- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Visco Yataklar Hakkında
2479 Cevap570072 Görüntüleme44 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

87 Mesaj
21 Nisan 2008; 20:37:27 

Visco yatak kullanan, bu yataklar hakkında bilgisi olan var mıdır? işbir yataktan comfort model viscostar yatak almayı düşünoruz ancak alışmanın zor olduğuna dair birşeyler duyduk. Konu ile ilgili deneyimi olanlar paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtclk -- 21 Nisan 2008; 20:38:01 >

491 Mesaj
22 Nisan 2008; 16:39:48 

ben 2 yıla yakındır kullanıyorum. Yataştan almıştım. alışmak neden zor olsun anlamadım. aldığım günden beri hiçbir eksisini görmedim. 3-6 ayda bir yatağı ters çevirmeyi öneriyorlar o kadar.

440 Mesaj
22 Nisan 2008; 23:29:02 

Bende hafta sonu yataştan visco terapy yatak aldım. Düğün 8nci ayda oldugu için o zaman teslim aacam fakat benimde içimde bazı kuşkular oluşmadı değil.

Bu ters çevirme olayı biraz garip geliyor bana.

Ben çöküntüler olabileceğinden korkuyorum umarım öyle birşey olmaz. Bilgisi olan paylaşabilirse belki ilerleyen zamanlarda değiştirme imkanım olur.

Kolay gelsin.

2873 Mesaj
23 Nisan 2008; 1:10:00 

bende yatak alacağım arkadaşlar yalnız eskilerin tabiriyle sert yatak iyidir kelimesine takılı kaldım, bu yüzden alttan tatlı-sert yaylı üstten ince visco süngerli yatak almayı planlıyorum... istikbalde visco yataklarda 40 gün değiştirme kampanyası vardı sanırım alın deneyin beğenmezseniz değiştirin...

491 Mesaj
23 Nisan 2008; 9:29:26 

için rahat olsun arkadaşım ben 2yılda sadece bir kez altüst etmeme rağmen hiçbir deformasyon yok. zaten nasa teknolojisi dedikleri bu süngerin eski halini alması değilmi

147 Mesaj
23 Nisan 2008; 10:10:39 

Arkadaşlar güzel söylüyorsunuzda ben hepsinin içlerini inceledim...

Visco yatakların alt tarafı normal bildiğimiz sünger... O yüzden almaktan vazgeçtim satıcı bir arkadaşım vardı. Konuşmamızda eger kilolu iseniz viscolardan alma dedi...

Yataşın gold serisi var hastanelerdeki yataklarla aynı çok sert özelliğiide bel ve sırt ağrılarına gelen yatak ama hiç bir yataşta yok satmıyorlar... Siparişle geliyor...
fiyatı 680 ytl bütün kartlara 12 taksit...

Ona yakın olarak taçtan zümrüt modelinin süper ortepedik yatağı iyi durumda içinde ayrı yatemde koruma takozları var (3 yıl ve 10 yıl garantisi var) üstünde ayrica koruma pedi dedikler farklı güzel elyaftan yapılmış ayrı bir korumalık var... birde taçtan nevresim hediyeli...
fiyatı 458 ytl bütün kartlara 12 taksit...

Bizde bugun taçtan gidip alıcaz inşallah iyi olur...

93 OPEL VECTRA 18S

440 Mesaj
23 Nisan 2008; 23:49:04 

Ben bu yataşın visco terapy yatağına 800 ytl verdim :) Taçtaki fiyat çok iyiymiş

Tek sıkıntı ettiğim konu içerisinde yay olmaması.

simetri >> Sizinkide visco terapy mi?

690 Mesaj
24 Nisan 2008; 1:04:11 

arkadaşlar bu yatakları satan birisi olarak size şunu diyebilirmki herkhangi bir deformasyon olmaz ve senelerce kullanabilirsiniz. yatğın sert olması çok önemli değil yatak vucüt kıvrmlarını almadığı sürece size zarar verir.

uyku konusunda en konforlu yatak visco dur bundan kuşkunuz olmasın fiyata gelince visco yatak ortalama 250 300 milyon dur 90x190 toptan satış fiyatı olarak size perakande ve markası derken haliyle fiyatı üç katına çıkabilir. normalde en iyi visco altında sünger yada yay olmadan sadece visco olarak üretilenidir diğerlri yatağı yüksek göstererek üzerine 12 santim visco koyulması sonucu satılan yataklardır. tavsiyem düz visco almanız. ama alırken dikkat edin çok yumuşak visco olmasın bunlarında çeşitleri vardır.

