Şimdi Ara

LENOVO (IBM) 3000 V200 12.1' KULLANICILARI TOPLANTI ODASI (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
999
Cevap
3
Favori
113.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hiç problemim yok. Allah nazardan saklasın :D:D:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzzoo07

Lenovayı dün aldım fakat dünya kadar gereksiz program vardı.ben buna vista ultimate kurdum.wi-fi ilk geldiğinde çalışıyordu fakat şimdi çalışmıyor.dvd sürücünün üzerindeki anahtarı aktif hale getirmeme rağmen ve fn+f5 e basıyorum sadece bluetooth çalışıyor.sürücüsünü de çektim 65wg03ww olanı.ne yapmam gerekiyor.acaba kendiliğinden bozuldu mu ki bu wi-fi kafayı yiycem yardımmmmm...

donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum. önceki sayfalarda wireless drıverı kuranlar vardı xp ye.. yardımcı olabilir.
  • hallettim arkadaşlar problemi.sağolun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Msy1987

Ne kadar şanslıyım :D
    hiç problemim yok. Allah nazardan saklasın :D:D:D

amin. cümlemizinkini
  • quote:

Lenovayı dün aldım fakat dünya kadar gereksiz program vardı.ben buna vista ultimate kurdum.wi-fi ilk geldiğinde çalışıyordu fakat şimdi çalışmıyor.dvd sürücünün üzerindeki anahtarı aktif hale getirmeme rağmen ve fn+f5 e basıyorum sadece bluetooth çalışıyor.sürücüsünü de çektim 65wg03ww olanı.ne yapmam gerekiyor.acaba kendiliğinden bozuldu mu ki bu wi-fi kafayı yiycem yardımmmmm...

Durup duruken aniden bozulması çok çok düşük bir ihtimal, sanırsam windows kaynaklı bir sorun, sürücüleri silip tekrar tekrar denemen gerek, birde şöyle yap , vista home basic ' e geri recovery özelliği ile dön, driver max isimli free yazılım ile sürücülerin yedeklerini al bir dizine, sonra ultimate yi kur oradan sadec wireless i patlat... bu arada ultimate de az buz gereksiz özelliklere dolup taşmıyr değil...

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Durup duruken aniden bozulması çok çok düşük bir ihtimal, sanırsam windows kaynaklı bir sorun, sürücüleri silip tekrar tekrar denemen gerek, birde şöyle yap , vista home basic ' e geri recovery özelliği ile dön, driver max isimli free yazılım ile sürücülerin yedeklerini al bir dizine, sonra ultimate yi kur oradan sadec wireless i patlat... bu arada ultimate de az buz gereksiz özelliklere dolup taşmıyr değil...

ben formatlarken yedek falan almadan formatladım.recovery özelliği gitti sanırım fakat harddiskin tüm alanını kullanamıyoruz.sanırım gizli bir yerlerde depolu herşey.ben tekrer home basic e dönmek istersem nasıl döneceğim.Lenovonun sitesinden recovery yazılımınımı kurmam gerek illa ki.Bu arada wi-fi için 2 tane driver var biri broadcomun diğeri intelin.Ben intel olanı kurdum.İkisinin arasında fark varmı ?

• quote:

quote:

quote:

ben formatlarken yedek falan almadan formatladım.recovery özelliği gitti sanırım fakat harddiskin tüm alanını kullanamıyoruz.sanırım gizli bir yerlerde depolu herşey.ben tekrer home basic e dönmek istersem nasıl döneceğim.Lenovonun sitesinden recovery yazılımınımı kurmam gerek illa ki.Bu arada wi-fi için 2 tane driver var biri broadcomun diğeri intelin.Ben intel olanı kurdum.İkisinin arasında fark varmı ?

herhangi bir partition manager programı yardımıyla(vistada hali hazırda olması lazım) diskin bütün alanını, ne var ne yok görebilirsiniz. 5 gb kadar bi alan ayırmışlar recovery icin.

broadcom başka bir wireless markası. v200lerin bazı modellerinde broadcom kullanmışlar ondan 2 tane görmüşsünüz. doğru driveri yüklediniz

• v200lerimize takılabilecek işlemcileri inceliyorum;
    şu an kullandığımız işlemci bu.

Pentium Dual Core T2370 1733 MHz 1024 KB FSB:533MT/s 13x 1.075-1.175V 35W SocketP

kullanabileceğimiz işlemcilerse şunlar

Intel Core 2 Duo (T5xx0, T7xx0, T8x00, T9x00)
    Intel Celeron M
    Intel Pentium Dual-Core (T23x0)
  • ben T7250 veya T7500 almayı düşünüyorum.

