- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Visco Yataklar Hakkinda
Bu konudaki kullanicilar: viktory..
1 kayitli üye, 4 misafir

2800
Cevap
59
Favori
707509
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giris

110 Mesaj
21 Nisan 2008; 20:37:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Visco yatak kullanan, bu yataklar hakkinda bilgisi olan var midir? isbir yataktan comfort model viscostar yatak almayi düsünoruz ancak alismanin zor olduguna dair birseyler duyduk. Konu ile ilgili deneyimi olanlar paylasirsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi ahmtclk -- 21 Nisan 2008; 20:38:01 >

DH forumlarinda vakit geçirmekten keyif aliyor gibisin ancak giris yapmadigini görüyoruz.
Üye oldugunda özel mesaj gönderebilir, begendigin konulari favorilerine ekleyip takibe alabilir ve daha önce gezdigin konulara hizlica erisebilirsin.

Üye Ol Simdi Degil Bir Daha Gösterme

559 Mesaj
22 Nisan 2008; 16:39:48 

ben 2 yila yakindir kullaniyorum. Yatastan almistim. alismak neden zor olsun anlamadim. aldigim günden beri hiçbir eksisini görmedim. 3-6 ayda bir yatagi ters çevirmeyi öneriyorlar o kadar.

446 Mesaj
22 Nisan 2008; 23:29:02 

Bende hafta sonu yatastan visco terapy yatak aldim. Dügün 8nci ayda oldugu için o zaman teslim aacam fakat benimde içimde bazi kuskular olusmadi degil.

Bu ters çevirme olayi biraz garip geliyor bana.

Ben çöküntüler olabileceginden korkuyorum umarim öyle birsey olmaz. Bilgisi olan paylasabilirse belki ilerleyen zamanlarda degistirme imkanim olur.

Kolay gelsin.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2992 Mesaj
23 Nisan 2008; 1:10:00 

bende yatak alacagim arkadaslar yalniz eskilerin tabiriyle sert yatak iyidir kelimesine takili kaldim, bu yüzden alttan tatli-sert yayli üstten ince visco süngerli yatak almayi planliyorum... istikbalde visco yataklarda 40 gün degistirme kampanyasi vardi sanirim alin deneyin begenmezseniz degistirin...

559 Mesaj
23 Nisan 2008; 9:29:26 

için rahat olsun arkadasim ben 2yilda sadece bir kez altüst etmeme ragmen hiçbir deformasyon yok. zaten nasa teknolojisi dedikleri bu süngerin eski halini almasi degilmi

152 Mesaj
23 Nisan 2008; 10:10:39 

Arkadaslar güzel söylüyorsunuzda ben hepsinin içlerini inceledim...

Visco yataklarin alt tarafi normal bildigimiz sünger... O yüzden almaktan vazgeçtim satici bir arkadasim vardi. Konusmamizda eger kilolu iseniz viscolardan alma dedi...

Yatasin gold serisi var hastanelerdeki yataklarla ayni çok sert özelligiide bel ve sirt agrilarina gelen yatak ama hiç bir yatasta yok satmiyorlar... Siparisle geliyor...
fiyati 680 ytl bütün kartlara 12 taksit...

Ona yakin olarak taçtan zümrüt modelinin süper ortepedik yatagi iyi durumda içinde ayri yatemde koruma takozlari var (3 yil ve 10 yil garantisi var) üstünde ayrica koruma pedi dedikler farkli güzel elyaftan yapilmis ayri bir korumalik var... birde taçtan nevresim hediyeli...
fiyati 458 ytl bütün kartlara 12 taksit...

Bizde bugun taçtan gidip alicaz insallah iyi olur...

93 OPEL VECTRA 18S

446 Mesaj
23 Nisan 2008; 23:49:04 

Ben bu yatasin visco terapy yatagina 800 ytl verdim :) Taçtaki fiyat çok iyiymis

Tek sikinti ettigim konu içerisinde yay olmamasi.

simetri >> Sizinkide visco terapy mi?