3127 Mesaj
24 Nisan 2008; 9:17:35 

İnsanlar bilip bilmeden ahkam kesiyor, bilgilenmek isteyen arkadaşlarımız da doğal olarak tereddüte düşüyorlar.Ve maalesef cahil satıcılar istedikleri mala yönlendirmek için öyle yalanlar söylüyorlar ki aklınız durur.
Ben 3 yıldır visco yatak kullanıyorum arkadaşlar (çok araştırarak aldım);
1. Alışmak uzun sürüyormuş.... Kuyruklu yalan, yatak vücuda o kadar iyi uyum sağlıyor ki alışmak 3 dakika sürüyor.
Ancak benim gibi işininz gereği sık seyahat ediyor ve otelde kalıyorsanız almanızı tavsiye etmem çünkü otelde zor uyursunuz.
2.Deforme oluyormuş... O da yalan, yüksek teknolojili açık hücre, deforme falan olmaz.
3.Altı bildiğimiz sünger... Evet doğru çünkü bu malzeme yay gereksinimini ortadan kaldırıyor.
4.Alt üst olayı (ayrıca alt üst değil kafa-ayak değişimi yapılıyor)... 3 yıldır sadece 2 kere çevirdim, hiç bir deformasyon yok.
Dikkat edilecek şey şu;
1.Bazı ucuz modellerde visco kalınlığı çok düşük, dolayısıyla istenilen sonucu almak zor.
2.Özellikle orta yaş üstü kişilerde vücut daha fazla destek istediği için sert tür visco tercih edilmelidir.

Özet; Visco yatağı alın ve gönül rahatlığıyla kullanın arkadaşlar.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

62 Mesaj
24 Nisan 2008; 10:31:46 

arkadaşlar bu visco yataklar için tavsiye edeceğiniz marka varmıdır?piyasada bir sürü visco diye yatak satılıyor.ama özellikleri ve kaliteleri çok farklı.

440 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:23:03 

Teşekkürler bobita bilgilendirme için. Çok yararlı oldu.

Visco kalınllığı çok düşük olan modellerden almayın demişsiniz. Ben özellikle yatağı 15 cm olanından aldım. Bazalı yatak oldugu için çok yükselmesini istemiyordum. Sizce bir sorun yaşarmıyım?

171 Mesaj
24 Nisan 2008; 17:13:36 

Yaklaşık bir aylık araştırma sonucu 1.5mx2m ebatlarında Visco bir yatak aldım. Araştırmamı sizinle de paylaşayım.
1. Alışma problemi yok, ben rahat ettim. Çok kilolu insanlar Visco yataklarda rahat hareket edemedikleri için tercih etmeyebilirler. Daha sert yataklar onlar için uygun.
2. Piyasada çok çeşitli ürün ve marka var. Genelde yay üzeri visco tabakalı yataklar satılıyor. İstikbal ve Bellona'da böyle. Bunlar daha ucuz oluyor. En pahalıları lateks sünger üzerine en az 9cm'lik visco tabaka kullanılanlar.
3. Visco tabakasının kalınlığı yanında yoğunluğu da önemli. 30 densite Visco ile 100 densite Visco çok farklıdır.
4. Visco yataklar ASLA alt-üst edilmezler. Yılda bir ayak ucu ile baş tarafı yer değiştirilebilir.

Dormire- 70densite 7cm visco kullanır. 20 yıl garanti. www.dormire.com.tr 1.5metrex2metre ölçüde fiyat 1100YTL.

Ben İşbir Yatak'dan aldım. 75densite 9cm Visco, 14cm lateks. 1200YTL'ye 12 taksitle satın aldım. 10 yıl garantili, 45 gün iade alıyorlar. www.isbiryatak.com

Ayrıca Pierre Cardin'in de %100 lateksten ilginç yatakları var. 1800YTL civarında.

Son olarak. Yatağa ve ayakkabıya verdiğiniz paraya acımayın.

87 Mesaj
24 Nisan 2008; 19:31:19 

İşbir comfort ile Yatsan midnight modelini karşılaştırdım. İşbir comfort'ta 9 cm d75 visco altına 14 cm pu lateks, Yatsan'da 10 cm d75 visco malzemenin altına 40 densite sünger kullannılmış. Burada lateks ile d40 sünger arasındaki fark nedir, hangisi daha kalitelidir?
Bir de tamamı visco olan yatak daha iyidir denilmiş, hangi markada var tamamı visco olan yatak?

