iphone açılmıyor.yarım elma var sadece
30 Cevap66949 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

12 Mesaj
17 Nisan 2008; 23:25:42 

selam arkadaşlar iphone açılmıyor yarım elma ekranında kalıyor...
sisteme zarar vermeden açma imkanım varmı varsa bilennler hemen yarım yazarmı teşlekür ederim...
iyi akşamlar...

senol senturk

777 Mesaj
18 Nisan 2008; 0:06:20 

yarım elma mı
yarım değil kardeş o ucundan azıcık ısırılmış sadece :)
2 tuşa birden basarak açmayı deneyin..
o da olmazsa kapalıyken bilgisayara bağlayın,2 tuşa basarak açın, açılınca üstteki tuşu bırakın home tuşuna basmaya devam edin..
ekranda usb simgesi çıkar ve öyle kalırsa bi update edin..
hiçbirşey bilmiyorsanız forumu araştırın,halledersiniz..
sisteme kolay kolay birşey olmuyor korkmayın

Niçin küçülüyor eşya uzakta?
Gözsüz görüyorum rüyada, nasıl?
Zamanın raksı ne, bir yuvarlakta?
Sonum varmış, onu öğrensem asıl?

12 Mesaj
18 Nisan 2008; 0:10:13 

peki bu işlemi yapınca tekrar unlock olmazmı tekrar kırdırma sorunu yaşamazmıyım...

senol senturk

44 Mesaj
18 Nisan 2008; 0:42:21 

Restore ve bilgi silinmesi karşıtı olduğumdan şöyle birşey önereyim. (Konuyu açan arkadaş için dğeil, bu sorunu yaşayan herkes için)
Genelde Installer'dan, olmadık her önüme gelen programda merak ettiğim olunca yükleyip deneyeyim diyorum. Ve iPhone'u aldığımdan beri de yaklaşık 1 ay tamamlanıyor diyeibliriz daha bir kere bile restore etmedim. Geldiği günkü kırmamla dayanıyor. Ama arada kaç kere bu konuyu açan arkadaş gibi Elma'da çakılı kaldırttım telefonu Genelde bunların nedeni hep yüklediğimiz Application'lardan. Veya yüklenirken herhangi bir sorun olup yarıda kalmasından filan.

Peki restore etmeden nasıl çözülür?
Öncelikle şöyle bir şansın sizinle olması gerekiyor: Wi-Fi'nin ayarının telefon en son stabil çalışırken açık olması. Neden derseniz, bu elma logosunda kalması Springboard'un yüklenememesinden kaynaklanıyor. (Genellikle tabii ki) Ve SpringBoard yüklenmese bile makine açılmış oluyor ve Wi-Fi ayarınızda aktifse en yakın wi-Fi'ye bağlanabiliyor. (Tabi şifreli olmayna ağlara, veya şifreli varsa önceden girmiş ve şifresini makineye kaydetmiş olduğunuz ağlara)

Sonrasında ise WinSCP ile makineye Wi-Fi üzeriden girme işlemini yapıyoruz. (WinSCP nasıldır, nedir diye sormayın; söylemeye de gerek yok forumda ilgili konularda açıklaması var) WinSCP ile girdikten sonra Root yani / kök dizininden Applications adlı tüm programların yüklendiği dizine giriyoruz. Burada ise sorun yarattığını düşündüğümüz ve bizim Installer'dan yüklediğimiz App'leri siliyoruz. Tabi silmeden önce bi yedek almanızı öneririm onun içindekileri. Ha birde en son yüklenmiş olanları tarihe göre sıralayarak deneyin. En sondakilerden başlayıp tek tek deneyin.

Eğer sorun gerçekten beim hep yaşadğım gibi app'lerden ise, zaten sorunlu programın klasörünü sildiğiniz an elma logosunun devamı gelip SpringBoard yüklenecektir. Veya bir baştan başlatma (Reset atma işlemindne sonra) Ama genelde silince geliyor. (Tekrarlıyorum, açılmama sorunu, yüklemiş olduğumuz Applications'ların birinden kaynaklanıyorsa)
Haa birde kabloyla Wi-Fi açık olmasa bile iPhone Browser gibi bağlanıp da bunu gerçekleştirebilme olanağımızda var ama bende hep bu srounu yaşadığım müddetçe kabloyla ne iTunes ne de iPhoneBrowser adam gibi tanıyamadı makineyi. Recovery Mode'a bi şekilde tuşlarından yapsam da geçmiyor bende, ZiPhone'un içinden geçirme yöntemiyle alıyorum hep ama yine de iPhoneBrowser görmüyordu. Eğer gördürülebiliyorsa bu gibi sorunlarda, Wi-Fi açık olma şansımız olmadan da bu silme işlemleri halledilebilir.

