- x
Visco Yataklar Hakkında
2455 Cevap548339 Görüntüleme46 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     22 [24] 26 27 28 29 30 31      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

14 Mesaj
4 Mart 2012; 21:31:29 

Merhaba, biz bu forumu uzun uzun okuduk.Sonunda işbir yatağa gücümüz yetmeyince viscolovedan bambu modelini aldık..Eşim 180 boy 95 kilo,ben 174 - 67..Bende bel fıtığı var diye yatakları sürekli ben denedim alırken..Eşim nasılsa her yerde yatarım diyordu..Daha önceki yatağımız yataş bluestar..Viscolveda yatınca eşim kolunun,omzunun ağrısından kanepede yatmaya başladı,bense rahatım..Şimdi aldığımız yere gidip yaylı yatak mı alsak diye sorduk..Onlar da daha yumuşak bir yatakla değiştirelim dediler..Ben az önce tüm viscolove yatakları inceledim ve şöyle anladım; 60-70-80 dansite var..Bir de çift taraflılar var 70+60..Gerisi tamamen hikaye..Kılıf farklı vs vs vs..Eşime yatak çok sert geliyor asla yatamıyor,acaba bazı insanlara uygun değil mi visco?..Kan dolaşımım duruyor gibi oluyorum diyor....Şimdi 60 olanlara bakmalıyım sanırım.. natural visco 60 mesela..Dansiteden başka bir kriter yok gibi geliyor bana..Yardımcı olursanız seviniriz..

51 Mesaj
5 Mart 2012; 9:05:27 

Visco yatakları bazı insanlar çok çok seviyor. Bazıları ise çok rahatsız edici bulabiliyor.

Şahsi fikrimi soracak olursanız 95kg ve 55kg gibi çok farklı kilo ve boy oranları olan çiftlerin aynı yataktan memnun kalmaları imkansız gibi birşey. Önümüzdeki dönemlerde kişiye özel yatak üretimine dönecek bütün yatak sektörü. Ölçülecek, biçilecek yatağın bir tarafı hanıma bir tarafı da eşine göre üretilecek. Yoksa bu tip işlerin içinden çıkmak çok çok zor.

578 Mesaj
5 Mart 2012; 10:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: viscomağduru

Merhaba, biz bu forumu uzun uzun okuduk.Sonunda işbir yatağa gücümüz yetmeyince viscolovedan bambu modelini aldık..Eşim 180 boy 95 kilo,ben 174 - 67..Bende bel fıtığı var diye yatakları sürekli ben denedim alırken..Eşim nasılsa her yerde yatarım diyordu..Daha önceki yatağımız yataş bluestar..Viscolveda yatınca eşim kolunun,omzunun ağrısından kanepede yatmaya başladı,bense rahatım..Şimdi aldığımız yere gidip yaylı yatak mı alsak diye sorduk..Onlar da daha yumuşak bir yatakla değiştirelim dediler..Ben az önce tüm viscolove yatakları inceledim ve şöyle anladım; 60-70-80 dansite var..Bir de çift taraflılar var 70+60..Gerisi tamamen hikaye..Kılıf farklı vs vs vs..Eşime yatak çok sert geliyor asla yatamıyor,acaba bazı insanlara uygun değil mi visco?..Kan dolaşımım duruyor gibi oluyorum diyor....Şimdi 60 olanlara bakmalıyım sanırım.. natural visco 60 mesela..Dansiteden başka bir kriter yok gibi geliyor bana..Yardımcı olursanız seviniriz..

Merhabalar;

Eşler arasındaki kilo farklılıkları yatak seçiminde zor süreçlere sebep olmaktadır. Ortayı bulmak zor olmaktadır. Bir de vücudun tepkiye alışım süreci söz konusu oluyor.

Kılıf farklılıkları ürün tepkisini etkileyen unsurlardandır. Bamboo ile Air kılıfın yatımı arasında fark vardır fakat bamboo ile comfort kılıfın yatımı açısından fark yoktur. SAdece bamboo antibakteriyelliği biraz daha iyi sağlamaktadır.

Dansite zaten en büyük etkendir. Önce dansite belirlenir sonra kılıf müşterinin isteğine göre seçilir. Visco mağduru gibi bir durumu biz visco yatak merkezi oalrak kabullenmemekteyiz. Bu sebeple sizlere 15 günlük deneme süresi vermekteyiz. Bunun sonucunda istediğiniz ürün ile herhangi bir kılıf kullanım maliyeti gibi bir bedel yansıtmadan değişimini uygulamaktayız. Yalnız bu hizmet diğer Visko Love bayilerini bağlayıcı değildir. Kılıf bedeli karşınıza çıkabilir.

Çok nadir durumlarda visco tepkisine alışamama durumu var. Bu yüzde 1 bile değildir diyebilirim. Bu duurumda bir çok markanın ürününü bünyemizde barındırmaktayız. İdaş, Mondi, Laressa, Yatsan gibi markalar mevcuttur.

Eğer yatak sertliğinden şikayetçiyseniz 70+60 dansite olan modellere yönelmenizi tavsiye edebilirim. Fakat kilonuz daha da artarsa size çok yumuşak gelmesi durumu var. Eğer yumuşak bir yataktan hoşlanırsanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Ürünü aldığınız mağazayla iletişime geçmenizi öneririm. Eğer ürünü Visco Yatak Merkezi mağazalarından herhangi birinden aldıysanız lütfen benimle iletişime geçiniz. Derhal probleminizi çözmeye çalışırım.

Herhangi bir soru veya sorununuz olursa ilgilenmekten memnuniyet duyarım.

Emre BAYRAKTAR
Visco Yataklarda Şimdi Forum Üyelerine Özel Ekstra İndirim ve Ödeme İmkanları
Visco Yatak Visko Love
Yatak, Baza, mobilya, koltuk takımı ve diğer tüm ürünlerimizde Ege ve Akdeniz bölgelerine ücretsiz teslimat yapılmaktadır. Visko Love ürünlerinde Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Teslimat.

14 Mesaj
5 Mart 2012; 18:00:45 

quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

Merhabalar;

Eşler arasındaki kilo farklılıkları yatak seçiminde zor süreçlere sebep olmaktadır. Ortayı bulmak zor olmaktadır. Bir de vücudun tepkiye alışım süreci söz konusu oluyor.

Kılıf farklılıkları ürün tepkisini etkileyen unsurlardandır. Bamboo ile Air kılıfın yatımı arasında fark vardır fakat bamboo ile comfort kılıfın yatımı açısından fark yoktur. SAdece bamboo antibakteriyelliği biraz daha iyi sağlamaktadır.

