Şimdi Ara

## AMD'de 790X Yonga Seti Yerini 790GX'e Bırakıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD'de 790X Yonga Seti Yerini 790GX'e Bırakıyor ##

AMD'nin merakla beklenen yeni yonga seti 790GX ile ilgili bazı yeni gelişmeler var. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere AMD'nin 790GX çipseti firmanın şimdiye kadar hazırladığı entegre grafik işlemcili en gelişmiş yonga seti olacak. 790FX'in hemen altında yer alan 790X'in yerini alacağı söylenen 790GX genel özellikleri itibariyle zaten 790X'i de pek aratacak gibi gözükmüyordu. Zira 750MHz'de çalışması beklenen Radeon HD 3300 kod adlı entegre grafik işlemci ile gelecek olan 790GX, diğer IGP'li çipsetlerde olmayan ayrıca 790X tarafından desteklenen Crossfire kurulumunda destekleyebiliyor. Crossfire desteğinin yanı sıra daha hızlı IGP ile 780G'den ayrılacak olan 790GX ayrıca 780G tabanlı bazı anakartlarda görülen ve entegre grafik işlemciye özel olarak konumlandırılan Sideport kod adlı dahili belleğe de sahip olacak. Crossfire ve Hybrid Crossfire gibi farklı ekran kartı kurulumlarını destekleyebilen 790GX ayrıca Hybrid Crossfire ve muhtemelen Hybrid Crossfire X teknolojileri için Radeon HD 3400 serisinden daha güçlü grafik kartlarının da sistem dahilinde kullanıma sunulmasına olanak tanıyacak gibi görünüyor. Yeni yonga setinin çıkış tarihi hakkında henüz AMD'den resmi bir açıklama gelmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Nisan 2008; 19:56:20 >

• 3850 veya 3870 ile kullanılabilirse alınacak kart kesinlikle bu olur. Birde 9100e cpu olay tamamdır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: honneur

3850 veya 3870 ile kullanılabilirse alınacak kart kesinlikle bu olur. Birde 9100e cpu olay tamamdır...

Kartlar kullanılabilir, ancak 3400'den sonra (yanlış değilsem) Hybrid Crossfire özelliği çalışmıyordu.
  • eee artık zamanı gelmişti
  • iyi çıkartsında 790X devre dışı bırakmasının bir mantığını göremedim?
  • Üst seviye kartları masa üztünde çalışmaktan kurtarmayacak olursa hiç bir albenisi kalmaz.
  • denildiği gibi 3400 den daha güçlü kartlara destek verirse 3800-ve 4800 serilerine amd platformu kuracakları için en iyi alternatiflerden birisi olur.
  • AMD yeni yongalarindan 1-2 tane modelden başka begendiğim model yok , 680i SLI serisi fiyat konusundaki indirimi yaparsa her zaman 1. olcağini düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

iyi çıkartsında 790X devre dışı bırakmasının bir mantığını göremedim?

Bu işlerde mantıkdan önce para ve prestij konuşur
  • Nvidia yonga konusunda Nforce 1-2-4 ten başka başarılı olduğunu düşünmüyorum . AMD-ATi ve İntel'in p35 ve yeni x serileri başarılı ...
  • 790GX ile birlikte ATI'nin üst seviye ekran kartları ile Hybrid Crossfire yapılmasını sağlaması lazım yoksa 790GX'teki Crossfire+Hybrid Crossfire desteğinin bir anlamı kalmaz bence...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.