Şimdi Ara

işlemci- ekran kartı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim P4 3.0 işlemcili 1,5 GB ram ile 128 mb ati x300 bir sistemim var
    amma ve lakin artık ekran kartı yetmiyor :)
    palit 8600GTS 512 ddr2 128bit _________77 $
    almayı planlıyorum plus mı değil mi bilmiyorum oc ile de pek uğraştığım söylenemez ama deneyebilirim
    şimdi ben bu kartı alsam işlemcide bir yetersizlik olur mu ? sorun çıkarırmı
    bir de bu ddr2 ramler deki ddr-ddr2 gibi slot farklılığı yoktur herhalde dimi?
    bir de muhtemelen sata(giriş ince olan) bir WD 120 GB HDD var bi tane sata2 500GB WD almayı planlıyorum sata2 olayı da girişle ilgli bişi mi şimdi illaki sata HDD mi almam lazım ?
    son olarak da
    palit 8600GTS 512 ddr3 _________101 $
    alsam aradaki fiyat farkı yakalayacağım performansa değer mi?

şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: sword of...

benim P4 3.0 işlemcili 1,5 GB ram ile 128 mb ati x300 bir sistemim var
    amma ve lakin artık ekran kartı yetmiyor :)
    palit 8600GTS 512 ddr2 128bit _________77 $
    almayı planlıyorum plus mı değil mi bilmiyorum oc ile de pek uğraştığım söylenemez ama deneyebilirim
    şimdi ben bu kartı alsam işlemcide bir yetersizlik olur mu ? sorun çıkarırmı
    bir de bu ddr2 ramler deki ddr-ddr2 gibi slot farklılığı yoktur herhalde dimi?
    bir de muhtemelen sata(giriş ince olan) bir WD 120 GB HDD var bi tane sata2 500GB WD almayı planlıyorum sata2 olayı da girişle ilgli bişi mi şimdi illaki sata HDD mi almam lazım ?
    son olarak da
    palit 8600GTS 512 ddr3 _________101 $
    alsam aradaki fiyat farkı yakalayacağım performansa değer mi?

şimdiden teşekkürler...

8600'de DDR3 RAM tercih etsen daha hızlı olur.
    Ekran kartının RAM'iyle anakarta taktığın RAM arasında bir bağlantı yok, ekran kartları tümüyle ayrı bir sistem gibidirler.

Anakartının ne olduğunu marka ve model ismiyle yazarsan iyi olacak, bir şeyler almadan önce destekliyor mu söyleyebilmek için gerekiyor.http://www.cpuid.com/cpuz.php şu programı indirip çaıştırırsan Mainboard bölümünde üstte marka/model numarası yazar.

Diskler zaten iki tür, SATA ve IDE. IDE'ler eskiden beri olanlar , kalın girişli dediklerin. SATA'ler 4-5 senedir var ince girişli evet. SATA disk alman daha iyi olur çünkü IDE'ler yavaştan piyasadan siliniyorlar.
    Western Digital yerine Samsung veya Seagate alabilirsin, 32 MB önbellekli modelleri diğer disklere göre daha hızlılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamyoncu123

Ya bende ekran kartımın kaç olduğu bilmiyorum acaba nerde yazar bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler diyorum orda ram felan yazıyo ekran kartı yazmıyo.Acaba nerden bakabilirim?

Duvarkağıdı ve ekran koruyucusunu değiştirdiğin yerde sağda en sonda Ayarlar var, orada Nvidia.... At.... diye marka ve modelini yazar.

Sistemin hakkında daha çok bilgi almak için de şu programı kurup kullanabilirsin:
    http://www.cpuid.com/pcwizard.php
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.