Şimdi Ara

vLite ile Vista SP1 Entegre (Resimli Anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
23.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlar bir çoğunuz vlite ile vista sp1 entegre işini merak etmiş,bende elimden geldiği kadarı ile sizlere vlite ile sp1 entegresini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için bunu sizlere adım adım anlatacağım.Başlıyoruz ;
    Önceliklehttp://nlite.boot-land.net/vlite/vLite-1.1.6.rc.installer.exe buradan programın son versiyonunu indiriyoruz bu rc sürüm final adayı finai bekleyecek halimiz yok değilmi
    Sonrasında ilk çalıştırdığımızda bize wim filter gibi bişeyi yükleyin diyecek driver gibi bişey yükleyin korkmayın sonrasında dil seçeneklerinden Türkçeyi seçin;

Sonra spsiz vista dvd mizi yeterli boş alan bir disk bölümüne bir klasör oluşturarak tüm içeriğini bu klasöre kopyalıyoruz(Sakın ben kaynak dvd mi dvd romdaki dvd den göstereyim uğraşmayayım demeyin böylede kabul etse gibi görünsede sorunlar çıkar.

Şimdi tekrar vliteye dönelim dilimizi türkçe yaptık şimdi vlite ana pencesinde "Gözat" bölümüne tıklayıp harddiskteki vista dvd sini kopyaladığımız klasörü gösterelim "Tamam" a tıklayalım.

Sonra karşımıza bu pencere gelecek benim kaynak dvd im vista ultimate olduğu içim tüm vista sürümleri görünüyor buradan entegre etmek istediğimiz sürümü tıklayıp tekrar "Tamam" a tıklayalım.

Sonrasında sağda "Görevler" veya "Devam" a tıkladığımızda bu pencere geliyor iki seçenekte aynı yere çıkıyor merak etmeyin.
    Bu pencerede ise sadece 2 kutucuğu işaretliyoruz "Service Pack Splitstream" vede "Önyüklemeli ISO"

Sonrasında "Devam" a tıklayınca karşımıza bu pencere çıkıyor buradaki "Seç" Tuşuna basıp indirdiğimiz VistaSP1'i Ggösteriyoruz bakınız buaraya DİKKAT ben bu işlemi şu an XP de yaptığım için bu uyarıyı aldım.Yani burda diyorki vliteyi Vista üzerinde veya Server 2008 üzerinde çalıştırın yani bu demek oluyor bu işlemleri XP de yapmayın vistada yapın emin olun ben sırf bu entegre işlemini yapabilmek için vista kurdum..

Neyse sonra sp1 i gösterip beklemeye başlıyoruz ben kendim yaklaşık 1 saat bekledim.Neyse entegre bitince tamamlandı yazacak vliteyi kapatmadan solda en altta"ISO" butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bu pencere geliyor burada iso etiketinde ben bu vista orjinal iso adını kullandım sizede tavsiye ederim tabi yinede siz bilirsiniz ama boşluk ve tr karakter içeren harf kullanmayın,başka ayara dokunmayın bu pencerede..

Tekrar söylüyorum entegre tamamlanınca iso işine geçerken veya iso penceresinde resimde belirttim sakın "Uygula" Butonuna basmayım bu butona basınca vlite kafasına göre ayarlar yapıyor dvdye başıma geldi ondan biliyorum...
    ISO kalıp dosyamız oluşuyor bekliyoruz..

En son "Çıkış" a tıklayıp vliteyi kapatıyoruz sonrada bu iso dosyasını direk nerodan kalıp dosyası göstererek yazıyoruz (yüksek hızda yazmayın)

Bu ileri yaparken antivirus zart zurt ne varsa kapatın sadece makina bu işlemle uğraşsın bitene kadar gidin başka yerde takılın...

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım tamamen bana aittir alıntı değildir bir hata olduysa affola .Kolay gelsin...

