Şimdi Ara

sultan papağanı neler yer?yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
40.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilenler yazabilir mi????????????????????????????????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HellAxion -- 21 Nisan 2008; 8:55:30 >

• benim kuzenlerimde var konuşmayı çok çabuk öğreniyorlar tepesindeki tüyü ne kadar uzun ise kuş o kadar özel oluyor ve fiyatı değişiyor
    genelde papağan yemi yiyor ayrıca arada bi elma veya mısır veriyorlar
    ben de hep almak istemiştim ama bi türlü imkan bulamadım
    (tüm içimi sana düktüm kusura bakma çok dertliyim )
  • ben 6 yıldır besliyorum..sürekli verdiğim çiğ çekirdek çok seviyolar onu zaten, yememesi gereken tuzlu şeyler tuz yiyince ölebiliyolarmış..
    onun dışında hertürlü meyveyi yiyor, hafta bi gün pişmiş yumurta verebilirsin az bişey beyazından.. bide yine haftada bir haşlanmış tavuk yine azbişey yedirebilirsin..
  • Yem kavramı:

Öncelikle minareler ve öğütücüler:

Sultanların kaslı bir mideleri vardır bu nedenle de yediklerini öğütebilmek için mineral öğütücülere/taşlara ihtiyaç duyarlar. Bizlerin anlayacağı kavramda mide asitleri yoktur. Mide bir sıvı salgılar ve bu sıvı salgılandıktan donarak bir sürtünme alanı oluşturur bunla beraber mineral taşları ile yem öğütülmüş olur. Bu yüzden mutlaka minareler, deniz kabukları mürekkepbalığı kemiği gibi şeyler yeme karışık veya ayrı olarak verilmelidir.

Günlük yem (karışım yem) ne demek:

Tek tip denen yem piyasada satılan veya kendiniz karışım olarak hazırladığı karma yemdir. Ve sultanlara her gün verildiğinde yeterli olandır

Ek besin ne demektir:

Bu değişiklik olsun diye verilen yiyecekler anlamına gelmektedir. Tek verilen tohumlar, dal darı yanı sıra karışım olanlarda vardır.

Yem eklentisi ne demektir:

Bu kelimeden de anlaşılacağı gibi yeme eklenen türlerdir. Yani suya eklenmesi gereken vitaminler, yapılandırıcı geliştirici ürünler ve çimlendirilmiş tohumlar.

Yalnız unutmamamız gereken önemli noktada günlük düzenli verilmesi gereken taze yeşil sebze ve meyvelerdir.

Çerezler:

Piyasada değişik çeşitlerde çerezler bulmak mümkün faka biz bunları içerik olarak verilen meyve ve tohum oranları düşük ve sağlamlaştırmak için kullanılan şeker oranı yüksek olduğundan önermiyoruz.

Bu tür çerezleri çubuk veya krokan şeklinde kendinizin evde yapması ve böylece içeriği sağlıklı bir şekilde ayarlaması gayet mümkün

Bu tür çerez sunmak gereklidir sultanlara çünkü böylece yemi yemek için uğraşırı ve bu uğraş esnasında hem eğlenir hem de hareket halinde olur birde bunun yemini diğerlerine karşı müdafaa et duygusu açısından da önemi büyüktür.

Yalnız dediğimiz gibi bunlar ara sıra verilen yemler gurubundadır.

Su/içme suyu:

Su günlük taze olarak verilmelidir. Ve verilen kaplar kolay temizlenen cinsten -cilalanmış seramik, porselen veya çelik kaplar olabilir – olmalıdır. Yem içine karıştırılması dışında verilmesi gereken vitamin, güçlendirici, minareler vb suya da katılabilir hem böylece gün içinde eşit oranda alımları da sağlanmış olacaktır

internetten buldugum yararlı bilgiler dostum kolay gelsin

• marul dan bişey olmaz dimi?
  • adana urfa yer iskender yer kısacası allah ne verdiyse yer
  • marul cırcır yapabilir
    5 yıl besledik çiğ çekirdek yerler başka bir şey vermeye gerek yok lifli meyveler cırcır yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ghost Rider477

marul dan bişey olmaz dimi?

ben veriyorum ara sıra bişey olmuyo ayrıca su konusu önemli günde 2-3 kez değiştirmen gerekiyo çok kirletiyo çünkü
  • Ben hep çekirdekle beslerdim.Hey gidi Sultan'ım özledim şimdi lanet kedilerin midesinde indi.
  • Ekmek arası kıvır bişeyler gitsin
  • Sultan Papağanlarını özenli beslemen lazım sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmeleri için... herkese kolaylıklar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.