701 Mesaj
24 Nisan 2008; 1:04:11 

arkadaslar bu yataklari satan birisi olarak size sunu diyebilirmki herkhangi bir deformasyon olmaz ve senelerce kullanabilirsiniz. yatgin sert olmasi çok önemli degil yatak vucüt kivrmlarini almadigi sürece size zarar verir.

uyku konusunda en konforlu yatak visco dur bundan kuskunuz olmasin fiyata gelince visco yatak ortalama 250 300 milyon dur 90x190 toptan satis fiyati olarak size perakande ve markasi derken haliyle fiyati üç katina çikabilir. normalde en iyi visco altinda sünger yada yay olmadan sadece visco olarak üretilenidir digerlri yatagi yüksek göstererek üzerine 12 santim visco koyulmasi sonucu satilan yataklardir. tavsiyem düz visco almaniz. ama alirken dikkat edin çok yumusak visco olmasin bunlarinda çesitleri vardir.

3134 Mesaj
24 Nisan 2008; 9:17:35 

Insanlar bilip bilmeden ahkam kesiyor, bilgilenmek isteyen arkadaslarimiz da dogal olarak tereddüte düsüyorlar.Ve maalesef cahil saticilar istedikleri mala yönlendirmek için öyle yalanlar söylüyorlar ki akliniz durur.
Ben 3 yildir visco yatak kullaniyorum arkadaslar (çok arastirarak aldim);
1. Alismak uzun sürüyormus.... Kuyruklu yalan, yatak vücuda o kadar iyi uyum sagliyor ki alismak 3 dakika sürüyor.
Ancak benim gibi isininz geregi sik seyahat ediyor ve otelde kaliyorsaniz almanizi tavsiye etmem çünkü otelde zor uyursunuz.
2.Deforme oluyormus... O da yalan, yüksek teknolojili açik hücre, deforme falan olmaz.
3.Alti bildigimiz sünger... Evet dogru çünkü bu malzeme yay gereksinimini ortadan kaldiriyor.
4.Alt üst olayi (ayrica alt üst degil kafa-ayak degisimi yapiliyor)... 3 yildir sadece 2 kere çevirdim, hiç bir deformasyon yok.
Dikkat edilecek sey su;
1.Bazi ucuz modellerde visco kalinligi çok düsük, dolayisiyla istenilen sonucu almak zor.
2.Özellikle orta yas üstü kisilerde vücut daha fazla destek istedigi için sert tür visco tercih edilmelidir.

Özet; Visco yatagi alin ve gönül rahatligiyla kullanin arkadaslar.

Milli his ile dil arasindaki bag çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olmasi, milli hissin gelismesinde baslica etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil suurla islensin. Ülkesini, yüksek bagimsizligini korumasini bilen Türk milleti, dilini de yabanci diller boyundurugundan kurtarmalidir....M.K.Atatürk

68 Mesaj
24 Nisan 2008; 10:31:46 

arkadaslar bu visco yataklar için tavsiye edeceginiz marka varmidir?piyasada bir sürü visco diye yatak satiliyor.ama özellikleri ve kaliteleri çok farkli.

446 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:23:03 

Tesekkürler bobita bilgilendirme için. Çok yararli oldu.

Visco kalinlligi çok düsük olan modellerden almayin demissiniz. Ben özellikle yatagi 15 cm olanindan aldim. Bazali yatak oldugu için çok yükselmesini istemiyordum. Sizce bir sorun yasarmiyim?

210 Mesaj
24 Nisan 2008; 17:13:36 

Yaklasik bir aylik arastirma sonucu 1.5mx2m ebatlarinda Visco bir yatak aldim. Arastirmami sizinle de paylasayim.
1. Alisma problemi yok, ben rahat ettim. Çok kilolu insanlar Visco yataklarda rahat hareket edemedikleri için tercih etmeyebilirler. Daha sert yataklar onlar için uygun.
2. Piyasada çok çesitli ürün ve marka var. Genelde yay üzeri visco tabakali yataklar satiliyor. Istikbal ve Bellona'da böyle. Bunlar daha ucuz oluyor. En pahalilari lateks sünger üzerine en az 9cm'lik visco tabaka kullanilanlar.
3. Visco tabakasinin kalinligi yaninda yogunlugu da önemli. 30 densite Visco ile 100 densite Visco çok farklidir.
4. Visco yataklar ASLA alt-üst edilmezler. Yilda bir ayak ucu ile bas tarafi yer degistirilebilir.

