Şimdi Ara

## GeForce 9900 Serisi de G92 Tabanlı Olabilir Mi ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9900 Serisi de G92 Tabanlı Olabilir Mi ? ##

Geçtiğimiz sene Ekim ayı içerisinde 65nm üretim teknolojisi ile hazırladığı G92 gpu'sunu ilk defa GeForce 8800GT moıdeli ile birlikte duyuran hemen ardından da 8800GTS 512MB modelinde kullanan Nvidia beklentilerin aksine aynı grafik işlemcisini ufak bazı değişiklikler ile GeForce 9800GX2 ve GeForce 9800GTX gibi yeni modellerinde de kullanmaya devam etmişti. Firmanın GeForce 9 serisinde de G92 gpu'sunu kullanıyor olması kullanıcılar arasında şaşkınlık yaratırken Nvidia'nın GT200 kod adlı yeni nesil grafik işlemcisini ne zaman ve hangi modeller üzerinde kullanacağı merak edilir olmuştu. Son günlerde GT200'e yönelik olarak ortaya çıkan haberlerin büyük bir bölümü Nvidia'nın GeForce 9900 serisi ile birlikte GT200'ü devreye sokacağını işaret ediyordu. Fakat sektörel haberleri ile tanınan Digitimes'ın bugün yayınladığı bir haber akılları bir kez daha karıştırdı. Zira sitenin haberine göre Nvidia, GeForce 9900 serisinde G92 gpu'sunun 55nm üretim teknolojisine uyarlanmış varyasyonu olan G92b'yi kullanacak gibi görünüyor. Tabi Digitimes'ın belirttiği gibi bir gelişme yaşanırsa GT200 tabanlı kartların hangi modeller olacağı ve ne zaman resmi olarak anons edileceği de merak edilmeye başlanacak ki bu konuda firmanın patentini almak için başvurduğu yeni markası Tegra devreye girer mi diye de düşünmeden edemiyoruz. Bu arada Nvidia'nın GeForce 9600GSO'yu (GeForce 8800GS) Mayıs ayı içerisinde AMD-ATi'nin Radeon HD 3830 modeline yanıt olarak kullanıma sunacağı, bu model için kart üreticilerinin firmaya ödeyeceği gpu maliyetinin ise 50-55$ seviyesinde olacağı belirtiliyor.

• oh, 6 ayda bir yeni gpu idi, 3 aya düştü... yakında ayda bir GPU değişir. Biz daha 8800gt alamadan, 10 serisi çıkıcak... Sıkıldım bu nVidia haberlerinden

Yinede haber için teşekkürler...

Edit: "10 serisi" : G92'nin b si oluyor , 11 serisi G92c, 12 serisi G92d, vs. vs. GT200 çıkıcakdaaaa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majaturump -- 18 Nisan 2008; 9:47:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: majaturump

oh, 6 ayda bir yeni gpu idi, 3 aya düştü... yakında ayda bir GPU değişir. Biz daha 8800gt alamadan, 10 serisi çıkıcak... Sıkıldım bu nVidia haberlerinden

Edit: "10 serisi" : G92'nin b si oluyor , 11 serisi G92c, 12 serisi G92d, vs. vs. GT200 çıkıcakdaaaa...

iyi de hep aynı mimarinin revizyonları gibi dolayısı ile yeni gpu demek doğru olmaz.

ısıtıp ısıtıp önüzümze sunuyolar.

en iyi kararı benim gibi 8800gt alanlar yaptı bence.
    üstünden neredeyse 2 seri geçecek ama hala performanslı kartlar arasında yer alacak.

• ATİ'ye gün doğdu bence...
  • nvidia aynı çorbayı ısıtıp ısıtıp koyuyo önümüze .. alıştık..
  • quote:

Orjinalden alıntı: airea

ATİ'ye gün doğdu bence...

evet şayet haber doğru ise, r700 ler g92 ler karşısında zorlanmayacaktır
  • Ben şaşırmadım o kadar nvidia dan beklenir. Ama bu performansının iyi olmayacağı anlamına gelmez. Sonuçta sp,rop,tmu birimlerinde ve bitteki artış çok iyi bir kart ortaya koyabilir. Bakın 8800 ultra hala en iyi tek gpu lu kart. Mesela atinin hiç bir tek gpu lu kartı yanına yaklaşamıyor bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insicam -- 18 Nisan 2008; 11:08:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: trulli

quote:

Orjinalden alıntı: majaturump

oh, 6 ayda bir yeni gpu idi, 3 aya düştü... yakında ayda bir GPU değişir. Biz daha 8800gt alamadan, 10 serisi çıkıcak... Sıkıldım bu nVidia haberlerinden

iyi de hep aynı mimarinin revizyonları gibi dolayısı ile yeni gpu demek doğru olmaz.

