- x
..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
14783 Cevap1726094 Görüntüleme41 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

529 Mesaj
15 Mart 2009; 16:49:32 

yooo pazarlık flan yapmadım combilerde zaten hususi yük nakli yazıyo

özel bi talep yada çabam olmadı

2010 peugeot partner tepee premium stil pack beyaz.....

2010 peugeot 308 millesim 200 1.6 110 hp otm. inci siyah

........ADANALIYIK ALLAHIN ADAMIYIK..........

656 Mesaj
15 Mart 2009; 16:56:24 

Ben İstanbulda ikamet ettiğim için köprüden geçip geçememe sorunu var. Muayene bir şey değil ama 2 senede bir olması daha iyi tabiki. İstanbulda fark talep ediyorlar

529 Mesaj
15 Mart 2009; 17:04:53 

abi tüm fio combilerin ruhsatta hususi yük nakli yazar

ve bunun için özel bişey talep edemezler böyle bi hakları yok

yazmak zorundadır biraz daha araştır bence

eminmisin senden para koparmaya çalşyodurlar istanbuldan alman şartmı ???

529 Mesaj
15 Mart 2009; 17:07:26 

yanlız bizim ruhsatta hususi yazıyor ancak aracın cinsi kamyonet olduğu için muayene yılda birdir

sonuçta ticari araç

656 Mesaj
15 Mart 2009; 17:12:21 

Heh işte o 4bin tllik farkla iki yılda bir muayene giriyor. Muayene sorun değil aslında, araç 1. köprüyü kullanabiliyor mu istanbuldaki fioculardan öğrenmek isterim :)

1192 Mesaj
15 Mart 2009; 17:22:42 

quote:

Orjinalden alıntı: ORPHEUSMÜZİK

benim fioda hususi yazıyor fark flanda vermedm arkadaşlar

Hususi camlı panelvan yazıyordur. Binek yazıs varmı ruhsatta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 15 Mart 2009; 17:23:17 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

1192 Mesaj
15 Mart 2009; 17:25:05 

quote:

yooo pazarlık flan yapmadım combilerde zaten hususi yük nakli yazıyo

özel bi talep yada çabam olmadı

88km/h ,her yıl vize ve mtv 628 Tl değilmi?

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

529 Mesaj
15 Mart 2009; 17:39:19 

ben dönemlik 280 tl verdim yani yıllık 560 tl benim ruhsatta cinsi kapalı kasa kamyonet

kullanım amacındada hususi yük nakli yazıyor yani şu bitakım ticari belgelerden muaf olması için.

bayiye sordum hususi yazmamızın nedenide sana src belgesi gibi belgeler sormasınlar diye öyle yazılır dediler

529 Mesaj
15 Mart 2009; 17:49:59 

yav arkadaşlar bu araçlar sonuçta ticari araç

ve son hızlarıda 88dir çünkü ruhsatlarında kamyonet yazar

karayolları trafik kanununa görede kamyon ve kamyonetlerin

hız sınırı 88km dir

ancak aynı zamanda ruhsata hususi yazdırırsanız hullanım amacınız hususi binim olacaktır

ve birtAKIM TİCARİ BELGELERDEN MUAF TUTULURSUNUZ src gibi vb.

ancak ticari bir yük taşırken maliyeye yada trafiğe yakalanırsanız ruhsatınızda hususi yazdığı için

ceza yersiniz aracı satan bayii bunu ilk başta ruhsat işlemlerini yapmak için size sorar zaten

hususimi kullanacan ticarimi diye.

yani amaç neyse ruhsata öle yazdırın sonra başınız ağrımasın

birde bu combivan araçlar için 2008de yeni bi düzenleme getirildi

ruhsatında hususi yük yazanlardan k2 ve src gibi belgeler istenmeyecektir diye

ancak dediğim gibi ruhsatınızda hususi yazıyosa ticari yük taşımayın cezayı yersiniz mazallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 15 Mart 2009; 17:48:17 >

5533 Mesaj
15 Mart 2009; 19:30:38 

0
0

ORPHEUSMÜZİK Arkadaşımızın Fiorinosu. Allah kaza bela vermesin. Bende yeşilini düşünüyorum.

Nokia Lumia 925 --- Canon 650D --- Gigabyte P35K Gaming Notebook

656 Mesaj
15 Mart 2009; 20:39:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Gladiotürk

0
0

ORPHEUSMÜZİK Arkadaşımızın Fiorinosu. Allah kaza bela vermesin. Bende yeşilini düşünüyorum.