Dormire- 70densite 7cm visco kullanir. 20 yil garanti. www.dormire.com.tr 1.5metrex2metre ölçüde fiyat 1100YTL.

Ben Isbir Yatak'dan aldim. 75densite 9cm Visco, 14cm lateks. 1200YTL'ye 12 taksitle satin aldim. 10 yil garantili, 45 gün iade aliyorlar. www.isbiryatak.com

Ayrica Pierre Cardin'in de %100 lateksten ilginç yataklari var. 1800YTL civarinda.

Son olarak. Yataga ve ayakkabiya verdiginiz paraya acimayin.

110 Mesaj
24 Nisan 2008; 19:31:19 

Isbir comfort ile Yatsan midnight modelini karsilastirdim. Isbir comfort'ta 9 cm d75 visco altina 14 cm pu lateks, Yatsan'da 10 cm d75 visco malzemenin altina 40 densite sünger kullannilmis. Burada lateks ile d40 sünger arasindaki fark nedir, hangisi daha kalitelidir?
Bir de tamami visco olan yatak daha iyidir denilmis, hangi markada var tamami visco olan yatak?

210 Mesaj
25 Nisan 2008; 9:18:57 

Ben yaptigim arastirmada tamami Visco olan yatak hiç görmedim. Visco kalinliginin 10cm'yi geçmesi de zaten çok dogru olmaz diye düsünüyorum. Visco vücuda tam oturan ve saran bir malzeme, tamami visco olursa yataga fazla gömülürsünüz. Hatta bazi Visco kullanicilarindan terletiyor sikayetleri gelebiliyor. Lateks ile D40 sünger arasindaki farki bilmiyorum, belki de aynidir. Lateksin kauçuk sütünden elde edilen dogal bir malzeme oldugunu duymustum. Pierre Cardin %100 lateks yataklari için 1800YTL civari istiyor.

Dar alanda kisa paslasmalar...

356 Mesaj
25 Nisan 2008; 11:04:35 

bu kadar para verilirmi bi yataga daha uygun 1000ytl civari bazali kampanya felan olsa

baktin ki olmuyor... o zaman bakmayacaksin

110 Mesaj
25 Nisan 2008; 22:18:27 

Benim kafam fazlasiyla karismis durumda. Konfor Yatak ve Yatsan Yatakta çalisan iki ayri mühendis arkadasim, visco önermediklerini söylediler. Onlar daha çok pocket yayli sistem üzeri visco ya da lateks pedler içeren yataklari önerdiler. Ancak visco kullanan arkadaslar çok memnun olduklarini söylüyorlar. insan karar veremiyor bu durumda.
Bu arada çok mühim degil gerçi ama visco yataklar; su veya sivi ile temas durumunda hasar görüp, özelliklerini kolayca kaybedebiliyormus, bu handikap Isbir Yatak'in internet sitesinde basinda isbir kismina koyduklari bir gazete haberinde de anlatilmis. Ayrica yatak sadece uyumak için de kullanilmiyor, su durumda bence visconun fazlasiyla içine gömülen yapida olmasi düsündürüyor.
Sanirim torba yay sistemli modellerden birini tercih edecegim.

1695 Mesaj
25 Nisan 2008; 22:28:54 

Hocam, Tempur diye bir marka var. Cidden süper ötesi yataklar. Ama fiyatlari da bir o kadar uçuk. Isterseniz inceleyin, ancak orta seviyede isterseniz Yatas veya Bellona'yi önerebilirim. Benim yatagim Bellona'nin yari ortopedik olan modelinden. Ama gayet memnunum.

701 Mesaj
26 Nisan 2008; 0:28:10 

arkadaslar tamami visco yatak var ben kendim satiyorum istanbul bögesindeki tüm medikalciler bilir
15 cm kalinliginda ver her ölçü mevcuttur 140x200 340 ytl toptan satisi var mesela
siz parayi sadece markaya veriyorsunuz gerisi hikaye kim ne derse desin.

aldiginiz yatagin üstünde en az yüzde 200 e yakin kar var

quote:

Orjinalden alinti: ahmtclk

Isbir comfort ile Yatsan midnight modelini karsilastirdim. Isbir comfort'ta 9 cm d75 visco altina 14 cm pu lateks, Yatsan'da 10 cm d75 visco malzemenin altina 40 densite sünger kullannilmis. Burada lateks ile d40 sünger arasindaki fark nedir, hangisi daha kalitelidir?
Bir de tamami visco olan yatak daha iyidir denilmis, hangi markada var tamami visco olan yatak?