• basit ve etkili anlatım aksama deneyecegım emeğine saglık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93911FC7B -- 17 Nisan 2008; 9:58:19 >
  • Dün akşam entegre işlemini ben de yaptım.
    Ancak ingilizcem iyi olmadığından ne söylediğini anlayamadığım bir kısım var. Ben eklentiler kısmından media centerin yüklenmemesini istedim. Ayrıca ayarlardan da defencer ile kullanıcı denetimi mi ne onları falan devre dışı bıraktım. Kendi orjinal serialimi de girdim.
    Ama sp1 ekleme kısmında eğer sp entegre edeceksen bunları yapma tarzında birşey yazıyordu. Tam anlayamadım, sorun olur mu?
  • entegre işleminden başka birşey yapmayın mümkün olduğunca 2 dakika serial girmek zor değil windows pek sevmez kendisi ile oynanmasını...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravers -- 17 Nisan 2008; 11:14:38 >
  • zaten benim yüklediğim dvd dell laptop ile birlikte gelen seriali içine girilmiş olan bir dvd.
    Bakalım bu akşam yaptığım dvd den kurulumu deneyeceğim. bir sorun çıkarıp çıkarmayacağını göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunmedia -- 17 Nisan 2008; 11:19:40 >
  • Eline sağlık güzel paylaşım herkesin işine yarayacaktır
  • nLite programının çalışması için .net framework 2.0 gerekiyormu?
  • entegre işlemini yaparken OGA korumasını nasıl kaldırabılırız böyle bır tercıh varmı
    quote:

Orjinalden alıntı: ravers

entegre işleminden başka birşey yapmayın mümkün olduğunca 2 dakika serial girmek zor değil windows pek sevmez kendisi ile oynanmasını...
  • Teşekkürler verdiğin bilgiler için, inşallah işe yarar bunu ancak Vista yükleyeceğim zaman görürüm. Ama bir sorun çıkacağını sanmıyorum, benim Vista orjinal. Chip'de anlatılandan çok daha kolay bu yöntem.

Edit: Bende bu işlemi sonunda yaptım. Oldukça uzun sürdü inşallah düzgün olmuştur. SP1'i entegre ettiğini anlamanın yolu varmı peki? Doğru yaptığımızı Vista kurmadan önce nasıl anlayacaz?
    Dosya boyutuna baktım SP1 siz Vista ile SP1 li Vista aynı 3,01 GB.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 17 Nisan 2008; 14:35:04 >
  • Eğer Vista Sp1 i Tüm sürümlere Entergre etmek isterseniz;

Yukardaki işlemlerin iso oluştur kısmı olmadan ve sp1 entegre edildikten sonra çıkış deyip tekrar açarak ve bu işlemleri her sürüm için ayrı ayrı yaparsanız en sonuncu sürümdede iso oluşturu eklerseniz Tüm Sürümlere Entegre etmiş olacaksınız. Zaten v lite e çıkış deyip tekrar açarsanız ve Sp1 entegre ettiğiniz sürümü seçerseniz altta Sp1 entegrenin edildiğini göreceksiniz.

Ben yaptım ve az sonra 2 sürümde deneyeceğim, İlk sürümde Yaklaşık 50dk sürdü sonrakilerdede 30 civarlarında sürdü, toplam 4 saatı buldu hepsi.

Deneme kurulum yapıldıktan sonra buraya bilgiyide eklerim.

Evet arkadaşlar dediğim gibi yaptım ve Tüm Sürümler SP1 Entegreli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 17 Nisan 2008; 19:57:36 >
  • bende asus f3 serisi laptop var ve vista home premium ile geldi, ancak kurulum dvd si yok, Recovery DVD si var
    bu dvd yi takınca tüm diski biçimlendidip C ye vistayı yerleştiriyor ve hemen ardından driver CD sini takın diyor
    yani baştan kurululum yapmıyorum

ben bu DVD yi kullanarak SP1 i nasıl entegre edebilirim, ya da edebilirmiyim ki
  • Güzel Anlatım Teşekkürler
    Biraz Geç Öğrendim , Vistaya Sp1'i Yükledim Yüklemeden Önce Yapsaymışım Güzel Olurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GGGA -- 18 Nisan 2008; 15:35:16 >
  • hocam ellerine sağlık..

ben temiz bir format attım ve sp1 i yükledim.. en son güncellemeleri yükledim ve crackladım..

ve acronisle aldım yedeği..

artık sp2 ye kadar budur..

Not : bu arada bir yöneticinin oyununa geldim ve banlandım..

yazıklar olsun...
  • hepsine entegre ettiğimiz zaman sonuç olarak 1 tane sp1 'i diğer versiyonlara yol göstererek ekliyor değil mi?
  • Arkadaşlar selam bir kaç sorum olucak öncelikle lisanslı vista home preminium kullanıcısıyım. X86 mı yoksa X64 mü yüklemem gerekiyor.

ve yükleme yaparken Vlite programını kullanmam gerekiyor mu lisansla ilgili bir sorun yaşarmıyım acil cewaplarsanız sevinirim
  • Arkadaşım ben bu entegre işlemini xp de yapmıştım. İnan hiç bir sorun olmuyor. Ayrıca hiç hata mesajı da vermedi bu entegre işlemini yaparken. Şu an o entegre yaptığım vistayı kurdum kullanıyorum. Alta da resmi koydum bakınız. Gönül rahatlığı ile xp de de bu işlemi yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oturum Açmamış Adam -- 18 Nisan 2008; 18:56:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oturum Açmamış Adam

Arkadaşım ben bu entegre işlemini xp de yapmıştım. İnan hiç bir sorun olmuyor. Şu an o entegre yaptığım vistayı kurdum kullanıyorum. Alta da resmi koydum bakınız. Gönül rahatlığı ile xp de de bu işlemi yapabilirsiniz.

hocam tamam ama sorularıma cewap alamadım ilgine saol
    bende HP notebook war we vista home preminum kullanıyorum

1- soru Vlite ile mi yükliyim yüklemesemde sorun olur mu?

2- soru hangi versiyonunu yüklemeliyim sp1 X86 mı yoksa x64 mü?

• pc de, home premium lisans kodunu nerden ve nasıl bulabilirim(home premium pc ile lisanslı geldi)
  • Arkadaşlar ben konuyu açan @raver im sizlere yardımcı olmaya çalışırken banlandım malum yasadışı içerik crack hesabı ama neyse yardıma devam.
    Bu arada sizlerden ricam entegre sonrası oluşan isonun tam boyutunu buraya verebilirmisiniz screen shoot olursa daha iyi olur ayrıca hangi vista sürümü bunuda belirtin lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selomcak -- 18 Nisan 2008; 20:14:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: haks446

Arkadaşlar selam bir kaç sorum olucak öncelikle lisanslı vista home preminium kullanıcısıyım. X86 mı yoksa X64 mü yüklemem gerekiyor.

ve yükleme yaparken Vlite programını kullanmam gerekiyor mu lisansla ilgili bir sorun yaşarmıyım acil cewaplarsanız sevinirim

Lisanslı vistan kaç bit ise o sp1 paketi entegre edeceksin vlite en sağlam seçenek zaten başka adam gibi seçenek yok lisansında sorun olmaz..

quote:

Orjinalden alıntı: kozkir

bende asus f3 serisi laptop var ve vista home premium ile geldi, ancak kurulum dvd si yok, Recovery DVD si var
    bu dvd yi takınca tüm diski biçimlendidip C ye vistayı yerleştiriyor ve hemen ardından driver CD sini takın diyor
    yani baştan kurululum yapmıyorum

ben bu DVD yi kullanarak SP1 i nasıl entegre edebilirim, ya da edebilirmiyim ki

Sana tavsiyem şudur bu pislik laptop üreticileri adam gibi vista dvdsi vermiyorlar ve haddiskin bir bölümünü hesapta recovery alanı olarak kullandırıyorlar tavsiyem;
    1-Önce o recovery bölümünü dvd ye yedekle.
    2-harddiskini komple formatla sonra al bi copy vista dvd si 3-5 milyona orjinal serialinle kurulum yap vista dvd sinin copy olup olmaması önemli değildir önemli olan seri numarandır seri nonu girip kurduktan sonra sorun yok he bu arada dışardan aldığım vista dvdsi ultimate diyelim sakın uyanıklık yapıp home pre keyini ulti seçip girme yemez lisanslı sürümün neyse onu gir.

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

hepsine entegre ettiğimiz zaman sonuç olarak 1 tane sp1 'i diğer versiyonlara yol göstererek ekliyor değil mi?

bu riske girmeye gerek yok 2 dvd yakıcam diye bundan kaçmayın ayrı ayrı dvd yapınız ben öyle yaptım.

quote:

Orjinalden alıntı: kozkir

pc de, home premium lisans kodunu nerden ve nasıl bulabilirim(home premium pc ile lisanslı geldi)

Aldığın yere danış fauran vardır muhakkak sana temin etmek zorundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selomcak -- 18 Nisan 2008; 20:14:07 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.