Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (547. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Arkadaşlar varmı aracımla ilgilenen satın almak isteyen

Sahibinden.com Yada Farklı Araç Satma Sitelerine İlan Verirseniz Daha Çabuk Satarsınız.
    Bu Arada Eğer Parça Parça Satmayı Düşünürseniz Almayı Düşündüğüm Bir Kaç Parça Olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fio48

Ben hiç yaptırmadım fakat 20 bin km bakımında servis sorumlusuna
    nasıl bir şey olduğunu sordum.Yaklaşık 200 ml kadar olan bir şişeyi gösterdi.
    Bu katkıyı motor yağını değiştirmeden önce koyup motoru bir müddet çalıştırıyorlarmış.
    Böylelikle motor içerisindeki eski yağ kalıntıları daha da incelerek
    motor yağı boşltılırken temizleniyormuş.Sonra yeni yağ koyuluyormuş.

Klima dezenfektanda ise piyasada satılan klima iç radyatör temizleme spreyi kullanılıyor.Bu spreylerin ucunda yarım metrelik
    ince hortumlar var.Bu hortum araç içerisindeki hava kanallarından-teyp altındaki iki yerden-sokularak yapılıyor.Sprey sıkılarak hortum dışarıya doğru çekiliyor.Sonra hava kanalları kapatılarak klima çalıştırılıyor.Hava kanalları ile iç radyatördeki bakteriler öldürülüyormuş,kötü koku ortadan kaldırılıyormuş.

Anladım Hocam Bilgiler İçin Teşekkür Ederim.
    Motor Yağının Kalıntılarını Temizlemek İçin Kullandıkları O Katkıya Ekstradan Para Almaları Oldukça Saçma.
    Zaten Dünyanın Parasını İstiyorlar Bakıma, Birde Ekstralar Çıkıyor Başımıza.
    Ekstradan Bu Uygulamaları Yaptıran Varmı Aranızda Arkadaşlar ?

* Bu Arada Dün Avrupa Yakası'nda İki Ayrı Birmot Servisini Arayıp 20.000 Km Bakımı İçin Ayrı Ayrı Fiyat Aldım.
    Bir Tanesi 360 TL, Diğeri İse 400 TL Dedi. Sizlerle Daha Önceden Konuşmuştuk.
    Aranızda 20.000 Km Bakımını 270 TL'ye Bile Yaptıranlar Varken,
    Nasıl Oluyorda Böyle Uçuk Rakamlar Çekebiliyorlar Arkadaşlar ?
    Pazarlık Konusunda Neleri Önerebilirsiniz, Neticede 270 TL'ye Bile Yaptırılan Bu Bakıma 400 TL Veremem.
    Bu Konuyla İlgili Yorumlarınızı Alabilirmiyim ..

• Değerli Hocam;
    Motor koruma-klima temizleme ve balata değişimi vs istemezseniz fiat iner..
    Bir önceki sayfayı okuyun orada geniş bilgi vardı..
    Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

selam arkadaşlar benim araçta trafik seti çantası yok (bijon kriko takos v.s) onun orjinalı sadece servistemi var yoksa dışardanda temin edebilirmiyiz? bide pasta cila ve boya + motor koruma yaptırmayı düşünüyorum sizce servistemi yaptırsam yoksa dışardamı? bide maliyeti ne olur? şimdiden tşkrler...

Fiat parçası satanlarda olabilir oraya bakarsanız iyi olur.Ben Fiat parçası satanlarda görüyorum bizim burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8TORnADO9

quote:

selam arkadaşlar benim araçta trafik seti çantası yok (bijon kriko takos v.s) onun orjinalı sadece servistemi var yoksa dışardanda temin edebilirmiyiz? bide pasta cila ve boya + motor koruma yaptırmayı düşünüyorum sizce servistemi yaptırsam yoksa dışardamı? bide maliyeti ne olur? şimdiden tşkrler...

Fiat parçası satanlarda olabilir oraya bakarsanız iyi olur.Ben Fiat parçası satanlarda görüyorum bizim burada.

tşkler dostum... bide pasta cila ve boya + motor koruma yaptırmayı düşünüyorum sizce servistemi yaptırsam yoksa dışardamı? ve maliyeti ne olur? şimdiden tşkrler...