171 Mesaj
25 Nisan 2008; 9:18:57 

Ben yaptığım araştırmada tamamı Visco olan yatak hiç görmedim. Visco kalınlığının 10cm'yi geçmesi de zaten çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Visco vücuda tam oturan ve saran bir malzeme, tamamı visco olursa yatağa fazla gömülürsünüz. Hatta bazı Visco kullanıcılarından terletiyor şikayetleri gelebiliyor. Lateks ile D40 sünger arasındaki farkı bilmiyorum, belki de aynıdır. Lateksin kauçuk sütünden elde edilen doğal bir malzeme olduğunu duymuştum. Pierre Cardin %100 lateks yatakları için 1800YTL civarı istiyor.

Dar alanda kısa paslaşmalar...

330 Mesaj
25 Nisan 2008; 11:04:35 

bu kadar para verilirmi bi yatağa daha uygun 1000ytl civarı bazalı kampanya felan olsa

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın

87 Mesaj
25 Nisan 2008; 22:18:27 

Benim kafam fazlasıyla karışmış durumda. Konfor Yatak ve Yatsan Yatakta çalışan iki ayrı mühendis arkadaşım, visco önermediklerini söylediler. Onlar daha çok pocket yaylı sistem üzeri visco ya da lateks pedler içeren yatakları önerdiler. Ancak visco kullanan arkadaşlar çok memnun olduklarını söylüyorlar. insan karar veremiyor bu durumda.
Bu arada çok mühim değil gerçi ama visco yataklar; su veya sıvı ile temas durumunda hasar görüp, özelliklerini kolayca kaybedebiliyormuş, bu handikap İşbir Yatak'ın internet sitesinde basında işbir kısmına koydukları bir gazete haberinde de anlatılmış. Ayrıca yatak sadece uyumak için de kullanılmıyor, şu durumda bence visconun fazlasıyla içine gömülen yapıda olması düşündürüyor.
Sanırım torba yay sistemli modellerden birini tercih edeceğim.

1694 Mesaj
25 Nisan 2008; 22:28:54 

Hocam, Tempur diye bir marka var. Cidden süper ötesi yataklar. Ama fiyatları da bir o kadar uçuk. İsterseniz inceleyin, ancak orta seviyede isterseniz Yataş veya Bellona'yı önerebilirim. Benim yatağım Bellona'nın yarı ortopedik olan modelinden. Ama gayet memnunum.

690 Mesaj
26 Nisan 2008; 0:28:10 

arkadaşlar tamamı visco yatak var ben kendim satıyorum istanbul bögesindeki tüm medikalciler bilir
15 cm kalınlığında ver her ölçü mevcuttur 140x200 340 ytl toptan satışı var mesela
siz parayı sadece markaya veriyorsunuz gerisi hikaye kim ne derse desin.

aldığınız yatağın üstünde en az yüzde 200 e yakın kar var

quote:

Orjinalden alıntı: ahmtclk

İşbir comfort ile Yatsan midnight modelini karşılaştırdım. İşbir comfort'ta 9 cm d75 visco altına 14 cm pu lateks, Yatsan'da 10 cm d75 visco malzemenin altına 40 densite sünger kullannılmış. Burada lateks ile d40 sünger arasındaki fark nedir, hangisi daha kalitelidir?
Bir de tamamı visco olan yatak daha iyidir denilmiş, hangi markada var tamamı visco olan yatak?

171 Mesaj
26 Nisan 2008; 10:24:07 

Visco yatakların rahatlığı vucuda çok az basınç yapmasından geliyor. Saatlerce aynı pozisyonda kalıp uyayabiliyorsunuz. Diğer yataklarda belli bir süre sonra basınçtan dolayı kan dolaşımı yavaşlıyor ve siz farkında bile olmadan pozisyon değiştiriyorsunuz. Ne kadar çok değiştirirseniz o kadar verimsiz bir uyku uyumuş oluyorsunuz.

3131 Mesaj
26 Nisan 2008; 10:56:08 

Arkadaşım bende bir visko yatak almayı düşünüyorum.Şu senin satmakta olduğun yataklar hakkında bize biraz bilgi verebilir misin(visko,lateks,densite v,s)?Eğer durum bahsettiğin gibiyse yani sattığın ürünün markalı modellerden farkı yoksa çok iyi.
quote:

Orjinalden alıntı: bekirhalici

arkadaşlar tamamı visco yatak var ben kendim satıyorum istanbul bögesindeki tüm medikalciler bilir
15 cm kalınlığında ver her ölçü mevcuttur 140x200 340 ytl toptan satışı var mesela

439 Mesaj
26 Nisan 2008; 18:14:05 

quote:

evet sattığın ürünlerin visko,lateks,densite gibi detaylı bilgilerini verebilirsen senden alırız, yabancıya gitmesin..

