Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım ben baktım, tamamen aynı donanım ve aynı fiyat. Söyler misin neymiş ekstrası?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberoz -- 4 Mayıs 2008; 23:27:11 >
  • Aralarındaki tek fark dizel motorlar.
  • Şirkete almayı düşündüğüm için birkaç gündür araştırıyorum. Fiyat olarak Peugeot biraz daha uygun. Ancak fiat 1.3 multijet ( 75 BG/190 Nm. tork) peugeot ise 1.4 HDI (70 BG/160 Nm.tork) motora sahip. Bu yüzden kafam karışık. Acaba fazladan 5 Bg ve 30 Nm/tork 500,00 YTL edermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackal78 -- 15 Mayıs 2008; 10:16:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

Şirkete almayı düşündüğüm için birkaç gündür araştırıyorum. Fiyat olarak Peugeot biraz daha uygun. Ancak fiat 1.3 multijet ( 75 BG/190 Nm. tork) peugeot ise 1.4 HDI (70 BG/160 Nm.tork) motora sahip. Bu yüzden kafam karışık. Acaba fazladan 5 Bg ve 30 Nm/tork 500,00 YTL edermi ?

arkadaşım bence bu motorların içinde mjet motor daha iyidir.
  • wondercrafter hocam bildigim kadarı ile fiorino'nun cargo modelinde standart olan bazı özellikleri combi modelinde opsiyon olarak verilmiş
  • Dün bayide arabaya bindim ama sürmedim benim için ilk başta kaybetti araç..Eğer sizinde binme olağanağınız varsa sadece binin ve ayağınızı debriyaja basın debriyaja basarken kaval kemiğiniz kookpitin altına(ön göğüs yada konsol) sürtüyor.. sürtmede değil sürekli kullandığınız zaman yara bile yapar. bana göre fiat mühendisleri çook büyük bir hata yapmışlar.sadece gördüğümü ve bildiğimi söyledim başka bir niyetim yok (modeli kötülemek gibi)
    kullanan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum acaba benmi yanıldım.
  • ben o durumu biliyorum...ancak bunun hata olmadığını öğrendim...
    debriyaja kurallar gereği ayağın ucuyla basılmalı...koltuk yüksekliğinin getirdiği ve önde kullanma durumunda eğer ayağınızın ortası ile ayağınızı basarsanız böyle bir durum oluyor...ancak kullanıcı hatası olarak tespit edilmiştir.
  • Yıllardır araba kullanırım ve yıllardır araba geyigi yaparız arkadaşlarla bu kuralı (debriyaja ayak ucuyla basma)yeni öğrendim ,,,
    demekki daha bilmediğimiz çooook şey var.
    teşekkürler .. bu yeni bilgi için.
  • ve sizin yaptığınız açıklamaya göre toleranslar sıfıra yakın değmemesi için çok ince bir ayarla oturmak gerekiyor..
    Buda benim fikrim:arabanın prototipinde ve seri imalatta bunu mühendisler gözden kaçırdılar eminimki şimdi hesap veriyorlardır yönetimlerine. affedilmez bir hata.(benim fikrim)
  • Ve asıl kararı piyasa verecektir ....yaşayıp göreceğiz yakın zamanda bu arabayı kullananların şikayetleri ne yönde olacak
  • link vermeyi bilmiyorum ama nemonunda combi çıkmış......
  • quote:

Orjinalden alıntı: DobloDoblo

Yıllardır araba kullanırım ve yıllardır araba geyigi yaparız arkadaşlarla bu kuralı (debriyaja ayak ucuyla basma)yeni öğrendim ,,,

bu çok önemli bir kuraldır..

debriyajın tam olarak diptok yapması gerekir...özellikle geri vitese geçirirken diptok'un da altında bir sertliği almak gerekir.
    araç çıplak ayakla değil ,ayakkabıyla kullanıldığı için ..ayak ucuyla basılmazsa ayakkabı topuk yüksekliği nedeniyle diptok yapamayacak ve ya vites geçişleri sorunlu olacak ya da ayak veya diz bir yerlere sürtebilecektir.

demek istediğim bu sürtmeler başta olmak üzere ..özellikle geri vitese geçiş şikayetleri tamamen kullanım bilgisi eksikliğidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: DobloDoblo

Yıllardır araba kullanırım ve yıllardır araba geyigi yaparız arkadaşlarla bu kuralı (debriyaja ayak ucuyla basma)yeni öğrendim ,,,

bu çok önemli bir kuraldır..

debriyajın tam olarak diptok yapması gerekir...özellikle geri vitese geçirirken diptok'un da altında bir sertliği almak gerekir.
    araç çıplak ayakla değil ,ayakkabıyla kullanıldığı için ..ayak ucuyla basılmazsa ayakkabı topuk yüksekliği nedeniyle diptok yapamayacak ve ya vites geçişleri sorunlu olacak ya da ayak veya diz bir yerlere sürtebilecektir.

demek istediğim bu sürtmeler başta olmak üzere ..özellikle geri vitese geçiş şikayetleri tamamen kullanım bilgisi eksikliğidir.