Amin inşAllah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder, fıstık gibi fio Kırmızı ve beyazda çok yakışıyor Fioya ama tamponlar gövde rengi olmayacak

60 Mesaj
15 Mart 2009; 21:48:49 

fıstık gibisin fio.kazasız belasız gunlerde kullanman dileğiyle orpheusmüzik.geçen servise gittik.bizim araba siyah fio emotion.yanına bi tane yeşil fio emotion geldi.çok güzel görüntü oldu.gözümü alamıyom ne siyahından ne yeşilinden ne turuncusundan........

1.2 TSI SİYAH SEAT TOLEDO STYLE

655 Mesaj
16 Mart 2009; 1:08:50 

ben bayilere sorup odedim vergiyi 628 yıllık dediler dediklerine göre doğrusu buymuş
quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

88km/h ,her yıl vize ve mtv 628 Tl değilmi?

655 Mesaj
16 Mart 2009; 1:11:57 

polatz arkadaşım bende mahmut beydeki bayiden aldım erkay otodan aynı yerden bahsediyorsan benden ole bir fark almadılar hususi kullanıcam dedim ruhsatada hususı yazdılar köprüdende geçmez dediler malesef eğer erkay otoyla pazarlıktaysan sana ordan isim tavsiye edebilirim

quote:

Orjinalden alıntı: polatz

Fark talep etmediler mi yoksa pazarlıkla mı o farktan vazgeçtiler? Diyeceğim combi modelleri öyle ama dün mahmutbeydeki bayi fark istedi.

655 Mesaj
16 Mart 2009; 1:14:26 

sen arabayı dağlara taşlara vurmuşsum valaa şaka bir yana nasıl gerçekten o şekilde yollarda performansından memnunmusun kış lastiğimi taktırdın

quote:

arkadaşlar burası benim okulun yolu HAKKARİ...

bugün sonkez hakkariden ayrılıp yeni görev yerime

giderken foto çekeym dedm. bu yol 15 gün önce 2metre karla kaplıydı

http://img16.imageshack.us/img16/4605/15032009765.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/7806/15032009767.jpg

2715 Mesaj
16 Mart 2009; 10:57:07 

ORPHEUSMÜZİK

vallahi sizin fionun işi zor yola bak siz hergün burayı kullansanız araba yaz kış kirlenir vallahi ama arabanızın maşallahı var ALLAH kaza bela vermesin

ruhsatta hususi işartlidir o kullanım amacını belirtiyor otomobil yazması için ayrıyetten vergi yatıracaksınız bu indirimler o vergileride düşürecektir

656 Mesaj
16 Mart 2009; 11:46:12 

Evet Erkay otoyla görüştüm geçen gün, 1. köprüden geçmeyecekse öyle bir fark ödemem tabi binek olarak ruhsata işletebilen yok mu ya bu fioyu

Tavsiyelerin için şimdiden teşekkür ederim..

quote:

Orjinalden alıntı: artpoint

polatz arkadaşım bende mahmut beydeki bayiden aldım erkay otodan aynı yerden bahsediyorsan benden ole bir fark almadılar hususi kullanıcam dedim ruhsatada hususı yazdılar köprüdende geçmez dediler malesef eğer erkay otoyla pazarlıktaysan sana ordan isim tavsiye edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 16 Mart 2009; 11:41:38 >

2715 Mesaj
16 Mart 2009; 11:53:08 

eğer 4000tllik farkı verirseniz köprüden geçer

ruhsatta otomobil yazar ama şuan 4000tl lik indirim düşmüştür bizim doblodada kamyonet yazıyor yani hiç bi sorun olmadı tabi 1, köprüden geçmemesi insanın canını sıkıyor ama ne yapalım katlanıcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multijet -- 16 Mart 2009; 11:52:19 >

656 Mesaj
16 Mart 2009; 12:11:35 

Bu fark ötv vergisinden kaynaklanıyor galiba, ötv indirimi bu fiyata yansıtılabilir mi? Doğrusunu bu bayiilerin kendileriyle konuşmak daha kesin bilgiye erişiriz. Açıkcası amaçım o farkı ödemeden veya 1500tlden fazla fark ödemeden ruhsata binek işletilmesi..