Buna gelen 1 yanıtı gör.

210 Mesaj
26 Nisan 2008; 10:24:07 

Visco yataklarin rahatligi vucuda çok az basinç yapmasindan geliyor. Saatlerce ayni pozisyonda kalip uyayabiliyorsunuz. Diger yataklarda belli bir süre sonra basinçtan dolayi kan dolasimi yavasliyor ve siz farkinda bile olmadan pozisyon degistiriyorsunuz. Ne kadar çok degistirirseniz o kadar verimsiz bir uyku uyumus oluyorsunuz.

3311 Mesaj
26 Nisan 2008; 10:56:08 

Arkadasim bende bir visko yatak almayi düsünüyorum.Su senin satmakta oldugun yataklar hakkinda bize biraz bilgi verebilir misin(visko,lateks,densite v,s)?Eger durum bahsettigin gibiyse yani sattigin ürünün markali modellerden farki yoksa çok iyi.
quote:

Orjinalden alinti: bekirhalici

arkadaslar tamami visco yatak var ben kendim satiyorum istanbul bögesindeki tüm medikalciler bilir
15 cm kalinliginda ver her ölçü mevcuttur 140x200 340 ytl toptan satisi var mesela

439 Mesaj
26 Nisan 2008; 18:14:05 

quote:

Orjinalden alinti: bekirhalici

evet sattigin ürünlerin visko,lateks,densite gibi detayli bilgilerini verebilirsen senden aliriz, yabanciya gitmesin..

356 Mesaj
27 Nisan 2008; 11:16:36 

+1 benimde ihtiyacim var (baza+yatak)
olmadi hepimiz toplanalim bi yerden alalim maliyetinin biraz ustune versinler

baktin ki olmuyor... o zaman bakmayacaksin

3311 Mesaj
27 Nisan 2008; 14:31:10 

Olabilir.Fikir birligi olusturalim,arastirip,en uygun fiyatla veren yerden alalim.Bence de pazarlik gücümüz artar.
quote:

Orjinalden alinti: bakirköy

+1 benimde ihtiyacim var (baza+yatak)
olmadi hepimiz toplanalim bi yerden alalim maliyetinin biraz ustune versinler

139 Mesaj
28 Nisan 2008; 0:02:09 

+1 ben de almayi düsünüyorum(160x200 cm). fiyat uygun olursa neden olmasin

Satis yaptiklarim: freelyman_1980(Samsung nx500 30 mm f2.0), connectpeople(Samsung 16-50 PZ lens), ilhan_fcb(Samsung 45 mm f1.8 lens), coppermine(Samsung 30 mm f2.0 lens), brsyls(Huawei tel), souverng(Asus tablet), Ensar1367(Samsung Tab), SoNKale(ipad Mini), mrfrk88(Huawei X5) technician77(WD Live), ugur2005(HTC Touch2), opeth20(SONY PS3 Slim), 654three2(SONY PS3 Slim), isma_yil(Benq Notebook), akin9934(Kablosuz Modem), dolez(Kablolu Modem), Arbitrary(Home theatre), bazoookaaa(5.1 hoparlör), baracus(notebook cpu), MENEME2002(notebook anakart)

7 Mesaj
28 Nisan 2008; 14:38:16 

2 yildir Isbir'in 160-200 ölçülü viscostar yatagini kullaniyorum, çok memnunum, 75 kg birisi olarak hiçbir alisma sikintim olmadi. Bu yataklari yerli üreticilerden ilk defa "Yatakta Nasa teknolojisi" sloganiyla Isbir yatak piyasaya sürmüstü satislari da oldukça basarili oldu ve diger bildik üreticiler de bu ise girdiler, öyle ki neredeyse su anda yayli yatak-visco yatak karsilastirmasi tüplü televizyon-lcd televizyon isi gibi oldu.

