..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
14724 Cevap1598016 Görüntüleme37 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     182 [184] 186 187 188 189 190 191      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

190 Mesaj
9 Ocak 2011; 19:17:20 

Arkadaşlar Blue&me li araçlarad flaş bellekten müzik dinlemek için teyple bağlantının kurulmasını nasıl yapıyoruz. Flaş belleğe mp atıp El freninin yanındaki yerine taktım ama teyple bağlantı kurulmadı.

...::: DAYDIRLI :::...

2011 FİAT FİORİNO Emotion 1.3 Multijet 95 hp. ABS, ESP, ASR, Hillholder. Blue & Me ve Tom Tom navigasyon

191 Mesaj
9 Ocak 2011; 20:02:37 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanca01

quote:

Orijinalden alıntı: daydirli

Nereden almıştınız Koçtaş veya tekzen gibi yerlerde bulabilirimyiz.

Hocam bunları değerlendirebilirsiniz. Sonax kullanıp memnun kalan tanıdıklarım var. Yağ içerikli olanları kullanmamanızı öneririm, bir müddet sonra özelliğini yitirdiği gibi çok da pislik topluyor, silikon içerikliler bu iş için daha uygun. Ayrıca bunları emniyet kemeri yada diğer ses gelen plastik aksamlarda da kullanabilirsiniz, elektrik aksamında da kullanılabiliyor.

http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

http://www.hepsiburada....348200&categoryId=26001

Ben Würth'ü silikon spreyi kullandım oraya ama işe yaramadı.Würth'ün sıvı gresi daha etkili olur hem daha kalıcıdır.Orada pislik toplamaz arası dar zaten. Bunu sanayide de bulabilirsiniz dediğiniz marketlerde de bulabilirsiniz.

1401 Mesaj
9 Ocak 2011; 20:19:32 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

Geçmi,ş olsun değerli hocamm.
Vardır her işte bir hayır..

http://yenidogusgazetes...u-Sergi-Acilisi-654.htm

Yarın sergim var beklerim arkadaşlar..

Eminim güzel bir sergi olur, Allah kolaylıklar ve başarılar versin.

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

Hocam hayırlı olsun.Kolay gelsin.

Teşekkürler arkadaşlar..
2 milletvekili,kaymakam ve belediye başlakanı aynı anda gelince şaşırdım biraz..
Allah tan fazla makas getirmiştik açılış için..
:))

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
http://www.facebook.com/MetinAbininYeri

1401 Mesaj
9 Ocak 2011; 20:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkilic1989

fiorinomuzun otomatik vitesinde park konumu malesef yok.N konumundada araba tamamen boşta kalıyo el frenine bişe olduğu an araba hareket eder.
zaten N konumunda stop edip anahtarı çıkarırsanız uyarı veriyo. onun için arabayı d konumunda bırakıyoruz.
hem uyarı almıyoruz hemde araba el freni çekmesekte sabit duruyor.
ama bu şekilde bırakırken öncelikli yapmak gereken ayağımızı frenden çekmeden önce el frenini çekip sonra
frenden çekmek aracın yükünün şanzumana deilde el frenine yüklemek. böylece şanzumanımız zayıflamamış oluyor.

İlk defa duydum bu YARARLI bilgiyi..
Teşekkürler..
Bilmeden uyguluyordum..

245 Mesaj
9 Ocak 2011; 21:01:49 

http://www.fiorinofunclub.com

http://www.fiorinofunclub.com/

6 Mesaj
9 Ocak 2011; 21:35:43 

istanbul zeytinburnu Nemo_R emir ve görüşlerinize hazırdım komutanım :D

www.fiorinofunclub.com

1490 Mesaj
9 Ocak 2011; 22:27:59 

quote:

Arkadaşlar Blue&me li araçlarad flaş bellekten müzik dinlemek için teyple bağlantının kurulmasını nasıl yapıyoruz. Flaş belleğe mp atıp El freninin yanındaki yerine taktım ama teyple bağlantı kurulmadı.

Dostum,bu forumda bu konuya değinen olmadı.Sen en iyisi teybin ve aracın kullanma kılavuzuna bak.Mutlaka orada yazıyordur.

185 Mesaj
9 Ocak 2011; 22:37:35 

metinogretmen bizde mercedes servisi e200 model aracın otomatik şanzuman balataları için yaklaşık 3 4bin tl tutar diyince öğrendik :D

1490 Mesaj
9 Ocak 2011; 22:41:59 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkilic1989

fiorinomuzun otomatik vitesinde park konumu malesef yok.N konumundada araba tamamen boşta kalıyo el frenine bişe olduğu an araba hareket eder.
zaten N konumunda stop edip anahtarı çıkarırsanız uyarı veriyo. onun için arabayı d konumunda bırakıyoruz.
hem uyarı almıyoruz hemde araba el freni çekmesekte sabit duruyor.
ama bu şekilde bırakırken öncelikli yapmak gereken ayağımızı frenden çekmeden önce el frenini çekip sonra
frenden çekmek aracın yükünün şanzumana deilde el frenine yüklemek. böylece şanzumanımız zayıflamamış oluyor.

