürlü. kime amd önersem intel intel deyip duruyor. bildiklerinden değil amd ismini hiç duymadıklarından.
  • katılıyorum

amd nin tanıtım yönü intele göre gerçekten çok zayıf...bunu bedelinide az çok ödüyor
  • AMD iyidir arkadaşlar çok extreem beklentileriniz yok ise amd size fiyatının karşılığını fazla flazla verir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

intel i geç.

AMD nin kaptırdığı pazar payının bir kısmını geri alması hoş.

Ama bana sanki İntel AMD nin pazar payını silip kendi yükselmiş.

Via ve diğer üreticilerin kaybettikleri pazar payı da AMD ye yaramış gibi geldi.

Yani burada AMD yi kazanırken diğer küçük rakipleri kaybediyoruz gibi.

Evet keşke VIA ve diğer üreticiler Intel'in payından çalsalar biraz. Daha çok rekabetin olacağı bir ortam biz son kullanıcılar için çok daha iyi olacaktır..
  • ah be amd ah

bir islemci uret sole oc ile caksin gecsin intele

bizde amd almaya baslayalim

cok mu sey istiyoruz oc ile intelin oc lisini gecsin ayni fiyat olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

sana ne kardesim istedigim yere istedigimi yazarim sana ne muhtar misin? amd babanin firmasi mi? amd nin derdi seni mi gerdi? ayrica yazdiklarimi okumak istemiyorsan beni blocklarsin

scaniaperest

sana cevap vermeye bile gerek yok yazdigin yazidan hersey anlasiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 23 Nisan 2008; 17:34:08 >
  • Yapicak birşey yok , AMD bize sunsa 3.0GHz üstü CPU'lar bizde AMD tercih ederiz.
    quote:

Orjinalden alıntı: Fakir_çocuk
    amd alıcam

• amd intele karşı kotu bir donem gecirdi. ama bundan sonra daha iyi olacak bence. dersine iyi calışıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.