Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.912
Cevap
56
Favori
908.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/ergonomi-dostu-yataklar/offset-form-yatak dün aldım denedim . yumuşak bir yatak. beğenmedim. vucut gömülünce omurga rahatsızlığı tavan yapıyor.omurga dostu değil.((

ancak bellona caprice yatak aldım bu öğlen çokk süper geldi. omurga yatağın içine çökmüyor. diri bir yatak hissi veriyor. gergin ve sağlam. sağa sola dönmelerde çok rahat diğer yataklara göre. omurga hep üstte duruyor ve rahatlatıyor sinirleri.. kilo ve omurga rahatsızlığı olanlara öneririm. bu yatağa sert diyorlar genelde. ancak bana hiç sert yatak hissi vermedi .100+ kilodaysanız büyük ihtimal sizde beğenirsiniz.

http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/full-ortopedik-yayli-yataklar/caprice-yatak

ortopedik yatak olayında hastalık önemli bir etken.. eğer omurga rahatsızlığınız varsa visco ve yumuşak yataklar size iyi gelmeyecektir. çünkü. yatağa yatıldığında içeri çekiliyorsunuz ve buda rahatsızlığı arttırıyor. sert yatak derken , aklıma eski tip divanlardaki sertlik gelmişti amahttp://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/full-ortopedik-yayli-yataklar/caprice-yatak bu yataktaki sertlik hiç aklımdaki sert anlayışıyla alakalı değildi.
    çok çok tavsiye ediyorum. sağa sola dönenler ve omurga rahatsızlığı olanlar için ..
    saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

quote:

Herkese Selam,yatak konusunda yaklaşık 2-3 hafta araştırma yaptım,bu siteden de epeyce faydalandım.Hem kendime hem anneme yatak alacaktım. Kendim için visko love modellerinden birini gözüme kestirdim. (High,comfort,fashion),en son yeni çıktı diye 1x2 fashion aldım.Anneme alacağım yatak konusunda bellona no stress ile yatsan switzerland arasında kalmıştım.Ama hem hakkında okuduğum pek çok olumlu yorum hem de sayın taşkafanın bu yatağı çok övmesi nedeniyle paraya kıyıp switzerland aldım.Benim fashion geleli 2-3 gün oldu, yatarken ya da ilk üzerine oturduğunuzda yumuşak gibi geliyor sonra sertleşiyor,kısacası alıştım diyemeyeceğim şimdilik.
    Switzerland da haftaya gelecek. İkisinde de yatıp izlenimlerimi yazacam burda.Sizlerin tecrübeleri seçim konusunda bana yardımcı oldu,benim tecrübemin de birilerine fayda sağlamasını isterim. Bu arada her iki yatak da 1x2 olup fashion tek çekim 780'e swit de tek çekimle 740'a geldi.Baza konusunda da İdaş,yataş,kelebek,ipek,yatsan,istikbal,doğtaş gezmediğim yer kalmadı.Gezdikce de kalite farkı daha iyi anlaşılıyor, kimi bazaların oyuncaktan farkı yok, hele mahalle aralarında yapılan özel üretimler daha da berbat.Bu konuda da bana göre en iyisi yatsan ama fiyatı normal bazanın iki katı tabi. Bellona twinjoy,stone ve istikbal ferro arasında kaldım.Hangisi alsam derken twinjoy aldım 400'e, eve gelince mağazada göründüğünden daha güzel görünüyor,bir baza daha alacağım haftaya yine bu saydığım 3 modelden biri olmak üzere. Herkesin bayramı kutlu olsun !!!

Yazdığım bu ilk yazıdan sonra Bellonadan bir baza daha aldım 400’e. Switzerland’la birlikte ikisi de Pazartesi geldi. O günden beri de yatakları test aşamasındayım. Visko love da Yatsan da rahatlık açısından bana aynı hissi verdi, iki yatakta da rahatsız eden bir taraf yok ama herhangi birine de tam olarak alıştığımı söyleyemem.

Ama Yatsan için söylenecek tek şey var o da “kalite”. Tabi ki üst düzey gelir grubuna yönelik tempur gibi hatta belki daha kaliteli yataklar vardır ama onları almaya bizim gücümüz yetmez.Orta direk gelir grubu için konuşuyorum ki “YATSAN YATAĞIN MERCEDESİ” arkadaşlar.

