Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (709. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle iyi günler bir konuda aklıma birşey takıldı şimdi arabaya çeyrek depoya düşünce benzin ışığı yandı sonra marketin önünde durdum gittim bişeler aldım arbaya bindim kontağı çevirdim gösterge çubuğu dibe yapışmıştı sonra gittim firinda bişeler alırken araba tabi o sırada araba rolentide çalışıyodu sonra bindim arabaya eve gittim poşetleri eve taşırdıktan sonra kontağı kapatmak için arabbanın yanıda gittim benzin ışığı sönmüş ve gösterge çubuğu çeyrek deponun bir üstündeydi sonra 30 km bir yol gittim giderken benzin ışığı çeyrek depode bir daha yandı acaba arabada bir sorun muvar yokdsa normal mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

öncelikle iyi günler bir konuda aklıma birşey takıldı şimdi arabaya çeyrek depoya düşünce benzin ışığı yandı sonra marketin önünde durdum gittim bişeler aldım arbaya bindim kontağı çevirdim gösterge çubuğu dibe yapışmıştı sonra gittim firinda bişeler alırken araba tabi o sırada araba rolentide çalışıyodu sonra bindim arabaya eve gittim poşetleri eve taşırdıktan sonra kontağı kapatmak için arabbanın yanıda gittim benzin ışığı sönmüş ve gösterge çubuğu çeyrek deponun bir üstündeydi sonra 30 km bir yol gittim giderken benzin ışığı çeyrek depode bir daha yandı acaba arabada bir sorun muvar yokdsa normal mi

yakıt ışıgı yandıgında araç 100km daha gider.aracın depo içinde ki gösterge şamandırasında geçici problem olmuş olabilir.eger aynı sorun devam ederse servise baktırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: agrilion

quote:

Orijinalden alıntı: sinasiyigit

Slm,
    2010 Fiorino Aldım ve aklıma takılan birkaç soru var. (Kusura bakmayın forumu çok fazla gezemedim, belki cevabı forumun içinde vardır.)
    -Aracım aynı orjinalliğiyle duruyor dolayısıyla lastik ebatları ../55/16 jant olduğundan havası kaç bar olması lazım?
    -Dizel araç hiç kullanmadığımdan bu aracın devir konusunda bilgim yok, (genelde aracı çok devirli kullanmıyorum) Kaç devir ve hızda gitmek gerekiyor? Devirsiz kullanırsam ne olur?
    saygılar...

lastik havaları 33& 35 hava ve deviri de 20000 ile 30000 arası kullanın

ön lastikler 33&35 olabilir ancak arka lastikleri fazla yüklemiyorsan arabayı max 30 bar vur yoksa çok zıplar arkası.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayaletmavisi

fiorino almak istiyorum.bazı sorularım var.
    orum
    otomatiği alınsa sorun olur mu otomatik sanzımanda sorun yasayan var mı gordugunuz duydugunuz
    otomatik dizelde yakıt artar mı daha cok şehiriçi kullanıyorum ben.

triger kayısı değişimi olmuyor diye duydum ne kadar dogru

parçalarında yan sanayi var mı parça fiyatları nasıldır?

kasko yapmıcam için parça fiyatları onemli benim için

birde bana bipber nemo yada bak dediler.fiorino bu 2 sinden farklı mıdır farklıysa farkları nelerdir.(bariz farklardan soz ediyorum.ufak tefek farklar için fiorinoyu değişmem zaten)

saygılar

ben otomatiğini kullanıyorum sorun yaşamadım daha.
    otomatikte aşağı yukarı 0,5-1 lt arası artar. mesela 7 lt yakıyorsan 7.5lt yakarsın yani çok fazla farketmiyor.
    yakıt konusunda aşırı takıntılı değilseniz otomatiğini tavsiye ederim. şehir içinde acayip rahat edersin.
    triger kayışı zincirli olduğu için 160.000 kmde bir değişiyor diye biliyorum. diğer araçların 40.000de bir değişir mesela.
    parça fiyatları genellikle uygundur.
    bipper nemoda düşünebilirsin ancak 2 sebepten dolayı daha çok fiorino tercih ediliyor.
    birincisi fiorinonun motoru daha güçlü torku daha fazla
    ikincisi 2. eli daha iyi

saygılar

• quote:

fiorino almak istiyorum.bazı sorularım var.
    orum
    otomatiği alınsa sorun olur mu otomatik sanzımanda sorun yasayan var mı gordugunuz duydugunuz
    otomatik dizelde yakıt artar mı daha cok şehiriçi kullanıyorum ben.

triger kayısı değişimi olmuyor diye duydum ne kadar dogru

parçalarında yan sanayi var mı parça fiyatları nasıldır?