Dansite zaten en büyük etkendir. Önce dansite belirlenir sonra kılıf müşterinin isteğine göre seçilir. Visco mağduru gibi bir durumu biz visco yatak merkezi oalrak kabullenmemekteyiz. Bu sebeple sizlere 15 günlük deneme süresi vermekteyiz. Bunun sonucunda istediğiniz ürün ile herhangi bir kılıf kullanım maliyeti gibi bir bedel yansıtmadan değişimini uygulamaktayız. Yalnız bu hizmet diğer Visko Love bayilerini bağlayıcı değildir. Kılıf bedeli karşınıza çıkabilir.

Çok nadir durumlarda visco tepkisine alışamama durumu var. Bu yüzde 1 bile değildir diyebilirim. Bu duurumda bir çok markanın ürününü bünyemizde barındırmaktayız. İdaş, Mondi, Laressa, Yatsan gibi markalar mevcuttur.

Eğer yatak sertliğinden şikayetçiyseniz 70+60 dansite olan modellere yönelmenizi tavsiye edebilirim. Fakat kilonuz daha da artarsa size çok yumuşak gelmesi durumu var. Eğer yumuşak bir yataktan hoşlanırsanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Ürünü aldığınız mağazayla iletişime geçmenizi öneririm. Eğer ürünü Visco Yatak Merkezi mağazalarından herhangi birinden aldıysanız lütfen benimle iletişime geçiniz. Derhal probleminizi çözmeye çalışırım.

Herhangi bir soru veya sorununuz olursa ilgilenmekten memnuniyet duyarım.

Cevap için teşekkür ederim..Modokodan aldık..Değiştirmeyiz demediler ama benim sorunum 60+70 alınca yeterince yumuşak olacak mı? Eşim kesinlikle yumuşak olmasını istiyor. Mağazada da anlamıyoruz tabi..Şimdi biz yumuşak istiyoruz..70 zaten bize sert geldi o malum..İki taraflı visco iyi midir? Bana direk bir ürün tavsiye eder misiniz? Yumuşak visco hangisidir? Bambuyu sert bulan birisi için..Hem de çok sert! Eğer değiştirmiyoruz derlerse sizinle bağlantı kurarız.Aslında cashmer ( adı sanırım buydu) modeli çok yumuşak ve konforlu görünüyor ama fiyatı çok yüksek..Hemen yarın öğlen değişim yapacağım, ilginiz ve bilgiler için teşekkür ederim..

17 Mesaj
5 Mart 2012; 19:42:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

iy günler. ben de yeni evleneceğim. boyum 1.81, kilom 83. müstakbel eşimin boyu 1.65, kilosu 62. ikimizin de beli çok sağlıklı değil. ikimizin de terleme problemi var ama benim daha fazla oluyor. bu koşullarda bana uygun fiyatlraı da yazarak bir yatak tavsiyesinde bulunabilir misiniz? izmirde yaşıyorum, yatak odasında klima olmayacağını göz önunde bulundurusanız sevinirim. özellikle terleme için yatağın üstüne kılıf vb. ped gibi çözümler uygunsa bunları da değerlendirebilirim

yardımcı olabilir misiniz bana da?yardımcı olabilir misiniz bana da?

578 Mesaj
5 Mart 2012; 21:26:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

yardımcı olabilir misiniz bana da?yardımcı olabilir misiniz bana da?

Merhabalar,

Sizin icin soft isterseniz silver, fashion,comfort gibi modelleri, biraz tok isterseniz de 70 dns modelleri onerebilirim. Terlemeye karsi etkili olarak air onerebilirim. Soft olsun derseniz outlast gayet iyidir. Kilonuza uygundur. Fiyat olarak da taksitli olarak yuzde 5 pesinde ekstra yuzee 10 daha indirim yapmaktayiz liste fiyatlarindan.

Farkli bir sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Emre BAYRAKTAR
Visco Yatak Visko Love
Yatak, Baza, mobilya, koltuk takımı ve diğer tüm ürünlerimizde Ege ve Akdeniz bölgelerine ücretsiz teslimat yapılmaktadır. Visko Love ürünlerinde Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Teslimat.

63 Mesaj
6 Mart 2012; 12:58:46 

35 Senedir sünger piyasasındayız , bende 12 seneyi devirdim.Yatak ureticisi degiliz ama yatak ureticilerinin kullandıkları sistemleri , sungerleri , pazarlama stratejilerini iyi bilirim , bildiklerimi dilim dondukce paylasacagım. Visco ve sünger işi çok basit gözüktüğü halde çok karmaşıktır. Visco aslında basit bi yaylı yatak alınır gibi alınmaz. Baştan şunu söyleyeyim süngerden anlamanızı bekleyemem ama süngerden anlamıyorsanız işiniz zor.

Visco yatakta şundan kaçının yaylı sistemli viscoları almayınız. Visco yatak flexi veya soft süngerin üzerine uygulanması makuldur sertlik sorunu varsa hard sünger kullanılmalıdır. Dunyada yaylı sistemler nedense sadece ulkemizde cogunlukla kullanılmakta.

Visco yatakta kapitoneli yani elyaf ve süngerli desenli kumaştan çok , desensiz esnek ve yıkanılabilir kumaş tercih edin.

Terleme sorununuz olacaktır. Yatagınızı mumkun oldukca uzerini hemen kapatmayın bırakın havalansın.

Visco ideal dansite standartı maksimum 60-65 dansitedir. Üstü sadece ve sadece fiyat yükseltmektir. Dansite yükseldikçe sertlik veya kalite yükselmez. Hepsi birbirinden ayrı durumlar.

Visco yatakta sertlik , yumuşaklık veya esneklik için visconun degil altında ki süngerin yapısıyla çözüm bulunabilir.

İki kişilik yataklarda mümkün oldukça ikiz yataklara yönelin. Eşiniz ve sizin için ayrı yataklar kullanın.

Visco nun özelliği yattığınız bölge seklini vucudunuzdan aldıgı sıcaklıkla sekilllendirir.

Türkiyede visco yatak yapan firma coktur . Ama visco ureten firma azdır. Hangi firmanın süngerini kullandıgı cok onemlidir.

Neticede : Yuksek dansite kalite demek degildir. Yaylı visco sistemlerinden mumkun oldukca uzak durun. Sertlik veya yumusaklık sorununu visconun altında ana katman olan süngerle cozum arayınız.

Not: Kimseye is bilmiyor demek istemiyorum yanlıs anlasılmasın. Sozumde kusurum olduysa ozur dilerim.

