Şimdi Ara

bmw neden pahalı? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
95
Cevap
0
Favori
11.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cnryldz

arkadaşlar konuyu açmamdaki amaç SMW su panalılığı hakediyormu?hakediyorsa hangi özellikleriyle hakediyor? konu başka yerlere sapmasın:)

BMW bu pahalılığı hakediyor mu sorucu aslında görecelidir. Fakat siz bunu ancak bir BMW ile seyahat ettiğinizde anlayabilirsiniz. Örnek veriyorum şimdi kendi arabanızla belli bir noktadan belli bir noktaya kadar aracınızın herşeyini test ederek tüm kombinasyonları deneyerek gidin, bir de aynı yolu bir BMW ile gidin, işte tüm sorularınızın yanıtlarını bu noktada alacaksınız. Parasını hakediyor mu konusuna gelince, o konfor, o güç, o rahatlık bence fazlasıyla hakediyor. Kendi aracımdan örnek vereyim, 97 model fakat 2008 yılında yapılan ancak hala içerisinde benim aracımda olmayan özellikte olan araçlar var.

97 yılında adamlar 4 airbag (2 si yan hava perdesi, 2 si sürücü ve yolcu hava yastığı), çift yönlü otomatik klima, sunroof, abs, yol bilgisayarı, aracı şifre ile çalıştırma, deri döşeme (ki hala sapasağlam), cd changer vs. vs. özellikler koymuş. Bakıldığı zaman güvenlik ve konfora ne kadar önem verildiği belli oluyor. Diğer bu sınıf araçlara bakıldığında onlar da hemen hemen aynı paralarda fakat BMW nin sportifliği tartışılmaz bana göre.

• quote:

arkadaşlar konuyu açmamdaki amaç SMW su panalılığı hakediyormu?hakediyorsa hangi özellikleriyle hakediyor? konu başka yerlere sapmasın:)

BMW parasını hak ediyor çünkü bizde 3 tane sadece 330 , x3 ve 1 20 var ona müteakip söylüyorum

performanslı : kadranda ne gösteriyorsa indiriyor hemde çok çabuk
    dayanıklı: en zor yol koşullarında bile sorun çıkarmıyor tangur tungur durumuna düşmüyor ,dier arabalar servise on binde 1 gidiyor bmw 20 yada otuz binde 1 servis periodlarıyla bakıma alınıyor, üstündeki takılan parçalar ömürlük gidiyor
    konforlu: virajları hissettirmiyor ,çukurları s geçiyor ,ve 250 de bile giderken hiç bişey anlamıyorsun sanki 100 le gidiyorsun gibi
    imajı :kalitesini kanıtlamış kendini yenileyen ve günden güne gelişip dahaa ii yi bulup sunan 1 firma

geçende 330 zumuza amortisörlerini blistein ile deiştiriyodum üstünden çıkan amortisörler dierlerine göre küçüktü zaten yani adamlar derlerine göre olan şeyi dhada küçültüp ii performans almışlar bu çok önemli

• malin iyisi pahalidir daha alamadinizmi sornuzun cevabini onlarca tadmin edici cevap var
  • Bmw M6 155.000 EURO
    Mercedes SL55 AMG!!!!! 93.000 EURO

Yuh.. :D Onu Bırak Adamlar Güzel Tasarlıyorlar
  • Yarbay çok güzel açıklamış eniştemde 93 model 320 vardı, o arabanın gazına dokunduğum zaman aldığım o hissi ve o motor sesini hiç unutamıyorum. kesinlikle hak ediyor herkesin bir müşterisi var çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay KospiR -- 2 Haziran 2008; 17:06:42 >
  • quote:

arkadaşlar biraz önce audi vw ve bmw nin sitelerini dolaştım en pahalıları bmw. mesela en pahalı passat bmw nin en kötüsü kadar(para olarak) bmw nin bu pahalılığı kaliteisnden mi geliyor? yani bmw alan adam parasının hakkını konfor olarakmı alıyor?

(Kalite)yi hiçbir zaman ucuza alamassın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _HitmaN_

Bmw M6 155.000 EURO
    Mercedes SL55 AMG!!!!! 93.000 EURO

Yuh.. :D Onu Bırak Adamlar Güzel Tasarlıyorlar

93.000 euro'ya alırsın AMG'yi
  • quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

Ben kendim bilirim yolda gördüğüm 30 yıllık mercedes'leri ona nazaran nadir olan bmw'leri.
    2 milyon-950 bin km yapmış mercedes'ler var bmw'nin daha cok elektronik oldugu icin merso'ya göre daha fazla sorun cıkardıgı hep söylenir kendi yakınımdan biliyorum hatta hurafe felan değil yani.

BMW de 2 milyon km gidiyorsa bence iyi rakamlar çokta sorun olmaz ben BMW alırım yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: liarda

quote:

Orjinalden alıntı: omerdonmez

Sen insanı mercedes ten soğutursun.Tamam insan bir markayı beğenebilir,bir markaya kendini daha yakın hissedebilir ama bu kadar fanatiklik anlamsız.Sen uçan araba çıktıktan sonra da mercedes dersin.İnsan rakibini zamanı geldiğinde takdir etmeli.Ayrıca insanlar senin gibi düşünmüyor.5 serisi ve e serisi nin satış rakamlarından bu ortada zaten.

