Şimdi Ara

## S3'ün Yeni Grafik Çözümü Chrome 4300E MXM Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## S3'ün Yeni Grafik Çözümü Chrome 4300E MXM Ortaya Çıktı ##

## S3'ün Yeni Grafik Çözümü Chrome 4300E MXM Ortaya Çıktı ##

Geçtiğimiz günlerde S3'ün Chrome 430GT'den sonra daha çok gömülü sistemler için hazırladığı yeni grafik işlemcisi Chrome 4300E'den bahsetmiştik. Haberinin ardından 4300E'nin kendisi de sonunda ortaya çıktı. VIA'nın FlexATX tasarımlı ve CN800 yonga setli anakart üzerinde kullanılan ve PCIe X16 üzerinden sisteme dahil edilen MXM formundaki Chrome 4300E'nin 65nm üretim teknolojisi ile hazırlandığı ayrıca DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteğine sahip olduğunu da belirtelim. İhityaca göre GDDR2 veya GDDR3 bellekler ile kullanılabilen ürün yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Ayrıca görüntüye yansıyan sistemde işlemci olarak VIA'nın 1.5GHz'de çalışan C7 modelinin kullanıldığını tabi Isaiah işlemcilerinin kullanıma sunulması ile birlikte yapılacak cpu güncellemesi ile platformun daha güçlü bir kimliğe bürüneceğini söyleyebilmek te mümkün. Chrome 4300E'nin yanı sıra S3 yapılan etkinlikte Chrome 430GT'nin çiftinin kullanıldığı bir simülasyon üzerinde katılımcılara çok ekranlı oyun deneyimi de yaşattı.

• S3 güsel gelişmelerle geliyor.umuyorum eski günlerine döner.çok uzak kalmıştı ekran kartı pazarında
  • en üstteki resim bi garip gibime geldi yaw
  • çok ciddi bi performans iddiaları olmasa gerek. nitekim tek RAM slotu görebildim ben. segment olarak giriş-orta seviye sanırım. bu durumda da maaliyetler önem kazanıyor. fiyat/performans açısından ne kadar başarılı olur acaba merak ettim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we_dream -- 21 Nisan 2008; 12:52:37 >
  • kartın çok değişik bir dizilimi var!!!
  • s3, intelden destek almak yerine via çipset ve c7 yi tercih etmiş bu çok güzel bi gelişme
    bi de akran kartını moboya iple bağlamışlar acaba ne yapmak veya anlatmak istemişler
  • işlemci fani çok süper p3 lü anakalari ve beni deli eden via nin oldum olasi çalişmayan işlemcilerini hatirladim o.c ile 9oo mhz yapiyodum yinede divx çözmekte zorlaniyodu hatta çözemiyodu bi müşterime itelemişlerdi ne eziyetti ya 10 dk katlanamiyodu insan işlemciye .
  • ya S3 dü Ati di artık adam gibi kartlar çıkarsınlarda su Nvidianın soğuk çorbası bitsin
  • Bu normal bir sitem değil, laptoplarda kullanılan ekran kartı MXM formatında zaten, anakartta gömülü sistem, ondan gözlere değişik geldiğini söyleyebilirim; sonuçta çok iyi bir gelişme, firma yavaş yavaş deneyim kazanarak kendini geliştirmeye çalışıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: we_dream

çok ciddi bi performans iddiaları olmasa gerek. nitekim tek RAM slotu görebildim ben. segment olarak giriş-orta seviye sanırım. bu durumda da maaliyetler önem kazanıyor. fiyat/performans açısından ne kadar başarılı olur acaba merak ettim doğrusu.

Yalnızca giriş seviyesi her halinden belli.Umarım ortayada bi çare düşünür...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

s3, intelden destek almak yerine via çipset ve c7 yi tercih etmiş bu çok güzel bi gelişme
    bi de akran kartını moboya iple bağlamışlar acaba ne yapmak veya anlatmak istemişler

S3 zaten Via tarafından üretiliyor. O yüzden başka işlemci kullanması düşünülemezdi.
  • Oc. imkani nasıl acaba
  • notebooklar için iyi bir adım olmuş ondan öteye geçemez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

ya S3 dü Ati di artık adam gibi kartlar çıkarsınlarda su Nvidianın soğuk çorbası bitsin

YoQmu adamım
  • birkac tane test sonucu gorsek hic fena olmaz
  • @fx57
    Şimdi o kritik soruyu soracağım.Bu kartları Ülkemizde nerede bulabiliriz?
    @CeOfFuture
    +1
  • S3 bir zamanlar neydi şimdi nerelerde.
    S3 seni daha yukarılarda olmayı hak ediyorsun inş daha kaliteli işlere imzani atarsın.
  •  ## S3'ün Yeni Grafik Çözümü Chrome 4300E MXM Ortaya Çıktı ##

MXM keşke yaygınlaşsa.

Mini ITX anakartlar için güzel bir çözüm olur.Ekran kartı hiç yer kaplamıyor.

Ama öncelikle Laptoplarda yaygınlaşması lazım.Fiyatlar halen çok uçuk.
  • haber icin tesekurler
  • s3 amd-ati ve nvidanın canını laptop piyasasında sıkacağa benziyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.