Asus Sabertooth P67 / İ7 2600 3.4ghz / Zalman CNPS9900 MAX / 8GB 1600Mhz Kingston Hyperx / OCZ Agility 3 60GB Sata 3.0 / OCZ Agility 3 120GB Sata 3.0 / Xigmatek Utgard / Thermaltake TR2 RX 1200 W 80 Psu / Sapphire HD6850 / Philips 220XW Monitor / Creative X-FI TITANIUM FATAL1TY CHAMPION PCI-E / Logitech MX5500 Klavye Mouse Set / Logitech Z-5500 / Philips SHC5100 Lg W1070 / Spectra 300*225 / Pionner VSX528-K / Dali Zensor 7

168 Mesaj
9 Mart 2012; 14:00:19 

Merhaba,

Uzun uzun bu incelemeleri ve yorumlari okumak isterdim, ama maalesef o kadar vaktim bulamiyorum :(
Sunu soracagim hemen. Ben senede 2-3 ay Türkiye'ye geliyorum ve maalesef Türkiye'deki yatagim cok eski. Bu yüzden yeni yatak almak istedim. Tek kisilik bir yatak yeterli olacak. Fakat gercekten kafami karistiran seyler var. Latex, visko, sünger, yayli bircok farkli ürün var ve bunlarin hangisinin tam olarak ne yarari oldugunu bilemedim. Saticilardan dinledigim kadariyla kendilerinin de sattiklari mal hakkinda pek bir bilgisi yok. Benim su an kullandigim yatak(Türkiye'deki degil asil kaldigim yerdeki yatak) yaklasik 80€ ya aldigim anti-alerjik 7-Konfor bölgeli H2 ( 2. sertlik seviyesi : 90kg civari ) sünger bi yatak. Yani cok üst düzey birsey beklemesem de gercekten rahat oldugunu söyleyebilirim. Fakat burada gercekten kafam karisti, acikcasi 1000TL ye alacagim latex yatagin nasil bir fark yaratacagini anlayamadim. Eger bu konuya hakimseniz bana en kisa yoldan direk hedef göstererek sunu al diyebilir misiniz? yayli almak istemiyorum, latex, visko, sünger farketmez, ama alerjimin ve bel fitigimin oldugunu söylemek isterim, 90 kiloyum.

Yardiminiz icin simdiden tesekkür ederim. :)

Lenovo X220

63 Mesaj
9 Mart 2012; 14:28:29 

quote:

Orijinalden alıntı: eduedix

Merhaba,

Uzun uzun bu incelemeleri ve yorumlari okumak isterdim, ama maalesef o kadar vaktim bulamiyorum :(
Sunu soracagim hemen. Ben senede 2-3 ay Türkiye'ye geliyorum ve maalesef Türkiye'deki yatagim cok eski. Bu yüzden yeni yatak almak istedim. Tek kisilik bir yatak yeterli olacak. Fakat gercekten kafami karistiran seyler var. Latex, visko, sünger, yayli bircok farkli ürün var ve bunlarin hangisinin tam olarak ne yarari oldugunu bilemedim. Saticilardan dinledigim kadariyla kendilerinin de sattiklari mal hakkinda pek bir bilgisi yok. Benim su an kullandigim yatak(Türkiye'deki degil asil kaldigim yerdeki yatak) yaklasik 80€ ya aldigim anti-alerjik 7-Konfor bölgeli H2 ( 2. sertlik seviyesi : 90kg civari ) sünger bi yatak. Yani cok üst düzey birsey beklemesem de gercekten rahat oldugunu söyleyebilirim. Fakat burada gercekten kafam karisti, acikcasi 1000TL ye alacagim latex yatagin nasil bir fark yaratacagini anlayamadim. Eger bu konuya hakimseniz bana en kisa yoldan direk hedef göstererek sunu al diyebilir misiniz? yayli almak istemiyorum, latex, visko, sünger farketmez, ama alerjimin ve bel fitigimin oldugunu söylemek isterim, 90 kiloyum.

Yardiminiz icin simdiden tesekkür ederim. :)

Hocam yazımda belirttiğim gibi yaylı yatagın bu kadar ilgi gosterilen nadir ulkelerdeniz.

Latx yataklar'ın gundelik uyku icin hem yuksek fiyatlıdır. Latex yapısal farklılık ve zor uretim asamalarından dolayı pahalıdır. Latex yataklar agırlıkla medikal , saglık sektorunde kullanılır. Uzun sureli yatıs yapacak hastalar icindir. Yani latex gece uykusu icin gereksizdir.

Yaylı yatak'la ilgili sunu soyleyeyim ordan cıkarın. Ortapedik dedikleri yatakların , normal yaylı yataklardan farkı yaylar arasında takoz sungerlerin olmasıdır. Yazlık ve kıslık taraf diye bi sey tutturmuslardır. Oda yayların ustunde kullanılan kecenin farkıdır ki keceler tekstil artıklarından yapılır. Herkul yay , helezon yay , bilmem ne yay , kılıflı yay , ooo o kadar cok degistirdiler ki yay yaydır :)

Normal sünger yatak . Sünger cesidi coktur ve ozellikleri farklıdır. Esnek , hafif veya cok sert yatak seviyorsan HR veya HLB süngerlerden yapılmış bi yatak almanı tavsiye ederim.

Visco yataga gelince ;

Tamamen senin yatmaktan aldıgın zevke baglı . Yumusak yatak mı seversin , cokmu hararetli yani hareketli mi yatarsın gibi genis genis ayrılır. Nasıl mı ?

Visco yatakta bu 100 dansite bu 120 dansite bu bilmem dansite( dan. ) diye kullanılan pazarlama hilelerine bakma . A firmasının 50 dan. , B firmasının 80 dan. kalitelidir , sertlikleri ve esnekligi farklıdır.

Bel fıtıgım var 40-45 dan. 12-15 cm HR sünger uzerine maksimum 4 Cm visco seni ideal uyku rahatlıgına kavusturur ve 600 700 liradan fazla sakın verme bu verdigim fiyat bile yeterince luks. Selamlar

Sırf bu pazarlama hileleri yuzunden sonunda yatak uretiminede girecegim . Bu hafta ismi lazım degil 3 4 tane yatak ureticisine girdim yatak almak istiyorum diye ya o kadar alakasız ve laf salatası bilgiler verdiler ki iyi ki bu isi azda olsa biliyorum yoksa cebimdeki her seyi verip yatak alıp cıkacak seviyeye getirdiler . :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercilsaldi -- 9 Mart 2012; 14:32:25 >

Asus Sabertooth P67 / İ7 2600 3.4ghz / Zalman CNPS9900 MAX / 8GB 1600Mhz Kingston Hyperx / OCZ Agility 3 60GB Sata 3.0 / OCZ Agility 3 120GB Sata 3.0 / Xigmatek Utgard / Thermaltake TR2 RX 1200 W 80 Psu / Sapphire HD6850 / Philips 220XW Monitor / Creative X-FI TITANIUM FATAL1TY CHAMPION PCI-E / Logitech MX5500 Klavye Mouse Set / Logitech Z-5500 / Philips SHC5100 Lg W1070 / Spectra 300*225 / Pionner VSX528-K / Dali Zensor 7

3 Mesaj
10 Mart 2012; 0:03:03 

inşallah pişman olmam diyere söze başlıyorum :)
bende bugün five z aldım yataştan ben 170 cm 55 kiloyum eşim 186cm 90 kilo
dilerim memnun kalırız.
salı teslim edeceklermiş. bekliyoruz bakalım

63 Mesaj
10 Mart 2012; 1:11:49 

Hayırlısı olsun hocam. İnsallah memnun kalır ve mutlu olursunuz :)

168 Mesaj
11 Mart 2012; 8:50:31 

omercilsaldi:
Ayrintili cevabiniz icin cok tesekkür ederim, benim icin direk önerebileceginiz bir marka ve yatak var mi peki? A markasi B markasi demissiniz ama ne o markalar mesela? :D

Lenovo X220

63 Mesaj
12 Mart 2012; 9:37:01 

Marka onermem yonlerdime yapmam nasıl olur bilmem ama baska bi onerim var onuda pm atıyorum.

