- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FLASH BELLEK RAM OLARAK KULLANMA
8 Cevap38281 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Nisan 2008; 21:03:51 

Arkadaşlar ebostr yi kullandım yanlız hiç biir farklılık göremedim başka program varmı acaba??

14759 Mesaj
21 Nisan 2008; 21:31:32 

Vistada kullansanız herhangi bir fark göremeyecektiniz. XP de ebostr nin dışında bir alternatif yok.

MOTO G ORJİNAL FLIP COVER KILIF (Turkuaz)

6430 Mesaj
29 Nisan 2008; 19:17:00 

başlık ilgimi çekti flash belleği ram olarak kullanma fln.gerçekten işe yarıyormu?performans farkı oluyor mu?ie yarıyorsa ben de 8GBlık "my flash"ı kullanmayı düşünüyorum.önerileriniz neler acaba? saygılar

2137 Mesaj
29 Nisan 2008; 21:18:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

başlık ilgimi çekti flash belleği ram olarak kullanma fln.gerçekten işe yarıyormu?performans farkı oluyor mu?ie yarıyorsa ben de 8GBlık "my flash"ı kullanmayı düşünüyorum.önerileriniz neler acaba? saygılar

Öncelikle flash diskinizin Ready Boost özelliğini desteklemesi gerek. Performansa gelince, ben kullanmadım henüz ama deneyenler pek bir fark yarattığını söylemiyolar

604 Mesaj
29 Nisan 2008; 23:22:18 

iyide taktığınız flash disk'in okuma yazma hızı zaten kullandığınız ram'in hızının 5'de biri onu geçtim hdd 'nin de nerden baksan yarısı. tüm bunlar dururken flash diski takıp performans beklemek biraz garip olur. he le de vista gibi bir işletim sisteminde.

life is a bittersweet symphony

3712 Mesaj
30 Nisan 2008; 11:16:36 

Win Xp de za ten sanal bellek oluşturma özelliği var yani hdd yi Ram gibi göstere biliyorsun Eğer olduki kullandığın ram hdd den daha hızlıysa ozaman bu dediğin flash belleği sanal bellek olarak kullaanbilirsin ama bu iş için özel bir flash bellek kullanmıyorsan ozaman boşuna uğraşma hdd yi sanal bellek olarka kullan daha iyi.

7 Mesaj
23 Temmuz 2008; 15:12:53 

Normalde XP yada Vistadan da önceleri Win 98 de bile takas dosyası olayı vardı. Harddiskin bir kısmına RAM'e sığmayan dosyalar yazjılarak önbellekelme olayı windowsun mimarisinde var. Ancak şunu söyleyeyim ne harddisk nede flash bellek ram kadar hızlı değil hatta arkadaşların dediği gibi 5 te bir hızında bile sayılmaz. Bende 4 Gb Toshiba reayBoost flash bellek var (15Mb/s okuma hızında) inanın bana hiçbir fark yok. Sözde Ram gibi kullanacak ve benim ekstra 4 Gb ramim kolacak. Tamamen hayal ürünü. 2 Gb ram taktığımda harddiski hiç kasmıyor tıkır tıkır, çıkarıp 1 gb takıyorum 4 gb de flashı ready boost yapıyorum harddisk kasıntıdan çatlayacak gibi oluyor ve hiçbir performans artısı da yok.

31 Mesaj
28 Ağustos 2009; 14:02:26 

arkadaşlar ben yaptım 2gb lık kingston flash belleim vardı hiçbirşey farketmio tavsiye etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drifteren -- 28 Ağustos 2009; 14:04:01 >

eren

892 Mesaj
30 Ağustos 2009; 11:56:24 

Arkadaslar alıcaıgnız veya deniceniz FLASH ın readyboost ozelligi olması lasım
kingston datatraveller ayda arcelik in flashlarından bundan performans beklemeyin
OCZ - Bigboy - Kingstonun ust duzeyi gbi okuma ve yazma hızı fazla olanlar bu konuda ancak iş yapmakta

HDD ve RAM hızları FLASH belleklerden daha hızlı olabilir ama RAMde belli bir kapasite (VE agır yuk var)
HDD hızlı fakat Anakat a verilerin aktrılması ve işlenmesi uzun surmektedir
yani ready ozelligi demek
PCnizin kapalı olması yerine Uyku modundan cılısı gibi
Bir cok programda işinizi hızlandırım işe yarıo fakat hiç 1 iş yapmayan kişi de masaustunde hızlanma beklemesin

Artık imza atmıyorum...Sürekli uyarı ve ban yemekten bıktım!
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.699