Şimdi Ara

Clio Grand Tour (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.856
Cevap
17
Favori
395.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım zahmet edipte cvp verdiğin için çok tşk ederim.. + 550 kasko dediğin hediyemi yoksa kaskoyu senmi ödedin indirimli olarak ! ..merak ettiğim bir şey daha var yakıt olayını ciddi olarak test edebildinmi ?
    fabrika değerlerini verse çok iyi rakamlar ama bu değerlerden mutlaka sapmalar oluyordur diye düşünüyorum..
  • bide şu araca 1.2 100 ps turboyu koysalarmış 3-5 fark verilip fazla bile yaksa perfonmans ile ilgili bütün soru işaretleri ortadan kalkacak şekilde renaultun Türkiyede gelmiş geçmiş en beğenilen modeli olabilirmiş gibi geliyor bana ... ne yakışırdı bu motor bu araca :(
  • KESKİNERYK TEŞEKKÜR EDERİM YORUMUNUZ İÇİN ANLADIĞIM KADARI İLE YAKIT GAYET UYGUN
    YANI TÜPLÜ 1.6 ARABA İLE KIYASLARSAK O ORTALAMA 210 YKR YAKARKEN, BİZİM GT LER 240 CİVARINDA YAKIYOR.
    YANILMIYORUM DEĞİLMİ. PEKİ ARABAYI KULLANIRKEN DEVİR SAATİ GENELDE KAÇTA İKEN VİTES DEĞİŞTİRİYORSUNUZ.
    BURADA CLİO 1.2 ARABA KULLANAN ARKADAŞLAR BİR VİTES ÜSTTE KULLANIYORUM YAKITI OLUMLU YÖNDE ETKİLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR.
    TABİ BİLEMİYORUM ARABAYA ZARAR VERİR Mİ.
    SİZDE Mİ OYAK ÜYESİSİNİZ. NEREDEN. KASKO HANGİ FİRMA.
    TEŞEKKÜRLER.
  • İyi Bayramlar,

Yakıt olayı dediğim gibi şehir içi 8.0 l/100 şu anda. 3000 km ye ulaştığı zaman forumlardan okuduğum yaklaşk %30 civarında düşüş oluyormuş.
    Kasko AXA sigortaya yaptırdım aracı teslim alma aşamasında %30 indirimli idi yanlış hatırlamıyoprsam 10 taksit yaptılar birde . 50Km/h da 5. vitese geçmiş oluyorum gendelde düz yolda.
  • iyi bayramlar. bayram dolayısıyla şehirler arası yol yaptım. yakıt tüketim verilerini sizle paylaşmak istiyorum. yolda sis ve araç yoğunluğu vardı bu yüzden 90 km yi geçmedim. bazen 70 - 80 ile gittiğimde oldu. araçta hiç yolcu veya eşya yoktu. yolculuk sonunda yol bilgisayarı verilerine baktığımda şu değerler vardı;

yapılan km: 187
    ortalama hız: 70 km / saat
    harcanan yakıt: 7 lt.
    ortalama yakıt tüketimi : 3.7 lt / 100km

ilk defa 3.7 değerini elde ettim. daha önceki şehir dışı tüketim değerleri daha fazlaydı. çünkü 110-130 km civarındaki hızlarda kullanıyordum hep.

şu anda eurodizel 2.62 , 187 km'yi 18.5 ytl'lik mazot ile yapmışım. tüketimin 100 km de 4.5'in altına düşenceğini sanmazdım ama görünce ben de şaşırdım bu değerleri. bu arada bu iki il arasındaki otobüs bileti fiyatı 13 ytl.

aracım 8000 km'yi geçti. 9000'i geçince ilk yağ değişimini yaptıracağım.

• arkadaşlar verdiginiz cevaplar için saolun aracımı alınca en kısa sürede bende öğrendiklerimi yazacagım
  • Hayırlı olsun. çoğunlukla şehiriçi kullanım için küçük hacimli benzinli motorların daha uygun olabileceğini düşünüyorum. dizel kısa mesafe kullanımda şehiriçinde motor ısınana kadar biraz gürültülü çalışıyor daha alışamadım. ama uzun yolda müthiş. dizelde şehiriçinde epey yavaşlayınca 2. viteste gitmek isteyince araba sanki zorlanıyo ve 1 i istiyo gibi oluyor. sanki benzinli motora göre şehiriçinde daha fazla vites değiştirmek gerekiyor gibi dizelde.

quote:

