Şimdi Ara

## Intel'de Fiyatlar Düştü - Oluşan Son Tabloya Toplu Bakış ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceki pek çok haberimizde işlemci devi Intel'in 20 Nisan itibariyle bazı yeni işlemci modellerini kullanıma sunacağını ve hali hazırda kullanımda olan işlemci fiyatlarında indirime gideceğini ifade etmiştik. Dün itibariyle beklenen oldu ve Intel fiyatlarda indireme gitmenin yanı sıra yeni işlemcilerini de anons etti. Şimdi isterseniz oluşan tabloya birlikte bakalım.

- En büyük indirim Core 2 Quad 6700 işlemcisinde oldu. Zira 2.66GHz'de çalışan işlemcinin fiyatı %50'lik bir indirim ile 530$'dan 266$'a geriledi. Benzer şekilde yine dört çekirdekli olan ve 2.66GHz'de çalışan Xeon 3230 modelinin fiyatı da 530$'dan 266$'a düştü.

- Fiyat indirimden etkilenen bir diğer işlemci ise Core 2 Quad Q6600 oldu. 2.4GHz'de çalışan işlemcinin fiyatı 1000 adetlik alımlarda 224$'a geriledi. Yüksek performanslı modellerin yanı sıra giriş seviyesinde de bazı gelişmeler yaşandı. Celeron 430'un fiyatı %23'lük indirim ile 44$'da 34$'a, çift çekirdekli Celeron E1200 modelinin fiyatı ise 53$'dan 43$'a indi.

- Sunucu cephesinde çift çekirdekli Xeon 3085'in fiyatı 266$'dan 188$'a, ayrıca 3GHz'de çalışan Core 2 Duo E6850 modelinin fiyatı da 266$'dan 183$'a düştü.

- Pentium E2000 serisinde de indirim oldu. E2200 ve E2180 modelinin fiyatları 74$ ve 64$'a indi.

- Fiyat indirimlerine ek olarak çift çekirdekli Celeron E1400 ve Celeron 570 (mobil) 53$ ile 134$'dan kullanıma sunuldu.

- Tabi 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve 3MB L2 belleğe sahip Core 2 Duo E7200 modeli de 133$'da anons edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Nisan 2008; 0:25:23 >

• sevinddirici bir haber teşekkürler
  • teoride indi ama bişi göremedik..

- ey cemaat, intel indirimlerini nasıl bilirsiniz ??
    - iyi bilirizde, bi iyiliğini görmedik..
  • çok rağbet görenleri pek indirmemişler az tercih edilenler çok inmiş..

geçen yılki temmuz indirimleri gibi değil yani. biraz çakalca indirimler yapılmış
  • ülkemizde bu indirimler hemen yansımaz
  • 3 ay sonra tam anlamıyla yansır
  • q6700 gayet makul olmuş. q6600 furyasını bitirecektir bu durum.
  • bu indirimler ile e8400 almayı düşünen birisi için alternatif daha iyi bir çözüm ortaya çıktı mı?
  • Satıcıların elinde çok sayıda 6xxx ve 4xxx serisi var sanırım. Aylar önceki indirimleri bile yansıtmayan dünya kadar satıcı var halen. Yani bu indirim Türkiye için çok havada kalıyor. Pek çok indirim haberi aynı şekilde. Atinin kartları sözde bir buçuk iki ay önce 160,180 dolar seviyesine indi. Türkiye için pek çok şey görüntüden ibaret.
  • yani şimdi 4300 ü kaçtan satayım
  • Sistemi idare edenlere biraz daha bekleyip ( 8 ay ) nehaleme geçsin derimde ben dediğimi yapamadım gittim yeni sistemimi topladım C2D E8400 vs.
  • iyi haber sistem toplayanlara , bakalım şu soket değiştirme olayından sonra ne olacak ortalık
  • şu E7200 iyice ilgimi çekmeye başladı
  • İndirimler AMD nin Phenom işlemcilerinin çıkışında alıcı çekmemesi için özenle düşünülmüş. Dengi işlemcilern fiyatları ile oynamışlar, madem niyetleri bu, fiyatları hemen Türkiye ye yansıyacaktır. AMD de bunlara karşı tekrar indirim yapar bu günlerde. Geçen seneki gibi bir indirim savaşı olmaz ama, 1 aya fiyatlar tamamen oturabilir.
  • türk distrübütörler uyumasın indirimleri yansıtsınlar bi an önce...
    pek de sanmıyorum ya genede belli olmaz planları....
  • Minimun 2 haftayi bulucaktir , oda bir iyi bakiş yönü.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    ülkemizde bu indirimler hemen yansımaz
  • Temmuz sonuna kadar E7300 gelme ihtimali varmı acaba??? 10x266=2.66Ghz

Birde zannedersem E7200 ün TDP si aslında yaklaşık 27W kadar...

E8400 ün TDP side yaklaşık 40W civarında... Bu işlemciler özelliklede E7000 ve E3000 serisini fansız kullanmak mümkün görünüyor..Ben Term. Ultra 120 extreme alıp fansız kullanmayı düşünüyordum.Yada PWM fanlı 30-40$ lık soğutucularda fan duyulmayacak kadar sessiz çalişabilir.Akasa 965 veya Artic cooling in çok satılan modeli ile..Bu soğutucularda fan en düşük devirde dönerken sesi duyulmaz heralde..
  • Core 2 Quad 6700 için 266$ çok iyi bir fiyat. Tabi bize ne kadar yansıyacağı da önemli..
  • 1 haftaya kadar oturur umarım fiyatlar...
  • tamda anakart ve cpu alcaktım iyiki almamışım. Biraz daha beklersem kârlı olcacağımın umudunun ihtimalini taşıyorum (Türkiyede fark yaratcağını sanmıyorum )
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.