Aslında tam tersini düşünüyorum.Çünkü yoldan gelmiş aracın balataları,fren diskleri ile arka kampanaları sıcak olur.
Aracı düz bir zeminde park edeceksek motoru durdurup 1.viteste takıp sonrada piston boşluğunu aldırıp el frenini de
tam tuttuğu yere kadar(sonunna kadar değil) çekmek daha sağlıklı olacaktır.Aşırı derecede çekilmiş el freni kampananın
zamanla balans ayarını bozar.Ayrıca arka balatanın sertleşmesine neden olur.
Şanzuman zayıflaması nasıl bir olgudur bilgi verirseniz sevinirim.

185 Mesaj
9 Ocak 2011; 23:20:04 

şanzuman zayıflaması denilen şeyi tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kısmı şanzumanın içindeki balataların
zamanla düzgün kullanmamanın verdiği deformasyonla aşınması ve arkasından gelen şanzuman kaçırması olduğunu söyleyebilirim.
şuan aracımızdada bunu yaşıyoruz şanzumanın içindeki balatalar sıyrılmış durumda.
buda motordan gelen gücün tam olarak tekerleklere aktarılamamasına neden oluyo yani şanzuman kaçırıyo.
araçta aşırı derecede çekiş kaybı yakıt artması ve ve performanslı kullanımda viteslerden randıman alınamamasına neden oluyo.
2000 motor 186beygirlik araç gaza yüklendiğimiz zaman yerinden kalkmıyo.
aynı modelin 168beygirlik modeli akrabamda var ve şanzumanı sağlam.
o araç resmen şahlanıyo ve bizim aracımızdan 100kmde 2lt daha az yakıyo

190 Mesaj
10 Ocak 2011; 0:39:39 

quote:

quote:

Dostum,bu forumda bu konuya değinen olmadı.Sen en iyisi teybin ve aracın kullanma kılavuzuna bak.Mutlaka orada yazıyordur.

Teybinkine baktım aracınkine vaktim olmadı, birde aracınkine bakp bulamazsam servise soracam. mp4 olanparçaları çıkarıp tamamını mp3 yaptım

2011 FİAT FİORİNO Emotion 1.3 Multijet 95 hp. ABS, ESP, ASR, Hillholder. Blue & Me ve Tom Tom navigasyon

353 Mesaj
10 Ocak 2011; 12:12:49 

uzun bi aradan sonra aranızdayım yine fiorino duble teyp çerçevesi çıkmış almak isteyen arkadaşlara fotosunu paylaşıyorum güzel bişi olmuş en kısa zamanda bundann yaptırmayı düşünüyorum http://img43.imageshack...43/1378/pr029148max.jpg

249 Mesaj
10 Ocak 2011; 13:04:53 

quote:

Orijinalden alıntı: fiorinocu

uzun bi aradan sonra aranızdayım yine fiorino duble teyp çerçevesi çıkmış almak isteyen arkadaşlara fotosunu paylaşıyorum güzel bişi olmuş en kısa zamanda bundann yaptırmayı düşünüyorum http://img43.imageshack...43/1378/pr029148max.jpg

fiyatı ne kadar biliyormusun hocam?

*Semer seçilirken, eşeğin fikri değil, ölçüsü alınır.

*Direksiyonda eşek varsa,kaputun içinde kaç beygir olduğu neye yarar!..

249 Mesaj
10 Ocak 2011; 15:06:03 

benim fio ş.içi (ortalama yakıt tüketimi) 9-10 lt yazıyor oysa devir 2500i hiç geçmem genelde 2000-2500de vites değiştiririm, çok yaktığını biliyorum sizce sorun nerde yada ben nerde yanlış yapıyorum? (aracın kmsi 30.000)

191 Mesaj
10 Ocak 2011; 15:44:43 

quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

benim fio ş.içi (ortalama yakıt tüketimi) 9-10 lt yazıyor oysa devir 2500i hiç geçmem genelde 2000-2500de vites değiştiririm, çok yaktığını biliyorum sizce sorun nerde yada ben nerde yanlış yapıyorum? (aracın kmsi 30.000)

Gerçekten yakıyormuş sizinki,o km'deki bir aracın o kadar yakmaması lazım,servise götürün bence bir baksınlar.

17 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:00:46 

quote:

slm
sadece tavsiye niteliğinde söylüyorum filitrelerin temizmi bilhassa hava filitresi
birde daha sakin kullanmaya bak 200-300 devirlik düşük kullanım epey fayda sağlıyacak kanaatindeyim
1800-2300 aralığı daha uygun olur düşüncesindeyim

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:02:02 

quote:

quote:

260 liracııkk.

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:12:34 

quote:

Verdiğiniz değer aracınızın yol bilgisayarındaki ortalama yakıt değeriyse kaç kmnin değeri olduğunu da belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Depoyu doldurup yol bilgisayarını da sıfırlayıp 5-10 km yaptıysanız değerler şehir içi için normal.Çünkü,bu değerler depo bitimine kadar zamanla düşecektir.Ta ki depo yakıt ışığı ne zaman yanarsa ozaman ortalama yakıta bakınız.

Ben 10 gün önce depoyu doldurdum.Şu an yarım depo yakıt var.İlk başta ortalama yakıt verisi 7.5 litreydi.Şu an 6.6 litre.Depo bitiminekadar bu değer sanırım 6 litreye kadar rahat düşecek ve benim araç diyelimki 650 kmnin ortalaması 6 litre yakıyor olacak.Fakat her zaman gerçek değer depoyu doldurduğum paraya yaptığım yolu(km) bölerek ortaya çıkıyor.

