Şimdi Ara

İşlemcilerin Kardeşliği: AMD ve Intel aynı anakartta !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CeBIT 2005'te pek çok değişik ürün tanıtıldı ama sanırız bunların hiç biri sizi ECS'nin yeni anakartı PF88 gibi şaşırtmayacak.

ECS PF88 dünyanın ilk Intel Pentium 4 ve AMD Athlon 64 ikisi bir arada anakartı ! Yanlış okumadınız aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi anakart kendi üzerinde LGA775 ve ek bir kartta da Soket 939 barındırıyor. Tabii ki iki farklı mimariye sahip bu işlemcileri aynı anda kullanmanız mümkün değil . )

Anakart'ta Intel için SiS965 Güney köprüsü ve SiS656 Kuzey köprüsü bulunuyor ve bunlar sayesinde DDR2 667, 1066FSB, SATA2, Gigabit LAN ve Firewire özelliklerine sahip bir sistem ortaya çıkıyor. Ek kart ise SiS756 Kuzey köprüsüyle Athlon 64 için 2 DIMM slotu, 2000MHz'e çıkabilen HT ve ilgili güç devrelerini barındırıyor.

Her iki sistem arasında geçiş ise kolay sayılabilir: 3 adet jumper ile AMD'nizi ya da Intel'inizi kullanabilirsiniz.

Ürünün ilginç olduğu tartışma götürmez. Ama ECS'nin hedeflediği gibi çok fazla harcamadan platform değiştirebilme amacıyla oluşturulmuş olan bu sistemin kolay kabul görebileceğini düşünmek pek gerçekçi değil gibi.

Sayfanın Linki : http://www.hexus.net/content/reviews/review.php?dXJsX3Jldmlld19JRD0xMDM2

• Bence pek işe yaramaz.Amd 64 aldıktan sonra inteli ne yapayım.Hadi AMD birinci planda olsa neyse....
  • sacmalik ayni anda calismiycaksa
  • ek kart dedikleride anakart kadar
  • pff, saçmalamış bu ecs yaa...

• HACILAR BUNU ÜST KONU YAPIN.
    HEM NİYE SAÇMALIK OLSUN YA
    PENTİUM1 ZAMANINDADA AYNI ANAKARTTTA ÇALIŞIYORLARDI

• düşman kardeşler olayına dönmüş sizce ateşle barut hiç bir arada dururmu.. adamlar olayın suyunu çıkarmış.. bu elinde farklı işlemcileri olan kullanıcılar için üretilmiş olabilir ama bir profesyonel için asla
  • bu konu vardı ya 2.kere açılmış ama olsun duymayanlar duysun
  • cok aptal bir bulus(bulus bile degil) hic bi ise yaramaz yine aynı anda calismayacaklarsa!!Geldigi gibi geri gider yürrüüüüüü
  • belki intel baktı iş yawaş yawaş degisiyor ee napalim yawastan yawastan bizde anlasalim politikasi ile bu adimi atms olabilir

bu isler para isi..yada belkide tek el olup olay bize patlicak..hec belli olmaz bunlara..sirket politikaları neyse ...i
    biz karlı ciktigmiz surece evet sorun yok bu sorununda cevabi gelecek yillarda

A M D=P O W E R
    INTEL=MONEY
    ! ! choice one ! !
  • Yaww iyimiş bence.anakartın fiyatı çok uçuk olmadığı sürece çok hoş yani.
  • bence güzel bir çözüm. ilk hedef intel kullanıcısı, 64 bit işletim sistemiile amd ye geçiş. gayet mantıklı ve güzel bir çözüm.
  • boyle bir teknoliji bulsun da cikarmasin mi adam? "sacma fikir" diyenleri anlamadim . zaten bu kartin peynir-ekmek gibi satmayacagini ecs de biliyordur. bence olay "bak ben neler yapabiliyorum" olayi. bakarsiniz adamin teki bundan ilham alarak isletim sistemi iscinde istediginizde intel istediginizde amd kullanabileceginiz bir teknoloji yaratir
  • gerçekten aynı anda hem amd hemde inteli kullanabilmenin ne kadar hoş olcağını bi düşünsenize.bence bu böyle şeylerin yapılabilceğine göstermek açısn önemli..
  • aslında güzelde yapılışı iyi değil

anakart a o soketi kendine alacaksın AMD için yada İntel için

mesela Soket 939 için 754 755 soket 478 479 felan hepsi için bi kart bulunacak her istediğin tipteki işlemciyi takabileceksin.

böylelikle bence bayağı tutulur.

bu haliyle bi işe yaramaz.
  • kuzey köprüsünü kartın diğer tarafınamı takmış bunlar?
  • ehe bende dual bişi sanıyordum :( yanılmışım ama gene de guzel..
  • aslında değişik birşey ama yine birarada kullanmayacaksak ne işe yararki diye bir soru gelmiyo değil akla.

ama AMD ve intelin birarada bir iş yapmış olması güzel.
  • olmaz olsun böyle kardeşlik neden amd ek kart olmuş hem, intelden eksiği mi var ki
  • bence, bu anakart sadece reklam için yapılmış, ECS firmasının burda adının geçmesi onlar için yeter... bu arada reklamın iyisi kötüsü olmaz..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.