İyide dostum , önde şöförün yanında oturan yolcu ne yapsın. Kokpitin altına doğru ayak uzatmak mümkün değil. Ayağını uzattığın zaman torpidonun en altı direk kaval kemiğine değiyor ve bu değme çok rahatsız edici bir şekilde. O zaman önde oturan yolcu da oturmayı bilmiyor. Hele benim gibi uzun boyluysa vay haline , domuz bağına bağlanmış şekilde kıpırdamadan yolculuk yapmak zorunda.

• ben hemen detaylı denemek istiyorum ..açıkçası yolcu koltuğunda da böyle ise düzeltilmesi gerekir..

ilginiz için teşekkür ederim.
  • fiorino için özellik az diyen arkadaşlar;bu araç zaten fiat'ın türkiye'deki tek üretim merkezi olan bursa tofaş fabrikasında üretiliyor.
    zaten citroën ve peugeot'ya da tofaş üretiyor;dolaylı yoldan fiat.
    nasıl oluyor da fiorino'da ki opsiyon olan özellikler bipper'de standart oluyor?

eğer ki öyle birşey olsa şimdiye kadar yollarda en çok fiorino değil;bipper görürdük ya da nemo?
    hepsi de aynı özellikteler zaten.
    boşuna marka kötülemenin bir avantajı yok.
    fiorino'nun 2 artısı var bana göre;multijet motor ve ana üretici ile aynı markaya sahip olması.
    bundan dolayı nemo ve bipper'den daha fazla satıldı bugüne kadar.

ayrıca şu da dikkatimi çekti bu minicargo projesi sonrasında;fiat ve psa grubu arasında ortak üretilen araçların içinde fiat markalı araçlar hep daha fazla satılıyor.
    buna fiorino ile beraber ducato ve scudo'yu da rahat bir şekilde katabiliriz.
    yine son çıkan ducato-boxer-jumper modellerine bakarsak;ducato diğer 2 modelden daha fazla satılıyor.
    aynı şekilde scudo'da öyle;hem eski kasa hem güncel kasa.

uzun lafın kısası;ana üretici fiat;tutup ta diğer marka araca kendisinde opsiyonel olan özelliği ona standart yapmaz/yapamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 21 Mayıs 2008; 3:45:13 >

• selamlar..

öyle bir durum yok ancak sözgelimi bipper bayilere konfor paketli geliyor(sis farı,yükseklik ayarlı koltuk ve ön kol dayama)..zaten aynı paket fiorino da da var..

bu arada diz çarpma olayını çok detaylı bir şekilde inceledim...defalarca değişik koltuk pozisyonlarında denedim..ne sürücü tarafında ne de yolcu tarafında hiç değmediği gibi çok yeterli diz mesafesinin olduğunu tespit ettim..

1 - koltuğa kurallara uygun doğru oturdum(yatarak değil)

2 - debriyaja doğru bir biçimde bastım(ayağımın ortasıyla basınca bile dizim değmedi.)

3 - aracın tüm ergonomik fonksiyonlarını ve tasarımını mükemmel derecede başarılı buldum.

4 - 105 kg ağırlığında ve 1.78 boyundayım..yanımda 1.88 boyunda bir çalışanımı da götürdüm o da herhangi bir sorun yaşamadı.

yaşayanların yandan ve yukardan ve pedala basılı biçimde fotoğraflarını incelemek amacıyla talep ediyorum.

saygı ve sevgilerimle...

• quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

selamlar..

öyle bir durum yok ancak sözgelimi bipper bayilere konfor paketli geliyor(sis farı,yükseklik ayarlı koltuk ve ön kol dayama)..zaten aynı paket fiorino da da var..

bu arada diz çarpma olayını çok detaylı bir şekilde inceledim...defalarca değişik koltuk pozisyonlarında denedim..ne sürücü tarafında ne de yolcu tarafında hiç değmediği gibi çok yeterli diz mesafesinin olduğunu tespit ettim..

