Şimdi Ara

## Nvidia'nın nForce 790i SLI Yonga Setinde Sorun Tespit Edildi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'nın nForce 790i SLI Yonga Setinde Sorun Tespit Edildi ##

Nvidia'nın geçtiğiimiz günlerde kullanıma sunduğu ve anakart üreticilerine olan maliyeti ile son dönemin en pahalı çipseti olarak değerlendirilen nForce 790i yonga setinde veri kaybı/bozulmasına neden olabilecek bir sorun tespit edildi ve Nvidia bu konuya bir açıklık getirdi. Gelen bilgilere göre durum özellikle hız aşırtma yapan kullanıcıları ilgilendiriyor. Özellikle belli bazı bellek saat hızlarında ve FSB'ye yapılan hız aşırtma girişimlerinde ortaya çıktığı ifade edilen bu sorun üzerine Nvidia mühendislerinin çalıştığı ve firmanın konu ile ilgili olarak yakında bir çözüm açıklaması bekleniyor.

• tamda bu karttan almayı dusunuyordum yahu tuh yazık oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

tamda bu karttan almayı dusunuyordum yahu tuh yazık oldu

İyi para var sende desene...
  • 790i chipseti acaba raid uygulamalarında nasıldır.. çünkü bunun haricinde harika bir chipsetti..
  • nvidia çipsetleri bence işe yaramaz, aha biride banim başımda
  • satışı baltalandı, kötü olmuş. olan anakart üreticilerine olur gibime geliyor. nvidia ya
  • N680 i kullanıyorum memnundum 790i bekledim tam almayı düşündüğüm zamanda geldi haber. benim için iyi Nvidia için kötü haber. x48 alalım bari
  • bu çipseti önceden alanlara yazık olmuş bence şimdi eğer çözüm biosla bulunumazda anakart revizyona giderse nvidia ya önceki satılmış olan ankartları ucretsiz değişim yapmalıdır çünkü az para değil
  • Hem bir anakarta 400 dolar ver, hem de sorunlu çıksın Bu kartı alacak biri zaten hızaştırmasız kullanmayacaktır heralde.
  • Nvidia'nın çipsetleri AMD'de iyi ama İntel'de iyi değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

Nvidia'nın çipsetleri AMD'de iyi ama İntel'de iyi değil.

Ne alaka anlayamadım? Nvidia ürettiği chipsette ayrımcılık mı yapıcak ? o biraz sıkar çünkü en son balta yine kendine saplanır.
  • Dünyanın parasını ver bu chipseti taşıyan anakartta sonra gelsin hata çıksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

Nvidia'nın çipsetleri AMD'de iyi ama İntel'de iyi değil.

Ne alaka anlayamadım? Nvidia ürettiği chipsette ayrımcılık mı yapıcak ? o biraz sıkar çünkü en son balta yine kendine saplanır.
    Nvidia'nın geçmişte AMD için ürettiği çipsetlerinin başarısını bilen bilir. Nvidia'nın vakti zamanında AMD için ürettiği NF4 SLI çipsetini kıskanan İntel Nvidia'dan işlemcileri için NF4 SLI çipseti üretmesini istemişti ancak İntel için üretilen NF4 SLI çipseti hem başarılı değildi, hem bazı PD işlemcilerle uyum sorunu yaşıyordu, hem de AMD için olan NF4 SLI kadar rağbet görmedi. Türkiye'ye anakartları gelmeyen NF5*0 serisi İntel için olan çipsetler de hızaşırtma konusunda kötü olması nedeniyle çok eleştirilmişti. Ardından Nvidia NF6*0i serisi çipsetleri hazırladı. 6*0i serisi hızaşırtma konusunda iyiydi ancak kuzey köprüsünün çok ısınması nedeniyle bunlar da fazla ilgi görmedi. NF7*0i serisi çipsetler de 6*0i serisinden pek farklı gözükmüyor. Öte yandan Nvidia'nın bu zaman zarfında AMD için ürettiği NF5*0 serisi çipsetler NF4'ün üzerine pek yenilik getirmese de tutuldu ve AMD kullanıcıları tarafından benimsendi. Nvidia NF6*0a serisini pas geçmesi ve AMD'nin ATİ'yi satın alarak ATİ'nin çipsetlerine kendi adını vermesi nedeniyle AMD tarafında unutulsa da hazırladığı ve yakında gelecek olan NF7*0a serisi çipsetlerinin NF4'ün başarısını yinelemesi bekleniyor.

Sonuç olarak; Nvidia AMD tabanlı çipset üretiminde daha başarılı.

• quote:

Sonuç olarak; Nvidia AMD tabanlı çipset üretiminde daha başarılı.

Burda haklısın.. Nvidia isteyerek yapmıyordur bunu.. Adını karalamak istemez.. 790iden çok şeyler bekliodum ama hayal kırıklığı oldu umarım bi update ile çözülcek bişeydir..
  • İyi ki almamışım (alamamışım ) bu board'dan.ondan sonra al başına belayı.gerçi önemli bişi değilmiş sorun sadece bu 790i SLI chip'li kartlarda oc. yapacak olanları ilgilendiriyormuş bu kartı alıpta kim oc. yaparki
  • Hızlı giden atın pisliği seyrek olur zaten
  • 3xsli yalan oldu o zaman. ya tek bi 9800gx2 ya da 2x hd 3870x2 ile idare edeceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Dünyanın parasını ver bu chipseti taşıyan anakartta sonra gelsin hata çıksın

acaba bukadar pahalı bir kartta neden full katı kapasitörler kullanılmamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Dünyanın parasını ver bu chipseti taşıyan anakartta sonra gelsin hata çıksın

acaba bukadar pahalı bir kartta neden full katı kapasitörler kullanılmamış

o kadar para ver ve tüm kapasitörler katı olmasın !!! ilginç o kadar para alıyorsunuz bari bundan tasarruf etmeyin!!
  • nvidea raid uygulamalarından intel anakartlardan iyi olsaydı belki ama pek başarılı değil bbirde bu sorun cıkmış offf
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.