Yazım uzun oldu biraz ama bu sorunu yaşayan ve genelde hep Restore etmiş ve bundan bıkmış arkadaşlar var. En azından Restore'dan biraz daha kaçmak isteyenler varsa bir çözüm olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apollo11 -- 18 Nisan 2008; 0:45:41 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Mayıs 2009; 10:30:29 

abi benim iphona bir program yükledim ordaki ayarlardan menüdeki bütün dosyaları hidden gizli yaptım sonra alet kendini bir kapattı sonra bir daha açamadım lüüütfen yardımcı ol abicim

307 Mesaj
21 Eylül 2009; 22:44:44 

bende de aynı sorun var ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uSTa HackeR -- 21 Eylül 2009; 22:44:42 >

671 Mesaj
21 Eylül 2009; 22:50:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Apollo11

Restore ve bilgi silinmesi karşıtı olduğumdan şöyle birşey önereyim. (Konuyu açan arkadaş için dğeil, bu sorunu yaşayan herkes için)
Genelde Installer'dan, olmadık her önüme gelen programda merak ettiğim olunca yükleyip deneyeyim diyorum. Ve iPhone'u aldığımdan beri de yaklaşık 1 ay tamamlanıyor diyeibliriz daha bir kere bile restore etmedim. Geldiği günkü kırmamla dayanıyor. Ama arada kaç kere bu konuyu açan arkadaş gibi Elma'da çakılı kaldırttım telefonu Genelde bunların nedeni hep yüklediğimiz Application'lardan. Veya yüklenirken herhangi bir sorun olup yarıda kalmasından filan.

Öncelikle şöyle bir şansın sizinle olması gerekiyor: Wi-Fi'nin ayarının telefon en son stabil çalışırken açık olması. Neden derseniz, bu elma logosunda kalması Springboard'un yüklenememesinden kaynaklanıyor. (Genellikle tabii ki) Ve SpringBoard yüklenmese bile makine açılmış oluyor ve Wi-Fi ayarınızda aktifse en yakın wi-Fi'ye bağlanabiliyor. (Tabi şifreli olmayna ağlara, veya şifreli varsa önceden girmiş ve şifresini makineye kaydetmiş olduğunuz ağlara)

Sonrasında ise WinSCP ile makineye Wi-Fi üzeriden girme işlemini yapıyoruz. (WinSCP nasıldır, nedir diye sormayın; söylemeye de gerek yok forumda ilgili konularda açıklaması var) WinSCP ile girdikten sonra Root yani / kök dizininden Applications adlı tüm programların yüklendiği dizine giriyoruz. Burada ise sorun yarattığını düşündüğümüz ve bizim Installer'dan yüklediğimiz App'leri siliyoruz. Tabi silmeden önce bi yedek almanızı öneririm onun içindekileri. Ha birde en son yüklenmiş olanları tarihe göre sıralayarak deneyin. En sondakilerden başlayıp tek tek deneyin.

Eğer sorun gerçekten beim hep yaşadğım gibi app'lerden ise, zaten sorunlu programın klasörünü sildiğiniz an elma logosunun devamı gelip SpringBoard yüklenecektir. Veya bir baştan başlatma (Reset atma işlemindne sonra) Ama genelde silince geliyor. (Tekrarlıyorum, açılmama sorunu, yüklemiş olduğumuz Applications'ların birinden kaynaklanıyorsa)
Haa birde kabloyla Wi-Fi açık olmasa bile iPhone Browser gibi bağlanıp da bunu gerçekleştirebilme olanağımızda var ama bende hep bu srounu yaşadığım müddetçe kabloyla ne iTunes ne de iPhoneBrowser adam gibi tanıyamadı makineyi. Recovery Mode'a bi şekilde tuşlarından yapsam da geçmiyor bende, ZiPhone'un içinden geçirme yöntemiyle alıyorum hep ama yine de iPhoneBrowser görmüyordu. Eğer gördürülebiliyorsa bu gibi sorunlarda, Wi-Fi açık olma şansımız olmadan da bu silme işlemleri halledilebilir.