• Arkadaşlar geçen gece bizim Fiorino'ya park yerinde dokunmuşlar, kaportada önemli birşey yok ama sol ön kapı kolu kırılmış, kullanılamaz hale gelmiş.
    Kaskonun hasarsızlığını bozmadan ben yaptırayım dedim ama bu parçanın fiyat bilgisine ulaşamadım.
    Bu parçanın fiyatı nedir acaba??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 8TORnADO9

quote:

tşkler dostum... bide pasta cila ve boya + motor koruma yaptırmayı düşünüyorum sizce servistemi yaptırsam yoksa dışardamı? ve maliyeti ne olur? şimdiden tşkrler...

Bence serviste yaptır ya da iyi bir boyacın varsa ona da yaptırabilirsin.Fiyatı sor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coilover

quote:

Bu katkıyı motor yağını değiştirmeden önce koyup motoru bir müddet çalıştırıyorlarmış.

Klima dezenfektanda ise piyasada satılan klima iç radyatör temizleme spreyi kullanılıyor.Bu spreylerin ucunda yarım metrelik
    ince hortumlar var.Bu hortum araç içerisindeki hava kanallarından-teyp altındaki iki yerden-sokularak yapılıyor.Sprey sıkılarak hortum dışarıya doğru çekiliyor.Sonra hava kanalları kapatılarak klima çalıştırılıyor.Hava kanalları ile iç radyatördeki bakteriler öldürülüyormuş,kötü koku ortadan kaldırılıyormuş.

Motor Yağının Kalıntılarını Temizlemek İçin Kullandıkları O Katkıya Ekstradan Para Almaları Oldukça Saçma.

* Bu Arada Dün Avrupa Yakası'nda İki Ayrı Birmot Servisini Arayıp 20.000 Km Bakımı İçin Ayrı Ayrı Fiyat Aldım.
    Pazarlık Konusunda Neleri Önerebilirsiniz, Neticede 270 TL'ye Bile Yaptırılan Bu Bakıma 400 TL Veremem.

Benim anladığım kadarıyla büyük şehirlerdeki büyük servisler aracın orasını burasını inceleyip karar vermek yerine bazı sarf malzemelerini belirli kilometrelerde değiştirmeyi otomatiğe bağlamışlar hocam (örnek: balata, silecekler, polen filtresi vs.) Ben bir kez o hataya düştüm, adamlar açıp inceleme zahmetinde bulunmuyorlar, riske de girmek istemedikleri için değiştirme yoluna gidiyorlar, buna karşı çıkmamanız için de aracın garantisini falan bahane edip sizi korkutuyorlar, küçük ilçelerde bulunan servisler ise aracını tek tek inceliyorlar, adamlar polen filtresini bile söküp hava tutup takıyorlar ve gerek yok değiştirmeye diyorlar, yani anlayacağınız tamamen gittiğiniz servisin esnaflık anlayışına bağlı bir durum. Ben fiorinomu ilk 10.000km bakımına bir ildeki serviste soktuğumda balata muhabbeti yaptı servis şefi, dur bakalım dedim sen adam mı kesiyosun burda, ilk kez mi araba kullanıyorum ben 10.000km'de bitecek bu, pabucun pahalı olduğunu görünce tavrını değiştirdi. Bu olaydan sonra hep ilçelere götürdüm, en son 30.000 bakımına girdiğimde bile balatalarım hala canavar gibiydi :) (çünkü aracı genelde uzun yolda kullandım, freni de çok kullanmam) Ama istanbulda yaşıyorsanız çok seçeneğiniz yok, yada gidin servise sadece yapılmasını istediğiniz şeyleri söyleyip sadece bunlar için fiyat alın, 20.000'de yapılması gerekenler şunlar: Yağ, Yağ Filtresi, Polen Filtresi, Yakıt Filtresi, Hava Filtresi bir de işçilik... Başka birşey ellemeyin dersiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: omer14

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

arkadaşlar şimdi ruhsatın 2.sayfasına baktım şok oldum..

aracı bugün aldım malumunuz..

tescil tarihi 4.1.2011

ilk muayene tarihi kısmında ise 28.10.2011 yazıyor..

28.12 olması gerekmiyor mu..

ilk muayene 10 ay sonra mı yanlış mı yazmışlar..

yanlış yazmışlar düzelttir. 2 ay erken girersin vizeye.

bayi halleder değil mi bu sorunu..

birde trafiğe gitmesek bari

trafiğin yapması lazım. bayi sıfır araca ruhsatı yanlış çıkarddıysa hatasını telafi etsin.