1 Mesaj
14 Mart 2012; 15:40:59 

Ömer bey merhaba,
ben de uzun zamandır bu forumu okumaya çalışıyorum, eduedix e verdiğiniz öneri nedir acaba?
Aklıma şu gelmişti benim 5-10 cm lik visko kat almak? yatak yerine hani üstüne konulan bu kalınlıklarda şilteler oluyor...
Ben bir günlüğüne hastaneye yatırılmıştım... orada visko yatakta yatmak bana iyi geldi, orada kağıdına bakmıştım yatağın, özellikleri:

Üst kısmı - Dual stertch PUR-Incontinence fabric
Altı kısmı - Composite of visco-elastic and HR-PUR sünger

sizce bu durumda hangi modelden almalıyım? Hasta olduğum için çok ihtiyacım var iyi gelmesine ama normal 8 saatlik uyku yetiyor. Uzun süreli hastahane yatağı olması gerekmiyor yani.

Mesela ortosellanın Medline ına bakmıştım, hastane yatağı gibi ama o tam tersi bir kompozisyonda idi. Aslında tek ihtiyacım olan yayların iç organlarıma yaptığı baskıyı azaltmak. zayıf bir insanım.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

2744 Mesaj
14 Mart 2012; 17:11:03 

quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

MerhabalaR;

Sizin için High modelimizi önerebilirim. 80 dansite yoğunluğa sahiptir. Eşinizin için hafif sizin için ise orta sertlikte bir yapıya sahip olacaktır.

Farklı bir sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

merhaba,

Ben 105 eşim 58 kg. yaylı sistemi olmayan hangi visco yatağı önerirsini?

Şimdiden teşekkürler

Golf 7 1.6 TDI DSG Highline Pasifik Mavi+17" Geneva Jant+Panaromik Açılır Cam Tavan+"Keyless Entry" Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma+Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar+Renkli Ekranlı çok Fonksiyonlu Premium Yol Bilgisayarı+Geri Görüş Kamerası+14 Yöne Manuel Ayarlanabilen ErgoAktive Spor Koltuklar+Sürüş Profili Seçme Özelliği+LED Stop lambaları ve Arka Plaka Aydınlatması+Bi-Xenon Farlar+LED Gündüz Farları+Alarm+Krom Egzos Ucu+Kauçuk Paspas+Kauçuk Bagaj Havuzu+Beşiktaş APP Plaka+VW Sibop Kapakları+İSTANBUL

63 Mesaj
14 Mart 2012; 22:16:51 

Pmden cevaplıyorum.

3 Mesaj
15 Mart 2012; 18:01:18 

ben iş bir vısko yatak aldım bayagı pahalı ama yattıkça iyi ki almışım diyorum

39 Mesaj
19 Mart 2012; 17:37:12 

quote:

Orijinalden alıntı: omercilsaldi

Pmden cevaplıyorum.

Adaşım sana özelden yazdım cevaplarsan sevinirim.

63 Mesaj
19 Mart 2012; 19:52:58 

hemen cevaplıyorum.

2 Mesaj
21 Mart 2012; 11:23:56 

paraya kıyıp istikbal Biomagic yatak aldık ve 1 yıl geçmeden yatak çöktü ve değiştirmiyolar tamir yapacaz diyorlar, yatak alırken mutlaka sorun garantisi bitmeden yatak çökerse ne olacak diye yenisiyle degiştirecek mi? müşterisini düşünen bi marka seçin size tavsiyem istikbalden uzak durun aynı duruma düşmeyin...

63 Mesaj
21 Mart 2012; 11:26:25 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAYIN KESİN COZUM SUNURLAR...

2 Mesaj
21 Mart 2012; 11:29:16 

paraya kıyıp İstakbal Biomagic yatak aldım ve 1 yıl geçmeden yatak çöktü yenisiyle değiştirmelerini istedim sadece tamir yapacaklarını söylediler, yatak alırken önce şu soruları sorun alacagınız yere garanti süresi boyunca yatak çökerse değiştirecek misiniz diye ? müşterisin düşünen markaları seçin size tavsiyem istikbalden uzak durun paranıza yazık...

578 Mesaj
21 Mart 2012; 18:23:40 

quote:

Orijinalden alıntı: homless

paraya kıyıp istikbal Biomagic yatak aldık ve 1 yıl geçmeden yatak çöktü ve değiştirmiyolar tamir yapacaz diyorlar, yatak alırken mutlaka sorun garantisi bitmeden yatak çökerse ne olacak diye yenisiyle degiştirecek mi? müşterisini düşünen bi marka seçin size tavsiyem istikbalden uzak durun aynı duruma düşmeyin...

Yapacakları işlem yatağı alıp yayının değiştirilmesi olacaktır. Biraz uğraştırırlar ama bayi ile değil de direkt Boyser ile iletişime geçmenizi öneririm. Bu arada BOYSER satış sonrası servisten kâr eden belki de tek şirkettir. :)

Emre BAYRAKTAR
Visco Yatak Visko Love

179 Mesaj
25 Mart 2012; 23:14:53 

İşbir yataktan visco comfort serisini aldım, 1 haftadır kullanıyorum. Eşimde bende sırt ağrısından şikayetçiyiz.
Ben 105 kg eşim 65 kg dır. Böyle devam ederse iade edeceğim. İşi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun
olurum.

45 gün para iadesi garantisi olduğundan iade etmede problem yok. İade edersem ne tavsiye edersiniz?

İyi forumlar,

63 Mesaj
25 Mart 2012; 23:17:08 

Bel Fıtığı vs. gibi bi rahatsızlıgınız var mı ?

179 Mesaj
26 Mart 2012; 9:39:17 

İkimizdede bel fıtığı sorunu yok.

19 Mesaj
26 Mart 2012; 10:19:45 

Arkadaşlar biz de yatak almayı düşünüyoruz. Konuyu okumaktan gözlerim ağrıdı ama yine de karar veremedim yatak konusunda.