Kaldı ki ben bu yatağı almaya pek de niyetli değildim. Almayı planladığım iki yataktan biri kesinlikle Visko love olacaktı ama ikinci yatak konusunda Bellona No stress ile Yatsan arasında kalmıştım ve no stres almaya meyilliydim, son anda switzerland almaya karar verdim. Yatağın görüntüsü muhteşem, insan üzerine yatmaya kıyamıyor. Sayın taşkafa bu yatak konusunda haklıymış, ben kesinlikle tavsiye ederim.

Ben burada ya da farklı bir forumda özellikle belirli bir markayı övmeye yönelik yazıları okuduğum zaman o yazıya şüpheyle bakar belki de ilgili firma tarafından yazıldığını düşünürdüm. Ve şu anda aynı şekilde ben de belirli bir markayı burada sizlere tavsiye ediyorum.

Bu şüpheyi gidermenin en iyi yolu da bence şu; herhangi bir ürün hakkında olumlu veya olumsuz tek yorum varsa dikkate alınmayabilir ama o konuda 5-10 tane benzer yorum varsa o marka hakkında olumlu ya da olumsuz bir fikir edinme açısından insana bir fikir verebilir.

İki şey anladım, iyi mal iyi para demek ve tv olsun yatak olsun ne beğenirseniz beğenin eve getirildiğinde kesinlikle mağazada teşhir edildiğinden daha güzel daha değişik görünüyor, mağazada insan beğenirken, seçerken karar vermekte zorlanıyor.

Sonuç olarak ben Visko Love’ı da Yatsanı da gönül rahatlığıyla öneriyorum, yatak seçerken bu iki markayı da göz önünde bulundurun.

Saygılar.

Iyi gunlerde kullan kardesim..

Bende senin gibi baza aralarinda kaldim.. bana yardimci olabilirmisin usta ?

Bende baza olarak ilk basta istikbal elit ve bellona milano arasinda kalmistim ama pahali geldi..

Suanda kampanya var istikbal ferro ve bellona twinjoy bazalarda istikbal daha iyi dio herkes ama ferro baza 7cm ayak uzunlugu twinjoy 8cm ayak uzunlugu bellona twinjoy daha cazip gelio bana... birde istikbal hiv indirim yapmio parayi pesin vericem belki bellona yapar.. bilmiorum daha hic konusmadim..

Memnunmusun hala bazandan kardesim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkCan1988

quote:

quote:

Herkese Selam,yatak konusunda yaklaşık 2-3 hafta araştırma yaptım,bu siteden de epeyce faydalandım.Hem kendime hem anneme yatak alacaktım. Kendim için visko love modellerinden birini gözüme kestirdim. (High,comfort,fashion),en son yeni çıktı diye 1x2 fashion aldım.Anneme alacağım yatak konusunda bellona no stress ile yatsan switzerland arasında kalmıştım.Ama hem hakkında okuduğum pek çok olumlu yorum hem de sayın taşkafanın bu yatağı çok övmesi nedeniyle paraya kıyıp switzerland aldım.Benim fashion geleli 2-3 gün oldu, yatarken ya da ilk üzerine oturduğunuzda yumuşak gibi geliyor sonra sertleşiyor,kısacası alıştım diyemeyeceğim şimdilik.
    Switzerland da haftaya gelecek. İkisinde de yatıp izlenimlerimi yazacam burda.Sizlerin tecrübeleri seçim konusunda bana yardımcı oldu,benim tecrübemin de birilerine fayda sağlamasını isterim. Bu arada her iki yatak da 1x2 olup fashion tek çekim 780'e swit de tek çekimle 740'a geldi.Baza konusunda da İdaş,yataş,kelebek,ipek,yatsan,istikbal,doğtaş gezmediğim yer kalmadı.Gezdikce de kalite farkı daha iyi anlaşılıyor, kimi bazaların oyuncaktan farkı yok, hele mahalle aralarında yapılan özel üretimler daha da berbat.Bu konuda da bana göre en iyisi yatsan ama fiyatı normal bazanın iki katı tabi. Bellona twinjoy,stone ve istikbal ferro arasında kaldım.Hangisi alsam derken twinjoy aldım 400'e, eve gelince mağazada göründüğünden daha güzel görünüyor,bir baza daha alacağım haftaya yine bu saydığım 3 modelden biri olmak üzere. Herkesin bayramı kutlu olsun !!!

