Şimdi Ara

LENOVO (IBM) 3000 V200 12.1' KULLANICILARI TOPLANTI ODASI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
999
Cevap
3
Favori
113.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kart SD yada MMC olmak zorunda SD nin bir türü olan yüksek kapasiteli SDHC kart ise okuyamaz...
  • arkadaşlar migrosta LENOVO TY2BWTK T5450 modeli var paylaşımsız 256 mb ekran kartı 1gb ram falan var kullanan arkadaşlar varmı veyahttp://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=5299005&categoryId=33 busitye girip bakıpta bu pc ile hem oyun oynarsın hemde işlerini halldersin diyen biri varmı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler şu aralar laptop almayı düşünüorum lütfen yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemkiran

arkadaşlar migrosta LENOVO TY2BWTK T5450 modeli var paylaşımsız 256 mb ekran kartı 1gb ram falan var kullanan arkadaşlar varmı veyahttp://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=5299005&categoryId=33 busitye girip bakıpta bu pc ile hem oyun oynarsın hemde işlerini halldersin diyen biri varmı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler şu aralar laptop almayı düşünüorum lütfen yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evet bu notebook ile birçok oyunu rahatça oynayabilirsin...
  • Arkadalar xp kurdum bilgisayarıma ekranı kapatıp actıktan sonra ekran siyah kalıyor. uyku moduna alıp uyandırınca düzeliyor. bu sorunla karsılasan varmı acaba. vista yükledim onda bu şekilde bir sorunla karsılasmadım.vista yavas oldugu için kullanmak istemiyorum. kac kere denediysem olmadı yardımcı olursanız sevinirim. bilgisayarı kurduktan sonra tüm driverları yüklüyorum ama sorun cıkıyor.

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: canmemocan

Arkadalar xp kurdum bilgisayarıma ekranı kapatıp actıktan sonra ekran siyah kalıyor. uyku moduna alıp uyandırınca düzeliyor. bu sorunla karsılasan varmı acaba. vista yükledim onda bu şekilde bir sorunla karsılasmadım.vista yavas oldugu için kullanmak istemiyorum. kac kere denediysem olmadı yardımcı olursanız sevinirim. bilgisayarı kurduktan sonra tüm driverları yüklüyorum ama sorun cıkıyor.

teşekkürler

Evet bazen ayılamıyor :) control panel - güç yönetimi kısmında advanced tabında kapak close olursa standbye kısmı hibernate olark değiştirebilirsin tabi öncesinde hibernation u aktif hale getirmen lazım.
  • ben kapak kapatılınca hicbir sey yapma kısmına basıyorum. ekran kapanınca hicbir sey yapmasın istiyorum ama olmuyor. vistada bu sorunla karsılasmadım. biosla ilgili bir sey olabilirmi ben onu update etmiştim. teşekkürler
  • Arkadaslar

bir türlü ""sm bus denetleyicisini"" yükleyemedim

hangi sürücüyü istiyor onu da anlamadım nasıl yüklerim

yardım ederseniz sevinirim
  • Arkadaşlar birçok konuda bir çok forumda fikir ve tecrübe paylaşımında bulunuyoruz fakat günler önce sorduğum sorularıma cevap verilmedi :( Gerçekten XP kuran arkadaşlarımın hiçbiri dakikalarca windows kapanıyor yazısını görmedi mi? Bu sadece benim başıma mı geldi ?
    Bilgisayarda xp pro sp2 kurulu ve bazen kapanmıyor bazen yeniden başlatmıyor güç seçenekleri uygun şekilde ayarlı.
  • sp3 kurarsanız sorununuz hallolur ama bunu daha önce yazan olmuş
  • arkadaşlar ben de aldım bu v200 modelinden ama aldıgımdan beri sorun yaşıyorum ayrıca recovery dvd yedegini aldıgımı sanarken meger sadece dosyaları yedeklemişim. vista recovery dvd si olan ve yollayabilecek olan var mı?
  • Teşekkürler exdp, benim gözümden kaçmış galiba.
  • bende de aynı sorun vardı sp3 yükledim ama degişen hiç birşey olmadı..
    ayrıca makineyi alalı 2 gün oldu ve hem vista hem de xp yüklü iken gece makineyi kapatıyorum sabah kalktıgımda makine açılmıyor sadece enerji ışıgı yanıyor ve fan çalışıyor power dügmesine uzun bassam dahi makine kapanmıyor ve hiçbirşeye tepki vermiyor.. Pili söküp takınca açılıyor, gün içinde çalışırken makine sorunsuz (nispeten) kapanıp açılıyor ama 5-6 saat kullanmadıysanız makine açılmıyor. Sorun hakkında görüşü olan var mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: exdp