330 Mesaj
27 Nisan 2008; 11:16:36 

+1 benımde ıhtıyacım var (baza+yatak)
olmadı hepimiz toplanalım bı yerden alalım malıyetının bıraz ustune versınler

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın

3131 Mesaj
27 Nisan 2008; 14:31:10 

Olabilir.Fikir birliği oluşturalım,araştırıp,en uygun fiyatla veren yerden alalım.Bence de pazarlık gücümüz artar.
quote:

Orjinalden alıntı: bakırköy

+1 benımde ıhtıyacım var (baza+yatak)
olmadı hepimiz toplanalım bı yerden alalım malıyetının bıraz ustune versınler

100 Mesaj
28 Nisan 2008; 0:02:09 

+1 ben de almayı düşünüyorum(160x200 cm). fiyat uygun olursa neden olmasın

Satış yaptıklarım: brsyls(Huawei tel), souverng(Asus tablet), Ensar1367(Samsung Tab), SoNKale(ipad Mini), mrfrk88(Huawei X5) technician77(WD Live), ugur2005(HTC Touch2), opeth20(SONY PS3 Slim), 654three2(SONY PS3 Slim), isma_yil(Benq Notebook), akin9934(Kablosuz Modem), dolez(Kablolu Modem), Arbitrary(Home theatre), bazoookaaa(5.1 hoparlör), baracus(notebook cpu), MENEME2002(notebook anakart)

7 Mesaj
28 Nisan 2008; 14:38:16 

2 yıldır İşbir'in 160-200 ölçülü viscostar yatağını kullanıyorum, çok memnunum, 75 kg birisi olarak hiçbir alışma sıkıntım olmadı. Bu yatakları yerli üreticilerden ilk defa "Yatakta Nasa teknolojisi" sloganıyla İşbir yatak piyasaya sürmüştü satışları da oldukça başarılı oldu ve diğer bildik üreticiler de bu işe girdiler, öyle ki neredeyse şu anda yaylı yatak-visco yatak karşılaştırması tüplü televizyon-lcd televizyon işi gibi oldu.

Almayı düşünen arkadaşlara şunu söyleyebilirim, kişinin ortopedik bir sorunu varsa doktoruna danışarak yatak almalı, eğer yoksa visco yataklar gerçekten çok rahat. Fakat piyasada 150-200 ebatlar için 1000 YTL ve üzerinde rakamlar söyleniyorsa bu çok pahalı bence, ben İşbir'in viscostar 160-200'ünü 2 yıl önce 600 YTL'ye peşin almıştım. Talep yoğunluğunu gören üreticiler yüksek fiyat çekiyorlar anlaşılan...

2298 Mesaj
28 Nisan 2008; 15:01:31 

İstikbalden 2.metre x 2 metre yatagını kampanyası ile 800 ytl ye aldım Viscolex. İnanılmaz rahat herkese tavsiye olunur...

Canon 6D | EF 24-70 2.8 L | EF 50 1.8 | EF 100mm 2.8 L | EF 135 2 L
FujiFilm X-A1 | 16-50 kit
www.myfotografi.com

3127 Mesaj
28 Nisan 2008; 16:41:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmtclk

Benim kafam fazlasıyla karışmış durumda. Konfor Yatak ve Yatsan Yatakta çalışan iki ayrı mühendis arkadaşım, visco önermediklerini söylediler. Onlar daha çok pocket yaylı sistem üzeri visco ya da lateks pedler içeren yatakları önerdiler. Ancak visco kullanan arkadaşlar çok memnun olduklarını söylüyorlar. insan karar veremiyor bu durumda.
Bu arada çok mühim değil gerçi ama visco yataklar; su veya sıvı ile temas durumunda hasar görüp, özelliklerini kolayca kaybedebiliyormuş, bu handikap İşbir Yatak'ın internet sitesinde basında işbir kısmına koydukları bir gazete haberinde de anlatılmış. Ayrıca yatak sadece uyumak için de kullanılmıyor, şu durumda bence visconun fazlasıyla içine gömülen yapıda olması düşündürüyor.
Sanırım torba yay sistemli modellerden birini tercih edeceğim.