Yazdığım bu ilk yazıdan sonra Bellonadan bir baza daha aldım 400’e. Switzerland’la birlikte ikisi de Pazartesi geldi. O günden beri de yatakları test aşamasındayım. Visko love da Yatsan da rahatlık açısından bana aynı hissi verdi, iki yatakta da rahatsız eden bir taraf yok ama herhangi birine de tam olarak alıştığımı söyleyemem.

Ama Yatsan için söylenecek tek şey var o da “kalite”. Tabi ki üst düzey gelir grubuna yönelik tempur gibi hatta belki daha kaliteli yataklar vardır ama onları almaya bizim gücümüz yetmez.Orta direk gelir grubu için konuşuyorum ki “YATSAN YATAĞIN MERCEDESİ” arkadaşlar.

Kaldı ki ben bu yatağı almaya pek de niyetli değildim. Almayı planladığım iki yataktan biri kesinlikle Visko love olacaktı ama ikinci yatak konusunda Bellona No stress ile Yatsan arasında kalmıştım ve no stres almaya meyilliydim, son anda switzerland almaya karar verdim. Yatağın görüntüsü muhteşem, insan üzerine yatmaya kıyamıyor. Sayın taşkafa bu yatak konusunda haklıymış, ben kesinlikle tavsiye ederim.

Ben burada ya da farklı bir forumda özellikle belirli bir markayı övmeye yönelik yazıları okuduğum zaman o yazıya şüpheyle bakar belki de ilgili firma tarafından yazıldığını düşünürdüm. Ve şu anda aynı şekilde ben de belirli bir markayı burada sizlere tavsiye ediyorum.

Bu şüpheyi gidermenin en iyi yolu da bence şu; herhangi bir ürün hakkında olumlu veya olumsuz tek yorum varsa dikkate alınmayabilir ama o konuda 5-10 tane benzer yorum varsa o marka hakkında olumlu ya da olumsuz bir fikir edinme açısından insana bir fikir verebilir.

İki şey anladım, iyi mal iyi para demek ve tv olsun yatak olsun ne beğenirseniz beğenin eve getirildiğinde kesinlikle mağazada teşhir edildiğinden daha güzel daha değişik görünüyor, mağazada insan beğenirken, seçerken karar vermekte zorlanıyor.

Sonuç olarak ben Visko Love’ı da Yatsanı da gönül rahatlığıyla öneriyorum, yatak seçerken bu iki markayı da göz önünde bulundurun.

Saygılar.

Iyi gunlerde kullan kardesim..

Bende senin gibi baza aralarinda kaldim.. bana yardimci olabilirmisin usta ?

Bende baza olarak ilk basta istikbal elit ve bellona milano arasinda kalmistim ama pahali geldi..

Suanda kampanya var istikbal ferro ve bellona twinjoy bazalarda istikbal daha iyi dio herkes ama ferro baza 7cm ayak uzunlugu twinjoy 8cm ayak uzunlugu bellona twinjoy daha cazip gelio bana... birde istikbal hiv indirim yapmio parayi pesin vericem belki bellona yapar.. bilmiorum daha hic konusmadim..

Memnunmusun hala bazandan kardesim?

Baza güzel taş gibi, al gitsin, yatak önemli esasen zaten, görüntüsü hoşuna giden bir modeli al, tavsiye ederim, bugün olsa gene alır mıyım bellona ? Alırım....

• Sagol dostum..

• Arkadaslar merhaba
    17 yasindayim. 70 kilo civariyim.
    Bel omuz boyun ve sirt agrilarim var. Sabah yorgun kalkiyorum belki de suan kullandigim dandok yataktan kaynaklidir.
    Sabahlari dinc enerjik ve bahsettigim agrilarimin azalmasini istiyorum. Ne onerirsiniz? Viskolar cok mu iyi yoksa ortopedik yatak mi almaliyim cana yakin guvenilir samimi cevaplar verirseniz sevinirim.
    Yatsan>>>>> yatas> isbir

sirasiyla bu markalari dusunuuorum

• Visko Love'da internete özel %37 indirim mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_99673560/f_//tm.htm#99673560

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortALance -- 20 Kasım 2014; 14:08:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RobinHood35

Arkadaslar merhaba
    17 yasindayim. 70 kilo civariyim.
    Bel omuz boyun ve sirt agrilarim var. Sabah yorgun kalkiyorum belki de suan kullandigim dandok yataktan kaynaklidir.
    Sabahlari dinc enerjik ve bahsettigim agrilarimin azalmasini istiyorum. Ne onerirsiniz? Viskolar cok mu iyi yoksa ortopedik yatak mi almaliyim cana yakin guvenilir samimi cevaplar verirseniz sevinirim.
    Yatsan>>>>> yatas> isbir

sirasiyla bu markalari dusunuuorum

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun, dilerim kısa sürede ağrılarınızdan kurtulursunuz.