kasko yapmıcam için parça fiyatları onemli benim için

birde bana bipber nemo yada bak dediler.fiorino bu 2 sinden farklı mıdır farklıysa farkları nelerdir.(bariz farklardan soz ediyorum.ufak tefek farklar için fiorinoyu değişmem zaten)

saygılar

bizdede otomatik var. Denizlide kullaniyorz ve tamamen sehiricinde ben kullanirsam klimasiz 7lt klimali 7.5lt yakiyor. Kardesm kullanirsa klimali 8.3leri buluyor. Biraz kullanima bagli ama sakin suruste guzel degerler. Otomatikteki tek sorun 1den 2ye gecerken hissettiriyor. Ayrica sehirici cok yogun trafikte 1-2 2-1 yapmasi bazen can skici olabiliyor. Baska bir problem yok arac 2yasini doldurmak uzere. Standart bakimlari haricinde servise goturmedik. Yakinda 40bin bakimina gidecek. Ara sira kapilar ayar istiyor onuda serviste ucretsiz yapiyorlar. Servis bakim ucretleride cok uygun 200liraya hallediyolar herseyi. Motor olarak bipper ve nemodan daha guclu donanim olarakta emotion almanizi tavsiye ederim. Esp ve hillholder otomatik sanzumanla birlikte standart geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fiat coformatik vites araç diger manuelden daha az yakıyor diyor ..bende 3,7 yi nasıl bulduklarını sordum.beni arayıp pazartesi gününe randevu verdiler.gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullandım 4,5 litrenin altına düşemedim.uzun yolda 120 140 ile gittigimde 7 lt nin altına asla düşmedi.aynı yolu meganla 160 170 ile gittik 5,5 lt yi geçmedi.multijet farkı böyle birşey herhalde .
  • quote:

fiat coformatik vites araç diger manuelden daha az yakıyor diyor ..bende 3,7 yi nasıl bulduklarını sordum.beni arayıp pazartesi gününe randevu verdiler.gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullandım 4,5 litrenin altına düşemedim.uzun yolda 120 140 ile gittigimde 7 lt nin altına asla düşmedi.aynı yolu meganla 160 170 ile gittik 5,5 lt yi geçmedi.multijet farkı böyle birşey herhalde .

renault kesinlikle daha az yakıyor.
  • quote:

fiat coformatik vites araç diger manuelden daha az yakıyor diyor ..bende 3,7 yi nasıl bulduklarını sordum.beni arayıp pazartesi gününe randevu verdiler.gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullandım 4,5 litrenin altına düşemedim.uzun yolda 120 140 ile gittigimde 7 lt nin altına asla düşmedi.aynı yolu meganla 160 170 ile gittik 5,5 lt yi geçmedi.multijet farkı böyle birşey herhalde .

afedersiniz ama böyle bir karşılaştırma yanlış bence. çünkü megane ile fiorino aynı segmentin araçları değiller. renault daha az yakabilir buna birşey demiyorum. hem fiorino daha yüksek olduğu için haliyle fazla yakar. bence ekrandaki verilere takılıp kalmayın, kendiniz hesaplayın. mesela ben full depo (45 lt) ile 700 km ile 800 km arası yol yapıyorum. bende de var bazen 13 lt gördüğüm oluyor ama kısa süre sonra 6-7 lt arası gidip geliyor. benim araba şuanda 5000 km ve ortalama 6.5 lt yakıyor şehiriçi çok kullanılmasına rağmen.

• renonun motoru 1.5lt ve 8v.fiorino 1.3 multijet 16v. Iki arac arasinda surtunme katsayisi farki var ve illaki fiorino cok yakacaktir. Ayrica buyuk hacimli motor kucuk hacimliye gore daha fazla devir cevirmek zorunda ayni hiza erismek icin. Sanzumandaki vites sayisini ve vites oranlarinida karsilastirmaya sokmak gerekir. Sadece su hizda bukadar yakiyo demekle olmaz.

• bende dacia logan var arkadaslar.1.5 motor dizel.acıkcası ne yakar kaca yakar anlamam.30-35 lik mazot atarım.ışık yanınca en son ne zaman aldım ve nerelere gittim diye bakarım.her defasında iyi gezmişiz ya derim:)
    motor gucu : 47.7kw demiş ruhsatta.bu motor clio motoruymus eger clio motoru 1.5 az yakıyor diyorsanız bu da ondansa ..bu kadar yol gittik demem normal demekki.bazen cepte para olmayınca ışık yandıktan sonrada gittiği yere kadar gidiyorum.bir defasında tam olarak bitirdim:) allahtan sagdaydım ve park için yerde vardı.park ettim eve gittim.gecen gun yine marşı almadıkca anladım ki bitiyor.genede bir 5-6 km gittim.mazotu attım hala marsı zor alıyordu...neyse bir kac defadan sonra duzeldi.sanırım hava yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

quote:

afedersiniz ama böyle bir karşılaştırma yanlış bence. çünkü megane ile fiorino aynı segmentin araçları değiller. renault daha az yakabilir buna birşey demiyorum. hem fiorino daha yüksek olduğu için haliyle fazla yakar. bence ekrandaki verilere takılıp kalmayın, kendiniz hesaplayın. mesela ben full depo (45 lt) ile 700 km ile 800 km arası yol yapıyorum. bende de var bazen 13 lt gördüğüm oluyor ama kısa süre sonra 6-7 lt arası gidip geliyor. benim araba şuanda 5000 km ve ortalama 6.5 lt yakıyor şehiriçi çok kullanılmasına rağmen.