Sadece köprü olsa sorun değil biraz fazla mazot yakmam sorun olmaz, vergi farkı var her yıl muayenesi var yani ticari amaçla kullanmayacaksak yıllık 250-350 tl arası fazladan ödeme yapıyoruz. Gerçektende insanın canını fazlasıyla sıkıyor

656 Mesaj
16 Mart 2009; 17:18:42 

Fiorino Combi Dynamic modeli Zincirlikuyu Fiat'ta 24500 tl (eski fiyat 25960 tl), Doblo Combi Safeline 24900 tl (eski fiyat 26690)..

1192 Mesaj
16 Mart 2009; 18:11:11 

Arkadaşlar merhabalar,

Benim bayiii de bana söylediklerine göre ,camlı vanları zaten binek olarak değiştirme çalışmaları varmış ama bu ne zaman sonuçlanır belli olmaz tabii.

Bu bana söylenen doğrulanacak olursa şayet ,88 km hız sınırından ve her yıl vize den kutulmuş olunur,mtv yi düşüreceklerini hiç aklım kesmiyor.

Değişecek olan aynı kanun kapsamında motorsikletlerin 70 km/h (77km/h) hız sınırıda 99 km/h ye yükseleceği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 16 Mart 2009; 18:13:36 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

655 Mesaj
16 Mart 2009; 18:26:18 

polatz arkadaşım bu fark verip binek yapma mevzusu yenimi çıkmış bole bir çalışma yoktu biz alırken gerçi biz alalı 3 ay oldu
erkay otoda garip gemç diye biri var o adam iyi indirim yaptı bana ondan tekrar fiyat al bence

18 Mesaj
16 Mart 2009; 19:37:18 

gladiotürk ötv ile ilgili buna bakmanı tavsiye ederim
http://www.haberhilal.c...ar-3-bin-dusecek-19704/

K.Atatürk

656 Mesaj
16 Mart 2009; 20:54:51 

quote:

polatz arkadaşım bu fark verip binek yapma mevzusu yenimi çıkmış bole bir çalışma yoktu biz alırken gerçi biz alalı 3 ay oldu
erkay otoda garip gemç diye biri var o adam iyi indirim yaptı bana ondan tekrar fiyat al bence

Bugün Zincirlikuyu Fiat'a gittim asla binek olarak geçiremezsin dedi, öbür bayiniz farklı söyledi dedim, bir yanlış anlaşılma olmuştur diyor, yine Erkay otoya gidip konuşacağım. Zincirlikuyudaki indirim yapmadı, zaten adamların boş anı yoktu bayide iğne atsan yere düşmüyordu, en çokta taksici ya da taksi filosu almak isteyen çoktu :D

Madem binek geçiremeyeceğiz bende katlanacağım birkaç fazlalığa :)

Teşekkür ederim artpoint söylediğin kişiyle görüşüreceğim, bird 0 faizli kampanya var fiatta ama tüzel kişiler için, zincirlikuyudaki fiat gerçek kişilere uygulamıyoruz dedi, erkay'da uygulatıyorlar, araçı erkaydan alacağımız kesin gibi artık.

655 Mesaj
16 Mart 2009; 22:04:30 

ben çok araştırmıştım en uygun fiyatı erkay oto vermişti birde göker oto iyi fiyat vermişti şimdiden hayırlı olsun

742 Mesaj
16 Mart 2009; 22:49:30 

bizim arabanın sürücü kapısında bi bozukluk var biraz daha içeride gibi. özellikle tekerleğe yakın kısmında kaportadan hafif içeride ama sağ kapıda bi sorun yok. arabaya sürtme darbe bir şey de olmadı anlamadım . çözümü nedir acaba kapı ayarı felan mı yaptırtmak gerekiyor?

529 Mesaj
16 Mart 2009; 22:56:34 

arkadaşlar an itibarı ile maraştayım şükürlerolsun fiom hakkarinin berbat yollarından

kurtuldu zaten arkadaşlar hakkariye gittiğimde arabayı okula koydum

bidahada atamaya kadar çıkmadım bikere çıktım ondada direk maraş...

herkez fiosunu güle güle kullanır inşallah arkadaşlar kazasız belasız

88 Mesaj
16 Mart 2009; 23:05:23 

KOLAY GELE ARKADAŞLAR

ŞİMDİ YENİ BİR SÜRECE GİRİYORUZ BENDE İYİCE KAFAYA TAKTIM ARTIK FİORİNO ALMAYI . HA BU ARADA HABERİNİZ OLA BU FORUM SİTESİNİ GÜNDE EN AZ İKİ KERE TAKİP EDİYORUM, SİZLERDEN BİR RİCAM OLACAK LÜTFEN AMA LÜTFEN MUTLAKA SIFIR FİORİNO FİYATLARINI ÖĞRENDİKÇE FORUMA EKLEYELİM BİLGİMİZ OLSUN TONGAYA DÜŞMEYELİM EN DÜŞÜK FİYATI KİM VERECEK ONA GÖRE ALACAK OLAN ARKADAŞLARDA BUNU İYİ DEĞERLENDİRECEKTİR. BU ÜÇ AY SÜRE ZARFINDA KANATİMCE FİRMALAR REKABET İÇİN SAVAŞACAKLAR BU ONLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. BİZDE MÜŞTERİ OLARAK NEKADAR UCUZA KAPATIRSAK KARDIR. LÜTFEN FİYATLARI İYİ TAKİP EDELİM HERKEZİN BİLGİSİ OLSUN
TÜM TÜRKİYE BİZİM FORUM SAYFAMIZI TAKİP EDİYORDUR. ÜYELERİMİZ ARTIYORDUR MUTLAKA İYİ GECELER.

FİORİNO EMOTİON ÇÖL GRİ 2009 TRİPTONİK ----GENÇ OSMANLI

529 Mesaj
16 Mart 2009; 23:32:54 

ARKADAŞLAR FİO ASFALT VE HAFİF ARAZİ KOŞULLARINDA İYİ

ANCAK HAKKARİ FOTOSUNDAKİ GİBİ Bİ ARAZİ ŞARTINDA

DÖKÜLÜR ARKADAŞLAR MPV OLMASINA RAMEN

BİRAZ NAZİK BULDUM BELKİDE ARACIMA KIYAMADIĞIMDAN

...........bunu bugün antep otobanında yaptım 180 derdi ama ..........

korktum fazla sıkıştırmayayım dedim daha 4000 km de araç

http://img21.imageshack.us/img21/6990/16032009782.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 16 Mart 2009; 23:31:30 >

5533 Mesaj
17 Mart 2009; 0:50:50 

0

Hey maşallah ORPHEUSMÜZİK

656 Mesaj
17 Mart 2009; 10:41:54 

quote:

ben çok araştırmıştım en uygun fiyatı erkay oto vermişti birde göker oto iyi fiyat vermişti şimdiden hayırlı olsun

Emeklerin için çok teşekkür ederim, konu başlığın altında da yardımları geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Aracı ruhsata binek geçirememekten dolayı Fiorino ve Doblo tipi araçlardan vazgeçtik, Logan mcv bizim şartlarımıza daha uygun hal aldı ötv indirimiyle ama gönlüm Fiorino'da kaldı

2715 Mesaj
17 Mart 2009; 10:51:31 

quote:

Emeklerin için çok teşekkür ederim, konu başlığın altında da yardımları geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Aracı ruhsata binek geçirememekten dolayı Fiorino ve Doblo tipi araçlardan vazgeçtik, Logan mcv bizim şartlarımıza daha uygun hal aldı ötv indirimiyle ama gönlüm Fiorino'da kaldı

yalnız logan mcv de fio gibi ruhsatta kamyonet geçiyor 1, köprüyü kullanamz ve her sene muaynesi var 7 koltuklusu hususşi fakat oda pahalı

ORPHEUSMÜZİK vallahi maşallah ama hakikaten cumartesi kullandığım fio 1.3 ün performansını beğendim basya iyi gidiyor

sizin ekranda sağda devir göstergesinin orada bi ışık yanıyor sarı renkte o ışık yolcu airbağini devre dışı bırakınca yanar sizde heralde yolcu airbağini kapatmısınız

656 Mesaj
17 Mart 2009; 10:56:32 

quote:

Orjinalden alıntı: multijet

yalnız logan mcv de fio gibi ruhsatta kamyonet geçiyor 1, köprüyü kullanamz ve her sene muaynesi var 7 koltuklusu hususşi fakat oda pahalı

ORPHEUSMÜZİK vallahi maşallah ama hakikaten cumartesi kullandığım fio 1.3 ün performansını beğendim basya iyi gidiyor

sizin ekranda sağda devir göstergesinin orada bi ışık yanıyor sarı renkte o ışık yolcu airbağini devre dışı bırakınca yanar sizde heralde yolcu airbağini kapatmısınız

Evet 5 kişiliği kamyonet olarak geçiyor, 7 kişilik ise binek. 7 kişilik mcv baz fiyatı 24400 tl, biz tam donanımlısını almaya karar verdik 27060 tl, kampanyası 1900 tl indirim ve kredi imkanı bize daha uygun geldi ve araç 25160 tl'ye geliyor. Fiorino'ya 26700 tl veya doblo'ya 26900 tl verecektik, sırf binek olduğu için Logan'a kaydık yoksa Fiat'tan şaşılmaz :)

529 Mesaj
17 Mart 2009; 13:01:18 

evet arkadaşlar 2 hava yastığını kapadım allah korusun ufak bi kazada o hava yastığıda patlayıp ekstra masraf açmasın diye

175 kmle giderken en ufak bi titreşim hissetmedim arkadaşlar aracın yol tutuşu inanılmaz yere yapışıyor

otobanda bitane doblo kapışayım dedi benle ama başedemedi kudurdu ben 160 170 gidince pes etti muhtemelen 1.3 tü kasa ağır olunca yemedi herhalde

buarada not : araba o hızı ful yüklüyken yaptı

656 Mesaj
17 Mart 2009; 13:28:34 

Ful yüklü iken daha tatlı gidiyor her araç :)

Sabah yaptığım araştırma sonrası İstanbul, Kocaeli, Balıkesir'de Logan mcv bulamadım, araç 1 ay sonra gelir diyorlar ama bugünkü kampanyayı şimdiden uygulamıyorlar böyle olunca işime yaramıyor, yine Fiorino'ya yöneldim, çok yanar dönerliyim

2715 Mesaj
17 Mart 2009; 13:53:51 

polatz bence fio yada doblo al logan pek iyi değil gibi ama fiyatı uygun fio ve doblo herarikarda üstünler loganda

ORPHEUSMÜZİK aman sakın doblonun 1,9 jtd si ile kapışma fena gidiyorlar söyliyeyim

23 Mesaj
17 Mart 2009; 14:14:30 

Arkadaşlar Bursa'da bana fio emo'yu 25000 rakam verdiler bugün,hastayım görünüşüne ama motorun 1.3 olması beni tedirgin ediyor.Çünkü çalıştığım şirkette 1.3 Opel Combo City kullanıyorum ve arabaya 3-4 kişi bindiğimizde araba resmen "cırmalıyor" .Araba çekmiyor! Daha önce Kangoo kullandım 2 yıl ve Kangoo'da böyle bir problem olmadı hiç ama Combo berbat ve Fio da 1.3 motor olduğu için tedirgin ediyor beni.
İkinci konu da,ben hayatta Tofaş-Fiat araba almam diyordum,yerli malı diye kalitesiz olduğunu düşünüyordum ama bakıyorum herkes Linea olsun Fiorino olsun alıyor,demek ki iyi diyorum...
Son olarak bu arabaya fıstık yeşili mi,turuncu mu,siyah mı yoksa gri mi daha çok yakışır karar veremedim.

Beni bu 3 konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum...

Selamlar

656 Mesaj
17 Mart 2009; 14:30:19 

quote:

Orjinalden alıntı: multijet

polatz bence fio yada doblo al logan pek iyi değil gibi ama fiyatı uygun fio ve doblo herarikarda üstünler loganda

Şüphesiz Fiat kalite ve kullanım olarak Logan'dan çok üstün, 0 faizli kredi olağını devam ettiği sürece mart ayı içinde alacağızdır Logan kapısı kesin kapandı.

quote:

Orjinalden alıntı: kavkazets

Arkadaşlar Bursa'da bana fio emo'yu 25000 rakam verdiler bugün,hastayım görünüşüne ama motorun 1.3 olması beni tedirgin ediyor.Çünkü çalıştığım şirkette 1.3 Opel Combo City kullanıyorum ve arabaya 3-4 kişi bindiğimizde araba resmen "cırmalıyor" .Araba çekmiyor! Daha önce Kangoo kullandım 2 yıl ve Kangoo'da böyle bir problem olmadı hiç ama Combo berbat ve Fio da 1.3 motor olduğu için tedirgin ediyor beni.
İkinci konu da,ben hayatta Tofaş-Fiat araba almam diyordum,yerli malı diye kalitesiz olduğunu düşünüyordum ama bakıyorum herkes Linea olsun Fiorino olsun alıyor,demek ki iyi diyorum...
Son olarak bu arabaya fıstık yeşili mi,turuncu mu,siyah mı yoksa gri mi daha çok yakışır karar veremedim.

Selamlar

Opel Combo alınacaksa 1.7 motordan başkası alınmaz, sende bunu en iyi tecrübe edenlerden biri olmuşsun. Fiat o eski Fiat değil, kalitesi dayanıklılığı ve araç/fiyat birlikte düşünülünce avantajlı bir marka oluyor. 1.3 Multijet Renault ve Opel'e göre daha çok tork a sahip, ben albeları bilirim hiç fiorino veya doblo kullanmadım ama Albea'da rampalarda araç doluyken çekişi güzeldi.

Fıstık yeşili, siyah ve beyazı çok yaşıktırıyorum Fio'ya.

88 Mesaj
17 Mart 2009; 14:43:55 

son indirimli fiyatları öğrenen varmı arkadaşlar lütfen yazalım bekliyorum

ayrıca benim favori rengim kum beji çok yakışıyor ağır bir duruşu var

FİORİNO EMOTİON ÇÖL GRİ 2009 TRİPTONİK ----GENÇ OSMANLI

656 Mesaj
17 Mart 2009; 14:59:20 

quote:

Fiorino Combi Dynamic modeli Zincirlikuyu Fiat'ta 24500 tl (eski fiyat 25960 tl), Doblo Combi Safeline 24900 tl (eski fiyat 26690)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 17 Mart 2009; 14:54:10 >

1092 Mesaj
17 Mart 2009; 16:30:31 

arkadaşlar bende bugun sordum emo ya 25 bin diyolar.

bende şimdi vectra b kasa 98 gls 2000 cc motorlu araç var hep uzun yol gidiyorum. lpg li. ortalama 120-130 km hız ile 140 krş falan yakıo. Litre hesabı söylersek 8-8.5 lt yakıo lpg olarak.

İşyerim evime 40 km. Her gün en az 120 km yol yaparım. Vectranın yol tutuşuna hastayım ama caddy olsun fio olsun bagaj, yüksek tavan cazibesi VE tip olarak çok hoşuma gider. yalnız sorularım olacak?

1) YOL TUTUŞU NASI?
2) UZUN YOLDA YOL SESİ NE KADAR?
3) YAKIT TÜKETİMİ

OLARAK FİO NASILDIR?

2013 1.6 active cvt skypack auris+ 2013 1.6 advance cvt corolla

40 Mesaj
17 Mart 2009; 16:30:49 

balıkesir karahallılar 25750 emotion fiyatıı bugün sordumm , çok fena yaa biz pahalı aldık valla bekleyemedik

655 Mesaj
17 Mart 2009; 17:26:36 

kavkazetz arkadaşım ben bir çok marka araba kullandım bu fiyatlara bu kalitede sıfır araba yok diyebilirim fiolar hem dış hem iç tasarımı çok başarılı ve konforlu ben aralık ayında turuncu otomatik emotion aldım renk turuncu kesinlikle turuncu tavsiye ediyorum inanılmaz etkileyici arabanın yanına her geldiğimde özellikle sabahları uykum tamamen açılıyor hadi atla uçalım der gibi çok atak vede kıvrak ben çok memnunum. fiatın 1.3 motoruyla opelin 1.3 ü arsında dağlar kadar fark var turbo devreye girince koltuğa doğru sırtını sallıyo valla yüklüyken de ne bayır dinliyor ne başka bir şey 190 tork özelliği var çok başarılı. 25000e çok iyi fiyat vermişler kaçmaz stoklar eriyince bu fiyatlara bulamayabilirsiniz kaçırmayın derim
quote:

Selamlar

655 Mesaj
17 Mart 2009; 17:32:16 

beyler herkeze tavsiye ediyorum yan hava yastıklarınızı kapatmayın. benim bir yakınımın hayatını kurtardı bu yan hava yastıklar şehir içinde yola çıkarken bir jip tam şöför kapısına çarptı ve yastık açıldı burnu bile kanamadı yastık olmasaydı kafayı direk çarpıyordu bu arabaya o kadar para veriyorsunuz nimetlerinden faydalanın derim boşa masraf olmasın diye canınızdan olmayın kaza geliyorum demez kazanın ufakmı büyükmü olacağını kestirebiliyorsanın kapatın yastıklarını kazasıs sürüşler..

655 Mesaj
17 Mart 2009; 17:38:58 

1. yol tutuşu iyi ama emotion modeli olacak çunku diğer fiorinolara göre büyük jant ve uygun lastik var

2. uzun yolda yolseside uygun lastik olduğu sürece çok başarılı sadece sabah motor soğukken ses biraz fazla çıkıyor ısınınca dizel olduğunu bile anlamıyorsun.

3yakıt tüketimi benim aracın 3800kmde istanbul trafiğinde km de 170 180 krş yakıyor ama ciddi trafiğe giriyorum
tabi bunlar benim görüşlerim.
quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

bende şimdi vectra b kasa 98 gls 2000 cc motorlu araç var hep uzun yol gidiyorum. lpg li. ortalama 120-130 km hız ile 140 krş falan yakıo. Litre hesabı söylersek 8-8.5 lt yakıo lpg olarak.

İşyerim evime 40 km. Her gün en az 120 km yol yaparım. Vectranın yol tutuşuna hastayım ama caddy olsun fio olsun bagaj, yüksek tavan cazibesi VE tip olarak çok hoşuma gider. yalnız sorularım olacak?

1) YOL TUTUŞU NASI?
3) YAKIT TÜKETİMİ

OLARAK FİO NASILDIR?

529 Mesaj
17 Mart 2009; 17:39:14 

arkadaşlar fiorinodan bahsediyoruz bu araç hem kasası ile hem motoru ile ödüllü bir araç

kalitesini tartışmam bile

yakıt konusunda zaten ödüllü multi jet motoru var sınıfının en az yakan aracıdır

yalnız ben pejoda kullandım pejonun boyası biraz daha dayanıklı fio biraz dayanıksız gibi geldi bide araç genel olarakta

nazik bi araç hakkaride pejoyla dağ taş dolaştım banamısın demedi gerçi partnerin adventure modeli idi arazi

için üretilmiş bi araçtı,

yinede fio biraz nazik geldi mesela ön tamponumda ufak taş izleri başladı bile ve moralim biraz bozuldu açıkçsı

şimdi siz taşa boya nasıl dayansın diceksiniz ama aynı yolu pejoyla da fioylada gittim pejoda hiç taş izi yok fioda biraz biraz var

ancak yol tutuş mükemmel 170 km de yer resmen yapışıyor şimdilik tek şikayetim boyası

655 Mesaj
17 Mart 2009; 17:41:06 

1. yol tutuşu iyi ama emotion modeli olacak çunku diğer fiorinolara göre büyük jant ve uygun lastik var

2. uzun yolda yolseside uygun lastik olduğu sürece çok başarılı sadece sabah motor soğukken ses biraz fazla çıkıyor ısınınca dizel olduğunu bile anlamıyorsun.

3yakıt tüketimi benim aracın 3800kmde istanbul trafiğinde km de 170 180 krş yakıyor ama ciddi trafiğe giriyorum
tabi bunlar benim görüşlerim.
quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

1) YOL TUTUŞU NASI?
3) YAKIT TÜKETİMİ

OLARAK FİO NASILDIR?

23 Mesaj
17 Mart 2009; 17:41:12 

Sayın Artpoint ve Polatz...

Yorumlarınız bana ışık tuttu,çok teşekkür ederim.Geçen aylara göre fiyatı düşmüş olsa da 25000 tl de az para değil,sonuçta bu parayı bi kere verecez bu yüzden 1.3 motor olması beni korkutuyordu ama dediğiniz gibiyse kesin alırım.Elbette test sürüşü yapacam ama %95 siparişi 2 gün içinde verecem.Fakat bugün sipariş verseniz Nisan başına ancak elinizde olur araba diyorlar , bunun sebebi nedir anlamadım ama çok da önemli değil.
Aklımda kalan son sıkıntı,Fiatlarda iç koltuk ve plastik aksaamın yurtiçi üretimi olan da varmış yurtdışı olan da ve kalite çok farkediyo diyorlar.Peki bunu nereden bilecez,yani ben sipariş verdiğimde aracımın içi Türkiyede mi yapılacak yoksa dışarda mı? Bilginiz var mı bu konuda? Bugün satış danışmanı bu konu ile ilgili olarak bana dönüş yapacaktı ama aramadılar,benim de aklımda şüphe kaldı...