• quote:

quote:

Geçen hafta forumdan teacher47 nickli arkadaş 306 liraya yaptırdı.Telefonda fazla söylüyorlar.Fakat fatura kesilirken düşük çıkıyor,tabii ekstralar hariç.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hercai83

quote:

quote:

arkadaşlar stepne nasıl yerinden çıkarılırır ben bayağı baktım anlamadım bilen arkadaşlar cvp yazarsa sevinirim.

--------------------------------------------------------------------------------

kimse bilmiyormu??

dostum bana hiç stepneyi yerinden çıkartmak nasip olmadı çünkü çalındı ama bildiğim kadarıyla anlatayım.
    arabanın bagajında sol çamurlugun üstünde avadanlık yani bijon anahtarı falan olcak.onları al eline onlardan birinin
    arkasında 16-17 anahtar olcak L şeklinde anahtar. arabanın arka tarafında bagajı actığın zaman kapı kilidinin dilinin
    bulunduğu yerin sol tarafında biraz içeri doğru bir vida olduğunu görüceksin.o vidayı bulmuş oldugun Lanahtar ile sola
    doğru cevir stapnenin yavaş yavaş aşagı doğru indiğini görüceksin.iyice aşağı indiği zaman lastiği çekip çıkarman gerekiyor.
    umarım faydalı olur.saygılarımla

dostum tşkler çok güzel anlattın lakin benim arabanın bagajında sol çamurlugun üstünde avadanlık yani bijon anahtarı falan yok (aracı 2.el almıştım önceki sahibi aşırmış olacak ) onun orjinalı sadece servistemi var yoksa dışardanda temin edebilirmiyiz

içinde kriko, bijon anahtarı takoz ve bikaç şeyin daha olduğu siyah bi çanta var bagajın içinde sol teker üstünde lastikle tutturulmuş olması lazım.onun içindedir.

malesef o dediğin siyah çanta yok .. herhalde eski sahibi aşırmış nerden temin edebilirim acaba?

sattığı arabadan istepne, ecza çantası , yangın söndürücü, kriko aşıranlara öyle sinir oluyorum ki anlatamam.sanki bunlara ayrıyeten para verip aldılar. kış lastiklerini vermeyeni anlarım, sonradan taktırdığı teybini sökeni bile anlarım ama orjinal aksesuarı ne yapıcan kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

Değerli Hocam;
    Motor koruma-klima temizleme ve balata değişimi vs istemezseniz fiat iner..
    Bir önceki sayfayı okuyun orada geniş bilgi vardı..
    Kolay gelsin..

Bana Söylenilen Fiyat İçerisinde Bu Saydıklarınız Yoktu Zaten Metin Hocam.
    Balatayıda Katarsak 520 TL'yi Bulur Dedi Birde Eleman
    Gidince Göreceğiz Artık, Teşekkür Ederim Hocam

quote:

Orijinalden alıntı: serkanca01

Benim anladığım kadarıyla büyük şehirlerdeki büyük servisler aracın orasını burasını inceleyip karar vermek yerine bazı sarf malzemelerini belirli kilometrelerde değiştirmeyi otomatiğe bağlamışlar hocam (örnek: balata, silecekler, polen filtresi vs.) Ben bir kez o hataya düştüm, adamlar açıp inceleme zahmetinde bulunmuyorlar, riske de girmek istemedikleri için değiştirme yoluna gidiyorlar, buna karşı çıkmamanız için de aracın garantisini falan bahane edip sizi korkutuyorlar, küçük ilçelerde bulunan servisler ise aracını tek tek inceliyorlar, adamlar polen filtresini bile söküp hava tutup takıyorlar ve gerek yok değiştirmeye diyorlar, yani anlayacağınız tamamen gittiğiniz servisin esnaflık anlayışına bağlı bir durum. Ben fiorinomu ilk 10.000km bakımına bir ildeki serviste soktuğumda balata muhabbeti yaptı servis şefi, dur bakalım dedim sen adam mı kesiyosun burda, ilk kez mi araba kullanıyorum ben 10.000km'de bitecek bu, pabucun pahalı olduğunu görünce tavrını değiştirdi. Bu olaydan sonra hep ilçelere götürdüm, en son 30.000 bakımına girdiğimde bile balatalarım hala canavar gibiydi :) (çünkü aracı genelde uzun yolda kullandım, freni de çok kullanmam) Ama istanbulda yaşıyorsanız çok seçeneğiniz yok, yada gidin servise sadece yapılmasını istediğiniz şeyleri söyleyip sadece bunlar için fiyat alın, 20.000'de yapılması gerekenler şunlar: Yağ, Yağ Filtresi, Polen Filtresi, Yakıt Filtresi, Hava Filtresi bir de işçilik... Başka birşey ellemeyin dersiniz :)