Satış rakamları +100
  • Vw küçümseyen arkadaşlar ilk olarak arabadan anlamıyorlar bu 1.
    Passat 320 den daha kalitedir.
    Vw ucuz diyen arkadaşlar bi Almanyayı ziyaret etsinler Vw' nin 150-250 bin euroluk araçlarını görsünler...
    Wv en çok satar çünkü kalite açısından bmw audi ile kapışacak düzeyde hemde fiyatı abartı değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacuna Coil

Vw küçümseyen arkadaşlar ilk olarak arabadan anlamıyorlar bu 1.
    Passat 320 den daha kalitedir.
    Vw ucuz diyen arkadaşlar bi Almanyayı ziyaret etsinler Vw' nin 150-250 bin euroluk araçlarını görsünler...
    Wv en çok satar çünkü kalite açısından bmw audi ile kapışacak düzeyde hemde fiyatı abartı değildir.

1. Sanırım Phateon'dan bahsediyorsunuz.
    VW Phateon 6.0 W12 L'yi yükledim yükledim 140.000 Euro civarlarında kaldı...
    250.000 Euroluk VW'yi merak ettim...

2. Almanya fiyatları
    En ucuz VW Passat, 23.075 Euro'dan başlıyor, 1.6 L trendline
    En ucuz BMW 3 serisi, 318i, 27.300 Euro,
    Yani %18 daha pahalı... ki 3 serisi, passat'dan daha küçük bir otomobildir.

Kimse VW için kalitesiz diyemez, ama BMW, Mercedes ve Audi'nin arasında yer almaya çalışan bir markadır.
    1990'lı yıllarda yollara çıkan VW'lere ve BMW'lere, Mercedes'lere bakın. Mercedes ve BMW'lerin büyük çoğunluğu hala sorunsuz bir şekilde gezmektedirler. O kadar uzağa gitmeyelim 1998-1999 Passat'lara ve E46 BMW 3 serisine, Mercedes C serisine bakalım, hangileri daha pahalı ve daha diri...

VW bu 3 marka arasında kendine yer arayan bir marka. Grubun Audi markası bu üçlünün içine girdi. Bence VW grubu yöneticileri için bu yeterli...

• bitane bmw olsa baska ne isterim be arkadan cekişli spr olurdu valla
  • Volkswagen demek wolk=halk , wagen da araç demek almancada halk aracı bikere bunun bilinmesi gerekiyor. Buyüzden volkswagen bmw mercedes ve audi ile kıyaslanamaz. Özellikle gösteriş ve malzeme kalitesi açısından daha geridedir. Ama dayanıklılık konusunda bilmem cunku alman arabalarının hepsi zaten sağlamdır o ayrı. Mercedes bence tamamen ayrı bir zümreye hitap ediyor. Onu bunu bilmem ama mercedes in üstüne bence araba yok. 200 E leri hala yollarda görüyorsunuzdur belki ama bmw nın eski motorları ozellıkle sorunluydu diye duymuştum. İmkanım olsa ben mercedes C200 kompressor ve C220 dizel alırdım

Toyota Auris 1.6 elegant M/M VSC XENON
  • çünkü o bir bmw
  • bmw zengin çocuğu arabası havalı olduğu için pahalı görmüyonmu adamlar ürettiği 1986 bmw bile hala modası geçmedi birde türklerin ürettiği 1986 tofaşa bak 10.0000 tane 1986 da ürettiği arabanın 10.000 hurda oldu yan ibmw bundan pahalı
  • mükemmel tespit
  • böyle bir konumun olduğunu bile bilmiyordum
  • muazzam bi hort olmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnryldz

arkadaşlar biraz önce audi vw ve bmw nin sitelerini dolaştım en pahalıları bmw. mesela en pahalı passat bmw nin en kötüsü kadar(para olarak) bmw nin bu pahalılığı kaliteisnden mi geliyor? yani bmw alan adam parasının hakkını konfor olarakmı alıyor?

bence bu öneriden daha çok isimlikten geliyor birazda isim yapmış bmw, mercedes gibi firmalar daha pahalı artı vergilerinde bir oynama oluyor mu onu bilmiyorum türkiyeye girerken, çünkü türkiye bmw lüks oto olarak değerlendirip passsat a göre ona göre vergi ile aralarındaki farkı yaratabilir. Gerçi passatta konforsuz araba sayılmaz bmw nin yanında.
  • Bmw ve audi otomobil dunyasinin simarik cocuklaridir. Mercedes'e dalasmaya calisirlar gerek reklam gerekse hayran kitlesiyle yada baska yollar ile ama Merceses'i bir kere olsun bu sacma sapan sidik yarisina girerken gormedim. Adamlarin burdan bile bi farki cikiyo. İkincisi, Mercedes suanda konforu ve ic dizayni ile aniliyo olsada motoru ve performansi ilede diger tum araba firmalarindan iyi is cikardigi kesindir. Gecen bi kac video izledim SLS AMG'nin motoru test ediliyo ilk videoda motoru 360 derece donduruyolar motor calismaya devam ediyo. Diger videoda, motora 1.000.000 kilometre testi yapiyolar ve motoru parcalayip motordaki asinmalari yaglanmayi vs inceleniyo sonuclar memnun edici.

Arkadasin teki yazmis bmw bu bu teknolojileri gelistirdi soyle motor performansi boyle bilmem ne. Acaba o teknolojiyi bulan kimdi google onunde acip bakabilir.

Motor performansi konusuna gelcek olursak tek model tek kelime= S65 AMG hadi simdi dagilin bakalim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.