249 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:35:40 

quote:

quote:

quote:

260 liracııkk.

fiyat çok yüksek

249 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:40:35 

quote:

quote:

Verdiğiniz değer aracınızın yol bilgisayarındaki ortalama yakıt değeriyse kaç kmnin değeri olduğunu da belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Depoyu doldurup yol bilgisayarını da sıfırlayıp 5-10 km yaptıysanız değerler şehir içi için normal.Çünkü,bu değerler depo bitimine kadar zamanla düşecektir.Ta ki depo yakıt ışığı ne zaman yanarsa ozaman ortalama yakıta bakınız.

Ben 10 gün önce depoyu doldurdum.Şu an yarım depo yakıt var.İlk başta ortalama yakıt verisi 7.5 litreydi.Şu an 6.6 litre.Depo bitiminekadar bu değer sanırım 6 litreye kadar rahat düşecek ve benim araç diyelimki 650 kmnin ortalaması 6 litre yakıyor olacak.Fakat her zaman gerçek değer depoyu doldurduğum paraya yaptığım yolu(km) bölerek ortaya çıkıyor.

hocam verdiğin bilgiler için tşkler. bide dediğiniz gibi depoyu fulleyelip ölyle deniyim (son zamlardan sonra depoyu fullemek çok zor........ )

249 Mesaj
10 Ocak 2011; 18:59:19 

arkadaşlar ön kapı ile sürgülü kapı aralarına resim üzerinde siyaha boyattım sizce yakışmışmı? yapıp yapmamakta kararsızım lütfen fikirlerinizi yazın....

Ekteki dosya (1)

264 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:20:39 

fioların teyp çercevesi 35 tl serviste satıyorlar,yalnız benim sorduğum duble değildi, duble olanda olsun 60 veya 70 tl fiyat çok uçuk...

260 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:50:23 

quote:

Sarı ikaz ışığı yanıyor.

Resim puntonun.

Teşekkür Ederim Hocam ..

quote:

Kış ayında da olsak klima 20 günde bir klima kompresörü ve diğer parçaların
sağlığı açısından 10 dk çalıştırılmalıdır.

Hocam İyi Güzelde, Kış Mevsiminde 10 Dakika Boyunca Klima Açıp Gezmek Yürek İster Farkındasınız Değilmi

quote:

Ben de şu tavan gıcırdamasını tam halledemedim.Sünger koydum ama yine de yapıyor.Bir ara poliüretan köpük sıkmayı düşünüyorum.

2 Gündür Benim Aracın Tavanındanda Bir Gıcırdama Sesi Gelmeye Başladı.
Kalıcı Bir Çözüm Yolu İzlerseniz Önerilerinizi Bekliyorum

quote:

Aracına Double Düşünenler İçin Güzel Bir Parça.
Bende Almayı Düşünüyordum.
Fakat Dünyanın Parasını İstiyorlar.
Ufacık Bir Plastik Parça 280 TL Olurmu Allah Aşkına ?
Şaşırmış Bunlar Yahu

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:51:15 

quote:

Orijinalden alıntı: fiorino fan club

fioların teyp çercevesi 35 tl serviste satıyorlar,yalnız benim sorduğum duble değildi, duble olanda olsun 60 veya 70 tl fiyat çok uçuk...

http://www.sedmarket.com/Fiat-Fiorino-Double-Oto-Teyp-Cercevesi,PR-9148.html

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 19:58:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Coilover

quote:

Hocam İyi Güzelde, Kış Mevsiminde 10 Dakika Boyunca Klima Açıp Gezmek Yürek İster Farkındasınız Değilmi

Dışarısı soğuk olduğu için fark etmiyor bile.

quote:

quote:

Ben de şu tavan gıcırdamasını tam halledemedim.Sünger koydum ama yine de yapıyor.Bir ara poliüretan köpük sıkmayı düşünüyorum.

Fazla olmamakla beraber poliüretan köpük kullanarak halletmeyi düşünüyorum.Yarıyıl tatilini bekliyorum.

260 Mesaj
10 Ocak 2011; 20:22:13 

Bugün Aracın Kontağını Çevirip Işıkların Sönmesini Beklediğimde.
Arıza Işığınında ( Üçgen İşaretli Ortasında Ünlem İşareti Bulunan Sembol )
Diğer Işıklarla Beraber Yandığını Daha Sonrada Diğerleri İle Beraber Söndüğünü Farkettim.
Acaba Aracın Herhangi Bir Yerinde Arıza Oluştuda Benmi Farkedemedim ?
Yada Her Zaman Yanıyorduda Benimmi Yeni Dikkatimi Çekti Anlayamadım.
Sadece Bir Kaç Gün Önce Park Sensörünün Devre Dışı Olduğunu Belirtmek İçin Yandı Bu Işık
ve Benim Park Sensörüne Karşı Kullandığım Kaba Kuvvet İle Birlikte Söndü

* Olayı Daha İyi Kavramanız Açısından Çektiğim Fotoğrafı Ekliyorum Arkadaşlar.
Foto Biraz Kötü Ama İdare Edin. Yorumlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar. Bütün Gün Kafama Takıldı Çünkü ..

191 Mesaj
10 Ocak 2011; 21:37:59 

quote:

Diğer Işıklarla Beraber Yandığını Daha Sonrada Diğerleri İle Beraber Söndüğünü Farkettim.
Sadece Bir Kaç Gün Önce Park Sensörünün Devre Dışı Olduğunu Belirtmek İçin Yandı Bu Işık

Foto Biraz Kötü Ama İdare Edin. Yorumlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar. Bütün Gün Kafama Takıldı Çünkü ..