Kaza durumları dışında yatağı suyla temas ettirecek bir durum yok, kılıfları zaten çıkarılıp (yaylı yataklardan çok daha kolay bir şekilde) yıkanabiliyor.

Amacım hakaret etmek ya da dalga geçmek kesinlikle değil ama o 2 arkadaşın sanırım jeoleji mühendisi falan.... Çünkü açık hücreli viscoelastic malzeme yerine yay tavsiye etmek çocuk bezleri iyi değildir, en güzeli kumaştan yapılan,her gün yıkanmak zorunda kalınan ve pişik yapma kralı olan bezlerdir demekle aynı şey.... (Ne benzetme yaparmışım ... )

Visconun içine gömülmezsin merak etme, o kadar da pamuk helva muamelesi yapmayın...

O üzeri pedli yaylı yataklar çok kalın, üzerine tırmanman lazım bilgin olsun.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

87 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:53:09 

Visco pek uzun ömürlü değilmiş gibi bir önyargım var. Yaylı yataklar senelerce sorunsuz kullanılabilir gibi geliyor bana, geleneksel bir düşünce bu belki ama bunun üzerine bir de üretimin içerisindeki kişilerden, daha pahalı bir ürün olmasına tavsiye etmeyiz şeklinde yorumlar almak kafa karıştırıyor. Hala karar vermiş değilim.

Ayrıca şu anda bu yataklar talep nedeniyle çok yüksek fiyatlarla satılıyor bence de arkadaşın dediği gibi. İstikbal'in viscolex 160-200 yatağı 623 ytl iken İşbir'de 1200 ytl civarında satılması enterasan. 2 yıl önce 600 ytl olan yatak iki katına satılır mı yani!

İstikbal alan arkadaş, teknik özelliklerini söyleyebilir misiniz, işbir ile çok farklı olacağını sanmıyorum.

Yay üzeri ped olan yataklar yüksek evet 35-40 cm'e kadar olabiliyor, o nedenle kararsız kaldım zaten.

2298 Mesaj
29 Nisan 2008; 8:33:44 

Teknik özellikle neyi kastettiğinizi anlamadım. Biraz açarsanız yadımcı olmaya çalışayım....

www.myfotografi.com

3127 Mesaj
29 Nisan 2008; 9:27:56 

Sonuçta visco da endüstriyel bir malzeme, ve doğaldır ki kalite kalite.Tabii bir de marka olayı var.Dolayısıyla fiyatlar böyle çeşitli olabiliyor.
Yalnız şundan emin olabilirsin, visco çok uzun ömürlü bir malzeme.Koltuklara konan süngerleri düşünüp, bu da çöker dememek lazım.

171 Mesaj
29 Nisan 2008; 11:27:03 

Hocam yazılanları dikkatli okumuyorsunuz sanırım. yaylu yataklarda onlarca hatta yüzelerce yay kullanılır. Neden? Vücudun şeklini en iyi şekilde alsın diye. Visco denen malzemeyi milyonlarca yay olarak düşünebilirsiniz. Vücudun tam şeklini alır. İstikbal'in, Bellona'nın Visco yataklarında yay da kullanılıyor. O yüzden fiyat uygun. İşbir, Dormire, Pierre Cardin gibi markaların Visco yataklarında yay yok. İşbirde istenirse yay destekli Visco yataklar var, onların da fiyatları İstikbal düzeyinde. İstikbal'in ne sitesinde ne kataloglarında ne de mağazasında kullanılan Visco malzemenin kalınlığı ve yoğunluğu ile ilgili bir bilgi verilmiyor. Bulursanız bana da söyleyin.
Ben bu yataklarda fahiş kar olduğuna da inanmıyorum. Yay kullanılmayan, lateks üzeri yüksek yoğunluklu Visco malzeme kullanılan yataklar arasında markadan markaya çok fark yok. Rekabetin bu kadar yoğun olduğu piyasada tekel olmadıkça kimse %200 ile mal satamaz...