sp3 kurarsanız sorununuz hallolur ama bunu daha önce yazan olmuş

• Bende dün sipariş verdim. Perşembe günü elimde olacakmış. Sadece markasına güvenerek aldığım bu ürün umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.
  • arkadaşlar bende bugün itibariyle tekirdağ migrostan bir adet lenovo 3000 V200 alarak aranıza katıldım.ellerinde olduğu için hemen teslim yaptılar.fiyat olarak 999 ytl/12 taksit:83 ytl taksitle aldım.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Burada çok değerli bilgi, tecrübe ve görüşlerini paylaşan arkadaşlar sayesinde ben de bir Lenovo 3000 v200 ednerek aranıza katılmış olmaktan dolayı son derece mutluyum. Benim ilk öğrenmek istediğim, bu laptop'a hiç XPpro64bit yüklemeyi deneyen yada bu konuda herhangi bir yerde bilgiye rastlayan oldu mu? Bu forumun tamamını okudum, sadece CPU'sunun (T2370) uygun olduğu bir iki kere ifade edilmiş, internette de pek birşey bulamadım...
    İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
  • Arkadaslar bende oncelikle konu ile ilgili bilgilendirici yaklasımlarda bulunan herkese cok tesekkur ederim.Oyleki Migros bu makineden hayli satmış gibi gözüküyor.Bende Acer Aspire laptopumu bir akradasıma satarak bu makineden almış bulunmaktayım.
    Boyutunun ufak olması,finger print özelliği,kart okuyucularıda benim için cezbedici idi ancak ekran cok kaliteli degil en azından acer parlaklıgı ile kıyaslanamaz bile.Makinesinin ısındıgını soyleyen arkadaslara sasırdım cunku benim v200 hic ısınmıyor bir problem olabilir.
    Tabi vistayı hemen kaldırdım gozuken o ki ilk aşamada xp için 1 ram yeterli gibi ancak yanına 1 ram daha konulabilir ve 6 cell pilede ihtiyaç olacak gibi.
    Yalnız benim xp kurulumu ile ilgili anlamadığım ise neredeyse win 98 uygulamaları gibi donanım kurmamız;neden tak kullanı algılamıyor cozemedim bilgilisi olan varsa ve paylasırsa sevinirim cunku hala problemler yasıyorum.Bir cok kez farklı makinelerde xp kurmama ragmen burada bazı noktalarda tıkandım.

Bu arada makineyi elestirmis olmayayım fiyat&performans acısından degerlendirmek lazım.

• quote:

Orjinalden alıntı: GA1000

Merhaba Arkadaşlar,
    Burada çok değerli bilgi, tecrübe ve görüşlerini paylaşan arkadaşlar sayesinde ben de bir Lenovo 3000 v200 ednerek aranıza katılmış olmaktan dolayı son derece mutluyum. Benim ilk öğrenmek istediğim, bu laptop'a hiç XPpro64bit yüklemeyi deneyen yada bu konuda herhangi bir yerde bilgiye rastlayan oldu mu? Bu forumun tamamını okudum, sadece CPU'sunun (T2370) uygun olduğu bir iki kere ifade edilmiş, internette de pek birşey bulamadım...

Gönül rahatlığıyla 64bit işletim sistemi kurabilirsin.Hatta Intel virtualization teknolojiside var.VMware gibi emulasyon programları daha performanslı çalışacaktır.

Bu konuyla ilgili aşağıdaki tabloya bakabilirsin.
    Intel® Pentium® dual-core processor

• Bu arada arkadaşlar mutlaka bios güncellemesi yapın.Sitesinde de kritik güncelleme olarak geçiyor.Pekçok sorununuzu çözecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aligatorX

quote:

Orjinalden alıntı: GA1000

Merhaba Arkadaşlar,

Gönül rahatlığıyla 64bit işletim sistemi kurabilirsin.Hatta Intel virtualization teknolojiside var.VMware gibi emulasyon programları daha performanslı çalışacaktır.

Bu konuyla ilgili aşağıdaki tabloya bakabilirsin.
    Intel® Pentium® dual-core processor

CPU OK ama ya DRIVER mevzusu? Lenovo sitesinde baktım, XPpro64bit ile ilgili hiçbir referans yok...

Mesela aşağıdaki linkde "This package installs the following Lenovo Care Pack software for Microsoft Windows Vista 32-bit and 64-bit, and Windows XP users" deniyor, XP denince de ben 32bit anlıyorum. Vista'nın 64-bit'ine referans verildiğine göre sistemin 64-bit ile sorunu olmamalı ama neden sadece XP???

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-63562

O yüzden zaten yüklemeyi deneyen var mı diye sormuştum, driver'lar nereden bulunabilir yada nasıl bir yöntem izleyebiliriz öğrenmek için.

İlgilenecek arkadaşlara tekrar teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: trunge

bende de aynı sorun vardı sp3 yükledim ama degişen hiç birşey olmadı..
    ayrıca makineyi alalı 2 gün oldu ve hem vista hem de xp yüklü iken gece makineyi kapatıyorum sabah kalktıgımda makine açılmıyor sadece enerji ışıgı yanıyor ve fan çalışıyor power dügmesine uzun bassam dahi makine kapanmıyor ve hiçbirşeye tepki vermiyor.. Pili söküp takınca açılıyor, gün içinde çalışırken makine sorunsuz (nispeten) kapanıp açılıyor ama 5-6 saat kullanmadıysanız makine açılmıyor. Sorun hakkında görüşü olan var mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: exdp

sp3 kurarsanız sorununuz hallolur ama bunu daha önce yazan olmuş

makinayı ilk aldığınızda kaç kere tam şarj edip boşalttınız, en az 2 kere tam bir şarj ve tam boşaltma önemli işletim sisteminde power driverlarını mutlaka yükleyin vista64 yüklü bende ayarları dengeli güç kısmında kullanıyorum 1.5 saat yeterli geliyor bana, bide kullanmadığınız şeyi kurmayın. trunge bios update yapmayı dene daha sonra xp kullanıyorsun sanırım power driverları kurulu farzediyorum şarjını tam boşalt sonra tam şarj et sorun devam ediyorsa servise göster.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.