Bende bel fıtığı başlangıcı, bel ve boyun düzleşmesi var. Eşimde bu problemler yok. Ben 70 kiloyum, eşim 48 kilo.

İstikbal, Bellona ve İşbir Yatak mağazalarını gezdik. İstikbal ve Bellona'nın visco yatakları hemen hemen aynı gibi. (Yattım denedim ama visco, yay vs. bilgilerim sıfır) Bir de istikbal'in ultraform yatağı var. Hem visco hem yaylı. Bu da neredeyse konfor olarak aynı gibi. İşbir Yatak ise çok pahalı geldi.

Biz çok kararsız kaldık. Ne almamızı ve nereden almamızı önerirsiniz?

149 Mesaj
26 Mart 2012; 15:34:11 

Yaklaşık 4 yıldır İşbir'in Visco yatağını kullanıyorum. 9cm 75densite visco, 14cm lateks. Şu ana kadar bir problem yaşamadık, oldukça memnunuz. Yaklaşık 100kiloyum, terletme problemini de ben yaşamadım ama üstümü fazla örtmem. Senede bir falan baş-ayak olarak çeviriyoruz. 4 sene önce 1200.-TL'ye almıştık, iyi para.

İyi bir markadan yatak almanızı tavsiye ederim. Özellikle visco'larda kapkaççı firma çok. AVM'lerde falan 50 yıl garantili diye satıyorlar. Bir arkadaşım onlardan almıştı, 2 sene sonra yatak çöktü, ortada firma yok.

Ayaykkabı ve yatağa verilen paraya pek acımamak lazım.

BURSA

179 Mesaj
26 Mart 2012; 16:52:31 

quote:

Orijinalden alıntı: setge2004

Yaklaşık 4 yıldır İşbir'in Visco yatağını kullanıyorum. 9cm 75densite visco, 14cm lateks. Şu ana kadar bir problem yaşamadık, oldukça memnunuz. Yaklaşık 100kiloyum, terletme problemini de ben yaşamadım ama üstümü fazla örtmem. Senede bir falan baş-ayak olarak çeviriyoruz. 4 sene önce 1200.-TL'ye almıştık, iyi para.

İyi bir markadan yatak almanızı tavsiye ederim. Özellikle visco'larda kapkaççı firma çok. AVM'lerde falan 50 yıl garantili diye satıyorlar. Bir arkadaşım onlardan almıştı, 2 sene sonra yatak çöktü, ortada firma yok.

Canımı sıkanda bu zaten, emsallerine göre kalitelidir diye işbir den aldım. Diğer firmalara göre fiyatı bayağı yüksek...
Ama güne sırt ağrıları ile uyanmakta berbat birşey. Merak ettiğim böyle problemleri olanlar oldumu? 1 haftadır sorun devam ediyor....

149 Mesaj
26 Mart 2012; 17:35:06 

Visco yatağın sırt ağrısı yapması için bir sebep yok. Ama elbette bünyenin alıştığı yatağı değiştirmenin bir etkisi olabilir. Aldığınız ayakkabıya ilk birkaç gün alışamamak gibi...

BURSA

258 Mesaj
27 Mart 2012; 10:32:44 

Herkese iyi günler,

Bende yeni evlilik aşamasında biri olarak visco yatak tercih etme eyilimindeyim lakin marka olarak bir tane ürün sormak istiyorum. Visco therm 'in Visco yatakları hakkında herhangi bir bilgisi olan var ise tecrübelerinden faydalanmak isterim. Kullanan varmıdır ? Önerirmisiniz?

Saygılar...

FENERBAHÇE

4 Mesaj
27 Mart 2012; 11:29:48 

Merhaba,

ben viskolove High modelini kullaniyorum 80 dansite. Memnunum.

Bir tane de hic acilmamis ambalajinda urunum var, eger ihtiyacin detaylarini verebilirim. ,
Bu urunu satacagim, cunku ihtiyac fazlasi. Yani birini kullaniyorum digeri ise ambalajinda :)

150 x 200 cm 80 dansite. 2 yastigi da ambalajinin icinde.
Magaza fiyatindan daha dusuk fiyata sahip olursunuz eger isterseniz.
Bilgilerinize..

63 Mesaj
27 Mart 2012; 22:10:07 

quote:

Orijinalden alıntı: setge2004

Aynen evet kapkaççı firma var ama önceki yazdığım yazilardada söyledim. Hangi marka değil önemli olan hangi firmanın süngeri önemli olan bu. İşbirliği viscolove ortesella vs. Emilin olun aralarında daglar kadar fark yok. Çok az farklar var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

102 Mesaj
28 Mart 2012; 11:02:47 

Merhaba herkese,

Sanırım şu güne kadar bu kadar zorlu bir alışverişim olmamıştı hiç. Yatağımı değiştirmek istiyorum ama ne almalıyım bende şaşırdım. Kafamda iki firma var şu an. Fakat fiyatlar oldukça yüksek. İşbir'in yatakları 1400-2000 TL aralığında. Birde Tempur'da Serta marka yatak gördüm. Satıcı 2300 TL fiyat verdi 160x200 için. Sözüm ona 2011 en iyi yatak ödülü almış.

Sonuç olarak bugüne kadar fiyat/kalite endeksine dayalı alışveriş yapan biri olarak, ödediğim paranın hakkımıdır bu fiyatlar bilemedim. Buradaki yorumlardan ise hangi markaya yönelmeliyim bilemedim.

Fiyat/Kalite endeksine göre 1000-1500 TL arası visko bir yatak önerebilr misiniz? 185 cm boy ve 90 kilo birisi olarak.

Selamlar,

578 Mesaj
28 Mart 2012; 23:22:22 

quote:

Orijinalden alıntı: PCManiakk

Merhaba herkese,

Sanırım şu güne kadar bu kadar zorlu bir alışverişim olmamıştı hiç. Yatağımı değiştirmek istiyorum ama ne almalıyım bende şaşırdım. Kafamda iki firma var şu an. Fakat fiyatlar oldukça yüksek. İşbir'in yatakları 1400-2000 TL aralığında. Birde Tempur'da Serta marka yatak gördüm. Satıcı 2300 TL fiyat verdi 160x200 için. Sözüm ona 2011 en iyi yatak ödülü almış.

Sonuç olarak bugüne kadar fiyat/kalite endeksine dayalı alışveriş yapan biri olarak, ödediğim paranın hakkımıdır bu fiyatlar bilemedim. Buradaki yorumlardan ise hangi markaya yönelmeliyim bilemedim.

Fiyat/Kalite endeksine göre 1000-1500 TL arası visko bir yatak önerebilr misiniz? 185 cm boy ve 90 kilo birisi olarak.