Almayi düsünen arkadaslara sunu söyleyebilirim, kisinin ortopedik bir sorunu varsa doktoruna danisarak yatak almali, eger yoksa visco yataklar gerçekten çok rahat. Fakat piyasada 150-200 ebatlar için 1000 YTL ve üzerinde rakamlar söyleniyorsa bu çok pahali bence, ben Isbir'in viscostar 160-200'ünü 2 yil önce 600 YTL'ye pesin almistim. Talep yogunlugunu gören üreticiler yüksek fiyat çekiyorlar anlasilan...

2301 Mesaj
28 Nisan 2008; 15:01:31 

Istikbalden 2.metre x 2 metre yatagini kampanyasi ile 800 ytl ye aldim Viscolex. Inanilmaz rahat herkese tavsiye olunur...

Canon 6D | EF 24-70 2.8 L | EF 50 1.8 | EF 100mm 2.8 L | EF 135 2 L
FujiFilm X-A1 | 16-50 kit
www.myfotografi.com

3134 Mesaj
28 Nisan 2008; 16:41:30 

quote:

Orjinalden alinti: ahmtclk

Benim kafam fazlasiyla karismis durumda. Konfor Yatak ve Yatsan Yatakta çalisan iki ayri mühendis arkadasim, visco önermediklerini söylediler. Onlar daha çok pocket yayli sistem üzeri visco ya da lateks pedler içeren yataklari önerdiler. Ancak visco kullanan arkadaslar çok memnun olduklarini söylüyorlar. insan karar veremiyor bu durumda.
Bu arada çok mühim degil gerçi ama visco yataklar; su veya sivi ile temas durumunda hasar görüp, özelliklerini kolayca kaybedebiliyormus, bu handikap Isbir Yatak'in internet sitesinde basinda isbir kismina koyduklari bir gazete haberinde de anlatilmis. Ayrica yatak sadece uyumak için de kullanilmiyor, su durumda bence visconun fazlasiyla içine gömülen yapida olmasi düsündürüyor.
Sanirim torba yay sistemli modellerden birini tercih edecegim.

Kaza durumlari disinda yatagi suyla temas ettirecek bir durum yok, kiliflari zaten çikarilip (yayli yataklardan çok daha kolay bir sekilde) yikanabiliyor.

Amacim hakaret etmek ya da dalga geçmek kesinlikle degil ama o 2 arkadasin sanirim jeoleji mühendisi falan.... Çünkü açik hücreli viscoelastic malzeme yerine yay tavsiye etmek çocuk bezleri iyi degildir, en güzeli kumastan yapilan,her gün yikanmak zorunda kalinan ve pisik yapma krali olan bezlerdir demekle ayni sey.... (Ne benzetme yaparmisim ... )

Visconun içine gömülmezsin merak etme, o kadar da pamuk helva muamelesi yapmayin...

O üzeri pedli yayli yataklar çok kalin, üzerine tirmanman lazim bilgin olsun.

Milli his ile dil arasindaki bag çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olmasi, milli hissin gelismesinde baslica etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil suurla islensin. Ülkesini, yüksek bagimsizligini korumasini bilen Türk milleti, dilini de yabanci diller boyundurugundan kurtarmalidir....M.K.Atatürk

110 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:53:09 

Visco pek uzun ömürlü degilmis gibi bir önyargim var. Yayli yataklar senelerce sorunsuz kullanilabilir gibi geliyor bana, geleneksel bir düsünce bu belki ama bunun üzerine bir de üretimin içerisindeki kisilerden, daha pahali bir ürün olmasina tavsiye etmeyiz seklinde yorumlar almak kafa karistiriyor. Hala karar vermis degilim.

Ayrica su anda bu yataklar talep nedeniyle çok yüksek fiyatlarla satiliyor bence de arkadasin dedigi gibi. Istikbal'in viscolex 160-200 yatagi 623 ytl iken Isbir'de 1200 ytl civarinda satilmasi enterasan. 2 yil önce 600 ytl olan yatak iki katina satilir mi yani!

Istikbal alan arkadas, teknik özelliklerini söyleyebilir misiniz, isbir ile çok farkli olacagini sanmiyorum.

Yay üzeri ped olan yataklar yüksek evet 35-40 cm'e kadar olabiliyor, o nedenle kararsiz kaldim zaten.