2298 Mesaj
29 Nisan 2008; 13:30:55 

İstikbal'in Viscolex yatağında yay filan yok arkadaşım. Alt tarafı çok sert sünger ve üstü yaklaşık 20 cm kalınlıgında Visco malzemesi. Bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin...

www.myfotografi.com

171 Mesaj
29 Nisan 2008; 14:16:20 

Özür dilerim istikbal'in de yaysız Visco yatakları varmış. Gerçi senin dediğin gibi 20cm Visco malzemesi falan yok. Bu bilgiye nereden ulaştığını merak ettim. Zaten yatağın kalınlığı kaç cm? Sonuç olarak birçok marka kaç cm. visco, kaç cm. hangi cins sünger kullandığını malzeme yoğunluklarına kadar detaylı olarak verirken İstikbal'in ne sitesinde ne ürün kataloğunda ne de satış elemanlarında böyle bir bilgi yok. Onlar da sizin gibi "alt tarafı sert sünger üstünde süper kalite Visco malzemesi" deyip geçiyor.

3127 Mesaj
29 Nisan 2008; 16:48:04 

Bu yataklarda benim araştırdıklarımın içinde en fazla 9 cm. visco kullanılıyor.

3131 Mesaj
29 Nisan 2008; 22:05:28 

Şu İstikbali bir araştıralım,fiyatı fenaya benzemiyor.Eğer İşbirden,Yataştan bir farkı yoksa neden daha fazla verelim?Ayrıca televizyonda %40 indirim falan diyordu.Ama bir de dediğiniz densite,kalınlık,altının lateks,yay veya sünger olması gibi kriterlerde var.Markalar arasındaki bu farklılıkları nasıl anlayacağız?Ucuz gösterip düşük kalite mal da kullanmış olabilirler.

87 Mesaj
30 Nisan 2008; 0:13:51 

Özellikle İşbir'de fiyatlar çok yüksek bence,belki kaliteden belki de sadece fiyat politikası, kullanmadan bunu anlamakta pek mümkün değil sanırım.

Az önce daha önce yatak ürettiğinden bile haberimin olmadığı doğtaş mobilyanın sitesine girdim. Tanıtım broşürleri oldukça kapsamlı hazırlanmış, yatak üretimi ile ilgili sektörde ilk CE Medical belgesini kendilerinin aldığını bu nedenle de kendi ürünlerinin %18 değil %8 kdv ile satıldığını söylemişler, diğerleri %18 ile mi satılıyor araştırmak lazım?

Şu anda kampanyaları varmış %40a varan indirim ve taksit vs. Her türden yatak üretiyorlar. Yaysız visco yataklar 160-200 ölçü için peşin 750 YTL civarı idi. Ayrıca kaz tüyünden bir yatakları var, ömür boyu garantili demişler, kaz tüyünden yatak nasıl olurki? Nano teknoloji vs. anlatmışlar baya birşeyler ama Doğtaş ile ilgili bilgisi olan var mıdır, kaliteli midir, visco ya da diğer yaylı yataklar için tercih edilebilir mi?

İstikbal kullanan arkadaş malzeme detayından bahsederse çok sevinirim.

2298 Mesaj
30 Nisan 2008; 8:48:52 

7 sene önce İstikbalden almış olduğum yaylı yatak bu sene yatılamayacak hale geldikten sonra yeni yatak alma gerekliliği doğdu. Yatak resmen göçtü gitti. Çok araştırdım diyemem alırken. Kaç sene gider, ne zaman çöker bilemem. Diğer yatak kadar gitsin benim için yeterli. Ama şu bir gerçek rahatlık olarak diğer yaylıların hiçbirisi ile mukayese kabul etmez. İnanılmaz rahat bir yatak. Eşim kendi tarafında, bir yandan diğer yana dönerken eski yaylı olan yatagımızda (ki en sert yaylı olanı idi) ben rahatsız olurdum. Yatak komple sallanırdı. Bunda öyle bir durum yok. Sanki 2 ayrı yatakta yatıryormuşunuz gibi oluyor.

Yatağın üzerinde oturursanız içine göçüp gidiyor. Alırken çok düşündüm, ama satıcı yattığınızda oyle olmuyor dedi. Harbidende yatarken içine gömülüp gitme diye bir durum yok. Direk olarak vucud şeklini alıyor ve yumuşak bir his de vermiyor insana. Gayet de sert bile diyebilirim.

Rahat edemezsem geri iade ederim şartıyla aldım ve kesinlikle iade filan etmeyi düşünmüyorum.

Şunu söylemekde yarar var. Yatak inanılmaz ağır. 2m x 2m olduğundan mıdır bilemedim, nevresimleri değiştiriken kaldırıp düzenleme işi ıstırap resmen. Belinde sorun olanlar bunu da hesaba katsın. Normal bir yaylı yataktan kat kat daha ağır bir malzeme...