Yazım uzun oldu biraz ama bu sorunu yaşayan ve genelde hep Restore etmiş ve bundan bıkmış arkadaşlar var. En azından Restore'dan biraz daha kaçmak isteyenler varsa bir çözüm olur.

güzel anlatım :)

Hp compaq C700Et Mac Os X , Htc HD2 (Android ROM) , Monster Beats Studio White

Uzaklaştırılmış
3 Kasım 2009; 22:21:25 

yaw 3.0 jb yaptım bugün aslında telefon açıktı geldiğimde bi baktım elma işareti çıkmış açılmıyo takıldı kaldı kapyıp açıyorum yine düzelmyior restoremi etmem gerekr acaba

6766 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:26:28 

1 aydır iphone kullanıyorum 4-5 kere apple logosunda benim iphone da takıldı kaldı.Her seferinde home tuşu + power tuşuna basılı tutarak sorunu çözdüm kolayca telefon açıldı kullanmaya devam ettim başkada bir yöntem bilmiyorum.

Uzaklaştırılmış
3 Kasım 2009; 22:42:07 

tam olarak nasıl yapyıosn biraz analtırmsını home la powera süreklimi basılı tutuyosn

Uzaklaştırılmış
3 Kasım 2009; 22:50:42 

neyse ya resotre ediyorum inş bi sorun olmaz sanrm flash bişeylerinde sorun çıktı jb yaparken.eğer benim gibi bu sorunla karşılaşan varsa ve benim gibi ilk başta hemen panik yaptıysa rahatlasın kitlenmedi iphone merk etmeyin ve sırasıyla

usb le bağlayn önce
1-home ve power tuşuna basılı tutun iphone kapıyana kadar.
2-power tuşuna basılı tutun ekran açılır açılmaz powerla beraber home tuşuna basılı tutun yaklaşk 10 sn bekledikten sonra tekrar ekran kapancak elinizi power tuşundan kaldırın ama diğer elinz hala home tuşunda olsun 15 sn civarı bekledikten sonra pc ye bişe takınca ses çıkar ya o sesten çıkcak itunesu açın ekran kapalı olduğu halde iphone itunesa bağlı görüncek özellikler kısmında n/a yazması gerkeiyo shifte basılı tutark restoreye basın ve iphone firmware seçin bukdr basit

6 Mesaj
3 Mart 2010; 19:09:31 

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı. Home ve power tuşları ile aynı anda basarak açıldı. Teşekkürler.

3808 Mesaj
3 Mart 2010; 20:42:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Apollo11

Eline saglık:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
8 Haziran 2010; 21:51:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kmerdal

yarım elma mı
o da olmazsa kapalıyken bilgisayara bağlayın,2 tuşa basarak açın, açılınca üstteki tuşu bırakın home tuşuna basmaya devam edin..

Arkadaşım çok teşekkür ederim sabahtan beri uğraşıyorum açamadım bir türlü. şimdi dediğini yaptım restore ettim düzeldi çok sağol

86 Mesaj
15 Haziran 2011; 18:16:14 

quote:

yarım elma mı

Arkadaşım Çok Sağol Allah Ne Muradın Varsa Versin . Sayende Açtım Telefonumu

981 Mesaj
16 Haziran 2011; 19:23:47 

iphone aldığımdan bir hafta sonra elimdeyken kapandı açılmadı. TİMden aldığım yere götürdüm. GENPAya yolladılar. 1 hafta sonra yazılım sorunu halledildi diye geldi. bugün de ara gidip geldi ve şu meşhur yarım elma görüntüsü olunca TİMe tekrar gittim. restart ve yazılım yüklemesi yaptılar ama normal çalışmadığını gördüler, tekrar GENPAya değişime...

velhasılı kağıt üstünde iphone sahibiyim. geldiğinde şimdi gördüğüm tavsiyelerinizi yapacağım....

teknik nimetler: New Kangoo 2009 + Canon 7D 10-20;18-270 ve 100mm + Samsung Galaxy Note II

2 Mesaj
6 Eylül 2011; 23:05:57 

restore etmeye çalışıyorum ama restore ederken belli bir yere gelince bilinmeyen bi hata verdı dıyo bi yardım eli uzatın size zahmet telefon elimize patladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ogeday- -- 6 Eylül 2011; 23:34:56 >

2 Mesaj
7 Eylül 2011; 23:46:30 

arkadaşlar restorede edilmiyo hata veriyo 1015 diye yardımcı olun lutfen

102 Mesaj
8 Eylül 2011; 14:33:19 

1 Mesaj
4 Kasım 2011; 17:40:09 

arkadaşlar acil yardım telefonum kapandı sadece telefonu sarja taktıgımda elma geliyor ve bir müddet sonra geri gidiyor itunnesi görmüyor resette atmıyor kafayı yemek üzereyim acil yardım lütfennnnnnnnnnn

