Şimdi Ara

## AMD'den İstanbul Kod Adlı 6 ve 12 Çekirdekli İşlemciler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
7.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'den İstanbul Kod Adlı 6 ve 12 Çekirdekli İşlemciler ##

Intel'in geçtiğimiz günlerde Şangay'da gerçekleştirdiği Geliştiriciler Forumunda üzerinde çalıştığı yeni nesil işlemci ve platform çözümleri hakkında verdiği bilgilerden sonra AMD cephesinden de firmanın üzerinde çalıştığı yeni işlemcilere yönelik bazı yeni detaylar gelmeye başladı. Yılın son çeyreği ile birlikte 45nm üretim sürecine geçiş yapmaya planlayan firma yeni üretim teknolojisini ilk etapta sunucu işlemcilerinde kullanacak gibi görünüyor. İşin ilginç yanı ise AMD'nin hazırlık çalışmalarını sürdürdüğü bazı yeni işlemcilerinde kod adı olarak İstanbul (Venice, Barcelona, Shangai ve Montreal'den sonra) ismini kullanmayı tercih etmiş gibi görünüyor. Açıkçası AMD'nin üst yönetiminin son dönemde sık sık ülkemize gelmesinin ve önümüzdeki Salı günü de yine AMD'den başta John Carvill olmak üzere üst düzey bazı yetkililerin İstanbul'u ziyaret edecek olması firmanın yeni nesil işlemcilerinde İstanbul kod adını kullanabileceğine yönelik öngörüyü bizlerde oluşturmaya başlamıştı. Firmanın hazırlayacağı İstanbul kod adlı işlemci 6 çekirdekli doğal tasarıma sahip olacak. Ayrıca yine İstanbul kod adı ile çift zarın tek pakette birleştirilmesi ile 12 çekirdekli işlemcinin de gündemde olduğu çift yapılı bu formda çekirdeklerin HyperTranport 3.0 teknolojisi ile haberleşeceği de belirtiliyor. Ayrıca gelen bilgilere göre AMD'nin başta Shangai olmak üzere devamında gelecek çok çekirdekli varyasyonlarının daha önce kullanıma sunulan soket 1207+ formundaki anakartlar ile uyumlu olabileceği fakat HT hızı açısından aynı soket AM2-AM2+ arasındaki ilişkiye benzer şekilde bir düşüşün olabileceği de bildiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Nisan 2008; 10:52:56 >

• vay istanbul :)

hemide 12 çekirdek , yakışır
  • sevindirici bi haber tes fx
  • http://forum.donanimhaber.com/m_22649790/tm.htm

fx57 sen de hiç ıskalamıyorsun ayıp oluyor
    İşin şakası bi yana, ne zaman haber yapsam, ya sen benden az önce vermiş oluyorsun ben hazırlarken, ya da haberim olmuyor.
    Ben de tereddüt ediyorum versem mi tercüme edip derken.
    CoolnQuiet bu sefer biraz erken davranmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

http://forum.donanimhaber.com/m_22649790/tm.htm

İşin şakası bi yana, ne zaman haber yapsam, ya sen benden az önce vermiş oluyorsun ben hazırlarken, ya da haberim olmuyor.

Yok aslında bu haberim de geceden hazırdı ama bu gece saatlerce Donanım Haber ofiste çalışıp video inceleme çeksem nasıl olur diye ön çekimler yapınca yayınlaması gecikti diyebilirim.

• "istanbul" adına şaşırdım doğrusu ve çok mutlu oldum.
    Umarım performansı da iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

http://forum.donanimhaber.com/m_22649790/tm.htm

Yok aslında bu haberim de geceden hazırdı ama bu gece saatlerce Donanım Haber ofiste çalışıp video inceleme çeksem nasıl olur diye ön çekimler yapınca yayınlaması gecikti diyebilirim.

Affetmem diyorsun yani

• malatyada atıl bir yatırım var malatyalı olanlar bilir vagon fabrikası hazır boş atıl bir bina...şehre 10-15 km uzaklıkta ben olsam orayı amd ye teklif ederim 100 lerce dönüm arazi ve hazır tesis hemde bedava verirdim artık bunu yapmalıyız.taşeron oarak bile olsa böyle bir tesisi memleketimize kazandırmalyız.
  • Çok güzel amd den sevindirici bir haber. Haber için teşekkürler.
  • istanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri bu isim işlemcilere veriilir ise türkiye için inanılmaz bir tanıtım olur umarım işlemcide en iyi işlemci olurda heryerde ismi geçer güzel ve sevindirici bir haber
  • Bizim ülkemizde de tesisler açılsa çok güzel olur.En azından yut dışından daha pahalı gelmez parçalar. Haber için teşekkürler.
  • Haberi gördüğüm an yüzümde bir tebessüm oluştu, gerçekten güzel bir gelişme.
  • amd işi biliyo böyle yaparak güzel sempati kazanıyo.kaç bin vatandaşımız intel alıcağana amd-istanbul alıcaktır bence
  • bu işlemcileri sırf kod adından ötürü alasım var
  • süper haberler bunlar
    haber için teşekkürler
  • Dagegen setzt IBM auch auf Prozessoren aus Fremdfertigung. Werden doch in jedem der neuen Supercomputer der Marke Roadrunner 6900 Opteron-Prozessoren von AMD und 12 900 Cell-Chips aus einem IBM-Joint-Venture mit Sony und Toshiba eingebaut. AKILLI MAKINE DE DIYORLAR...
  • AMD fanatiklerindenim çok sevindim ya zaten bu INTEL denemeden sonra kesin AMD alcam.
  • ii walla ya istanbul yapmıslar Constantinepolis yapıpta biz istanbulu kast ettikde diyebilirlerdi
  • işte haber budur

ellerine sağlık fx57 kardeşim.........

AMD nereye nası yatırım yapacaııını bilio
    intel yapsa bu yatırımı bu kadar sevinmezdim
  • turkiyede cok satacagı kesin İstanbul islemcileri
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.