Yatağın dış koruması çıkıp yıkanabiliyor. İçerisi ise keten gibi başka bir malzeme ile kaplı. O bölüm çıkmıyor...

local://upfiles/5326/C5C7A2738CC6480DAF35389C39F4A8F8.jpg

local://upfiles/5326/5D47F6893CC04D108A382192B97DB4A0.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLoWeR -- 30 Nisan 2008; 9:24:57 >

www.myfotografi.com

3131 Mesaj
30 Nisan 2008; 10:20:27 

@BLoWer,
Siz şu an İstikbalin visko yatağını mı kullanıyorsunuz?İçinde yay var mıdır?

@ahmtclk,
Araştırma için teşekkürler.Doğtaşı bende inceleyeceğim.Bir de Konfor var.O da visko yapıyordu sanırım.Metro markette bazen indirime giriyor.Fiyatları bayağı makul.

2298 Mesaj
30 Nisan 2008; 13:37:21 

İçinde yay yok...

www.myfotografi.com

114 Mesaj
30 Nisan 2008; 15:51:23 

Tek kişilik bir yatak almak istiyorum ama yaylı mı visko mu karar veremedim. Şikayetvar.comda visko yataklarla ilgili bir sürü şikayet görünce kafam karıştı. İşbir ve Yataşın visko yatakları çok pahalı, yanına yaklaşılmıyor. Liste fiyatından pazarlık yaparlar mı emin değilim ama gene de pahalı. Bir de üst katmanı visko, altı yaylı olanları var.

Ayrıca forumda yataklarla ilgili bir konunun açılması da iyi olmuş. Çünkü sağlık açısından yattığımız yataklar önemli...

171 Mesaj
1 Mayıs 2008; 9:07:31 

Madem yatakla ilgili bir konu gelişiyor şu yataklara da bakabilirsiniz. www.altin-yatak.com adresindeki dunlupillo yataklar %100 Lateks. Daha önce de bahsetmiştim Pierre cardin yataklar da %100 lateks.
Bir de pirelli yataklar var. www.cinisli.com.tr adresinden bakabilirsiniz. Bunlar da yine %100 lateks.
%100 lateks malzemeli yatakların fiyatı 1.500YTL'den başlıyor. Tamamen doğal bir malzeme ve hiçbir kimyasal vb. işlemden geçirilmeden hazırlanıyormuş.
Benim şahsi fikrim en rahat yataklar Lateks üzeri Visco'lar.

3131 Mesaj
1 Mayıs 2008; 15:01:37 

Dün bir İdaş bayine gittim.Onlarda da visko yatak varmış.160x200 boyutuna 1150 ytl dediler.Üstü visko altı mira-coil yaylıymış.Aynı ürünün üstü lateksli olanı da vardı.O da yaklaşık aynı fiyattı.Bana yüksek gibi geldi.Acaba yaylı olanlar mı daha iyi,yoksa yaysız olanlar mı(bunun da lateks üzeri visko,sünger üzeri visko gib çeşitleri var sanırım)?Bunu tam anlayamadım.

@BLoWeR,
Teşekkürler.

@setge2004,
Dunlopillo %100 lateks 90x190 ebadı 1.773 ytl.Pirellinin fiyatını bulamadım ama ondan aşağı değildir.Bu fiyatlar beni aşıyor açıkçası.

2 Mesaj
1 Mayıs 2008; 19:57:48 

Ben 2 yıldır visko yatakta yatıyorum. Deforme olmadı.baş ayak çevirmesi bile yapmadım.Elbette çok araştırmıştım.İlk günler kendimi muhteşem hissettim. Ama şuan birşey hissetmiyorum.Fiyat-yarar oranını gözeterek alabilirsiniz.

abulgur

1319 Mesaj
1 Mayıs 2008; 20:10:02 

ORTOSELLA BU İŞTE İYİ HASTANELERDE BUNU KULLANIYOR VE ÖNERİYOR.10 YIL GARANTİLİ

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
Sony Xperia P

291 Mesaj
2 Mayıs 2008; 10:15:12 

Arkadaşlar bende ihtiyaçtan visco yatak pedi arıyorum birkaç internet sitesine baktım 500 YTLde aşağı yok daha uygun nerelerden tedarik edebilirim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz.NFK

3127 Mesaj
2 Mayıs 2008; 12:13:20 

quote:

Orjinalden alıntı: abulgur

Ben 2 yıldır visko yatakta yatıyorum. Deforme olmadı.baş ayak çevirmesi bile yapmadım.Elbette çok araştırmıştım.İlk günler kendimi muhteşem hissettim. Ama şuan birşey hissetmiyorum.Fiyat-yarar oranını gözeterek alabilirsiniz.