O ışık da yanar diğer ışıklarla beraber ve beraber söner canını sıkma.Bizde de aynı.Arıza olsa sönmez zaten.

1401 Mesaj
10 Ocak 2011; 21:43:13 

Hocam arabayı bu akşam 23200 e verdim..Yarım depo mazot ekli oalarak..
Yoksa hemen bakardım ve bu arada sizin 20.000 bakımı da yaklaşmış..
selamlar

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:13:38 

quote:

Bahsettiğin uyarı ışığı sanırım birkaç hata(kullanma kılavuzuna bir ara bakmıştım.) için yanıyor.
Bunlardan biri de park sensörü arızası olduğu durumlarda.Bu yaz benim de yandı ve yol bilgisayarında
"park sönsörleri devre dışı" gibi bir uyarı vermişti.Kontağı kapatıp tekrar açtığımda bir daha da yanmadı.
Demek oluyor ki fiorinonun kronik sorunlarına biri daha eklenmiş oluyor ama önemi olmayandan.

Kış aylarında kontağı çevirdiğin zaman ışıkların sönmesinden ziyade ısıtıcı bujilerin uyarı lambasının sönmesini bekle(Sağ en alt köşedeki)
ve söndüğü zaman hemen marşa bas.Hemen basmazsan motor içi yanma odası tekrar soğumaya başlar ve motor
çalışması zorlaşır.Diğer ışıkların sönmesini beklemek önemli değil.Arıza olsa sonra tekrar yanarlar.Hatta çok soğuk
havalarda(Erzurum,Kars vb.) kontağı iki kere kapayıp açmakta fayda var.

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:16:19 

quote:

selamlar

Hocam hayırlı olsun.Allah daha iyilerine binmeyi nasip etsin.

260 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:27:14 

quote:

selamlar

Metin Hocam Hayırlı Uğurlu Olsun.
Allah Daha İyilerine Binmeyi Nasip Etsin İnşallah.
Evet 20.000 Km Bakımına Son 20 Km Kaldı Hocam.
Ama 4 Gün Sonra Yaptıracağım İçin Sanıyorum 20.000'i Biraz Aşacak.
Umarım Sorun Olmaz

quote:

Bahsettiğin uyarı ışığı sanırım birkaç hata(kullanma kılavuzuna bir ara bakmıştım.) için yanıyor.
Bunlardan biri de park sensörü arızası olduğu durumlarda.Bu yaz benim de yandı ve yol bilgisayarında
"park sönsörleri devre dışı" gibi bir uyarı vermişti.Kontağı kapatıp tekrar açtığımda bir daha da yanmadı.
Demek oluyor ki fiorinonun kronik sorunlarına biri daha eklenmiş oluyor ama önemi olmayandan.

Kış aylarında kontağı çevirdiğin zaman ışıkların sönmesinden ziyade ısıtıcı bujilerin uyarı lambasının sönmesini bekle(Sağ en alt köşedeki)
ve söndüğü zaman hemen marşa bas.Hemen basmazsan motor içi yanma odası tekrar soğumaya başlar ve motor
çalışması zorlaşır.Diğer ışıkların sönmesini beklemek önemli değil.Arıza olsa sonra tekrar yanarlar.Hatta çok soğuk

Evet Park Sensörü Hatası Verdiğinde Bende Kontağı Açıp Kapattıktan Sonra O Sorunu Halletmiştim.
Bir Dahada Öyle Bir Hata İle Karşılaşmama Rağmen,
O İkaz Lambasının Kısa Bir Sürede Olsa Ekranda Belirmesi Hoş Olmuyor.
Siz Kronik Bir Sorun Olabileceğini Düşünüyorsunuz Değilmi Hocam ?
Yani Bu Duruma Takılmalımı, Gidip Servise Sormak Falan Gerekirmi ?
Bu Arada Siz Isıtma Bujilerinin Işığı Söndükten Hemen Marşa Basmak Gerekiyor Falan Deyince Uzun Süre Beklediğim Geldi Aklıma
Galiba Ben Motor İçi Yanma Odasını Soğutuyorum.

* Bahsettiğiniz Isıtma Bujisi Işığı Fotoda Ok İle Göstermiş Olduğum Sembol Değilmi Sayın Hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coilover -- 10 Ocak 2011; 22:40:06 >

1490 Mesaj
10 Ocak 2011; 22:59:06 

quote:

quote:

Evet Park Sensörü Hatası Verdiğinde Bende Kontağı Açıp Kapattıktan Sonra O Sorunu Halletmiştim.
Bir Dahada Öyle Bir Hata İle Karşılaşmama Rağmen,
O İkaz Lambasının Kısa Bir Sürede Olsa Ekranda Belirmesi Hoş Olmuyor.
Siz Kronik Bir Sorun Olabileceğini Düşünüyorsunuz Değilmi Hocam ?
Yani Bu Duruma Takılmalımı, Gidip Servise Sormak Falan Gerekirmi ?
Bu Arada Siz Isıtma Bujilerinin Işığı Söndükten Hemen Marşa Basmak Gerekiyor Falan Deyince Uzun Süre Beklediğim Geldi Aklıma
Galiba Ben Motor İçi Yanma Odasını Soğutuyorum.