Bulunduğumuz İle Göre Muamele Konusunda Haklı Olabilirsiniz.
    Telefondada Fazla Söylemiş Olabilirler, Gidip Yüz Yüze Konuşmakta Fayda Var Aslında.
    İşin Tuhaf Tarafı Sizin Saydıklarınızı Telefonda Servis Danışmanına Bende Saydım.
    Bunun Üzerine Bana 400 TL Fiyat Biçti Adam
    Yorumunuz İçin Teşekkürler Hocam

quote:

Geçen hafta forumdan teacher47 nickli arkadaş 306 liraya yaptırdı.Telefonda fazla söylüyorlar.Fakat fatura kesilirken düşük çıkıyor,tabii ekstralar hariç.

Forumu Takip Ediyorum Aslında Ama teacher47 Arkadaşımızın 20.000 Km Bakımına Gittiğini Hatırlayamadım.
    Yüksek İhtimal İle Gözümden Kaçmıştır. Telefonda Fazla Söyleme Olayı Benimde Aklıma Geldi.
    Ama Bu Sadece Bir İhtimal Tabiki. Neyse Gittiğimizde Pazarlığımızla Nereye Kadar İndirebileceğimizi Göreceğiz Artık Hocam

* Son Olarak Kaç Saat Kalıyor Araç 20.000 Km Bakımında Arkadaşlar ?

• quote:

Forumu Takip Ediyorum Aslında Ama teacher47 Arkadaşımızın 20.000 Km Bakımına Gittiğini Hatırlayamadım.
    Yüksek İhtimal İle Gözümden Kaçmıştır. Telefonda Fazla Söyleme Olayı Benimde Aklıma Geldi.
    Ama Bu Sadece Bir İhtimal Tabiki. Neyse Gittiğimizde Pazarlığımızla Nereye Kadar İndirebileceğimizi Göreceğiz Artık Hocam

* Son Olarak Kaç Saat Kalıyor Araç 20.000 Km Bakımında Arkadaşlar ?

Mesut arkadaşla telefonda görüştük.16000 kmdeki aracı içinde balataların değişmesi gerektiğini söylemişler.Balatalar için de 150 lira istemişler.
    Ağustos ayında bana da telefonda 350 lira dediler fakat 290 lira ödedim.

• arkadaşlar 30.000 km bakımı standart yapılan işlemler ve değişen parçalar hangileri ve kaça mal oluyor? benim araç şuan 30.000km`de şubat ayında bakım için servise gidecem bilgilendirirseniz sevinirim..
  • quote:

arkadaşlar 30.000 km bakımı standart yapılan işlemler ve değişen parçalar hangileri ve kaça mal oluyor? benim araç şuan 30.000km`de şubat ayında bakım için servise gidecem bilgilendirirseniz sevinirim..

Yukarıda da söylemiştim, Yağ, Yağ filtresi, Hava filtresi, Polen filtresi, Yakıt filtresi. Fio48 hocamın söylediği tutarı göz önüne alırsak, ben de 270TL'ye yaptırmıştım, forumda daha önce duyduğumuz rakamlar da dikkate alınırsa bence 300TL'de fazla vermemek gerekir, ha ekstralar vardır ona birşey diyemem, hakikaten araç çok şehir içi kullanılmıştır balatalar biter, başka bir yerinde kullanıma bağlı arıza olursa tabiki bunlar ekstra.

Yada aceleniz yoksa kampanya dönemlerini bekleyin, servis km'si 1000km falan geçse de sıkıntı olmaz. Paro kartınızı da kesin kullanın, servislerin bile haberdar olmadığı bir kampanyadan iyi paropuanlar kazanabiliyorsunuz. Ben 100TL kazanmıştım :)

• quote:

quote:

arkadaşlar 30.000 km bakımı standart yapılan işlemler ve değişen parçalar hangileri ve kaça mal oluyor? benim araç şuan 30.000km`de şubat ayında bakım için servise gidecem bilgilendirirseniz sevinirim..