Aslında T7200 fiyat olarak çok uygundu fakat bizim makinalara uygun değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Msy1987

ben T7250 veya T7500 almayı düşünüyorum.

Aslında T7200 fiyat olarak çok uygundu fakat bizim makinalara uygun değil.

ben de penryn istiyorum ama çok pahalı şimdilik.
  • quote:

quote:

quote:

Bunun tek yolu ARDA isimli DH Yönetici kadeşimize durumu izah edici bir PM atıyorsun ,o sana gerekli bilgileri veriyor, sonra senin adına içinde işletim sistemi de olan recovery cd sini getirtiyor. Ancak bu şekilde dönebilirsin...

• quote:

Orjinalden alıntı: WahshE

v200lerimize takılabilecek işlemcileri inceliyorum;

Pentium Dual Core T2370 1733 MHz 1024 KB FSB:533MT/s 13x 1.075-1.175V 35W SocketP

Intel Celeron M

Dostum uğraşmaya hiç değmez, c2d cpu lar hem pahalı hemde performans farkını görmen zor .... neden dersen benim hem V200 'üm var hemde compaq C2D 1.83Ghz lik notebook' um var, c2d olan 1.5 GB ram ' e v200 2 gb ram'e sahip... şu an ikisi arasında hiç bir performans farkı göremiyorum... ikisi de çift çekirde ve 64 bit oldukatan sonra biz ev kullanıcıları için diğer tampon bellek bus vs bir fark göremiyoruz.. zaten cihaz entegre ekrtran kartına sahip hani oyun vs desen isterse c3d olsun yine farketmeyecek... CD 1.73 bence gayet başarılı ve fazla fazla yeterli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 23 Haziran 2008; 13:41:51 >

• quote:

quote:

Intel Celeron M

Dostum uğraşmaya hiç değmez, c2d cpu lar hem pahalı hemde performans farkını görmen zor .... neden dersen benim hem V200 'üm var hemde compaq C2D 1.83Ghz lik notebook' um var, c2d olan 1.5 GB ram ' e v200 2 gb ram'e sahip... şu an ikisi arasında hiç bir performans farkı göremiyorum... ikisi de çift çekirde ve 64 bit oldukatan sonra biz ev kullanıcıları için diğer tampon bellek bus vs bir fark göremiyoruz.. zaten cihaz entegre ekrtran kartına sahip hani oyun vs desen isterse c3d olsun yine farketmeyecek... CD 1.73 bence gayet başarılı ve fazla fazla yeterli..

Hocam oyun performansı gibi bi beklentim tabiki yok :) gerçi age of empires, counter strike gibi multiplayer oyunları rahat rahat oynuyorum.
    Şu an bana da yetiyor 1.73 ama atıyorum 1 yıl sonra 200 dolarlık bir masrafla(pil + işlemci) yeni bir laptop almış gibi olabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmnkim -- 23 Haziran 2008; 14:40:28 >

• arkadaşlar bu laptopa ram upgredi şart fakat hangi marka alacağıma karar veremedim.ddr2 667mhz lik 1 gb mı alayım, yoksa 2 gb alıp 3 gb mı kullanayım.benim korkum 1+1 dual performans daha iyi olursa boşa 2 gb a para vermemek.Önerilerinizi bekliyorum...
  • quote:

arkadaşlar bu laptopa ram upgredi şart fakat hangi marka alacağıma karar veremedim.ddr2 667mhz lik 1 gb mı alayım, yoksa 2 gb alıp 3 gb mı kullanayım.benim korkum 1+1 dual performans daha iyi olursa boşa 2 gb a para vermemek.Önerilerinizi bekliyorum...

Selam, bu memeory olayını XP ortamında biraz abartıyoruz gibi, şu an 2 GB ' ın yetmeyeceği ne tip uygulamalar çalıştırabiliriz ki ? 1 GB' dan 2 gb ' a geçiş vista sistemlerde bariz fark yaratırken artık XP sistemlerde çok fazla belirgin artış olmuyor... Bence 2 gb gayet yeterli hem 1+1 Channel performansın ıda yakalamış olursun... 2 GB harbi büyük bir değer....
  • quote:

quote:

arkadaşlar bu laptopa ram upgredi şart fakat hangi marka alacağıma karar veremedim.ddr2 667mhz lik 1 gb mı alayım, yoksa 2 gb alıp 3 gb mı kullanayım.benim korkum 1+1 dual performans daha iyi olursa boşa 2 gb a para vermemek.Önerilerinizi bekliyorum...