Selamlar,

Merhabalar;

Serta yataklar fiyat kalite oranına göre genellikle iyidir. Çok güzel çizgileri var ve konforu da gerçekten çok hoştur fakat modelini de bilmek lazım. Bir çok modeli var.

Visco yatak oalrak derseniz Orta sert yataklarda Bamboo, sert mizaçlılarda ise High modeli uygundur sizin için. 1100-1300 TL aralığındadır.

Emre BAYRAKTAR
Visco Yatak Visko Love

149 Mesaj
29 Mart 2012; 10:41:57 

Bu yatak fiyatlarına, tartışmalara ve alımdaki kararsızlıklarımıza bakınca bazen acaba diyorum kaliteli bir sünger kestirip de üstünde yatsam ne farkeder? Öğrenci evlerinde, yurtlarda, askerde yattığımız yataklar çok mu matahtı? O zamanlar hiç yataktan şikayet ettiğimi de hatırlamam...

Vücudumuzun yaşlanması, hantal yaşam tempomuzun yan etkilerini gece iyi bir yatakta yatarak azaltacağımızı mı zannediyoruz acaba?

Kapitalizmin çarkları ve tüketim alışkanlıkları içinde eziliyoruz gibi geliyor. (Ki bende 4 sene önce visco yatağa 1200.- Lira para vermiş adamım...)

İçimden böyle geldi bir an...

BURSA

124 Mesaj
29 Mart 2012; 14:31:11 

Markapon sitesiyle alındığında MyBed Visco Yatak 160x200 cm yatak 539 TL
fiyat visco yatak için çok uygun ancak internet üzerinden alacağım için, yatağı görme ve deneme imkanım yok.
bu yatağı kullanan varmı ? tecrübelerinizi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

yatak hakkında bilgi için;
http://www.mybed.com.tr...rticle&id=81&Itemid=127

1857 Mesaj
29 Mart 2012; 19:15:23 

Bir süre oğlanın visco yatakta yattım hayat boyu hiç ağrımayan belim ağrımaya başladı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

39 Mesaj
2 Nisan 2012; 16:25:01 

Forumdaki tüm yazışmaları okudum sanırım. Baya fikir sahibi oldum ama hangi ürünü almalıyım halen bir muamma.

Arkadaşlar aşağıda linki olan ürün pek uyguna benziyor.

Sitesine baktım maalesef İstanbul'da gidip yatılıp test edilebilcek bir showroom vs.. yok.

Daha önce almış şu an kullanan ve memnun kalan / kalmayan bu yatak ve marka hakkında yorum yapabilirmi acaba?

Visco Pro'dan Visco yastık ve 3 katmanlı TAM ORTOPEDİK Visco yatak, boyut seçenekleriyle %74'e varan indirimlerle!

http://www.grupanya.com..._source=grupanya-m1-c18

2252 Mesaj
5 Nisan 2012; 18:35:55 

http://www.sehirfirsati...=TR_CRM_1_0_0_96&a=1668

linkteki yatak şegirfırsatında inidirmde.bu visco yatak hakkında bilgisi olan varmı?150ye 200 boyut 459 tl ye geliyor.4taksit imkanıda var worde.kullanan bilen varsa almayı düşünüyorum tavsiye üzerine

fiat palio 1.3multijet-LG-G2

161 Mesaj
7 Nisan 2012; 2:06:39 

Herkese Merhaba,

Evlenme arifesindeyken aldığım bir çok ev eşyasında forum donanımdan yararlandım. Şimdi sıra geldi yatağa diyerekten araştırma apmaya başladım.

Ancak anladım ki yatak konusunda hiç bir bilgim hatta fikrim dahi yokmuş.
üniversite de şişme yataktan tutunda yaylı çekyata hatta yere bir battaniye serip yatmışlığı bir çok kişinin bulunur.
şimdi dedik evleniyoruz her şey güzel olsun tabiki yatakta iyi bir şey olmalı,
yaptığım (kendi çapımda) yatak araştırmasında (sanırım) en iyi yatağın visco olduğun anladım. Ancak işbir yatağın sitesine girdiğimde fiyatları görünce epeyce afalladım. Bilgim olmadığından 5000 tl ye varan yatak fiyatları gerçekten ürkütücü

Geleyim soruma şimdi üste arkadaşlar indirim sitelerinden linkler vermişler, aramızda yataktan anlayan kişiler olduğuna göre onların değerli görüşlerini bekliyoruz. mesela
http://www.markapon.com...8171?ref=firsatbufirsat
bu yatak(160*200) için ne dersiniz? özellikleri yazıyor ama zerre kadar anlamıyorum

yardımlarınızı ve değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Not: maalesef bütçe kısıtlı, linkte kifiyat verebileceğim son fiyat zaten, önerisi olan varsa iletirseniz çok mutlu olurum.

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
|Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

39 Mesaj
8 Nisan 2012; 10:22:14 

quote:

Orijinalden alıntı: eaz

Canımı sıkanda bu zaten, emsallerine göre kalitelidir diye işbir den aldım. Diğer firmalara göre fiyatı bayağı yüksek...
Ama güne sırt ağrıları ile uyanmakta berbat birşey. Merak ettiğim böyle problemleri olanlar oldumu? 1 haftadır sorun devam ediyor....

Ben işbir comfort kullanıyorum. Tam 1 yıl oldu. İlk 1 ay alışma devresi dediler. Hiç ağrımayan belim ağrımaya başladı. Halende memnun değilim. Yatakta 2 yada 3 saat yatmak için ideal fakat normal uykuyu gerektirecek olan 8 saatin sonunda vücut statik elektrik alımıyla beraber halsizlik ve ağrı olarak vucuda yansıyor. Aldığıma çok pişmanım. Artık sadece dinlenmek için kullanıyorum.

P4 3.0 Ghz 1 mb cache + Asus P5 GD1 Pro + Sapphire HD 4350 +1 TB Samsung 7200 rpm+ 160 GB Samsung sata 7200 rpm + Lg 16x48x16 DVD+RW + Skystar 2 PCI digital TV kartı + Logitech X-530 5.1 + 23'' Samsung Syncmaster XL 2370 monitör

39 Mesaj
8 Nisan 2012; 10:38:21 

20 sene yün yatakta yattım. Senede 2 yada 3 kere boynum tutulurdu. Ama hiç belimi ağrıttığını hatırlamıyorum. İşbir'den comfort modeli aldım. 1 sene oldu. Halen dahi uzun uyku süresi olan 8 saat uyuduğumda bel ağrısının yanında halsizlik, yorgunluk had safhada. Yine yün yatağmda yatıyorum şimdi. Verdiğim onca para ziyan olmasın diye arada bir visco olan yatakta sadece şekerleme diye tabir ettiğimiz 2 saatlik uyku uyuyorum. Demem o ki bu firmalar abartı reklamlarla tüketiciyi kandırıyorlar. O kadar interneti araştırdım visco yatak konusunda Tempur firmasının visco yataklarından şikayetçi olanı görmedim. Ama en ucuz yatağıda 3000 lira olursa kimse alamaz o ayrı. İşbir comfort almadan önce Tempur'da deluxe 22 hd diye bir yatak beğenmiştim fiyatının 6300 lira olduğun duyunca arkama bakmadan çıkıp soluğu işbir'de aldım. Aldığıma çok pişmanım. Benim gibi abartı reklamlara aldanıp almayın. Bu tecrübeden sonra işbir ve benzeri firmalardan bedava visco yatak verseler almam.