Orjinalden alıntı: karabatak38

arkadaşlar bende 1.2 gt aldım ve ocak ayında teslim alacagım inşallah dogru bir tercih yapmışımdır
    benim sormak istedigim bir şey var ilk kasko ucreti olarak ne ödediniz
  • CLİO GRAND TOUR sahipleri-kullanıcıları.

osmanuçar
    mdemir301, drdemir
    skysoblue85
    AF890
    keskineryk
    SEKOBOZ
    terry277
    karabatak38
    oktano
    kuntex
    grkz - ısp
    gowes
    sazaklı17
    hazar_cgt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanuçar -- 22 Mart 2009; 9:55:43 >
  • Herkese Merhaba,
    Yeni bir kullanıcıda haftaya geliyor.Tüm yazdıklarıız için teşekkürler.Son 3 arabamı da fiattan sıfır aldım ama fuarda renaultta bu model aklımı çeldi.İnternetteki test sonuçlarını ve sizlerin yazılarını okuyup almaya karar verdim.12-12 tarihinde bayi ile okeyleştik kaparo verdim ve haftaya kredi işini halledip teslim alacağım.Araç yok satıyor.Görüştüğüm dört bayiden üçünde araç yoktu.İyi pazarlık yaptığımı düşünüyorum.

Clio Grand Tour 1.5 dci 65hp stil paketli kül beji renginde 29 300ytl'ye anlaştım.( Sizce fiyatı nasıl)
  • güzel bir fiyat ve iyi bir tercih olmuş inşallah bende arabama 1 ay sonra alacagım arabayı almaya sadece 1 test sürüşü ile karar verdim inşallah memnun kalırız
  • 29.300 çok iyi fiyat. krizden dolayı ekstra kolaylık mı sağladılar acaba. ben geçen nisanda 1.5 dci still paketlisini 30.000 ytl'ye nakit almıştım. sıkı bir pazarlıkla hem de. siz benden 700 ytl uygun fiyata almışsınız. daha ne. aracınız hayırlı olsun şimdiden. yorumları fotoları bekliyoruz.

quote:

Orjinalden alıntı: kuntex

Herkese Merhaba,
    Yeni bir kullanıcıda haftaya geliyor.Tüm yazdıklarıız için teşekkürler.Son 3 arabamı da fiattan sıfır aldım ama fuarda renaultta bu model aklımı çeldi.İnternetteki test sonuçlarını ve sizlerin yazılarını okuyup almaya karar verdim.12-12 tarihinde bayi ile okeyleştik kaparo verdim ve haftaya kredi işini halledip teslim alacağım.Araç yok satıyor.Görüştüğüm dört bayiden üçünde araç yoktu.İyi pazarlık yaptığımı düşünüyorum.

Clio Grand Tour 1.5 dci 65hp stil paketli kül beji renginde 29 300ytl'ye anlaştım.( Sizce fiyatı nasıl)

• haha ben grand tour sahibi değilim ama alınmasında çok katkım oldu diyebilirim (bu listeye alınma sebebim bu olabilir:) o yüzden biraz bilgiliyim bu konuda çok da kullanma imkanım olmamasına rağmen kullandığım zamanda da gayet olumlu izlenimler bıraktı herkese hayırlı olur inşallah herkese hatasız kazasız yolculuklar
    quote:

Orjinalden alıntı: osmanuçar

CLİO GRAND TOUR sahiplerini-kullanıcılarını şöyle liste halinde yazayım dedim. umarım gözden kaçan olmamıştır.

osmanuçar
    mdemir301, drdemir
    skysoblue85
    AF890
    keskineryk
    SEKOBOZ
    terry277
    karabatak38
    oktano

• sahibi olmasazanız da siz de kullanıcısı sayılırsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: SEKOBOZ

KESKİNERYK TEŞEKKÜR EDERİM YORUMUNUZ İÇİN ANLADIĞIM KADARI İLE YAKIT GAYET UYGUN
    YANI TÜPLÜ 1.6 ARABA İLE KIYASLARSAK O ORTALAMA 210 YKR YAKARKEN, BİZİM GT LER 240 CİVARINDA YAKIYOR.
    YANILMIYORUM DEĞİLMİ. PEKİ ARABAYI KULLANIRKEN DEVİR SAATİ GENELDE KAÇTA İKEN VİTES DEĞİŞTİRİYORSUNUZ.
    BURADA CLİO 1.2 ARABA KULLANAN ARKADAŞLAR BİR VİTES ÜSTTE KULLANIYORUM YAKITI OLUMLU YÖNDE ETKİLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR.
    TABİ BİLEMİYORUM ARABAYA ZARAR VERİR Mİ.
    SİZDE Mİ OYAK ÜYESİSİNİZ. NEREDEN. KASKO HANGİ FİRMA.
    TEŞEKKÜRLER.