Başka bir yatakta birkaç gece geçir, sonra kendi yatağına geçince yine muhteşem hissedersin merak etme.

3127 Mesaj
2 Mayıs 2008; 12:16:18 

quote:

Orjinalden alıntı: hs37

Arkadaşlar bende ihtiyaçtan visco yatak pedi arıyorum birkaç internet sitesine baktım 500 YTLde aşağı yok daha uygun nerelerden tedarik edebilirim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sadece pedin yatakla aynı işi yapabileceğini pek zannetmiyorum.50-100 YTL. olsa az fark için bile alınabilir belki ama dediğin rakamlara değmez bence.

690 Mesaj
5 Mayıs 2008; 0:31:47 

arkadaşlar bana yatak ölçülerinizi yazın fiyatlrı yazarım.

3131 Mesaj
5 Mayıs 2008; 10:44:19 

Mesela benim ihtiyacım olan 160x200 ölçüsünden başlayalım.
Üstteki model mevcut yatağın üzerine mi konuluyor?Biraz ince gibi duruyor da.Bir de yatağın kalınlığı,kullanılan malzemenin cinsi ve yoğunluğu gibi özelliklerini de belirtirseniz daha açıklayıcı olur.

114 Mesaj
5 Mayıs 2008; 10:49:43 

quote:

arkadaşlar bana yatak ölçülerinizi yazın fiyatlrı yazarım.

100*200 yatak fiyatı nedir? Visco mu yoksa normal yaylı yatak mı?

690 Mesaj
5 Mayıs 2008; 18:21:24 

Arkadaşlar olay şu türkiyede visco üretimini yapan sadece bir firma var bu da URAL MEDIKAL
ural medikal diğer firmalarada mal vermektedir yani onlara özel üretim veya doğrudan direk ürün
satışı yapmaktadır. bize gelen yataklar doğrudan URAL dan gelen yataklar.

URAL MEDIKAL GAZETE HABERI

fiyatlara Gelince

Visco Yatak 100Cmx200Cm 456,21
Visco Yatak 140Cmx190Cm 545,72
Visco Yatak 140Cmx200Cm 562,98
Visco Yatak 150Cmx200Cm 588,86
Visco Yatak 180Cmx200Cm 666,54
Visco Yatak 200Cmx200Cm 718,33
Visco Yatak 80Cmx175Cm 340,04
Visco Yatak 90Cmx200Cm 433,50
Yatak Visco 160cmx200cmx15cm 677,41
Yatak Visco 90cmx190cmx15cm 444,01

Fiyatlar + KDV dir.

2873 Mesaj
6 Mayıs 2008; 0:17:25 

medikalde kdv ne kadardı?

690 Mesaj
6 Mayıs 2008; 14:08:17 

yataklarda + kdv %18

171 Mesaj
6 Mayıs 2008; 14:17:57 

Lateks'in ve Visco'nun kalınlığı yoğunluğu gibi bilgiler de var mı?

1698 Mesaj
7 Mayıs 2008; 11:23:18 

şu nokta gözden kaçırılmış.....
bu tür yataklar aşırı terleme yapıyor.
eğer sıcak bir bölgede yaşıyorsanız bu yataklarda yatmak işkenceye dönüyor.
ayrıca 80 kg üzerindeyseniz tavsiye etmiyorum.ben aldım ve iade ettim.
bence vucudun kemik düzenini korumak için sert ortopedik yataklar daha başarılı.

en önemlisi eğer alacaksanız da MUTLAKA iade garantisi isteyin.

147 Mesaj
7 Mayıs 2008; 11:30:01 

Sağollasın Arkadaş

Bende visco mu? yoksa ortopedik sert yatak arasında kalmıştım...
Benim bouytlarım birazcık fazla 130 Kğ ve 195 boy olunca
ortopedik alıcaz artık

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

şu nokta gözden kaçırılmış.....
bu tür yataklar aşırı terleme yapıyor.
eğer sıcak bir bölgede yaşıyorsanız bu yataklarda yatmak işkenceye dönüyor.
ayrıca 80 kg üzerindeyseniz tavsiye etmiyorum.ben aldım ve iade ettim.
bence vucudun kemik düzenini korumak için sert ortopedik yataklar daha başarılı.

en önemlisi eğer alacaksanız da MUTLAKA iade garantisi isteyin.