* Bahsettiğiniz Isıtma Bujisi Işığı Fotoda Ok İle Göstermiş Olduğum Sembol Değilmi Sayın Hocam ?

Bahsettiğim uyarı ışığı kontağı açtığın an havanın sıcaklık durumuna göre 1-4 sn içerisinde hemen söner.Gösterdiğin uyarı ışığı filtrede su olduğu durumda yanar.
Benim bahsettiğim onun sağ alt tarafında olandır.Kıvrımlı yay şeklindedir.O ışık söndüğü an kontağa bas.

Park sensörü uyarısı bende bir kez oldu.Yazın bir ara bir kullanıcı da bu konudan bahsetmişti.Bugün de sen bahsedince kronik sorunmuş gibi
düşündüm.Olmaya da bilir.Kafana takma.Sürekli yaparsa servise götürürsün.O zaman sensörlerden biri arızalanmıştır deriz.

260 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:05:43 

quote:

Bahsettiğim uyarı ışığı kontağı açtığın an havanın sıcaklık durumuna göre 1-4 sn içerisinde hemen söner.Gösterdiğin uyarı ışığı filtrede su olduğu durumda yanar.
Benim bahsettiğim onun sağ alt tarafında olandır.Kıvrımlı yay şeklindedir.O ışık söndüğü an kontağa bas.

Park sensörü uyarısı bende bir kez oldu.Yazın bir ara bir kullanıcı da bu konudan bahsetmişti.Bugün de sen bahsedince kronik sorunmuş gibi
düşündüm.Olmaya da bilir.Kafana takma.Sürekli yaparsa servise götürürsün.O zaman sensörlerden biri arızalanmıştır deriz.

Anladım Hocam. Çok Teşekkür Ederim

190 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:25:13 

quote:

selamlar

Hayırlı olsun kardeşim, Allah daha iyisini almayı nasip etsin.

353 Mesaj
11 Ocak 2011; 11:35:19 

http://img442.imageshac...0414171462921791610.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/712/14441d.jpg

sonunda Ufakta olsa bi tesisat yaptırdım orjinal teyp bozulmadan hemde ;)

30 Cm pionner champion serisi 1400 Watt 400 rms subwoofer
ön kapılar 13 cm JBl GT-500 mid bass takımı Tweter'lar dahil
XETEC 4 kanal anfi & subwoofer teyp içine çevirici aparat VEEEE ses kalitesi mükemmel toplam fiyat ise=600 Tl bedava :D

191 Mesaj
11 Ocak 2011; 11:56:01 

G üle güle kullan,güzel olmuşabenziyor.

2271 Mesaj
11 Ocak 2011; 12:06:08 

quote:

selamlar

Aracınız kaç model ve kaç bin km de idi sanıyorum emotion du değilmi ? Bende satıyorum imzamdaki aracımı aracım 34.500 km de orjinal xenon far kiti 200 tl 4 adet michelin alpin kış lastiği 550.00 TL çizilmez cam filmi tüm camlarda 200.00 TL arabam komple camlı tek sürgülü kapılı park sensörü bluetooth abs klima tek airbag mevcut sadece sağ çamurluk ağzı boyalı komple çamurluk değil oda sürtmeden dolayı.Tertemiz bir araç trekking paket mevcuttu fakat ben lastik arkası paçalıklarını kestim attım inanılmaz çirkin duruyordu sadece ön tampon altında ekstra bir koruma var.Fotoğrafları ilanıma cuamrtesi yada pazar koyabileceğim aracı yıkatmaya vaktim yok leş gibi araç yeşilmi grimi belli değil şu anda Herkesin bildiği üzere kumanda dan cam kaldırma indirme mevcut yedek anahtarı kitapçığı herşeyini teslim edeceğim.İstediğim fiyat 22.250 fakat bu site aracılığıyla almak isteyen olursa indirimin güzel olacak takip edene bilene ihtiyacı olana gitsin istiyorum yazık olmasın 5 ayda olsa gözüm gibi baktım bindim.Neden satıyorsun bu kadar kısa sürede derseniz binek araba alacağım yaşım genç arkadaşlarım dalga geçer oldu napcan kamyoneti diye aslında ben heves ederek aldım ama kimse beğenmiyor.Arkadaşlarımın bindikleri arabalarda palio punto vectra 96 model alıcam 2002 lüks bi araç tüplü donanımlı full susarlar o zaman

Renault LAGUNA 2.0 16V RXT 2000 Model - Honda Pcx 125 2013 Model

86 Mesaj
11 Ocak 2011; 13:01:44 

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fazla olmamakla beraber poliüretan köpük kullanarak halletmeyi düşünüyorum.Yarıyıl tatilini bekliyorum.

Klimayı çalıştırıp sıcak hava gelmesini sağlasak aynı işi yapmış olurmuyuz.?