1 - koltuğa kurallara uygun doğru oturdum(yatarak değil)

2 - debriyaja doğru bir biçimde bastım(ayağımın ortasıyla basınca bile dizim değmedi.)

3 - aracın tüm ergonomik fonksiyonlarını ve tasarımını mükemmel derecede başarılı buldum.

4 - 105 kg ağırlığında ve 1.78 boyundayım..yanımda 1.88 boyunda bir çalışanımı da götürdüm o da herhangi bir sorun yaşamadı.

yaşayanların yandan ve yukardan ve pedala basılı biçimde fotoğraflarını incelemek amacıyla talep ediyorum.

saygı ve sevgilerimle...

Diz değil kaval kemiği sürtüyor...
    sorun yaşamadınızssa alabılırsınız yada satıcıysanız satabılırsınız ben yaşadığımı söyledim ve iddia ediyorum bu arabanın bu bölümü hatalı fotoğrafla vb şeyle ugraşamam işim var zaman ayıramam zaman ayıracak arkadaşlar alıcak yada satacak bayiler .
    Ben sadece dikkat çekmek istedim .Bilinçli tüketici bilinçli üretim ve Avrupayla mücadele edebilecek kalite demektir
    saygılarımla...

• Not:Koltuğa yatarak test etmedim
    Eğer böyle düşündüyseniz gerçekten boşuna yazıyoruz ve bilgi paylaşımı yapıyoruz.
    Tekrar saygılar.
  • selamlar...

uyarılarınız için teşekkürler...

sizin için yatarak oturma tabirini asla kullanmadım...zatenbu araçta yatarak kullanıma uygun bir oturum biçimi yaratılamıyor..oturma biçimini tarif etmek açısından böyle kullandım...

ancak benim testlerimde sorun yaşamadığım ,başkaları yaşamayacak anlamına elbette gelmiyor..bacak uzunluğu,başka ortopedik farklılıklar elbette rol oynayabilir..ancak boya bağlı olmadığı görüşündeyim..

bu durumu anlayabilmek açısından fotoğraf istemiştim...kanıt anlamında değil...

saygı ve sevgilerimle...
  • alıntıdır.

"İngiltere’nin önde gelen dergilerinden Fleet World dergisi Fiat Fiorino’yu yılın en iyi yeni ticari aracı seçti.

İngiltere’de satışına geçtiğimiz hafta başlanan Fiat Fiorino, filo araçları konusunda uzman İngiliz Fleet World dergisi tarafından, yılın yeni ticari aracı seçildi. Aracın alım maliyetinin yanı sıra işletme giderlerini de önemle takip eden ve şirketlerin kârlılıkları konusunda yol gösterici rol oynayan Fleet World dergisi, her yıl işletmeler için kârlı iş ortağı olan araçları seçiyor.

Sadece ticari araçlara yönelik filo araçları dergisi editörü John Kendall, “Fiat Fiorino’nun pazara sunulması, Fiat-PSA arasında 30 yıldır yürütülen hafif ticari araçlar işbirliğinde tamamen yeni bir sayfa açıyor. Fiat Fiorino, 610 kg’lik yük kapasitesi ve 2500 litrelik bagaj hacmiyle, küçük ticari araçlar sınıfında mükemmel bir kombinasyon sağlıyor. Fiat-PSA arasındaki işbirliğiyle oluşturulan motor seçenekleriyse çok uygun işletme gideri sunuyor.” dedi.

Bursa’da üretilerek tüm dünyaya ihraç edilen Fiat Fiorino, geçtiğimiz Aralık ayında Fiat Fiorino Cargo ile Türkiye’de yollara çıktı. Fiat Fiorino Cargo, yeni ve şehirli ticari araç kimliği ile yakıt tüketimindeki tutumluluğu, kullanım giderlerindeki ekonomikliği ile trafikte kıvrak ve park etmesi kolay bir kompakt van arayanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı.

Fiorino Combimix tamamen katlanabilen arka koltukları, sağlamlığı ve yüksek taşıma kapasitesi ile fonksiyonellik arayan profesyonellere en iyi çözümü sunuyor.

Üretiminin yüzde 93’ünün ihraç edildiği Fiat Fiorino’nun Türkiye’deki satış başarısı sürüyor. 2007 Aralık ayından 2008 Nisan ayı sonuna kadar 4 bin 148 adet satılan Fiat Fiorino, aynı segmentteki rakiplerinin toplam satışının üç katı bir satış adedine ulaştı.. "

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.