2301 Mesaj
29 Nisan 2008; 8:33:44 

Teknik özellikle neyi kastettiginizi anlamadim. Biraz açarsaniz yadimci olmaya çalisayim....

www.myfotografi.com

3134 Mesaj
29 Nisan 2008; 9:27:56 

Sonuçta visco da endüstriyel bir malzeme, ve dogaldir ki kalite kalite.Tabii bir de marka olayi var.Dolayisiyla fiyatlar böyle çesitli olabiliyor.
Yalniz sundan emin olabilirsin, visco çok uzun ömürlü bir malzeme.Koltuklara konan süngerleri düsünüp, bu da çöker dememek lazim.

210 Mesaj
29 Nisan 2008; 11:27:03 

Hocam yazilanlari dikkatli okumuyorsunuz sanirim. yaylu yataklarda onlarca hatta yüzelerce yay kullanilir. Neden? Vücudun seklini en iyi sekilde alsin diye. Visco denen malzemeyi milyonlarca yay olarak düsünebilirsiniz. Vücudun tam seklini alir. Istikbal'in, Bellona'nin Visco yataklarinda yay da kullaniliyor. O yüzden fiyat uygun. Isbir, Dormire, Pierre Cardin gibi markalarin Visco yataklarinda yay yok. Isbirde istenirse yay destekli Visco yataklar var, onlarin da fiyatlari Istikbal düzeyinde. Istikbal'in ne sitesinde ne kataloglarinda ne de magazasinda kullanilan Visco malzemenin kalinligi ve yogunlugu ile ilgili bir bilgi verilmiyor. Bulursaniz bana da söyleyin.
Ben bu yataklarda fahis kar olduguna da inanmiyorum. Yay kullanilmayan, lateks üzeri yüksek yogunluklu Visco malzeme kullanilan yataklar arasinda markadan markaya çok fark yok. Rekabetin bu kadar yogun oldugu piyasada tekel olmadikça kimse %200 ile mal satamaz...

2301 Mesaj
29 Nisan 2008; 13:30:55 

Istikbal'in Viscolex yataginda yay filan yok arkadasim. Alt tarafi çok sert sünger ve üstü yaklasik 20 cm kalinliginda Visco malzemesi. Bilmeden insanlari yanlis yönlendirmeyin...

www.myfotografi.com

210 Mesaj
29 Nisan 2008; 14:16:20 

Özür dilerim istikbal'in de yaysiz Visco yataklari varmis. Gerçi senin dedigin gibi 20cm Visco malzemesi falan yok. Bu bilgiye nereden ulastigini merak ettim. Zaten yatagin kalinligi kaç cm? Sonuç olarak birçok marka kaç cm. visco, kaç cm. hangi cins sünger kullandigini malzeme yogunluklarina kadar detayli olarak verirken Istikbal'in ne sitesinde ne ürün katalogunda ne de satis elemanlarinda böyle bir bilgi yok. Onlar da sizin gibi "alt tarafi sert sünger üstünde süper kalite Visco malzemesi" deyip geçiyor.

3134 Mesaj
29 Nisan 2008; 16:48:04 

Bu yataklarda benim arastirdiklarimin içinde en fazla 9 cm. visco kullaniliyor.

3311 Mesaj
29 Nisan 2008; 22:05:28 

Su Istikbali bir arastiralim,fiyati fenaya benzemiyor.Eger Isbirden,Yatastan bir farki yoksa neden daha fazla verelim?Ayrica televizyonda %40 indirim falan diyordu.Ama bir de dediginiz densite,kalinlik,altinin lateks,yay veya sünger olmasi gibi kriterlerde var.Markalar arasindaki bu farkliliklari nasil anlayacagiz?Ucuz gösterip düsük kalite mal da kullanmis olabilirler.

110 Mesaj
30 Nisan 2008; 0:13:51 

Özellikle Isbir'de fiyatlar çok yüksek bence,belki kaliteden belki de sadece fiyat politikasi, kullanmadan bunu anlamakta pek mümkün degil sanirim.