2271 Mesaj
11 Ocak 2011; 14:15:39 

Eğer aracımı müzik sistemsiz satarsam teyp çerçevemi birine hediye edebilirim ilk mesaj atan şanslı takipçim teyp çerçevesi senin olacak ben istiyorum yazmanız yeterli

Renault LAGUNA 2.0 16V RXT 2000 Model - Honda Pcx 125 2013 Model

1124 Mesaj
11 Ocak 2011; 16:15:56 

yanlısınız olmasın, gecen gün elektronikcimde gördüm o aparatı 30 tl fiyatı ver dedi

ama ben aracın teypinin iyi oldugu kanısındayım sadece arka hoparlorler iptal edilip yerine daha iyi bir hoparlor takılabilir

260 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:10:00 

quote:

http://img442.imageshac...0414171462921791610.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/712/14441d.jpg

sonunda Ufakta olsa bi tesisat yaptırdım orjinal teyp bozulmadan hemde ;)

30 Cm pionner champion serisi 1400 Watt 400 rms subwoofer
ön kapılar 13 cm JBl GT-500 mid bass takımı Tweter'lar dahil
XETEC 4 kanal anfi & subwoofer teyp içine çevirici aparat VEEEE ses kalitesi mükemmel toplam fiyat ise=600 Tl bedava :D

Hayırlı Olsun.
Teyp Çevirici Aparatın Fiyatı Nedir ?

385 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:15:51 

quote:

quote:

Hocam o ses benim araçta da gelmeye başlamıştı son zamanlarda, iç aynanın orada ışıkların olduğu yerden geldiğini tespit etmiştim, elimle o iç aydınlatma lambalarını tutunca ses kesiliyordu, bir deneyin isterseniz, sorun oradaysa köpük sadece kirlilik yaratır. Bir kasisten sertçe geçtikten sonra gelmeye başladı o ses, belki iç kısımdaki bir kablo falan titreşimle biryerlere değmesi sonucu geliyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanca01 -- 11 Ocak 2011; 22:18:50 >

Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

1881 - ∞

1490 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:48:35 

quote:

quote:

quote:

Hocam o ses benim araçta da gelmeye başlamıştı son zamanlarda, iç aynanın orada ışıkların olduğu yerden geldiğini tespit etmiştim, elimle o iç aydınlatma lambalarını tutunca ses kesiliyordu, bir deneyin isterseniz, sorun oradaysa köpük sadece kirlilik yaratır. Bir kasisten sertçe geçtikten sonra gelmeye başladı o ses, belki iç kısımdaki bir kablo falan titreşimle biryerlere değmesi sonucu geliyor olabilir.

Ses tam olarak sürücü kafasının üst kısımdaki tavan kaplamasından geliyor.Elimle bastırınca ses kesiliyor.
Sünger koydum ama olmadı yine de bozuk yolda hafif hafif gıcırdıyor.Köpüğü fazla sıkmak zaten zararlı olur.Kararında sıkılırsa
tavan ile kaplama arasında bağlantı sağlar gibime geliyor.Kuruyunca da sertleşiyor.Böylelikle tavan kaplamasının oynamasını engeller herhalde.

1490 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:58:14 

quote:

Orijinalden alıntı: bulentdilbaz

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olursunuz ama 10 dk için bence doğru yolu izlemelisiniz.Aslında bazı araç klimaları(Örneğin ford) sabah ilk çalıştırmada camdaki buzu çözmek için bile kullanılabilmektedir.Fakat fiatın kullandığı klima kompresörlerinin özelliği nasıl onu bilmek gerek.

17 Mesaj
11 Ocak 2011; 23:40:19 

quote:

quote:

quote:

Teybinkine baktım aracınkine vaktim olmadı, birde aracınkine bakp bulamazsam servise soracam. mp4 olanparçaları çıkarıp tamamını mp3 yaptım

slm forumun 95 ile 110 uncu sayfalarında buna benzer sorunlardan söz ediyolardı belki yardımcı olur
düşüncesindeyim
kazasız belasız sürüşler

99 Mesaj
12 Ocak 2011; 10:31:58 

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olursunuz ama 10 dk için bence doğru yolu izlemelisiniz.Aslında bazı araç klimaları(Örneğin ford) sabah ilk çalıştırmada camdaki buzu çözmek için bile kullanılabilmektedir.Fakat fiatın kullandığı klima kompresörlerinin özelliği nasıl onu bilmek gerek.

bizim araçların klımaları birçok araçta olduğu gibi sadece soğutma için kullanılır.arabalardaki
klımalar evdeki klımalar gibi hem ısıtma hem soğutma için kullanılmaz.kullanılırsada maliyeti yükselticeğinden kimse bunu koymaz.
arkadaşımızın dediği gibi ford ta varsa ben bunu bilmiyorum.
arabanın motorunda sıcak su bulunduğu için ısıtma her zaman radyatördeki sıcak su
ile yapılır.siz hem klımayı çalıştırıp hemde sıcaga alırsanız.klımanız calışmış olacak soğuk
havada üretir fakat.soğuk havayı secmediğiniz ve soğuk hava çıkış bulamayacağından klıma zorlanır.
yani arabada sıcak ve soğuk ayarını yapan düğme,bildiğiniz bir vanadır.sağa cevirirseniz
kalorifer peteğinden sıcak su gecer içeri sıcak hava verir.soğuga ceviriseniz klımanın
üretmiş olduğu soğuk hava akışkanlık kazanır.
kısacası klimayı açıp sıcak hava gelmesini sağlayamassınız.
ancak arabanın moturunun ısınmasını beklemek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hercai83 -- 12 Ocak 2011; 10:42:40 >

FİORİNO EMOTİON&COMFORTMATİK 2010 MİSTİK GRİ
BU GÜNDEN ÇOK YARINI,YARINDAN ÇOK GELECEĞİ, GELECEKTEN ÇOK AHİRETİ DÜŞÜNÜRÜM.