Üreticisi olduğumuz ve DH ailesine visco yastık hediyeleriyle sunduğumuz bir yatak modelimizden bahsetmek isterim. ViscoPlus model tam ortopedik yatak ; bel, boyun, sırt, omuz ve diğer bütün eklemsel ağrıların çözümünde uzmandır. Yapısıyla oluşturduğu basınç dengesi sayesinde güne zinde ve dinç uyandırmaktadır. Günümüz teknolojisinde viscolu ve paket yaylı düşünmeniz tavsiyemdir. Ağrılarınızdan kısa süre içerisinde kurtulacağınızı düşünüyorum. ViscoPlus model ise hem visco hem de beş farklı bölgesel basınç özelliğine sahiptir. Daha detaylı ve kullanıcı yorumlarıyla inceleyebilmeniz adına iki adet link takdim etmek isterim, linkler:

http://kargibi.com.tr/urun/viscoplus-tam-ortopedik-yatak

http://forum.donanimhaber.com/m_85698108/mpage_1/f_//tm.htm

İyi araştırmalar.
    Hoşçakalın.

• kargibi kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Bu yatağın sertlik derecesi nedir acaba? Nasıl tarif edebilir siniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Montana007

Merhabalar,
    Bu yatağın sertlik derecesi nedir acaba? Nasıl tarif edebilir siniz

Merhabalar,

İlginiz için teşekkürler.

ViscoPlus model: ne sert ne de yumuşak; orta ideal sertlikte bir modeldir, içine gömülmez ve yataktan kaynaklanan terleme yaşamazsınız. ViscoPlus modeli daha iyi inceleyebileceğiniz ve müşteri yorumlarına ulaşabileceğiniz konu başlığını takdim etmek isterim, link:http://forum.donanimhaber.com/m_85698108/tm.htm

Soracaklarınız halinde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

• İyi geceler bu gece 160×200 ebatında inernetten %82 indirimle mattrest moore visko yatak aldım eşim 1.83 boy 68 kilo ben 1.75 boy 54 kiloyum hic bir saglık sorunumuz olmadıgı ve kilo terleme sorunu olmadıgı icin visko sectik aldıktan sonra icime kurt dustu ya kaliteli degilse 1950 den 349 TL gibi bir fiyata dusmustu sınırlı. Acaba bu marka hakkında bilgi sahibi olan yada kullan arkadaşlar varmı
    Şimdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasmenkolik

İyi geceler bu gece 160×200 ebatında inernetten %82 indirimle mattrest moore visko yatak aldım eşim 1.83 boy 68 kilo ben 1.75 boy 54 kiloyum hic bir saglık sorunumuz olmadıgı ve kilo terleme sorunu olmadıgı icin visko sectik aldıktan sonra icime kurt dustu ya kaliteli degilse 1950 den 349 TL gibi bir fiyata dusmustu sınırlı. Acaba bu marka hakkında bilgi sahibi olan yada kullan arkadaşlar varmı
    Şimdiden tesekkurler.

Merhabalar;

Yaklaşık 2 yıldır bu sınırlı sayıda indirim devam etmekte. :) Bahsettiğiniz 1950 TL'Lik ürünlerle bir değildir fakat fiyatının ederi bir üründür.

Bu tür ürünler genellikle markalara değil internet satışlarına odaklıdır. Bir fabrikadan visco alınır ve süngere yapıştırılarak yatak haline getirilir. Bu şekilde genellikle üretim bandı ve bir kaç firma harici amatör olarak bu işi gerçekleştirirler. Bu sebeple markanın kendisi değil visco malzemesini nereden hangi standartlarda aldıkları daha çok önem arzeder.