hertürlü olasılıklarını hesapladım.aynı yolu aynı zaman da iki araç hiç durmadan 660 km lik yol gittik benim depo 600 km de bitti.megan beni devamlı yolda beklemek zorunda kaldı.benim ortalamam 7,5 meganın 5,0 gösteriyordu.sonra gidilen yoldan geriye gelirken meganı fioya asla basmadıgım kadar gaza yüklenerek resmen ralli yaparak 170. 210 km hızlarda geldim.radar olan yerlerde 120 yi geçmedim. bu şekilde araba 5,5 lt yi geçmedi.bi hafta sonra aynı yolu aracımla 120 km hızla geldim çok nadir 140.150 yaptım böyle gelmeme ragmen 7 lt den aşagı düşmedi.kim ne derse desin bizim araçlar ile 70 ila 80 km hızla gidersen o zaman az yakıyor.3,7 asla ulaşamayacagı bir rakam.rampa çıkarken ekranda anlık tüketimi 25 litre gördüm şok oldum ve bizimaraçların az yakmayacagına karar verdim.yapacak birşey yok

• usta bu megan hangi megan peki hb mi sedan mı ve düz vites mi ve kac yasında? ben arac değiştirecem dizel otomatik alacam.bana 5 litreyi gordugun meganın yıl ve vitesini soyler misin.ondan daha asagıda yakan olmaz herhalde ..ayrıca şehiriçinde de az kı yakar megan...bu fiorino şehir içi için belkide...bir suru firma almıs bunu kullanıyor.full trafik malum dur kalk ...bu konudaki yorumun nedir ustad
  • quote:

usta bu megan hangi megan peki hb mi sedan mı ve düz vites mi ve kac yasında? ben arac değiştirecem dizel otomatik alacam.bana 5 litreyi gordugun meganın yıl ve vitesini soyler misin.ondan daha asagıda yakan olmaz herhalde ..ayrıca şehiriçinde de az kı yakar megan...bu fiorino şehir içi için belkide...bir suru firma almıs bunu kullanıyor.full trafik malum dur kalk ...bu konudaki yorumun nedir ustad

2006 dinamik sedan modeli 138bin km de.fiorinonun yanında uçuyor araç.multijet degil ultrajet olsun sonun da jet oldugu için yakıyor digeri az yakıtla uçuyor..
  • Arkadaşlar selamlar...

2009 model Dinamik Plus 35000 km de 2 parça boyalı ilk sahibinden...

Ne kadar eder bu araç??? Fikir verebilir misiniz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

Arkadaşlar selamlar...

2009 model Dinamik Plus 35000 km de 2 parça boyalı ilk sahibinden...

Ne kadar eder bu araç??? Fikir verebilir misiniz???

22 bin eder galiba

• arkadaşlar herkes iyi akşamlar ben fiorinoyu aldığım gün depoyu fulledim 170 tl te 1 depo ile 500 km gitti bana az geldi sizce bu normal mi arabam 50.589 km de aracı ful ş.içi kullandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

arkadaşlar herkes iyi akşamlar ben fiorinoyu aldığım gün depoyu fulledim 170 tl te 1 depo ile 500 km gitti bana az geldi sizce bu normal mi arabam 50.589 km de aracı ful ş.içi kullandım

Hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama sanırım trafiği kalabalık bir şehir, pompa hesabına göre neredeyse 7.9lt yakmışsınız

Ben ankdayım şu aralar yoğun trafik 7,5lt yakıyorum, yoğun olmayan şehiriçinde 6.7ye kadar düşüyor, uzun yolda da 5.4-6 lt arası yakıyorum

Bazıları çevre yolunda kullanıp şehir içi diyorlar haliyle 5,5 falan yakıyorlar

Kısacası çok yoğun trafiğe göre biraz fazla, gaza biraz daha az yüklenin ani hızlanmalardan kaçın, Çok az yakmaz bu araç alışın derim

• aracın az yakmasını istiyosanız anlık yakıt tüketimini açın gaza basınca kaç litre yaktığını gösteriyor. ona göre fazla basmayın kanı gibi giderseniz az yakar
  • FİORİNO 3,7 YAKAR DİYEN FİAT YALAN SÖYLÜYOR...
  • quote:

FİORİNO 3,7 YAKAR DİYEN FİAT YALAN SÖYLÜYOR...

yaa arkadaş benim anlamadığım birşey var. bu sonucu nasıl elde etmişler onuda açıklasalar ya. herhalde rampa aşağı kullanıyorlar. dümdüz boş yolda 90 km'de 4.7 ile 5.3 arası yakıyor. ama şu bir gerçek türkiye'de akaryakıt fiyatları çok yüksek.
  • 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.