Az önce daha önce yatak ürettiginden bile haberimin olmadigi dogtas mobilyanin sitesine girdim. Tanitim brosürleri oldukça kapsamli hazirlanmis, yatak üretimi ile ilgili sektörde ilk CE Medical belgesini kendilerinin aldigini bu nedenle de kendi ürünlerinin %18 degil %8 kdv ile satildigini söylemisler, digerleri %18 ile mi satiliyor arastirmak lazim?

Su anda kampanyalari varmis %40a varan indirim ve taksit vs. Her türden yatak üretiyorlar. Yaysiz visco yataklar 160-200 ölçü için pesin 750 YTL civari idi. Ayrica kaz tüyünden bir yataklari var, ömür boyu garantili demisler, kaz tüyünden yatak nasil olurki? Nano teknoloji vs. anlatmislar baya birseyler ama Dogtas ile ilgili bilgisi olan var midir, kaliteli midir, visco ya da diger yayli yataklar için tercih edilebilir mi?

Istikbal kullanan arkadas malzeme detayindan bahsederse çok sevinirim.

2301 Mesaj
30 Nisan 2008; 8:48:52 

7 sene önce Istikbalden almis oldugum yayli yatak bu sene yatilamayacak hale geldikten sonra yeni yatak alma gerekliligi dogdu. Yatak resmen göçtü gitti. Çok arastirdim diyemem alirken. Kaç sene gider, ne zaman çöker bilemem. Diger yatak kadar gitsin benim için yeterli. Ama su bir gerçek rahatlik olarak diger yaylilarin hiçbirisi ile mukayese kabul etmez. Inanilmaz rahat bir yatak. Esim kendi tarafinda, bir yandan diger yana dönerken eski yayli olan yatagimizda (ki en sert yayli olani idi) ben rahatsiz olurdum. Yatak komple sallanirdi. Bunda öyle bir durum yok. Sanki 2 ayri yatakta yatiryormusunuz gibi oluyor.

Yatagin üzerinde oturursaniz içine göçüp gidiyor. Alirken çok düsündüm, ama satici yattiginizda oyle olmuyor dedi. Harbidende yatarken içine gömülüp gitme diye bir durum yok. Direk olarak vucud seklini aliyor ve yumusak bir his de vermiyor insana. Gayet de sert bile diyebilirim.

Rahat edemezsem geri iade ederim sartiyla aldim ve kesinlikle iade filan etmeyi düsünmüyorum.

Sunu söylemekde yarar var. Yatak inanilmaz agir. 2m x 2m oldugundan midir bilemedim, nevresimleri degistiriken kaldirip düzenleme isi istirap resmen. Belinde sorun olanlar bunu da hesaba katsin. Normal bir yayli yataktan kat kat daha agir bir malzeme...

Yatagin dis korumasi çikip yikanabiliyor. Içerisi ise keten gibi baska bir malzeme ile kapli. O bölüm çikmiyor...

Ufaltilmis ön izleme resmi

Ufaltilmis ön izleme resmi

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi BLoWeR -- 30 Nisan 2008; 9:24:57 >

www.myfotografi.com

3311 Mesaj
30 Nisan 2008; 10:20:27 

@BLoWer,
Siz su an Istikbalin visko yatagini mi kullaniyorsunuz?Içinde yay var midir?

@ahmtclk,
Arastirma için tesekkürler.Dogtasi bende inceleyecegim.Bir de Konfor var.O da visko yapiyordu sanirim.Metro markette bazen indirime giriyor.Fiyatlari bayagi makul.

2301 Mesaj
30 Nisan 2008; 13:37:21 

Içinde yay yok...

www.myfotografi.com

124 Mesaj
30 Nisan 2008; 15:51:23 

Tek kisilik bir yatak almak istiyorum ama yayli mi visko mu karar veremedim. Sikayetvar.comda visko yataklarla ilgili bir sürü sikayet görünce kafam karisti. Isbir ve Yatasin visko yataklari çok pahali, yanina yaklasilmiyor. Liste fiyatindan pazarlik yaparlar mi emin degilim ama gene de pahali. Bir de üst katmani visko, alti yayli olanlari var.

Ayrica forumda yataklarla ilgili bir konunun açilmasi da iyi olmus. Çünkü saglik açisindan yattigimiz yataklar önemli...

