Şimdi Ara

## Gigabyte'dan P45 Yonga Setli EP45-DS3 Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan P45 Yonga Setli EP45-DS3 Geliyor ##

Anakart dünyasının baş aktörlerinden Gigabyte, Intel'in Eaglelake kod adlı 4 serisi yonga seti ailesine yönelik olarak sıkı bir çalışma yapmışa benziyor. Çünkü firma Mayıs ayı içerisinde Intel'in yeni çipsetlerini kullanan pek çok anakart modelini kullanıma sunmayı planlıyor. Özellikle P45 yonga setini baz alan yeni modelleri ile ön plana çıkması beklenen firmanın P45 tabanlı EP45 serisi dahilinde hazırladığı ve alınabilirliği en yüksek modellerinden biri olması beklenen EP45-DS3 de muhtemelen Mayıs ayı içerisinde anons edilmiş olacak. Intel'in P45 çipseti üzerine inşa edilen yeni model 45nm üretim teknolojisine sahip olan çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerine tam destek veriyor. 1600MHz'e kadar FSB desteği sunabildiği Gigabyte tarafından baskılı devre üzerinde de belirtilen EP45-DS3 bu sayede Core 2 Extreme QX9770 işlemciler ile sorunsuzca kullanılabiliyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-1200MHz bellek desteği sunabilen anakart PCIe 2.0 uyumluluğuna da sahip. Çoklu ekrana kartı kullanımına yönelik olarak Crossfire desteği de sunabilen Gigabyte'ın yeni anakartı üzerinde çift PCIe X16 slotuna ek olarak 2x PCIE x1 ve 2 adet te tipik PCI slotları yer almakta. Başta katı kapasitörleri olmak üzere kalilteli komponentleriyle öne çıkan anakart çok sayıda SATA-II ve USB 2.0 konnektörüne sahip. Mayıs ayında kullanıma sunulması beklenen Gigabyte EP45 DS3'ün fiyatı hakkındaysa şu aşamada net bir bilgi bulunmuyor.

• Nehalem öncesinde bu tarz cipsetlere yatırım ne kadar mantıklıdır bilinmez , ama yinede güzel anakart gibi duruyor.
  • p35 deki soğutucunun aynısını buna koymuşlar biraz yenilikci olmasını beklerdim gigabyte nin
  • x38 x48 derken şimdide p45 mi çıktı..x48 in üst modeli bu..Nehalem öncesi neden mantıksız bunlara yatırım yapmak..?????
  • İşte beklediğim kart geldi.
    (1600FSB ve DDR2-1200mhz)genel olarak bakılırsa bu anakartla En az 500mhz FSB rahat çıkılır 1600/4=400 olsada oc ile bulur.
    1066mhz fsb li bir kart ile ortalama 1066/4=266 fakat genellemede 400-450fsb görülüyor buda 1600fsb li bir kartın en az 500-550 fsb görür ki bu değelerde X38 chipsetin max gördüğü değerlerdir.
    kaldı ki bu kartın fiyatı X38 ile kıyaslanamaz düzeyde.
  • P35 in 40 serisindekşi yansımaları P45 fiyat performans chip setleri aradaki eksikliği tamamlıyor olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

İşte beklediğim kart geldi.
    (1600FSB ve DDR2-1200mhz)genel olarak bakılırsa bu anakartla En az 500mhz FSB rahat çıkılır 1600/4=400 olsada oc ile bulur.
    1066mhz fsb li bir kart ile ortalama 1066/4=266 fakat genellemede 400-450fsb görülüyor buda 1600fsb li bir kartın en az 500-550 fsb görür ki bu değelerde X38 chipsetin max gördüğü değerlerdir.

yani fiyatı x38lerden düşük mü olur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

İşte beklediğim kart geldi.

yani fiyatı x38lerden düşük mü olur?

bu tür kartlar 200 doları geçmez.
  • Bu anakart 170 usd geçmez üzerinde kullanılan soğutma ,faz ve katı kapasitörlerden belli
    8 pin li güç kaynağı gerekiyor ( 4pini kapatmamışlar sorun olabilir )
    yazıları silin P35 DS3 den farkı yok
    Gigabyte EX38 DS4 ......203 usd + kdv Bu anakarta daha iyi malzeme kullanılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 22 Nisan 2008; 23:49:25 >
  • Bakalım p45 ler nasıl bir satış rakamı sunacaklar
  • DS3R den ne farkı var zaten oc ile elimdeki anakart 1600 FSB desteği veriyor + DDR3 desteğide var
  • Güzel bir karta benziyor.
    Haber için teşekkürler fx57..
  • amaaan ds3 serisininin topunu sevmem dandik bi soğutucu vardı p35 de p45 dede aynısı vara istediğin özellikler msı p45 platinium da da var Sanki piyasada sadece gigbyte var
  • P35 ler varken P45 lerin Nehalem öncesi pek iş yapacaklarını sanmıyorum zaten P35 inde P45 ten geri kalır bir yanı yok performans olarak
  • yahu 7 ve 8. harddisk soketleri nereye gitmiş?? Gigabyte'ın klasik haline gelen ve neredeyse standart olarak bütün anakartlarında bulunan J-Micron kontrollü 2 adet sata girişini ben burda göremedim. görebilen oldu mu acaba? sonuçta maaliyetleri düşürmek adına yapılan bişi olabilir belki. bekleyip görmek lazım.
  • gigabyte şu orta sınıf anakartlarında artık adam akıllı soğutma sağlaması lazım, yine dandik bir soğutucu var kuzey köprüsünde
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

p35 deki soğutucunun aynısını buna koymuşlar biraz yenilikci olmasını beklerdim gigabyte nin

abi sadece soğutucu değil, sanki yerleşime kadar aynı gibi. daha dün ep35-ds3r ile sistem topladım, sata portlarının yeri faklıydı sadece, rengine kadar aynı..
    bir de başına E koymuşlar ya, hani enerji tasarrufu yapacak manası taşıyor, işlemciye voltaj verdiğinizde veya fsb değiştirdiğinizde o özellik devre dışı kalıyor, masaüstü gelince de uyarı veriyor, standart ayarlar dönün diye, bilmiyordum, bilmeyenlere duyurulur.

Saygılar..
  • anakart aşırı derecede GA-X48-DS5'e benziyor. nerdeyse photoshop diyeceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

anakart aşırı derecede GA-X48-DS5'e benziyor. nerdeyse photoshop diyeceğim

neresi benziyor P35 desen anlarımda x48 yanından bile geçmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 23 Nisan 2008; 9:48:30 >

• fiyati uygun olur diye düşünüyorum .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.