9 Mesaj
14 Kasım 2011; 12:50:07 

quote:

yarım elma mı

Selam. Benim cihaz Iphone 4 16 GB versiyon 4.2.1, fireware ise 03.10 gibi birşey hatırlıyorum. Cihaz yurtdışından geldi ve gevey ile çalışıyor. Bu cihaza redsn0w jeilbreak yapmak istedim. Cydia yükledim ama cydia tıklayınca geri atıyordu. Aynı sorunu safari içinde veriyordu. Sorunları çözmek için bayağı uğraştım, fakat çözemeyince Ayarlar/Genel/Tüm İçeriği Sil/İphone Sil dedim. Şimdi cihaz açılırken elmada takılı kalıyor ve açılmıyor. Yukarıda anlatılan restore işlemini yaptım, 3194 hatası aldım. 4.2.1 versiyon shsh kaydı var ve aynı işlemi timyumbrella ile yaptım bu kezde 1604 hatası alıyorum. Host dosyasındaki numarayı orjinal apple numarası yaptım, geveyli çalıştıramayacağımı bile bile en güncel ios olan 5.01'e yükselterek kurtarmayı denedim, fakat yine 1604 hatasını aldım. Cihaz 24 saattir baygın halde yatıyor. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar. Google'de 1604 hatasının düzeltilmesi ile ilgili bütün söylenenleri yaptım fakat hala 1604 hatasını alıyorum ve denemediğim yol kalmadı. Cihazın artık açılmayacağı konusunda karamsarlığa kapılmaya başladım.

2 Mesaj
23 Ocak 2012; 10:58:48 

çok tşk ederim,bilmiyordum sayenizde açtım tşkler arkadaşlar :)

172 Mesaj
2 Şubat 2012; 1:17:38 

arkadaşlar yeni bir iphone kullanıcısı olarak (ki neden geç kalmışım diye çok kızdım kendime) cihazı tanıtmak, bilgilendirmek ve öğretmek adına paylaşımda bulunan (kmerdal, semidos gibi) herkese teşekkürler.

2 Mesaj
7 Mart 2012; 21:55:39 

İyi akşamlar sevgili arkadaşlar!
''Cihaza 'Cydia' yüklediniz. Daha sonra cydiadan çeşitli programlar indirirken, programlardan birinin restart yaptığı sırada apple simgesi telefonunuzda 'DONDU' kaldı ve ne yapsanız problem çözülmüyor.
Yukarıda yazılan ortak problemlerin çözümünü yazıyorum:
1- Bilgisayarınıza önceden yüklemiş olduğunuz Redsn0w programını açın ve çalıştırın. Cydia yükleme konumuna gelene kadar ilerleyin.
2- Apple simgesi açık halde olacak şekilde telefonunuzu bilgisayarınıza ara kablosuyla bağlayın.
3- Redsn0w programının yönlendirdiği gibi, telefonunuzun üsteki güç düğmesine 3 sn. süreyle basılı tutun.
4- Güç düğmesiyle menü tuşuna 10 sn. süreyle aynı anda basılı tutun.
5- Sadece menü tuşuna 15 sn. süreyle basılı tutun. Cydia tekrar yüklenmeye başladı.
6- Bitiminde telefonunuz otomatik tekrar başlayacak. Ama yine Apple simgesi ekranda takılı kalacak!!
7- Redsn0w programının ekrandaki açık olan sayfasının altında bulunan geri bölüme basın ve seçeneklerin en üstünde bulunan ''just boot'' seçeneğine tıklayıp yukarıdaki 3, 4, 5 ve 6 sayılı maddeleri tekrarlayın.
8- VE MUTLU SON!!!
9- Telefonunuzdan ayarlar bölümüne girin ve cydia'nın telefonunuzun donmasına sebep olan programın da orada yüklenmiş halde göreceksiniz.
Önce deneyin. Sonra teşekkür edin.