Yukarıda da söylemiştim, Yağ, Yağ filtresi, Hava filtresi, Polen filtresi, Yakıt filtresi. Fio48 hocamın söylediği tutarı göz önüne alırsak, ben de 270TL'ye yaptırmıştım, forumda daha önce duyduğumuz rakamlar da dikkate alınırsa bence 300TL'de fazla vermemek gerekir, ha ekstralar vardır ona birşey diyemem, hakikaten araç çok şehir içi kullanılmıştır balatalar biter, başka bir yerinde kullanıma bağlı arıza olursa tabiki bunlar ekstra.

Yada aceleniz yoksa kampanya dönemlerini bekleyin, servis km'si 1000km falan geçse de sıkıntı olmaz. Paro kartınızı da kesin kullanın, servislerin bile haberdar olmadığı bir kampanyadan iyi paropuanlar kazanabiliyorsunuz. Ben 100TL kazanmıştım :)

telefonla fiyat sordum servisten 190 dediler

• quote:

quote:

quote:

telefonla fiyat sordum servisten 190 dediler

hatta 170e düştü aynı şehirde (antalya) başka servisi aradım 170 fiyat verdiler

• quote:

Mesut arkadaşla telefonda görüştük.16000 kmdeki aracı içinde balataların değişmesi gerektiğini söylemişler.Balatalar için de 150 lira istemişler.
    Ağustos ayında bana da telefonda 350 lira dediler fakat 290 lira ödedim.

Balatalar Bitince Yol Bilgisayarında İkaz Ediyorsa Şimdilik Değiştirmeye Gerek Yok Diye Düşünüyorum Hocam.
    Sizin Örneğinizdende Anlaşıldığı Gibi Telefonda Fazla Fiyat Çekiyorlar

quote:

Fio48 hocamın söylediği tutarı göz önüne alırsak, ben de 270TL'ye yaptırmıştım, forumda daha önce duyduğumuz rakamlar da dikkate alınırsa bence 300TL'de fazla vermemek gerekir, ha ekstralar vardır ona birşey diyemem, hakikaten araç çok şehir içi kullanılmıştır balatalar biter, başka bir yerinde kullanıma bağlı arıza olursa tabiki bunlar ekstra.

Banada 300 TL Normal Gibi Geliyor.
    Bu Kampanya Dönemleri Ne Zaman Olur Bilinmezki Ama Hocam, Fazla Bekleyebiliriz.
    Bu Arada Benim Aracımın Paro Kart'taki Puanları THY Mili Olarak Birikiyor.
    Benden Önceki Sahibi Öyle İstemiş. Bunu Paro Puana Nasıl Çevirebilirim ?
    Müşteri Hizmetlerini Aradım Ama Yapamayacaklarını Söylediler.
    Yada THY Mili Olarak Biriksede Sizin Gibi TL Kazanma İhtimalim Varmıdır ?

quote:

Hocam Yanlışınız Olmasın ?
    20.000 Km Bakımı İle 30.000 Km Bakımı Aynı Olduğu Halde Nasıl Oluyorda 170 TL Fiyat Çekiyorlar
    İller Arası Fark Olur Dedikte, Bu Kadarı Fazla Değilmi ?

• Orijinalden alıntı: sfr2001

20.000 Km Bakımı İle 30.000 Km Bakımı Aynı Olduğu Halde Nasıl Oluyorda 170 TL Fiyat Çekiyorlar

benim yanlışım kesin yok çünkü 2 serviside aradım biri 190 diğeri 170 dedi. umarım onlarında yanlışı yok :)
  • Orijinalden alıntı: sfr2001

benim yanlışım kesin yok çünkü 2 serviside aradım biri 190 diğeri 170 dedi. umarım onlarında yanlışı yok :)

arkadaşlar burda bir anormallık var sanırım, benim aldığım fiyat ile sizin yazdığın fiyat arasında bu kadar fark olunca bende kendimden şüphe ettim servisi bir daha aradım, bu sefer başka biri telefona çıktı 30.000 km bakımı fiyat sordum bana verdiği cevap aynen şöyle, yaklaşık 150 tl efendim bi daha sordum yaklaşık 150 diimi, evet efendim dedi

• 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.