P4 3.0 Ghz 1 mb cache + Asus P5 GD1 Pro + Sapphire HD 4350 +1 TB Samsung 7200 rpm+ 160 GB Samsung sata 7200 rpm + Lg 16x48x16 DVD+RW + Skystar 2 PCI digital TV kartı + Logitech X-530 5.1 + 23'' Samsung Syncmaster XL 2370 monitör

5 Mesaj
9 Nisan 2012; 11:17:01 

Dün modokoda bizde yatak ve baza araştırması yaptık. Bütün satıcılar visko yatakları tavsiye ediyorlar. Marka olarak Visko love ve Yataş arasında kaldık. Yataş yılların markası ama viskolove'ı da kaliteli buldum. Acaba hangisini önerirsiniz. Birde baza alırken nelere dikkat etmeliyim acaba..

5957 Mesaj
9 Nisan 2012; 11:49:23 

merhabalar
yatak odamda yatak odası takımı ve baza alınca yanında hediye verilen yaylı yataklardan var.150x200.akşam yatınca en az 30 dk sağa sola dönmekten uyuyamıyorum yine geceleri dönmekten uyanıyorum.iyi bir tiryaki olduğumdan gece uyanınca hemen bir sigara sonra yine yatağa.
kısa bir süre önce salonumdaki koltuk takımında yatmaktan keyif aldığımı (resmini koydum)ve yatar yatmaz uyuduğumu gecede bir daha uyanmadığımı farkettim.
sanki o koltuktaki süngerler bana visco etkisi yapıyor gibi geldi,o yüzden visco bir yatak alıcam.
ben 1.88 boy 100kg
eşim
boy 1,80 110kg
benim bel fıtığım var.eşimde bazen sabahları uyanınca sırt ağrısı oluyor.
şu son zamanlarda reklamı dönen istikbal ultra energy'i istiyor eşim ama okuduğum kadarıyla o yatak üstü visco ped altı yaylı.
üstü visco ped altı yaylı yataklar sakıncalı olduğunu biliyorum.o yüzden onu almak istemiyorum.
o yüzden bana ne önerirsiniz tavsiyelerinizi bekliyorum.1000-1500 civarı.
not:alacağım yatağı normal baza üzerinde kullanıcam.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 9 Nisan 2012; 12:18:34 >

179 Mesaj
9 Nisan 2012; 11:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: baran34

20 sene yün yatakta yattım. Senede 2 yada 3 kere boynum tutulurdu. Ama hiç belimi ağrıttığını hatırlamıyorum. İşbir'den comfort modeli aldım. 1 sene oldu. Halen dahi uzun uyku süresi olan 8 saat uyuduğumda bel ağrısının yanında halsizlik, yorgunluk had safhada. Yine yün yatağmda yatıyorum şimdi. Verdiğim onca para ziyan olmasın diye arada bir visco olan yatakta sadece şekerleme diye tabir ettiğimiz 2 saatlik uyku uyuyorum. Demem o ki bu firmalar abartı reklamlarla tüketiciyi kandırıyorlar. O kadar interneti araştırdım visco yatak konusunda Tempur firmasının visco yataklarından şikayetçi olanı görmedim. Ama en ucuz yatağıda 3000 lira olursa kimse alamaz o ayrı. İşbir comfort almadan önce Tempur'da deluxe 22 hd diye bir yatak beğenmiştim fiyatının 6300 lira olduğun duyunca arkama bakmadan çıkıp soluğu işbir'de aldım. Aldığıma çok pişmanım. Benim gibi abartı reklamlara aldanıp almayın. Bu tecrübeden sonra işbir ve benzeri firmalardan bedava visco yatak verseler almam.

İşbir den aldığım comfort modelini iade için bugün süreci başlattım. Merkezden gelip ürünü kontrol ettikten sonra iade alacaklarmış.
Fakat ömemli olan comfort'u iade ettikten sonra ne alacağım..... 25 gündür comfortu kullanıyorum. Eşim ve ben sırt ağrısından bıktık.
İlk günler ağrılar daha fazlaydı fakat şimdide hafif olarak devam ediyor. Arkadaşlar bu saatten sonra ne tür yatak ve hangi modelini
almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Bu arada İşbir comfort'un mart fiyatına göre, nisanda 250,00 TL fiyat düşürmüş...

Parayamı üzüleyim, rahat yatamadım onamı üzüleyim, güleyimmi ? ağlayayımmı?

Herkese iyi forumlar,

2 Mesaj
9 Nisan 2012; 12:04:14 

Merhaba, yaklaşık 1 yıl kadar önce bende aynı şekilde bilgi almaya çalışıyordum sizler gibi, bu forumdanda oldukça faydalandım, Tempur ve istikbale baktık, fakat birkaç dakika yatakta uzanmak pek bir anlam ifade etmiyor insana. Tempur fiyatları çok yüksek, o kadarının değip değmeyeceğini bile bilemiyor insan. Sonra Visco love'a bakalım dedik. Bostancı tarafında bir fabrika satış mağazaları vardı, o anda oradaki bayan gerçekten konuya çok hakimdi, daha önce gittklerimizin aksine. Bu arada ben 70, eşim 105 kilo. Ben düşünsek mi derken, eşim alalım dedi, hatta rulo halde arabanın bagajına koydular, içinden 2 yastık hediyesi çıktı. İyiki almışız, çok çok memnunuz. Odamızda klima var yanlız, onu belirtmekte fayda olabilir mi bilmem. Eski yatağı kullanırken son dönemlerde çok yorgun ve ağrılı kalkıyordum, geçti. Ben neredeyse yattığım gibi kalkıyorum, dönmeler neredeyse sıfırlandı. Eşimde o kadar değil. Geç olsa da paylaşmak istedim.