Selam, bu memeory olayını XP ortamında biraz abartıyoruz gibi, şu an 2 GB ' ın yetmeyeceği ne tip uygulamalar çalıştırabiliriz ki ? 1 GB' dan 2 gb ' a geçiş vista sistemlerde bariz fark yaratırken artık XP sistemlerde çok fazla belirgin artış olmuyor... Bence 2 gb gayet yeterli hem 1+1 Channel performansın ıda yakalamış olursun... 2 GB harbi büyük bir değer....

peki hangi markayı önerirsin mevcut ramin yanına, birde bunların dual çalışabilmesi için 1gb 667 mhz lik bir ram almam gerekiyor değil mi ?

• Ben kingston 5300 667 1 GB ekledim.
  • quote:

quote:

quote:

Intel Celeron M

Hocam oyun performansı gibi bi beklentim tabiki yok :) gerçi age of empires, counter strike gibi multiplayer oyunları rahat rahat oynuyorum.
    Şu an bana da yetiyor 1.73 ama atıyorum 1 yıl sonra 200 dolarlık bir masrafla(pil + işlemci) yeni bir laptop almış gibi olabiliriz.

Vallahi ben yola oyun da oynamak için çıkmıştım, dahili ekran kartlı sistemlere bakıyordum, şöyle iyi birşey için 300 usd fazla parayı gözden çıkarmak gerekiyordu... Sonra bu forumda hasbel kadar XBOX360 ile ilgili bölüme girdim, okudukça iştahım kabar dı ki ben 34 yaşında biriyim :) hiç laptopa, pc ye ekran kartına para ödemeye gerek olmadığını gördüm ve aradaki o 300 küsür usd ye Xbox 360 Halo3 Special Edition alarak konsol dünyasına adımımı attım... kalan bütçe ile bir laptop alacaktım... e artık oyun işini çözmüştüm bana artık taşınabilir hafif küçük sağlam birşey gerekl iderken V200' ü gördüm ve aynı gün satın aldım.

Şu an Xbox 360 da Call Of Duty 4 de Amerikan sunucularında kıran kırana online çarpışıyoruz kıdemli Albay rütbesindeyim, envai çeşit silah ve techizat kazandım :) ben oynarken Lenovo V200 ' üm external uydu kartı sayesinde uydudan offline bedava download yapıyor ki gigabaytlarca veri kısa sürede cihaza iniyor... o arada bir müzik ve ya film atıyorum bir gözle onu seyrediyorum yada dinliyorum ( Sniper olarak soteye yatınca film vs seyredebiliyorum ) ... velhasıl bir bütçeye iki cihaz sığdırarak çok mantıklı bir iş yaptığımı düşünüyorum ve yeni laptop alacak arkadşlara da bu yöntemi tavsiye ediyorum .. keza 2-3 yıl sonra bile internet sörf, ofis vs uygulamaları için hala bu ciahz çok fazla geliyor olacak ama şu an oyun için alınan laptoplar çöplük olacak.. ama konsollar en az xbox en az 5 yıl ... ps3 ün açıklamasına göre 10 yıl boyunca ( 2-3 yılı gitti ) yeni konsol üretilmeyecek... bu arada bu artan bütçe ile alınan Xbox 360 ' ın 3 adet simetrik 3.2 Ghz CPU su, biraz daha fark ile alınabilen Playstation3 ' ün 7 adet crossbar mimari CPU su olduğunu, oyun geliştiricilerin hala sistemleri tam çözüp son raddeye kadar zorlayamadıkları bilgisini vermek isterim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 23 Haziran 2008; 16:02:57 >

• Dvd-writer'ımın çalışmadığından ve görünmediğinden bahsetmiştim. Servis bu sorunun işletim sisteminin düzgün yüklenmemesndn kaynaklandığını söylüyor. Vista'yı baştan kuracaklarmış. Bu doğru olabilir mi? Ben daha önce kutudan çıkan işletim sistemi yüklemesinin böyle bir soruna neden olduğunu duymadım. Fikirlerinizi bekliyorum, servis dvd-writer'ı değiştirmek için beni oyalıyor olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salvo -- 23 Haziran 2008; 16:01:35 >
  • arkadaşlar bende almayı düşünüyorum fiyatı dahada çekmişler sanırım 949 die hatırlıyorum...
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.