210 Mesaj
1 Mayis 2008; 9:07:31 

Madem yatakla ilgili bir konu gelisiyor su yataklara da bakabilirsiniz. www.altin-yatak.com adresindeki dunlupillo yataklar %100 Lateks. Daha önce de bahsetmistim Pierre cardin yataklar da %100 lateks.
Bir de pirelli yataklar var. www.cinisli.com.tr adresinden bakabilirsiniz. Bunlar da yine %100 lateks.
%100 lateks malzemeli yataklarin fiyati 1.500YTL'den basliyor. Tamamen dogal bir malzeme ve hiçbir kimyasal vb. islemden geçirilmeden hazirlaniyormus.
Benim sahsi fikrim en rahat yataklar Lateks üzeri Visco'lar.

3311 Mesaj
1 Mayis 2008; 15:01:37 

Dün bir Idas bayine gittim.Onlarda da visko yatak varmis.160x200 boyutuna 1150 ytl dediler.Üstü visko alti mira-coil yayliymis.Ayni ürünün üstü lateksli olani da vardi.O da yaklasik ayni fiyatti.Bana yüksek gibi geldi.Acaba yayli olanlar mi daha iyi,yoksa yaysiz olanlar mi(bunun da lateks üzeri visko,sünger üzeri visko gib çesitleri var sanirim)?Bunu tam anlayamadim.

@BLoWeR,
Tesekkürler.

@setge2004,
Dunlopillo %100 lateks 90x190 ebadi 1.773 ytl.Pirellinin fiyatini bulamadim ama ondan asagi degildir.Bu fiyatlar beni asiyor açikçasi.

2 Mesaj
1 Mayis 2008; 19:57:48 

Ben 2 yildir visko yatakta yatiyorum. Deforme olmadi.bas ayak çevirmesi bile yapmadim.Elbette çok arastirmistim.Ilk günler kendimi muhtesem hissettim. Ama suan birsey hissetmiyorum.Fiyat-yarar oranini gözeterek alabilirsiniz.

abulgur

1362 Mesaj
1 Mayis 2008; 20:10:02 

ORTOSELLA BU ISTE IYI HASTANELERDE BUNU KULLANIYOR VE ÖNERIYOR.10 YIL GARANTILI

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
Sony Xperia P

305 Mesaj
2 Mayis 2008; 10:15:12 

Arkadaslar bende ihtiyaçtan visco yatak pedi ariyorum birkaç internet sitesine baktim 500 YTLde asagi yok daha uygun nerelerden tedarik edebilirim.Cevaplariniz için simdiden tesekkür ederim.

3134 Mesaj
2 Mayis 2008; 12:13:20 

quote:

Orjinalden alinti: abulgur

Ben 2 yildir visko yatakta yatiyorum. Deforme olmadi.bas ayak çevirmesi bile yapmadim.Elbette çok arastirmistim.Ilk günler kendimi muhtesem hissettim. Ama suan birsey hissetmiyorum.Fiyat-yarar oranini gözeterek alabilirsiniz.

Baska bir yatakta birkaç gece geçir, sonra kendi yatagina geçince yine muhtesem hissedersin merak etme.

3134 Mesaj
2 Mayis 2008; 12:16:18 

quote:

Orjinalden alinti: hs37

Arkadaslar bende ihtiyaçtan visco yatak pedi ariyorum birkaç internet sitesine baktim 500 YTLde asagi yok daha uygun nerelerden tedarik edebilirim.Cevaplariniz için simdiden tesekkür ederim.

Sadece pedin yatakla ayni isi yapabilecegini pek zannetmiyorum.50-100 YTL. olsa az fark için bile alinabilir belki ama dedigin rakamlara degmez bence.

701 Mesaj
5 Mayis 2008; 0:31:47 

arkadaslar bana yatak ölçülerinizi yazin fiyatlri yazarim.

3311 Mesaj
5 Mayis 2008; 10:44:19 

Mesela benim ihtiyacim olan 160x200 ölçüsünden baslayalim.
Üstteki model mevcut yatagin üzerine mi konuluyor?Biraz ince gibi duruyor da.Bir de yatagin kalinligi,kullanilan malzemenin cinsi ve yogunlugu gibi özelliklerini de belirtirseniz daha açiklayici olur.

124 Mesaj
5 Mayis 2008; 10:49:43 

quote: