Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ve daha biçok donanım farkı var ben dinamikteki sis farlarına illet oluyorum çakmagibi duruyo sanki. tepede ne öle hiç iyi değil sis dediğin aşağıda olur

buarada ben benim fioya beyaz ampul taktım xenon gibi oldu sisler normal ampul ikisini birden yakınca sisler sapsarı normal farlar bembeyaz süper valla sisleride taktırcam ilerde

quote:

Orjinalden alıntı: psikomanyak

dinamik modelde bir de sanırsam koltuklar farklı. emotionun koltuklar ortası beyaz delikli bi kumaş etrafı siyah. arka koltukları da 60:40 oranında yatabiliyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 28 Mart 2009; 22:55:47 >

• Arkadaslar emtion aldım ama nisanın ilk haftası elimde olacak. Ancak bir kac fiop sahibiyle tesadüfen görüstüm ve aracların inaılmaz cok yakıtıgını söylediler tahminen 180 190 . bir depoyla 550 600 km
    gittiğinden bahsettiler. Bunun aslı varmı bunu diyen lerin arac km leri 30 40 binlerdeydi motorlarını rodojı yapılmıs araclar. Vala benim göüzüm korktu cok yakıyor diyince adamlar. Arac daha elimize ulasmadan bi düşünce sarfı beni. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Bu araclar gercekten cokmu yakıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adaedebiyat

Arkadaslar emtion aldım ama nisanın ilk haftası elimde olacak. Ancak bir kac fiop sahibiyle tesadüfen görüstüm ve aracların inaılmaz cok yakıtıgını söylediler tahminen 180 190 . bir depoyla 550 600 km
    gittiğinden bahsettiler. Bunun aslı varmı bunu diyen lerin arac km leri 30 40 binlerdeydi motorlarını rodojı yapılmıs araclar. Vala benim göüzüm korktu cok yakıyor diyince adamlar. Arac daha elimize ulasmadan bi düşünce sarfı beni. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Bu araclar gercekten cokmu yakıyor.

Fiat test verilerine yakın tüketim yapar.Bu tüm modelleri için geçerlidir.Dizel'de iki şeye dikkat etmeniz gerekir.
    1)Özellikle rodaj sürecinde ve sonrasında asla devirli kullanmayacaksınız.
    2)Hava filtresini her 10.000'de bir değiştireceksiniz.
    Bu iki şeye dikkat etmeniz lazım.1.3 multijet motorların ne kadar yaktığını taksicilerden öğrenebilirsin.Bu rakamları da ancak yoğun ş.içi dur kalklarında görürsün...
    Ayrıca birşey daha,dizel araçlar püskürtme sistemiyle çalıştığından ş.arası yolda benzinli araçlara göre çok daha verimlidir.Yani asıl tasarrufunu ş.arasında görürsün...

• istanbul içi trafikte bazen 7lt/100kmye kadar çıkabiliyo ortalama o da biraz sert kullanınca oluyo.
  • adaedebiyat araban hayırlı olsun
    kaça aldın hangi renk
    kamyonet sınıfında geçiyor dimi
    yani her yıl muayeneye gireceksin
  • quote:

Orjinalden alıntı: adaedebiyat

Arkadaslar emtion aldım ama nisanın ilk haftası elimde olacak. Ancak bir kac fiop sahibiyle tesadüfen görüstüm ve aracların inaılmaz cok yakıtıgını söylediler tahminen 180 190 . bir depoyla 550 600 km

Aynı kişiye ,aynı şartlarda benzinli araç verirsen ,yapabileceği km 300 km civarı olur ,garanti ederim müsterih ol.

1 kere soğuk start yaparak ,sürekli 5. viteste hiç durmadan giderekten ve aşırı yüklü olmadan düzgün bir yolda 900-1000 km yapılabilir.

Bu nedeble sarfiyatı etkileyen bir sürüüüüü sebeb var.

1.3 multijet motorun sarfiyatı ,Palio ile doblo da aynı olamaz, çünkü ağırlıkları farklı onun için taksiciyede sorulamaz ,sorarsanız o zaman taksicinin şartlarını öğrenmiş olursunuz.

Herkesin yükü, ağırlığı ,yolu,sürüş tarzı ,lastiklerindeki hava basıncı ,1 depo kullanımdaki soğuk start sayısı vs vs vs vs çok farklı farklı dır.

En optimal durumlarda 100 km de 4-5 litre ,en kötü şartlar altında 8- 10 litre arasıda olabilir . Bunlar normal değerlerdir,diğer markalardada bu durum aynıdır.

• dün fiorino combimix 22000 tl ye alabildik..araç nisanda teslim...mistik gri...bu renk iyi dediler...ama bu rengi arabada göremedim...emotion daki bütün aksesuarları daha sonra (en arka cam, sis far, tavan ray,....)combimix e de uygulayabilirmityim acaba...
  • en arka camı uygulayamazsın da sis farı tavan rayı olur.ama sis farları emotion gibi şık olmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ORPHEUSMÜZİK

207 outhdoor da nevarki 1.4 75hp benzinli motor ayrıca fiodan geniş olduğunu hiç sanmyorum

donanımıda tartışılır tabi tercih meselesi saygı duymak lazım yedek parçanın pahalılığından bahsetmiyorum bile

quote:

Orjinalden alıntı: Gladiotürk

Ben vazgectim arkadaşlar. Canlısını görünce. içi çok dar. her yıl muayene mtv ticari oldugu için daha pahalı. motor ufak derken vazgeçtim. pejo 207 outdoor alacağım 29 liraya.alanlara ve alacaklara hayırlı olsun diyorum.

207 outhdoorda 1.4 motor olduguna emin misin?
    207 outhdoor Fiorinodan daha genis bir iç mekane sahptir.

• arkadaşlar öğretmenim ama ne yazıkki bırakın öğretmenliği benim aldığım galeri 24,900 fio emoyu internet satış fiyatından tek kuruş indirmedi ayrıca karter korumayada 90 ytl dedi ama ben yinede aldım. Foruma geç ulaşmışız ne yazıkki. Bu arada arkadaşlar karter koruması özellikle stabilize yollar için iddeal. birde size bir soru soracam ben parayı firmaya yatırdım sözleşme imzaladılar ancak herşey onların lehine nisan sonu alacam galeri batsa bişi olsa elimde tek bir belge yok sizede ileri tarihli teslimatlarda neler yaptılar acill yardımmm....
  • quote:

Orjinalden alıntı: dhci16

quote:

207 outhdoor da nevarki 1.4 75hp benzinli motor ayrıca fiodan geniş olduğunu hiç sanmyorum

donanımıda tartışılır tabi tercih meselesi saygı duymak lazım yedek parçanın pahalılığından bahsetmiyorum bile

quote:

Ben vazgectim arkadaşlar. Canlısını görünce. içi çok dar. her yıl muayene mtv ticari oldugu için daha pahalı. motor ufak derken vazgeçtim. pejo 207 outdoor alacağım 29 liraya.alanlara ve alacaklara hayırlı olsun diyorum.

207 Outdoorla Fio kıyaslanmaz ki ama 207'de daha geniş ama koltuklar katlandığında belki hacim olarak Fio öne geçer.

207 outdoorda düz vites 1.4 dizel ve 1.6 otomatik vites benzinli motor seçenekleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 29 Mart 2009; 13:54:47 >

• kesinlikle kıyaslanamaz fio yu tek geçerim biri benzinli

biri dizel benzinli motor 100bin kmden sonra içer benzini 10 litre den aşağı yakmaz

anca tüp taktıracan ve 100binde biter motor. ama dizel 200bin

hatta300bine kadar yoluvar ve yakıt tüketimi 100bindede aynı

200bindede aynıdır hacim olarakta fioyla outhdooru karşılaştır derim (rakamları yani)

donanım olarak zaten fio emotionun üstünlüğü ortada

quote:

Orjinalden alıntı: polatz

quote:

Orjinalden alıntı: dhci16

quote:

quote:

207 Outdoorla Fio kıyaslanmaz ki ama 207'de daha geniş ama koltuklar katlandığında belki hacim olarak Fio öne geçer.

207 outdoorda düz vites 1.4 dizel ve 1.6 otomatik vites benzinli motor seçenekleri var.

• daha üstün donanım ve dizel motor biri ortalama 24000 biri 29000

üstelik 29000lik 207de hiçbişey yok yedek parça ucuzluğu servis ağı falan falan daha ne sayayım ki

iş kaliteyi tartışmaya gelirse fio hem motoru hemde kendisi ayrı ayrı ödülleri olan bi araç.

dış görünüm ise tamamen zevk meselesidir. ayrıca pejoda en çok sinir olduğum şey

2900lira veriyosun arabada doğru düzgün alaşım jant bile yok

fioda 16 jant var yani araçta en ufak bi açık yok . herşeyi eksiksiz
  • Sayın ORPHEUSMÜZİK 207 outdoor ile Fiorinoyu yanyana koy birde öyle konuş bence :) Birde dizelin ekonomik olduğundan bahsetmişsin. Ama fiorino kullananlar sizinle aynı görüşte değiller aksine aşırı fazla yaktığından hatta hayal kırıklığına uğradıklarından bahsediyor. Ben yılda en fazla 15 20bin km yapıyorum. Benim için dizel yada benzinli olması bir anlam ifade etmiyor. Her yıl vize için Tüvtürke girmek ve 200 liraya yakın fazladan mtv ödemekde işime gelmedi açıkcası. Konfor olarakda fiorinonun arkası çok dar geldi bana. Tekrardan söylüyorum. Kimse yanlış anlamasın alanlara hayırlı uğurlu olsun diyorum.
  • walla yan yana da koysam alt altada koysam fio yu tek geçerim

benzinli aracada bindim dizelede 100binden sonra benzini içen bi arabayla işim olmaz

ben bu arabaya yıllarca bineceğim ve uzun yola çok gidiyorum

ben 3 yıl pejo kullandım fioyuda alırken 207 ve diğer tüm araçlarla kıyasladım forumu baştan okursanız görürsünüz

24 milyarlık bi araçla 29 milyarlık bi aracı kıyaslıyosunuz herkez istediği aracı almakta özgür arkadaşlar ancak burası ..FİORİNO CLUP...

lütfen diğer markalarla ilgili paylaşımlarınızı diğer forumlarda gerçekleştirin biz burda kendi araçlarımızın sorunlarını eksiklerini ve güzelliklerini paylaşıyoruz ayrıca kıyasladığınız araçlar ne sınıf nede konsept olarak bir değil

bende şimdi burda mercedesle hacı muradı kıyaslayıp mercedes iyidir diyeyim doğru olurmu ???

ve herşey biyana ortada şaka gibi bi durum var 29 milyar verip benzinli ve fionun donanım olarak yanından bile geçemeyecek bi araca bineceksin

buda düşündürüyor insanı

207 daha genişmiş olsun zaten fio mini kargo konseptindedir 207 ise station konseptindedir

yani aynı sınıf bile değil tekrar diyorum arkadaşlar burası FİORİNO CLUP... başka herhangi bi araç alacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun güle güle kullansınlar

quote:

Sayın ORPHEUSMÜZİK 207 outdoor ile Fiorinoyu yanyana koy birde öyle konuş bence :) Birde dizelin ekonomik olduğundan bahsetmişsin. Ama fiorino kullananlar sizinle aynı görüşte değiller aksine aşırı fazla yaktığından hatta hayal kırıklığına uğradıklarından bahsediyor. Ben yılda en fazla 15 20bin km yapıyorum. Benim için dizel yada benzinli olması bir anlam ifade etmiyor. Her yıl vize için Tüvtürke girmek ve 200 liraya yakın fazladan mtv ödemekde işime gelmedi açıkcası. Konfor olarakda fiorinonun arkası çok dar geldi bana. Tekrardan söylüyorum. Kimse yanlış anlamasın alanlara hayırlı uğurlu olsun diyorum.

• beyler bu gece mavisi hic bi bayıde yok neden acaba ?? gercı ben çöl grisi aldım ama gece mavısı de cok hoşuma gitti bu renkte fiosu olan varmıdır varsa bi resim atarsa seviniriz saygılar.
  • sakin ol biraz orpheusmüzik abartmışsın yani 100binde motor biter benzinlinin diye.
  • arkadaşlar burada 207 ve fionun karşılaştırılmasına lafım yok ama resmen fiorino almak mantıksızmış gibi söyleyenler var bu çok yanlış!!!

orpheusmüzik biraz abartmışsın benim benzinli focus 100 bin km de.uzun yolda 6 litre yakıyor.80 bin km iken ölçtüğüm rekor değerde 4.7 .(316 km lik kayseri-ankara yolunda ölçmüştüm)
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

arkadaşlar burada 207 ve fionun karşılaştırılmasına lafım yok ama resmen fiorino almak mantıksızmış gibi söyleyenler var bu çok yanlış!!!

orpheusmüzik biraz abartmışsın benim benzinli focus 100 bin km de.uzun yolda 6 litre yakıyor.80 bin km iken ölçtüğüm rekor değerde 4.7 .(316 km lik kayseri-ankara yolunda ölçmüştüm)

hocam bizim eski volvo s40 t4 de uzun yolda 7ltye kadar düşebiliyodu 160bin kmde olmasına rağmen. geçen sakaryaya gittiğimde 6lt yaktım 100kmde fiorinoyla, geçen yaz ise t4le ankaraya gittik geldik 9lt ortalama ile ve genelde 140-150km hızla gidiyoduk yani abartmış arkadaş baya bi.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.