260 Mesaj
12 Ocak 2011; 13:17:33 

quote:

Evet Ses Tam Olarak Şoför Kısmına Yakın Bir Yerlerden Geliyor Zaten.
Bilgiler İçin Teşekkür Ederim En Kısa Zamanda Deneyeceğim

1401 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:10:20 

6-7.000 tl ye araç bakıyordum..
Fiorinomuzu satınca araçsızlık zor geldi
Aşağıdaki ilana çok şaşırdım..
Araç 3.000.000 km de..
Yani mercedes mercedestir derler ya..Esaslı söz..
Birde bizim araçlardaki 50-60.000 km ye çok derler..
Selamlar..

249 Mesaj
12 Ocak 2011; 15:54:25 

quote:

Araç 3.000.000 km de..
Selamlar..

Mercedessss, nede olsa o bir idol..

249 Mesaj
12 Ocak 2011; 18:30:54 

quote:

Araç 3.000.000 km de..
Selamlar..

hocam bende 2001 model 1.6ie orjinal fabrika lpg li şahin var (trafike çıkış tarihi 2008, km 75.000 ) düşünürseniz 8.500e bırakabilirim

185 Mesaj
12 Ocak 2011; 18:41:20 

mercedes motorları için 1milyon km deniyo ama tabi motorun kullanım şekli ve bakımlarının düzgün ve zamanında yapılması çok önemli.3milyon km yapan aracın ilk motoru olduğunu zannetmiyorum 50 60bin kmde araç için hiç bişe deil ama bilmeden 2.el arayanlar nasıl 1araba arıyolarsa araç 50bindede olur 150bindede

1490 Mesaj
12 Ocak 2011; 18:58:48 

quote:

Orijinalden alıntı: hercai83

quote:

quote:

bizim araçların klımaları birçok araçta olduğu gibi sadece soğutma için kullanılır.arabalardaki
klımalar evdeki klımalar gibi hem ısıtma hem soğutma için kullanılmaz.kullanılırsada maliyeti yükselticeğinden kimse bunu koymaz.
arkadaşımızın dediği gibi ford ta varsa ben bunu bilmiyorum.
arabanın motorunda sıcak su bulunduğu için ısıtma her zaman radyatördeki sıcak su
ile yapılır.siz hem klımayı çalıştırıp hemde sıcaga alırsanız.klımanız calışmış olacak soğuk
havada üretir fakat.soğuk havayı secmediğiniz ve soğuk hava çıkış bulamayacağından klıma zorlanır.
yani arabada sıcak ve soğuk ayarını yapan düğme,bildiğiniz bir vanadır.sağa cevirirseniz
kalorifer peteğinden sıcak su gecer içeri sıcak hava verir.soğuga ceviriseniz klımanın
üretmiş olduğu soğuk hava akışkanlık kazanır.
kısacası klimayı açıp sıcak hava gelmesini sağlayamassınız.
ancak arabanın moturunun ısınmasını beklemek gerek.

Ford'da olan klima sistemi evdeki klima sisteminden biraz farklı olarak çalışmaktadır.Yani istenildiği zaman sıcak hava vermemektedir.
Daha önceki aracım olan connectte sistem şöyle çalışmaktaydı:Kış aylarında hava sıcaklığı düşük seyrettiği zamanlarda sabahları motoru ilk çalıştırmada malumunuz hem motor soğutma suyu hem de klima gazı soğuk olmaktadır.Durum böyle olunca ön camda oluşan buzlanmayı soğuk hava hava ile çözmek mümkün olmuyor.Ya buz kazıyıcı ya da buz çözücü sprey kullanılmaktadır.

Klima sıcaklık ayarını "sıcak"konuma hava yönünü sadece "sadece ön cam moduna" aldığımız zaman fan kademe anahtarını 1-2-3 veya 4 konumuna aldığımız zaman klima otomatik olarak çalışmaktadır.(Bu durumu ilk gördüğümde klimada arıza olduğunu sanmıştım.Kullanma kılavuzuna bakınca buzlanmayı çözmek amaçlı çalıştığını okudum.) Çalışan klima bir müddet sonra klima gazı yoğuşmasından dolayı ılık hava üflemeye başlar.Bu çalışma motor suyu ısınıncaya kadar devam ettirilebilir. Böylelikle motor suyunun uzun süren ısınmasını beklemeden buzlanmayı çözebiliyoruz.
Bu sistem manuel çalışan araç klimalarımızın kompresör özelliğinde var mı yok mu bilmiyorum.Servise sormak lazım.

Yukarıda arkadaş "Klimayı çalıştırıp sıcak hava gelmesini sağlasak aynı işi yapmış olurmuyuz.?"diye sormuş.

Araçlarımızın içerisinde iki tane radyatör bulunmaktadır.Bunlardan biri klimanın iç radyatörü(Evaporatör);biri de motor suyunun dolaştığı kalorifer sistemine ait olan radyatördür.İkisi birbirinden bağımsız olarak çalışır.Fakat ayar mekanizması ortaktır.Klimayı açabiliriz.Aynı anda sıcaklık ayarını da sıcağa getirebiliriz fakat klimadan randıman alamayız.Çünkü aynı anda ısınmış motor suyu kalorifer radyatöründe dolaşacağı için sıcak hava ve soğuk hava akışı aynı anda olacaktır.
Ama klima kompresörünün çalışmasını sağlayabiliriz.