299 Mesaj
13 Mart 2012; 22:31:23 

benim şöyle bir sorunum vardı.
deb dosyasını ifunbox ile atarken tekrar başlatma sonucunda elmada kaldı arada da beyaz ekran olup tekrar elmaya ve beyaz ekrana dönüm duruyor dediğiniz gibi iki kere işlemi uyguladım ama sorun çözülmedi :)) hala sorunum devam etmek te

7 Mesaj
10 Nisan 2012; 11:37:59 

quote:

Orijinalden alıntı: YagizBuse

''Cihaza 'Cydia' yüklediniz. Daha sonra cydiadan çeşitli programlar indirirken, programlardan birinin restart yaptığı sırada apple simgesi telefonunuzda 'DONDU' kaldı ve ne yapsanız problem çözülmüyor.
1- Bilgisayarınıza önceden yüklemiş olduğunuz Redsn0w programını açın ve çalıştırın. Cydia yükleme konumuna gelene kadar ilerleyin.
2- Apple simgesi açık halde olacak şekilde telefonunuzu bilgisayarınıza ara kablosuyla bağlayın.
3- Redsn0w programının yönlendirdiği gibi, telefonunuzun üsteki güç düğmesine 3 sn. süreyle basılı tutun.
5- Sadece menü tuşuna 15 sn. süreyle basılı tutun. Cydia tekrar yüklenmeye başladı.
6- Bitiminde telefonunuz otomatik tekrar başlayacak. Ama yine Apple simgesi ekranda takılı kalacak!!
7- Redsn0w programının ekrandaki açık olan sayfasının altında bulunan geri bölüme basın ve seçeneklerin en üstünde bulunan ''just boot'' seçeneğine tıklayıp yukarıdaki 3, 4, 5 ve 6 sayılı maddeleri tekrarlayın.
8- VE MUTLU SON!!!
9- Telefonunuzdan ayarlar bölümüne girin ve cydia'nın telefonunuzun donmasına sebep olan programın da orada yüklenmiş halde göreceksiniz.

Redsn0w'a bağlanamıyorum. açılırken DFU moda alıyorum, açıldıktan sonra alıyorum v.s., ama hiç bağlanamıyorum. Anladığım kadarıyle, bağlanmadan önce İPad kapalı olması lazım, ama bu durumda İpad'i hiç kapatamıyorum, kendiliğinden restar atıp duruyor.

35 Mesaj
10 Nisan 2012; 14:56:58 

Cihazın elmada kalması zor birşey bazen restore yapmaya kadar gidebilir.daha öncesinde denenmesi gerekenleri yazayım.iphone veya ipad elmada kalırsa ilk önce hard reset atın yani home +power a beraber basın telefon kapanıp tekrar elma işareti çıkana kadar (usb kablosu bağlı olmuyacak).bu ilk yoldu.ikincisi ise usb kablosunu takıyoruz cihaza ve itunesi açmasanızda olur.yine aynı şekilde home +power tuşlarına basıcaz.telefon kapanıp açılacak.yine bırakmıyacaz tuşları.elimiz tuşlara basılı telefonun tekrar açılıp recovery moda girmesini bekliyecez.dikkat edin tuşlara bastınız telefon kapandı açıldı elma da gözükse dahi tuşlarıo brakmayın.ekranda itunes işareti çıkıcak.recovery moda girmişiz demektir.recovery e aldıysak tinyumbrella ile exıt recovery yapıyoruz.şansınız varsa açılır yok ise tek çare restore yapmak kalır.bazen cydiadan restart atma sonucu elmada kalsada jailbreakli cihazlarda ayarlardan ayarları sıfırla yaptığınızda da elmada kalabilir.jailbreakli ise ayarları sıfırlamanızı tavsiye etmiyorum.

66 Mesaj
13 Ocak 2014; 14:03:13 

telefon elmada kaldı dfu moduna almıyor kapanmıyor açılmıyor bilgisayar tanımıyor kendi kendine arada kapanıp yine elmada kalıyor....

Misafirsin bu hanede ey gönül, umduğunla değil bulduğunla gül, hane sahibi ne derse o olur, ne kimseye sitem eyle, ne de üzül...Mevlana

3 Mesaj
6 Şubat 2014; 1:41:14 

abi jailbreak yükle yüklemeyi biliyorsan tmm hal olur

3 Mesaj
6 Şubat 2014; 1:43:40 

sen yokmusun steve jobs adamın yaptığı telefonu kimse bilemiyor
ama jaılbreak yükleyin hal olu r kesinlikle olmazsa size ben yükleyebilirim.

3 Mesaj
6 Şubat 2014; 2:01:27 

Orijinalden alıntı: YagizBuse

8- VE MUTLU SON!!!

kardeşim olmuyo zaten just boot diye seçenek yok

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Diğer » iphone açılmıyor.yarım elma var sadece
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219