Kişiye her yatak uygun değildir. Kimisi 5000 TL'Lik üründe rahat edebilir kimisi 500TL'lik fiyat da bu konuda rahatlığın garantisi veremez fakat marka ve buna bağlı uyguladığı standartlar ile kullanmış olduğu malzemelerin kalitesi fark etmektedir.

Örnek olarak 70 dansite bir ürünü 3000TL'Ye de alabilirsiniz 500TL'ye de. Arasında üretim farklılıkları ciddi şekilde farklıdır. Birisi gider X firmasından ya da X ülkesinden 2. 3. kalite bir visco getirir X firmasından süngeri alır keser yapıştırır ve kılıflayarak visco yatak haline getirir kimisi ise gider x firmasından kimyasalını alır bu kimyasalları sertifikalara sahiptir bir çok denetimden geçmiştir altına süngerini koyar kendisi üretir kılıfı kendisi diker size yüksek standartlarda garanti ile birlikte sunar. Aradaki fiyat farklılıkları da kullanılan standartlar ve verilecek olan hizmetlerle alakalıdır.

Bugün bir yatak için 15TL'lik de bir kumaş kullanabilirsiniz 200TL'lik de. Kullandığınız sünger 100TL de olabilir 300TL'de. Artı işçilik ve işletme maliyetlerini saymıyorum. :) Mesela süngeri yapıştırmak için kullandığınız yapışkan bile aralarında devasa fiyat farklılıkları bulunan ürünlerdir. Bunlar bile aşırı kalite farkı yaratmaktadır.

Fazla detayına girmeden şunu diyebilirim ki Bir Visko Love 70 dansite ürünün maliyeti bile 1950'TL'den 350TL'ye düştü denilen ürünün satış fiyatından katlamalı olarak fazladır. Bu sebeple burada yanlış olan durum o fiyattan bu fiyata düştü demektir. Aksi taktirde o ürünün ederi zaten odur. :) Burada yanılmamak lazım. Özellikle son 1-2 yıldır visco yatak olarak ciddi gelişmeler oldu. Hani bir zamanlar her su tesisatçısının doğalgaz tesisatı olması gibi. Sonuçta her iki sektör de tesisat boruları döşemekte. Fakat birisi enerji düşümü ısı düşümü gibi unsurlar barındırmakta birisi daha farklı unsurlarla döşemekte. İkisi aynı gibi dursa da aslında bir çok farklılıklar barındırmakta. :)

Kısacası 349TL ödediyseniz eğer bir visco yatağa fazla üzerinde durmayınız çok iyi bir şey çıkmaz. Fakat iyi bir fiyattır. Muhtemelen ödediğiniz paranın karşılığını alacaksınızdır fakat 1950 TL ödeyecek olduğunuz ürünün performansını beklemeyiniz. :)

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Umarım aydınlatıcı olabilmişimdir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortALance -- 30 Kasım 2014; 12:42:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

quote:

İyi geceler bu gece 160×200 ebatında inernetten %82 indirimle mattrest moore visko yatak aldım eşim 1.83 boy 68 kilo ben 1.75 boy 54 kiloyum hic bir saglık sorunumuz olmadıgı ve kilo terleme sorunu olmadıgı icin visko sectik aldıktan sonra icime kurt dustu ya kaliteli degilse 1950 den 349 TL gibi bir fiyata dusmustu sınırlı. Acaba bu marka hakkında bilgi sahibi olan yada kullan arkadaşlar varmı
    Şimdiden tesekkurler.

Merhabalar;

Yaklaşık 2 yıldır bu sınırlı sayıda indirim devam etmekte. :) Bahsettiğiniz 1950 TL'Lik ürünlerle bir değildir fakat fiyatının ederi bir üründür.

Bu tür ürünler genellikle markalara değil internet satışlarına odaklıdır. Bir fabrikadan visco alınır ve süngere yapıştırılarak yatak haline getirilir. Bu şekilde genellikle üretim bandı ve bir kaç firma harici amatör olarak bu işi gerçekleştirirler. Bu sebeple markanın kendisi değil visco malzemesini nereden hangi standartlarda aldıkları daha çok önem arzeder.

Kişiye her yatak uygun değildir. Kimisi 5000 TL'Lik üründe rahat edebilir kimisi 500TL'lik fiyat da bu konuda rahatlığın garantisi veremez fakat marka ve buna bağlı uyguladığı standartlar ile kullanmış olduğu malzemelerin kalitesi fark etmektedir.