Araç klima sistemi

Kalorifer iç radyatör

35 Mesaj
12 Ocak 2011; 21:07:16 

arkadaslar arabay yenı aldım dıreksıyondan radyo kanallarını gezemıyorum ... sızce nedenı nedır ? ses kısmak ve arttırmada bır problem yok

191 Mesaj
12 Ocak 2011; 21:13:17 

quote:

Orijinalden alıntı: onrewq

arkadaslar arabay yenı aldım dıreksıyondan radyo kanallarını gezemıyorum ... sızce nedenı nedır ? ses kısmak ve arttırmada bır problem yok

Teypteki Src tuşuna basıp bir kaç saniye bekleyin,arama başlyacak ve radyo otomatik olarak bulduğu kanlları kaydedecek.O zaman gezebilirsiniz kanllar arasında.

1490 Mesaj
12 Ocak 2011; 21:58:15 

quote:

Orijinalden alıntı: onrewq

Direksiyonun sağ tarafındaki ok tuşlarıyla hafızada kayıtlı olanlar arasında gezinebilirsiniz.

1401 Mesaj
13 Ocak 2011; 12:37:37 

quote:

quote:

Araç 3.000.000 km de..
Selamlar..

hocam bende 2001 model 1.6ie orjinal fabrika lpg li şahin var (trafike çıkış tarihi 2008, km 75.000 ) düşünürseniz 8.500e bırakabilirim

Hocam araba hakkında özelime biraz geniş bilgi atar mısınız?
Neden trafiğe geç çıkmış,rengi vs.
İlginiz için de çok teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinogretmen -- 13 Ocak 2011; 13:44:20 >

128 Mesaj
13 Ocak 2011; 14:20:12 

[/quote]

Ford'da olan klima sistemi evdeki klima sisteminden biraz farklı olarak çalışmaktadır.Yani istenildiği zaman sıcak hava vermemektedir.
Daha önceki aracım olan connectte sistem şöyle çalışmaktaydı:Kış aylarında hava sıcaklığı düşük seyrettiği zamanlarda sabahları motoru ilk çalıştırmada malumunuz hem motor soğutma suyu hem de klima gazı soğuk olmaktadır.Durum böyle olunca ön camda oluşan buzlanmayı soğuk hava hava ile çözmek mümkün olmuyor.Ya buz kazıyıcı ya da buz çözücü sprey kullanılmaktadır.

Klima sıcaklık ayarını "sıcak"konuma hava yönünü sadece "sadece ön cam moduna" aldığımız zaman fan kademe anahtarını 1-2-3 veya 4 konumuna aldığımız zaman klima otomatik olarak çalışmaktadır.(Bu durumu ilk gördüğümde klimada arıza olduğunu sanmıştım.Kullanma kılavuzuna bakınca buzlanmayı çözmek amaçlı çalıştığını okudum.) Çalışan klima bir müddet sonra klima gazı yoğuşmasından dolayı ılık hava üflemeye başlar.Bu çalışma motor suyu ısınıncaya kadar devam ettirilebilir. Böylelikle motor suyunun uzun süren ısınmasını beklemeden buzlanmayı çözebiliyoruz.
Bu sistem manuel çalışan araç klimalarımızın kompresör özelliğinde var mı yok mu bilmiyorum.Servise sormak lazım.

Yukarıda arkadaş "Klimayı çalıştırıp sıcak hava gelmesini sağlasak aynı işi yapmış olurmuyuz.?"diye sormuş.

Araçlarımızın içerisinde iki tane radyatör bulunmaktadır.Bunlardan biri klimanın iç radyatörü(Evaporatör);biri de motor suyunun dolaştığı kalorifer sistemine ait olan radyatördür.İkisi birbirinden bağımsız olarak çalışır.Fakat ayar mekanizması ortaktır.Klimayı açabiliriz.Aynı anda sıcaklık ayarını da sıcağa getirebiliriz fakat klimadan randıman alamayız.Çünkü aynı anda ısınmış motor suyu kalorifer radyatöründe dolaşacağı için sıcak hava ve soğuk hava akışı aynı anda olacaktır.
Ama klima kompresörünün çalışmasını sağlayabiliriz.

Araç klima sistemi

Kalorifer iç radyatör

Bizim araçlarda da bunu yapabilirsiniz. Geçen yıl yoğun kar döneminde sabahları uyguluyordum. Sıcaklığı sıcağa ayarlayın + Ayarı dışarıya getirin + Buğu çözmeye ayarlayın + 4.kademe fan çalıştırın + Klima düğmesine basın. Sonuçta buğuyu çözecek kadar ılık estiğini göreceksiniz. Zira sistem +30-35 derece ısıyı 18-22 derece düşürmek için tasarlanmıştır. Aynı gaz evaparatörden geçerken bu sefer ısınacak ve kondansörde bu ısıyı bırakacaktır. Zira ortam sıcaklığı düşürmeye çalıstığı değerin dahi altındadır.

Hüseyin ŞİMŞEK

249 Mesaj
13 Ocak 2011; 14:29:19 

quote:

quote:

quote:

Araç 3.000.000 km de..
Selamlar..

Hocam araba hakkında özelime biraz geniş bilgi atar mısınız?
Neden trafiğe geç çıkmış,rengi vs.
İlginiz için de çok teşekkürler..

hocam özel mesaj attım, umarım yeterince açıklayıcı olmuş

1490 Mesaj