1.2 clio hb kullanıyorum 1 üst vites kesinlikle tüketimi düşürmüyor.Aksine bu aracı devirinde kullanıcaksınız yani 3000 den aşağıda pek vites

değiştirmeyin sadece 1. vitesle kalktıktan sonra hemen 2 ye alın,diğerlerinde 3000 d/dk yı bekleyin çünkü tork 105 nm bunun içinde devri almadan vites

değiştirmek daha çok güç ve yakıt sarfiyatı demek.Eğer aracınız dizel olsaydı o zaman düşük devir büyük vitesle yakıtı düşürebilirdiniz.Ama dizelde olsa

1. vitesten 2 ye hemen geçin çünkü 1. vites kalkış içindir.

• quote:

Orjinalden alıntı: kuntex

Herkese Merhaba,

• kül beji türkiyede var mı satılmıordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrebjk500

kül beji türkiyede var mı satılmıordu

türkiyede kül beji rengi satılmıyor diye birşey yok satılıyor ama grand tourda istediğin özelliklerde ve istediğin renkte arabayı bulabilmen biraz zor oluyor çünkü üretilen arabaların çoğu yurtdışına gidiyor
  • selam arkadaşlar. 2005 model getz 1,3 Gls aracımı satıp yeni bi araç almayı düşünüyorum seçenekler şunlar;
    1- VW polo
    2-Grande Punto
    3-Clio Grand Tour
    bu konuda sizinde fikirlerinizi almak istedim daha tam karar vermiş değilim. araçlardan biri sizin sayfanızla ilgili olduğu için değerli fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler
  • 1- VW polo: kalitesi tartışılmaz. Ancak servis masrafları biraz ağır ve satış fiyatı yüksek
    2- Grande Punto: Hakkında açıkçası bilgim yok yanıltmam istemem
    3- Clio Grand Tuor: Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum 1500 km oldu. Şimdiye kadar tüm beklentilerime cevap verdi. Ciddi olarak alınabilecek bir aile arabası.

Forum da zaten görüşlerle ilgili çok detay bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: simrex

selam arkadaşlar. 2005 model getz 1,3 Gls aracımı satıp yeni bi araç almayı düşünüyorum seçenekler şunlar;
    1- VW polo
    2-Grande Punto
    3-Clio Grand Tour
    bu konuda sizinde fikirlerinizi almak istedim daha tam karar vermiş değilim. araçlardan biri sizin sayfanızla ilgili olduğu için değerli fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

bence grand tour bu 3 araba içinde çünkü en yeni model o ve grand tour daha aile arabası gibi bagajı daha geniş, sürüş kalitesi ve konfor, sessizlik ve güvenlik yönünden kaliteli bir araba ve dynamique modelinin kalitesi de malzeme yönünden o sınıftaki çoğu arabadan iyidir

bu ayki aldığım auto motor sports dergisi şöyle bir kıyaslama vardı
    fiat grande punto 1.4 16v - ford fiesta 1.4 - honda jazz 1.2 i-vtec - mazda 2 1.3 mzr - opel corsa 1.4 - peugeot 207 95 vti - renault clio 1.2 16v - seat ibiza 1.4 16v - skoda fabia 1.4 16v - toyota yaris 1.3 vvti - vw polo 1.4 16v nun katıldığı international master test yapılmış
    sıralama
    1.skoda fabia 408 puan
    2.ford fiesta 405 puan
    3.renault clio 405 puan
    4.vw polo 389 puan
    5.seat ibiza 385 puan
    6.peugeot 207 377 puan
    7.HONDA JAZZ 370 puan
    8.fiat grande punto 367 puan
    9.mazda 2 366 puan
    10. OPEL CORSA 360 puan
    11. toyota yaris 347 puan

arabalar her yönden kıyaslanmış iç genişlik yaşam alanı hissi kalite hissi süspansiyon koltuklar iklimlendirme gürültü hissi çalışma karakteri hızlanma tüketim güvenlik donanımı görüş açısı aydınlatma, viraj dengesi şerit değiştirme geyik testi slalom yol tutuş direksiyon gibi sürüş güvenliği kriterleri,fren mesafesi vb kriterler açısından kıyaslanmış.
    bu listeye de bakarsak ve grand tourun clio hatchbackten daha kullanışlı olduğunu düşünürsek senin düşündüğün bu 3 otomobil içerisinde kesinlikle grand tour derim

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.