Örnek olarak 70 dansite bir ürünü 3000TL'Ye de alabilirsiniz 500TL'ye de. Arasında üretim farklılıkları ciddi şekilde farklıdır. Birisi gider X firmasından ya da X ülkesinden 2. 3. kalite bir visco getirir X firmasından süngeri alır keser yapıştırır ve kılıflayarak visco yatak haline getirir kimisi ise gider x firmasından kimyasalını alır bu kimyasalları sertifikalara sahiptir bir çok denetimden geçmiştir altına süngerini koyar kendisi üretir kılıfı kendisi diker size yüksek standartlarda garanti ile birlikte sunar. Aradaki fiyat farklılıkları da kullanılan standartlar ve verilecek olan hizmetlerle alakalıdır.

Bugün bir yatak için 15TL'lik de bir kumaş kullanabilirsiniz 200TL'lik de. Kullandığınız sünger 100TL de olabilir 300TL'de. Artı işçilik ve işletme maliyetlerini saymıyorum. :) Mesela süngeri yapıştırmak için kullandığınız yapışkan bile aralarında devasa fiyat farklılıkları bulunan ürünlerdir. Bunlar bile aşırı kalite farkı yaratmaktadır.

Fazla detayına girmeden şunu diyebilirim ki Bir Visko Love 70 dansite ürünün maliyeti bile 1950'TL'den 350TL'ye düştü denilen ürünün satış fiyatından katlamalı olarak fazladır. Bu sebeple burada yanlış olan durum o fiyattan bu fiyata düştü demektir. Aksi taktirde o ürünün ederi zaten odur. :) Burada yanılmamak lazım. Özellikle son 1-2 yıldır visco yatak olarak ciddi gelişmeler oldu. Hani bir zamanlar her su tesisatçısının doğalgaz tesisatı olması gibi. Sonuçta her iki sektör de tesisat boruları döşemekte. Fakat birisi enerji düşümü ısı düşümü gibi unsurlar barındırmakta birisi daha farklı unsurlarla döşemekte. İkisi aynı gibi dursa da aslında bir çok farklılıklar barındırmakta. :)

Kısacası 349TL ödediyseniz eğer bir visco yatağa fazla üzerinde durmayınız çok iyi bir şey çıkmaz. Fakat iyi bir fiyattır. Muhtemelen ödediğiniz paranın karşılığını alacaksınızdır fakat 1950 TL ödeyecek olduğunuz ürünün performansını beklemeyiniz. :)

Çok sağ olun yataktan pek bir şey beklemediğimiz için aldık. Bi visko love kadar kalitesi olmadığını tabiki biliyorum. ama bütçe işte. Mesajınız aydınlatıcı oldu teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

quote:

Şimdiden tesekkurler.

Merhabalar;

Çok sağ olun yataktan pek bir şey beklemediğimiz için aldık. Bi visko love kadar kalitesi olmadığını tabiki biliyorum. ama bütçe işte. Mesajınız aydınlatıcı oldu teşekkür ederim.

O zaman doğru bir tercih sayılabilir. :)

• Merhaba,
    1.72 boy -60 kg agirligindayim.MR sonucu omurga egriligi(dis bukey) ve 2 tane boyun fitigi cikti:(
    Visco lar cok yumusak oldugu icin onerilmiyor sanirim.Bana ne tip bir yatak onerirsiniz?
    Eksper arkadaslar yardimci olabilir mi?

bu arada su 2 yatak arasinda kaldim.Menekse yi tercih etmeyi dusunuyorum.Sizce uygun olur mu kafam cok karisti:)

Isbir Lateks Menekse modeli
    Ergonomik PU Lateks Yatak
    Yatak yüksekliği 16 cm'dir. (+- 1cm) Omurganın doğal eğimine tam destek olması için özel kesim uygulanmıştır.
    -------
    Isbir Ergoplass Modeli
    Ergoplas'ta 5cm yüksekliğinde ısıya ve basınca duyarlı viskoelastik malzeme, vücudun değişik noktalarına göre farklı sertliklerde ve birbirinden bağımsız, özel kesimli PU Lateks katman içine yerleştirilen yüksek dayanımlı polimer yaylarla desteklenmiştir. Böylece vücuda en uygun ergonomi için ideal sertlik elde edilmiştir.