529 Mesaj
17 Mart 2009; 17:42:59 

.....multijet.....

kapıştığım doblo büyük ihtimal 1.3tü yoksa 1.9 uyla kapışmak mümkün değil sonuçta biri 1.3 biri 1.9

529 Mesaj
17 Mart 2009; 17:47:20 

quote:

Yorumlarınız bana ışık tuttu,çok teşekkür ederim.Geçen aylara göre fiyatı düşmüş olsa da 25000 tl de az para değil,sonuçta bu parayı bi kere verecez bu yüzden 1.3 motor olması beni korkutuyordu ama dediğiniz gibiyse kesin alırım.Elbette test sürüşü yapacam ama %95 siparişi 2 gün içinde verecem.Fakat bugün sipariş verseniz Nisan başına ancak elinizde olur araba diyorlar , bunun sebebi nedir anlamadım ama çok da önemli değil.
Aklımda kalan son sıkıntı,Fiatlarda iç koltuk ve plastik aksaamın yurtiçi üretimi olan da varmış yurtdışı olan da ve kalite çok farkediyo diyorlar.Peki bunu nereden bilecez,yani ben sipariş verdiğimde aracımın içi Türkiyede mi yapılacak yoksa dışarda mı? Bilginiz var mı bu konuda? Bugün satış danışmanı bu konu ile ilgili olarak bana dönüş yapacaktı ama aramadılar,benim de aklımda şüphe kaldı...

arkadaşım fiorino herşeyi ile bursadaki fabrikada üretiliyor ve tüm dünyaya ihal ediliyor

yani tümü ile tüm parçaları yerlidir senin dediğin imkansız bişey için rahat olsun

fiat sana başka fio bana başka fio satacak bi firma değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 17 Mart 2009; 17:44:08 >

97 Mesaj
17 Mart 2009; 18:17:35 

İç plastik parçalar ve koltuklar hepsi bursada bir firmada yapılıyor...Yani tofaşa dışarıdan koltuk falan gelmiyor hepsini Bursa da bir fabrika yapıyor....1.3 motor fiorinoda, doblo gibi değil daha atak ve seri..
quote:

CBF 600

656 Mesaj
17 Mart 2009; 20:40:33 

Arkadaşlar Fiat sitesini güncelleiyor, ticari araçları güncellemiş binek araçlar güncelleniyor.

Fiorino Combi Dynamic + opsiyonlarla birlikte 25540 TL anahtar teslim
Fiorino Combi Emition + opsiyonlarla birlikte 25750 TL anahtar teslim
Fiorinolar için otomatik vites opsiyon fiyatı 1840 TL

Doblo Combi Safeline + opsiyonlarla birlikte 25190 TL anahtar teslim
Doblo Premio + opsiyonlarla birlikte 26460 TL anahtar teslim

Araçların hepsi 1.3 Multijettir.

Fio'daki tercihim Emition..

Verdiğim iki Doblo örneğinde Premio daha pahalı farkları ise alaşım jant, dış tasarımda krom renk ve iç tasarımda çift renk farkı mevcut. Sizce hangisi tercih edilmeli?

Fiat almanın tam zamanı

3091 Mesaj
17 Mart 2009; 20:56:48 

arkadaşlar yeni fiyatlar gerçekten insanı heycanlandırıyor.
FIORINO COMBI 1.3 MJET DYNAMIC 23.600
FIORINO COMBI 1.3 MJET EMOTION 24.910

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

5533 Mesaj
17 Mart 2009; 21:11:26 

ötvden önce emotion otomatik modeline 29 fiyat vermişlerdi. Şuan ne kadar indirmeleri gerek bana ?

1192 Mesaj
17 Mart 2009; 21:54:16 

Arkadaşlar selamlar,

Biz 9.3.2009 tarihinde dr. indirmi ile birlikte 26.000 tl ye, 1000 tl kapora vererekten bayiimizle anlaşmıştık ,
arabamızı beklerken ÖTV indirimi geldi ,
halâ arabamızın gelmesini bekliyoruz ve bugün bayii aradık arabamız geldimi diye ve sevindirici bi haber, satış sorumlumuz dediki araba gelmedi amaaaaaa,
fatura kesilmediği için sizde ÖTV indiriminden yararlanıyorsunuz dedi ve biz sevindik tabiiki,herhalde bizim emo dr. indirimi ile birlikte ya 24000 belkide daha aşağıları olur diye düşünüyorum.
Burdan Aydın bayii Poyraz otomotive bu ahlâklı tutumları için ve fair alış verişden dolasıyısı çok teşekkür ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 18 Mart 2009; 1:08:40 >

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

529 Mesaj
17 Mart 2009; 22:49:58 

ula biz 26ya aldık kazk yedik laa

1192 Mesaj
17 Mart 2009; 23:20:03 

Valla biz uçurumun kıyısından döndük gibi oldu.