ısıtıp ısıtıp önüzümze sunuyolar.

en iyi kararı benim gibi 8800gt alanlar yaptı bence.
    üstünden neredeyse 2 seri geçecek ama hala performanslı kartlar arasında yer alacak.

En akıllı seçimi zamanında 8800gt alanlar yaptı dediğin gibi 8800gts bence çok gereksizdi zaten 1280*1024 te aralarında hiç fark yok gibi birşey şimdi 9xxx serileri çıkıyor aslında hepsi g92 mimarisi üzerinde kurulu ve aynı yapıya sahip gt200 çıktığında ancak devrim yapacak nitelikte bir kart çıkmış olucak yanlız bu stok fanlar hiç iyi değil yaz aylarını düşünerek zalman takmak zorunda kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Nisan 2008; 11:36:38 >

• yeni birşeyler yokki 1 seneden fazladır aynı şeyler dönüp duruyor piyasada
  • benim gibi 1280x1024 ve 1360x768 kullanan insanlar için halen 8800gt den iyi kart yok.bu yeni kartların,9800 sersinden sonra 3 ay gibi

kısa bir sürede piyasaya sürülecek olması g92 olmalarını destekler nitelikte bence.asıl kafamı karıştıran nvidia niye böyle yapıyor?
  • çok garip nvidia elinde fırsat varken atiyi bitiremiyor hep aynı gpu yu kırparak ya da nm sini düşürerek ısıtıp ısıtıp sunuyor yoksa gerçekten ellerinde bir şey yok mu insan merak etmiyor değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: eric13

çok garip nvidia elinde fırsat varken atiyi bitiremiyor hep aynı gpu yu kırparak ya da nm sini düşürerek ısıtıp ısıtıp sunuyor yoksa gerçekten ellerinde bir şey yok mu insan merak etmiyor değil

atiyi bitirmek işine yaramaz rakibi olmasa kim yeni kartları alacak 3-5 ayda bir kim kart değiştirecek yada ati rakip bile olamıyorken neden yeni teknojoliji öne sürsün ki ısıtır ısıtır eskisini piyasaya sürer ati adam gibi karşılık verirse onu öne çıkarır yeni nesli nvidia garantisi olarak görüp bekletiyor bence
  • cpu ve gpu dünyasında radikal değişiklikler olmazsa gpu da çoklanacak çekirdeklenecek görünmekte ki gidişat bu yönde
  • Ne mimariymiş be Aslında halen yeni bir şey olmaması atiden kaynaklanan bir olay. 9600 bile 3870i geçiyor oyun ve uygulamalarda yarı yarıya. Yani aslında adamlara da hak vermek gerek. Rakibin en iyi kartı bile bu mimarinin en altındaki kartı tam olarak geçemiyor. Atinin yeni çıkaracağı kartlar bu mimariyi geçecek gibi olursa zaten eminim bu haberin aksini iddaa edilecektir nvidia.
  • yaw arkadaşlar bunlar aldamaca açıklamalar.amaç,insanlara:teknoloji artık son noktaya dayandı gidin bi tane 8800 9600 9800 de siz alın mesajını vermektir.şu an kartların fiyatları siz her ne kadar düştü desenizde çok yüksek.sömürme politikasına devam ediyorlar.
  • nvidia baktı karşında adam gibi rakip yoq
    G92'nin cılkını çıkaracak artık ne gerek var GT200'e
  • Bu siteyi takip edenler bu numaraları yemez ;)
  • Xtreme forumlarında okumuştum birinin yorumunda, 9900GT 'nin G92 revizyonu olacağını filan yazmıştı. O vakit şaşırmıştım ve olasılık vermemiştim ama bu haberden sonra iyice şüphelenmeye başladım. Bu gidişle GT200 herçekten Q3 veya Q4 aralığında çıkacak. 6 ayda bir yeni GPU olayı devam ediyor sanırım
  • yeni teknolojiye kadar 8800GT ye devam millete süsleyip süsleyip aynı teknolojiyi yedirmek yok 8800 serisi kartı olupta 9xxx serisi karta geçmek çok mantıksız. ama param var benim ben alırım diyen varsa canı sağolsun
  • Nvidia suyunu çıkardı bu işin bu gidişle 10serisinide G92 den yapacak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.