Cok tesekkurler

• Selamlar.
    Balıkesir Edremitte yaşıyorum.
    Yazları geceler çok terletir.
    Kışları geceler 5 dereceye kadar düşer.

1.83-95KGyim
    Eşim ise
    1.70-55KG

Viskolove Comfort
    Viskolove Silver
    Veya İşbir Comfort
    düşünüyorum.
    yani 9cm visco 70 den. Uygun mudur?

Sizin başka bir markada öneriniz olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ruhuprenses

Merhaba,
    1.72 boy -60 kg agirligindayim.MR sonucu omurga egriligi(dis bukey) ve 2 tane boyun fitigi cikti:(
    Visco lar cok yumusak oldugu icin onerilmiyor sanirim.Bana ne tip bir yatak onerirsiniz?
    Eksper arkadaslar yardimci olabilir mi?

bu arada su 2 yatak arasinda kaldim.Menekse yi tercih etmeyi dusunuyorum.Sizce uygun olur mu kafam cok karisti:)

Isbir Lateks Menekse modeli
    Ergonomik PU Lateks Yatak
    Yatak yüksekliği 16 cm'dir. (+- 1cm) Omurganın doğal eğimine tam destek olması için özel kesim uygulanmıştır.
    -------
    Isbir Ergoplass Modeli
    Ergoplas'ta 5cm yüksekliğinde ısıya ve basınca duyarlı viskoelastik malzeme, vücudun değişik noktalarına göre farklı sertliklerde ve birbirinden bağımsız, özel kesimli PU Lateks katman içine yerleştirilen yüksek dayanımlı polimer yaylarla desteklenmiştir. Böylece vücuda en uygun ergonomi için ideal sertlik elde edilmiştir.

Cok tesekkurler

MErhabalar;

Eğer aşırı bir probleminiz varsa biraz dik yatak almanız gerekiyor. Bedendeki en ufak bozulmayı beden kabul edemiyor hassas durumlarda. Visco yataklarda gömülme mevcuttur. Eğer hareket etmekte zorlanan bir durumunuz varsa gömülmeden dolayı önerilemeyebilir. 5cm de gömülme yaşayacağınız bir ebat. Bu sebeple viscodan uzak durmanızı önerebilirim. İyi bir yatak olsun derseniz latex yataklar önerebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zuneville

Selamlar.
    Balıkesir Edremitte yaşıyorum.
    Yazları geceler çok terletir.
    Kışları geceler 5 dereceye kadar düşer.

1.83-95KGyim
    Eşim ise
    1.70-55KG

Viskolove Comfort
    Viskolove Silver
    Veya İşbir Comfort
    düşünüyorum.
    yani 9cm visco 70 den. Uygun mudur?

Sizin başka bir markada öneriniz olur mu?

Merhabalar;

Eğer siz de terleme problemine sahipseniz bahsettiğiniz visco yataklar yumuşak olacaktır. Terlemeyi tetikleyebilir. Bu şekilde problem yaşayabilirsiniz. Bu durumda terleme problemlerine karşı en ideal etkiyi Latex yataklar verir.

Kilonuzu göz önüne aldığımızda size o kilolarda normal şartlarda da 9cm önerilmez. Aşırı gömülme yaşayacaksınız anlamına gelir. Bu da terlemenin yanısıra size hareket zorluğu da sağlayabilir.

Size Visko Love'dan High+ modelini önerebilirim. Farklı bir alternatif latexlerden Megal 9 Latex Yatak olabilir.

• cok tesekkur ederim
    Yatas Prestige almaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhuprenses

cok tesekkur ederim
    Yatas Prestige almaya karar verdim.

Şimdiden iyi günlerde kullanmanızı dilerim. :)
  • Merhaba ,
    Yatak alacaklara yardımcı olmak için yazıyorum.Netteki araştırmalara ve rahatlığa göre visco yatak almaya karar vermiştim , wellmatt markasını gördüm sitesinde kilomuza uygun(72) yatak olarak silver modelini önerdiler havale ile aldım 1 gün sonra gönderdiler. Yatağı tam 1 ay önce aldık ilk başta hafif bi koku vardı 1 hafta penceresi açık bi oda da havalandırdık. Koku azaldı şimdi rahatlıkla kullanıyoruz oldukça güzel 160x200 silver 7cm visco 70 dansite almıştık. ups kargo biraz homurdanarak getirdi ağır diye. Ürün güzel, öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.