2 Mesaj
9 Nisan 2012; 12:13:38 

Bu arada asıl sorum visco'yu Bodrum vb yazlık, sıcakyerlerde kullanan var mı?? O civarda bir visco love bayisi olduğunu gördüm, ama yinede sormak istedim. Güvercinlik tarafında bir yazlık aldık, o taraf çok yakın olmasına rağmen Bodrum'un iç kısımlarından çok daha serin oluyormuş söylenen göre. Biz visco'dan çok memnun olduğumuz için eski tip yaylı yatağa dönmek istemiyoruz, ama açıkçası evde çatı yok, olan 2 yatak odasının üstü teras, üstelik kullanılmayacak şu dönem, doğrudan güneş üzerinde odanın. Bu durumda sıcağın etkisiyle durum ne olur bilemiyorum. Odada klima olacak yine, bizim kilolarda klimasız zor hayat :-) , yinede o taraflarda kullanan var mı, bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Bu arada önceki mesaja ek, visco yataklarda normal bazalardan değil, latalı baza kullanmak gerekiyor, yatağın hava alması için, pek fazla yerde bahsedilmiyor bundan, paylaşmak istedim. Herkese kolaylıklar dilerim....

5957 Mesaj
9 Nisan 2012; 12:19:56 

quote:

Orijinalden alıntı: tamery

Bu arada asıl sorum visco'yu Bodrum vb yazlık, sıcakyerlerde kullanan var mı?? O civarda bir visco love bayisi olduğunu gördüm, ama yinede sormak istedim. Güvercinlik tarafında bir yazlık aldık, o taraf çok yakın olmasına rağmen Bodrum'un iç kısımlarından çok daha serin oluyormuş söylenen göre. Biz visco'dan çok memnun olduğumuz için eski tip yaylı yatağa dönmek istemiyoruz, ama açıkçası evde çatı yok, olan 2 yatak odasının üstü teras, üstelik kullanılmayacak şu dönem, doğrudan güneş üzerinde odanın. Bu durumda sıcağın etkisiyle durum ne olur bilemiyorum. Odada klima olacak yine, bizim kilolarda klimasız zor hayat :-) , yinede o taraflarda kullanan var mı, bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Bu arada önceki mesaja ek, visco yataklarda normal bazalardan değil, latalı baza kullanmak gerekiyor, yatağın hava alması için, pek fazla yerde bahsedilmiyor bundan, paylaşmak istedim. Herkese kolaylıklar dilerim....

sizin sorunuza burdaki arkadaş cevap verir.alttaki linke tıklayın.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#39855158

47 Mesaj
9 Nisan 2012; 13:55:21 

Şubat sonu satın aldığım Visco Love High modelini aynı gün evime gönderen, 3 ay ertelemeli taksit imkanı sağlayan, ancak evraklarını göndermediği için kendisiyle sonradan görüştüğümde kargo ile ayrıyeten gönderen, tüm görüşmelerimizde sorulan sorulara ve bilgileri nezaketle ve tatlı dille anlatan, kendisiyle birlikte ekibininde çok nazik olduğunu gördüğüm immortALance (Yunus Bey) e teşekkür ediyorum... Allah razı olsun...

Ömür sermayesi pek azdır, lüzumlu işler pek çoktur!

578 Mesaj
9 Nisan 2012; 14:14:43 

quote:

Orijinalden alıntı: tamery

Merhabalar;

Buradan da ben size yardımcı olayım.
Visco malzemesi ısıya ve basınca duyarlıdır. Bu sebeple ısı yükselmesinde yumuşama eğilimi alacaktır. Yatak modelinizi değiştirmemenizi tavsiye ederim. :)

Latalı konusuna gelirsek eğer latasız bazalarda kullanılması dezavantaj yaratmaz fakat latalı baza ürün performansını arttırır. Elbette bir artıdır. Bir kaç defa daha bu konuya değindik. Forum ortalarında mevcuttu.

Visco yatağın konforuna ulaşan gerçekten bırakmak istemiyor. :)

Bodruma ücretsiz kargolama yapabiliyoruz. Ödeme seçenelerimizi web sitemizde bulabilirsiniz ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortALance -- 9 Nisan 2012; 14:15:19 >

Emre BAYRAKTAR
Visco Yatak Visko Love

578 Mesaj
9 Nisan 2012; 14:16:46 

quote:

Orijinalden alıntı: AdgU_OnLinE

Şubat sonu satın aldığım Visco Love High modelini aynı gün evime gönderen, 3 ay ertelemeli taksit imkanı sağlayan, ancak evraklarını göndermediği için kendisiyle sonradan görüştüğümde kargo ile ayrıyeten gönderen, tüm görüşmelerimizde sorulan sorulara ve bilgileri nezaketle ve tatlı dille anlatan, kendisiyle birlikte ekibininde çok nazik olduğunu gördüğüm immortALance (Yunus Bey) e teşekkür ediyorum... Allah razı olsun...

Merhabalar Erdal Bey;

Herhangi bir durumda elimziden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor tüm ekibimiz olarak. Memnuniyetinizi sağladıysak ne mutlu bize. İşimize daha çok sarılmamızı sağlıyor bu tür olumlu görüşler. Bizi seçtiğiniz için ben teşekkür ederim.

Emre BAYRAKTAR
Visco Yatak Visko Love

578 Mesaj
9 Nisan 2012; 14:29:35 

quote:

Orijinalden alıntı: dilfikar

Dün modokoda bizde yatak ve baza araştırması yaptık. Bütün satıcılar visko yatakları tavsiye ediyorlar. Marka olarak Visko love ve Yataş arasında kaldık. Yataş yılların markası ama viskolove'ı da kaliteli buldum. Acaba hangisini önerirsiniz. Birde baza alırken nelere dikkat etmeliyim acaba..

Merhabalar;

Visco yatak alacaksanız eğer Yataş'tan daha üstündür Visko Love yatakları. Visko Love 20 yıldır yaklaşık üretimini gerçekleştirir visco yatakların. Yataş üretimi kendisi yapmıyor. Zira 2 yıl öncesine kadar Visko Love'dan temin ederdi. Baza alırken latalı alabilirsiniz. Eğer yeriniz yakınsa sizi Maltepe şubemizde ağırlamak isteriz. Ürün çeşitliliği yüksek bir mağazamızdır. Bir çok ürünü görebilirsiniz.

FArklı sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Emre BAYRAKTAR
Visco Yatak Visko Love

300 Mesaj
9 Nisan 2012; 14:48:42 

Merhaba;
istikbal reklamlarında yeni çıkan visco jel yataklar konusunda bilginiz varmı? nasıl önerirmisiniz?

179 Mesaj
9 Nisan 2012; 14:55:22 

immortALance,

İşbir comfort modeli hakkında yorumun olurmu?

Yaşadığım tecrübeyi forumda paylaştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaz -- 9 Nisan 2012; 14:56:18 >

5957 Mesaj
9 Nisan 2012; 15:03:27 

quote:

Orijinalden alıntı: DUKE_ouranus

Merhaba;
istikbal reklamlarında yeni çıkan visco jel yataklar konusunda bilginiz varmı? nasıl önerirmisiniz?

bende onu araştırıyordumki öğrendiğim kadarıyla yaylı yatak üstü visco katmanlı yataklar hiç tavsiye edilmiyor.